Jak a z čeho si vyrobit karanténu

Malé děti milují bordel v písku.Aby jim tuto příležitost poskytli, pečující dospělí dali pískoviště doma i v zemi.V prodeji jsou samozřejmě připravené, ale jejich cena není vůbec pro děti.Nejlepší cesta ven je vlastní karanténa.Při jeho výrobě se určitě pokusíte zohlednit všechny funkce a preference vašeho dítěte.

Co může být vyrobeno z karantény

Nejoblíbenějším materiálem pro stavbu dětské pískoviště je dřevo.To může být hranami desky, kulatiny malého průměru, dřevo, blok domu.Většinu z toho a dělají to.Chcete-li pracovat rychleji, můžete si koupit leštěné materiály.Jsou dražší, ale mají hladký povrch.Pokud potřebujete ušetřit peníze, brát obyčejné materiály, pak ručně nebo bruskou, vše uvedete do perfektního stavu.

Je výhodnější vyrobit takový vozík na pískoviště z překližky

Můžete použít překližku (odolnou vůči vlhkosti) nebo OSB (OSB).Ne každý je miluje kvůli přítomnosti lepidla a škodlivých výparů (formaldehyd).Ve vzduchu však tyto emise nejsou hrozné a stále můžete použít materiál s emisní třídou E0 nebo E1.On jezaručuje bezpečnost - dětský nábytek je vyroben z takového materiálu.Je vhodné pracovat s překližkou a OSB: Vystřihnul jsem potřebný tvar součásti, zkroukl je dohromady, zpracoval konce a mohl jsem malovat.

V zemi můžete používat materiály po ruce.Například plastové lahve.Pouze tak, že drží, jsou připevněny k desce: jsou přibity určitým krokem víka, lahve jsou do nich přišroubovány.Poté, co dostali jednu „boční stěnu“, vezmou kus silného drátu rovnajícího se dvojnásobné délce boční stěny + 20 cm, propíchnou láhev drátem, který ustoupil asi 5-7 cm od dna, rozvinout drát a propíchnout ho v opačném směru shora.Konce jsou zkroucené a snaží se skrýt „ocasy“.

Něco takového by muselo „blesknout“ láhve drátem

Takové zvraty se získají pouze na jedné straně - na druhé straně pouze ohnutým drátem.Když vložíte boční stěny, položte je tak, aby „ocasy“ byly uzavřeny lahví.Připravené boční stěny pískoviště z lahví jsou umístěny do mělké příkopy, posypané na desce a zužující se dno láhve s půdou, dobře stlačené.Můžete hodit list překližky na dno a nalijte písek na vrchol.

Druhým nejoblíbenějším „odpadním“ materiálem pro letní chaty jsou pneumatiky automobilů.Také vyrábějí karantény.Na jedné straně je nutné odříznout boční stěnu staré pneumatiky.Získejte poměrně vysoké stránky.Dále existují dva způsoby:

  • můžete díru zavřít překližkou nařezanou na míru a použít ji tak, jak je;
  • odřízl druhou boční stěnu a dostal pouze stranu.

    Pískovištěz pneumatik: jak to udělat

V každém případě budete muset sekce zajistit.U některých pneumatik je kord (výztužné vlákno) plast, v některých je kov.Plast lze brousit, ale kov bude muset být nějak uzavřen.

Pro výrobu pískoviště lze použít kmeny pokácených stromů rozřezaných na kousky.Dělají velmi zajímavý a docela spolehlivý plot.Než začnete kopat, musí být dřevo zpracováno - aby vydrželo déle.Existují moderní impregnace se simultánním tónováním.Pohodlně.Zpracované konopí musí být usušeno a když jsou suché, kopat příkop kolem obvodu budoucí pískoviště.Její hloubka je nejméně 20–25 cm. Neměli byste dělat méně - děti chodí a skáčou na pařezech, proto by se měly dobře udržovat.Protokoly vložte do příkopu koncem zadku, vyrovnejte, vyplňte mezery zeminou a dobře utáhněte.

