Interiér skříně v domě a bytě

Studie v domě nebo bytě by neměla být méně funkční než v práci a neměla by být méně pohodlná než v jiných místnostech.Úkol není nejjednodušší, ale řešitelný.Při vývoji designu kanceláře budete muset vzít v úvahu několik klíčových bodů týkajících se umístění nábytku, zvoleného stylu designu.

Nábytek pro kancelář v domě nebo bytě je vybrán s ohledem na styl jiných pokojů

Nábytek pro domácí skříňku

Návrh studie začíná výběrem nábytku.V tomto případě se jedná o pracovní nástroje a jsou v popředí.Sada nábytku závisí na dostupné oblasti, ale na stole, židli a několika skříních, policích - jedná se o povinný soubor, bez kterého není možné plně zorganizovat pracoviště.

Desk: co a kde to dát

Protože jen málo lidí dnes dokáže bez počítače v práci a mnoho lidí doma přes internet, nejčastěji je stůl v kanceláři.počítač je vybrán.Existuje mnoho variant - s podstavci nebo bez podstavců, s podstavcem pro monitor nebo bez něj, s vyhrazeným prostorem pro systémovou jednotku.Tvar pracovní desky se může také lišit -plochý, hranatý - ve tvaru písmene "G".Konkrétní konfigurace závisí na typu kancelářského vybavení: pokud pracujete na notebooku nebo macbooku, stojan monitoru nebo oddíl pod systémovou jednotkou je k ničemu, stejně jako cestovní platforma pro klávesnici.A tvar desky je určen místem, kde bude stůl stát.

Tabulka ve tvaru písmene „G“ je výhodná: můžete umístit velké množství potřebného vybavení nebo dokumentů

Místo pro instalaci stolu v kanceláři je vybráno na základě několika pravidel.Nejobvyklejší věc - nastavit tak, aby světlo z okna dopadlo na stůl - je dnes irelevantní a dokonce škodlivé.Sluneční světlo je škodlivé pro moderní monitory a způsobuje vážné vzplanutí, což narušuje práci.Proto je pracovní plocha v kanceláři umístěna tak, aby byla pohodlná a umístění okna není důležité: je zde podsvícení, stolní lampy, které pomáhají vytvořit potřebný stupeň osvětlení a nasměrují světlo tak, aby obrazovka nezasvítila.

Neobvyklý tvar tabulky udává tón celého návrhu studie

Psychologové dávají takové rady: nastavit stůl tak, aby na něm seděli a viděli dveře.Alespoň z koutku mého oka.To umožňuje pracovat klidně a soustředěně: zezadu nikdo nebude bez povšimnutí.Tento reflex - sledovat, co se děje - je stanoven na genetické úrovni a člověk se může jen divit, jak silný je.Zkuste to vzít v úvahu při plánování a uvidíte, jak se cítíte uvolněnější.

Výběr židle

Výběr židle nebo pracovní židle je celekvěda.Práce u stolu je obvykle mnoho hodin a jak pohodlné a správně zvolené křeslo bude velmi důležité.Na tom závisí účinnost a zdraví.

Moderní židle nebo křesla pro práci mají kolečka.Aby byl design stabilní, je nutné, aby základna byla pětivrstvá.Každý z paprsků končí koly, které zajišťují pohyblivost křesla.Nejsou žádné nejasnosti: pouze pět podpěr poskytuje dostatečnou míru stability.

Je jednodušší si vybrat model židle na několik hodin u stolu

S dalšími parametry pro výběr židle ve vaší kanceláři můžete vycházet z toho, kolik času u stolu trávíte.Pokud za pár hodin - můžete dát jednoduchý model.Měla by existovat loketní opěrka a nastavení výšky sedadla, sedadlo by mělo mít zaoblenou hranu.Všechna ostatní nastavení jsou volitelná.V zásadě se může objevit jen pohodlná židle.

Pokud u stolu uplynou čtyři až pět hodin, je třeba provést úplnější přizpůsobení parametrů vašeho těla.Je třeba provést vážnější individuální nastavení:

  • výška sedadla;
  • hloubka sedadla a úhel sklonu;
  • Úhel sklonu a výška hřbetu.

Při výběru židle sedět v ní.Jeho hloubka by měla být alespoň 40 cm a šířka je taková, že se na ni snadno vejde bez pocitu těsnosti.Vnější okraj sedadla je nutně zaoblený a neměl by tlačit.

Nezbytné úpravy pro plynulé sezení

Kromě sedadla věnujte pozornostzáda.Je důležité, aby pohodlně a úplně seděl dozadu a opakoval své ohyby.Zatížení páteře bude tedy menší.Některé modely mají mobilní spodní polštářek pod spodní částí zad, se kterým si vyberete nejvhodnější polohu pro vás.

Pokud u stolu uplyne více než šest hodin, je design židle ještě komplikovanější.Ke všemu výše uvedenému je přidána nastavitelná opěrka hlavy, stejně jako loketní opěrky s proměnnou šířkou a výškou.Rovněž nebudou ovlivňovat ortopedické vložky na sedadle a opěradle, které optimálně rozloží zatížení.

Křesla pro kancelář v domě s dlouhým pracovním dnem u stolu

Nejdůležitější je však mechanismus pro nastavení sedadla a opěradla.Při změně polohy těla automaticky nebo ručně změní sklon sedadla a opěradla.Síla potřebná pro změnu polohy je také regulována, abyste se trochu neopírali, opřel se.

Před několika lety se začaly objevovat kolenní židle.Jedná se o židle pro dlouhou práci u počítače, která vám umožní změnit polohu téměř na svislou.