Plot pro karanténu z kulatiny

Plot pro karanténu tradičního typu lze také vyrobit z polen.Na zemi ležel základna: kus linolea, například, ve kterém udělat několik otvorů - vypustit vodu po dešti.Protokoly položte na základnu a vytvořte z nich obdélník /čtverec.Mohou být připevněny dlouhými hřebíky, ale spolehlivější pomocí svorníků - ocelové tyče se závity na obou koncích.Pod nimi bude nutné vyvrtat díru do křižovatky polen šikmo.Průměr je o něco větší než průměr čepu.Hrany otvoru vyvrtejte tak, aby matice a podložky mohly být zapuštěny.Vložte do otvorutyč, vložte podložky na oba konce, všechny dotáhněte maticemi.

​​

Nahoře můžete připravovat lavičky - připravena je jedna nebo dvě desky a lavičky pro děti.Samozřejmě na ně jen zřídka sedí.Častěji na nich staví své pískové hrady.

Jednoduchá karanténa z velkých kmenů

zde najdete dětské hřiště.

Jak vyrobit karanténu: pokyny krok za krokem

Nejprve se podívejme na obecné zásady pro výrobu karantén jakéhokoli designu.S některými úpravami se pokaždé opakují.

Krok první. Výběr umístění.Místo musí být vybráno tak, aby část karantény byla ve stínu, část na slunci.Pokud to není možné, položili jsme na slunné místo a nad ním uděláme baldachýn.Vezměte prosím na vědomí, že v okolí nejsou žádné velké stromy nebo keře.Samozřejmě dávají dobrý stín, ale listy jsou z nich posypané a písek bude často nutné prosít.

Výběr místa pro pískoviště

Nepokládejte pískoviště na silné slunce, nemělo by být v rohu, kde není absolutně žádný pohyb vzduchu.Ale v návrhu také nepatřila.Další důležitý bod: pokud plánujete nechat své dítě hrát si na zahradě samostatně, mělo by být místo pro hry dobře viditelné z okna místnosti, kde trávíte většinu času.

Krok dva. Markup.Pokud je karanténa pravoúhlá, použijte kolíky a nitě napnuté mezi nimi.Byly vjížděny kolíky, měřící požadované velikosti (standardní velikost dětského pískoviště pro děti od 2 do 5 let je 1,7 m *1,7 m).Mezi nimi vytáhli šňůru, lano, šňůru.Zkontrolovali jsme úhlopříčky tak, aby úhly byly rovné, měly by být stejné.

Označení obdélníkového průřezu

Pokud je pískoviště se zaoblenými rohy nebo stranami, můžete nakreslit oblouk pomocí písku nalitého do sáčku.V rohu sáčku je vyříznuta malá díra a tímto způsobem „nakreslí“ požadovaný tvar.

Zaoblené obrysy posypeme pískem

Krok 3.Vykopejte jámu.Odstraňujeme sodík a vezmeme ho na stranu, odstraníme trochu půdy, vyčistíme kořeny podél cesty a odstraníme kameny.Hloubka jámy je 20 - 30 cm.

Začněme kopat - kopat jámu

Uprostřed pískoviště vytvořte malý čtverec větší hloubky: se stranou asi 60 cm adalší 30-40 cm hluboká (celková hloubka této jámy bude 60-70 cm).Nalijte trosky do jámy.Bude to „systém odvodnění vody“.Pokud od okrajů k němu vytvoříte malý svah, písek po dešti rychle uschne.

Krok 4.Položili jsme základy.

Na dno základové jámy nalijte trochu písku (5-6 cm) a dobře jej vyrovnejte.Nyní musíte položit základ.Nejlepší možností je geotextilie.Je to netkaná textilie, velmi odolná proti roztržení.Nedovolí klíčení trávy, nedovolí, aby se písek mísil se zemí.Pokud ho dovedete k okrajům jámy, bude také „držet“ zemi a zabraňovat jejímu proudění, když prší.

Uvnitř musí být nějaký materiál

Pokud nejsou nalezeny geotextilie, můžete položit kousek překližkynebo linoleum.Pouze v nich je nutné vyříznout několik otvorů (o průměru 1,5 - 2 cm), aby se vypustila voda.

Dále již mohou existovat rozdíly - záleží na vybraném modelu a způsobu instalace karantény.Vlastnosti jejich konstrukce jsou popsány níže.

Pískoviště do-it-yourself: fotografické sestavy krok za krokem

Bez ohledu na to, jak jednoduchý může být design, pokud jde o implementaci, vyvstávají otázky.Abychom je zmenšili, publikujeme několik modelů domácích karantén s fotografiemi krok za krokem, které zachycují hlavní uzly.

Jednoduchá konstrukce

Nejjednodušší věc, kterou můžete udělat, je srazit obdélník nebo čtverec z desek.Pro karanténu je normální strana čtverce 1,7 m. Takže budete potřebovat 4 nebo 8, 12 desek této délky.Velikost pro větší výkon, můžete menší - volba je na vás.Počet řad desek závisí na jejich šířce a na tom, jak vysoko jej chcete vyrobit.

Jednoduchý karanténní box

Pokud, jak bylo popsáno výše, vykopali jámu 25 cm, poté nalili 5 cm písku a ukázalo se prohlubeň 20 cm.takže strany vyčnívají 10 cm od země (pro děti od 2 let je to výhodné, pro starší děti od 20 cm a výše) je celková výška 30 cm. Pokud je deska 10 cm široká, budou vyžadovány 3 úrovně (desky, 3 řady respektive)* 4 ks = 12 ks).

Stále potřebujete tyč s průřezem 40 x 40 mm.Bude muset být rozřezán na kousky rovnající se výšce stran pískoviště.V našem případě je to 30 cm. Bude potřeba 4 ks.Celková délka požadovaného svazku je 1,2 m. Veškeré řezivo je dobře uzemněno a poté impregnovánoochranné impregnace, jinak dřevo rychle ztratí svůj vzhled.

Vezměte dvě desky a složte je pod úhlem 90 °.Na křižovatce dáme tyč, přibijeme obě desky hřebíky nebo zašroubujeme šrouby - dva pro každý upevňovací prvek.Položili jsme další desku na jeden z konců, položili lištu a operaci opakovali.Sbírejte tedy první řádek.Vypadá to jako fotka vlevo.

Pořadí sestavení karantény

Druhá a třetí řada jsou sestaveny analogicky.Na každé spojení jsme vložili dva hardware (hřebík nebo samořezný šroub).Jen se ujistěte, že hlavy nevyčnívají a nevyčnívají tipy.

Kroutíme desky

Poté, co jsme shromáždili požadovanou výšku, můžeme předpokládat, že pískoviště je vyrobeno našimi vlastními rukama.Ale jako vždy, teď chci přidat něco, aby byly děti pohodlnější.Obvykle rádi vyrábějí velikonoční dorty a potřebují platformu.V rozích můžete přibíjet malé trojúhelníky z překližky nebo také sestavovat z řezaných desek.Další možností je přibití dvou podélných desek.Jsou dokonale nainstalovány na mřížích v rozích.V nich také házíme hřebíky.

Přidáváme pohodlí

Pokračování tématu „zlepšování“ karantén.Pokaždé, když táhnout domácí hračky, které jsou znečištěny v písku, není moc pěkné.Problém je vyřešen jednoduše: oplocení části pro hračky.Je to výhodné pro vás i pro dítě.Přidá se další zeď, která je také připevněna ke stávajícím pomocí tyčí.

Pro zablokování přihrádky pod hračkami - vložte další stěnu

Atakže tam není pokušení nalít písek, můžete přijít s krytem.Bude možné na to sedět, nebo je možné stavět koláče.