Kolenní křeslo s velkým počtem individuálních úprav

Jejich nevýhodou je solidní cena: u varianty s velkým počtem úprav je cena od 500 USD, levnější jednotlivé budovytéměř nemají, díky čemuž není těžké zvyknout si na ně sedět, v důsledku toho ne každý používá.

Skladovací systémy

Tradičně v kancelářiknihovny, jsou zde i police.V této oblasti nejsou žádné zprávy.Všechno je standardní.Pokud jde o design studie - musíte si vyzvednout police a skříňky na stůl, židle: všechno se musí řídit obecným stylem.

Je-li stůl blízko zdi, je logické umístit police na zeď.Pokud je stůl umístěn uprostřed místnosti, jsou za ním umístěny knihovny s otevřenými nebo zavřenými policemi.Takový interiér je typický pro klasický design skříně, vypadá to slušně, vzbuzuje důvěru.Toto uspořádání nábytku upřednostňují představitelé obrazových profesí - právníci, top manažeři, kteří jsou nuceni účastnit se práce doma.

Tradiční uspořádání nábytku ve studii

Zástupci jiných profesí mají tendenci přizpůsobit studii podle svého vkusu.Regály a police jsou často uspořádány tak, aby k jejich obsahu bylo možné přistupovat, aniž by vstaly, nebo přinejmenším ze židle - pojedete na kolech do určité vzdálenosti.

Příklad uspořádání nábytku v kanceláři v bytě

Nejsou zde žádná pravidla.Vše uspořádejte tak, aby vám vyhovovalo.Ty věci nebo předměty, které se často používají - blíže, které občas používáte - na horních policích nebo dále od stolu.To jsou všechna doporučení.

Osvětlení v kanceláři

Měl by být dostatek světla, ale nemělo by „zasáhnout“ oči.Vyberte si lampu s měkkým nebo jak se říká "teplé" světlo se nažloutlou barvou.Méně ovlivňuje oči.

Světlomusí být „víceúrovňové“, aby bylo možné vytvořit požadovaný stupeň osvětlení

Víceúrovňové osvětlení: stropní světlo (které může být také zónové), několik stojatých nebo nástěnných lamp, stolní lampa.

Barevné schéma

Nejvhodnější barvy pro vnitřní výzdobu domácí kanceláře jsou béžová, hnědá, šedá.Všechny jsou slabé, ale umožňují vám soustředit se.To neznamená, že by vše mělo být monotónní a monofonní, ale dominantní barvy jsou právě tím.

V barevném schématu studie dominují barvy hnědé gamuty

Hnědá je barva stability, bohatství.Šedá - koncentrace a oddělení.Zbývající barvy, pokud jsou přítomny, interiér jen mírně osvěžují.

Šedá s jemnými odstíny béžové a nažloutlé

Výjimkou je návrh studia lidí v tvůrčích profesích.V tak stabilních interiérech jednoduše zahynou.Potřebují jiné, stimulující prostředí.V tomto případě jsou vhodné všechny barvy.

Interiérový design kanceláře zástupce tvůrčí profese

Jak vidíte, nestandardní přístup je vše, a to zdaleka není nejextravantnější možností.

Malá kancelář

Bohužel ne každý může poskytnout samostatnou místnost pro kancelář.Častěji je třeba něco vymyslet, aby se přidělilo pracoviště.Existují pouze dva způsoby: oplocení části v jedné z místností nebo vybavení balkonu.BalkonPřirozeně by to mělo být zasklené as dobrou izolací.

Na balkoně a lodžii

Pro ty, kteří mají balkon nebo lodžii, lze tuto místnost přeměnit.Navzdory stísněnému prostoru si v bytě můžete vybavit dobrou minibarku.

Studie v bytě na balkoně nebo lodžii

Je obtížné očekávat jakoukoli rozmanitost v tak omezeném prostoru.Malý stůl, židle a police nad stolem.To je pravděpodobně vše, co zde můžete vymačkat.Existuje pouze jeden trik: objednat pouze pracovní desku, která je upevněna na stěnách.Nohy jsou naprosto zbytečné.Zabírají pouze prostor.

O něco více místa, pokud bylo zasklení izolováno a okenní blok byl odstraněn.Zbývající zeď může být použita jako pracovní deska nebo může být na ni nainstalován stojan.

Stojan místo bývalého okna

Ve skutečnosti lze parapet okna bez problémů odstranit: nese žádné zatížení, ale zbývající stěnu nelze demontovat: může se zhroutitcelou fasádu.Posilujte pouze nosnou zeď, ale není to levné a je těžké získat souhlas.

Pracovní prostor v místnosti

Za účelem organizace pracovního prostoru je v místnosti přiděleno alespoň malé místo.Může to být obývací pokoj nebo ložnice.V každém případě se snaží oplocení pracovního prostoru.Udělejte to tradičním způsobem.Prvním je rozdělení dílů pomocí pódia nebo jednoduše navrhnout podlahu a strop.

Přidělte pracovní prostor pomocí dekorace podlahy a stropu

Dalšítradičním způsobem je dát malý oddíl, skříňku nebo knihovnu.Nepřekrývají prostor, ale oddělují část místnosti a vytvářejí uvolněnější atmosféru.Takže, sedí u stolu, nemůžete rozptýlit, co se děje v místnosti.

Malá přepážka nebo regály izolují pracovní prostor od zbytku místnosti.

Jinak se konstrukce pracovní plochy řídí stejnými pravidly: stůl, pohodlná židle, úložné systémy.Je nepravděpodobné, že do malého rohu zatlačíte něco jiného, ​​ale tato sada je dostačující pro většinu moderních „domácích“ profesí nebo pár hodin u počítače, pokud musíte vzít práci domů.