Pár desek, trochu představivosti a obyčejná krabice se promění v auto.To určitě osloví chlapce.

Pískoviště

Jak na místě vytvořit dětský domek pro děti, viz zde.

Pískoviště transformátorů se sklopným víkem

Konstrukce začíná přesně stejným způsobem, jak bylo popsáno výše: krabice je sestavena z desek.Celý trik je v designu obálky.Budete potřebovat více desek na krytu a pantech - čtyři obyčejné dveře a čtyři s jednou dlouhou policí.

V našem příkladu šlo na každou stranu víka 6 desek.Upevnil je v párech.Nejprve byly dvě desky přibity k hotové krabici na jedné straně a na druhé straně.

Porazili jsme ve dvou deskách

K nim připevnili krátkou poličku smyčky, která vypadala jako stodola.Na dlouhé polici byly také připevněny dvě desky.Je důležité, aby druhý byl připevněn alespoň na polovinu šířky, jinak jej může vytočit.

Upevněte panty dlouhými policemi

Následující desku připevníme na obvyklé dveřní panty.Na druhé straně jsou police.Pak se ukáže, že druhá část víka se opře opačným směrem.Druhá deska je připevněna k pevné desce pomocí pomocné lišty.Na obou stranách se plní ve vzdálenosti asi 15 cm od okraje.

Jak připojit poslední část krytu

Aby se složený kryt netlačil na závěsy, nejprvedvě desky vyplňují další část desky.Slouží jako podpora, při zatížení se deska neohýbá.

Ve složené podobě vypadá karanténa takto

Podle provozních zkušeností lze říci, že pod sedadly děti téměř nehrají: je to nevhodné.Pro efektivnější využití této oblasti může být oplocena pod přihrádkou na hračky.Další plus tohoto řešení - je potřeba méně písku.

Takže kryty jsou uzavřeny

V tomto příkladu jsou doky natřeny impregnací, což současně dává dřeva barvu.Pokud chcete, můžete použít obvyklou neprůhlednou barvu.Jen si to na dřevo, pro venkovní použití.Jinak po několika deštích půjde do bublin nebo prasklin.Pomocí barvy můžete pískoviště namalovat ve více „dívčích“ barvách. I když impregnace mohou být také v různých barvách, ale dávají jen stín.

Stejný model v jiné barvě

Loď s pískovištěm

Pro chlapce si můžete udělat loď s pískovištěm neboloď.Hlavní "tělo" je postaveno jako obvykle, všechny ostatní doplňky jsou k němu připojeny.

V této verzi bylo rozhodnuto snížit karanténu na minimum.K sestupnému trupu byl připojen trojúhelník - nos budoucí lodi.Je mnohem vyšší než hlavní část.Aby prkna pevně držely, jsou hnány 60 cm hluboko do země, dvě prkna na každé straně.Desky byly přibity k nim.V rozích jsou také připevněny, ale pouze mezi sebou - hřebíky (bít diagonálně).

Jak vyrobit loď s pískovištěm

výškový rozdíl se ukázal být významný, schodiště bylo provedeno z „paluby“ na příď.Vrchní deska je sešitá deskou, stožáry jsou posíleny.

Téměř hotovo

Zůstaly pouze dokončovací práce a zařízení.Po nějaké době bylo rozhodnuto prodloužit záď - a místo, kam se schovat před sluncem, a dát tam krabici na hračky.Postavili jsme sloupy ze dřeva, překližky překližky nařezané na míru.V konečné verzi vypadala loď takto.

Domácí pískoviště

Další loď byla postavena přibližně stejnou technologií.

Další verze karantény pro chlapce

Přečtěte si zde, jak udělat houpačku pro děti a dospělé.

Přístřešky

Není vždy možné umístit pískoviště do částečného stínu.Často se dali na slunce a poté zatínali - jakýsi baldachýn nebo deštník.Existuje mnoho zajímavých návrhů takových baldachýnů, které lze snadno a rychle vyrobit.

Jednoduchý baldachýn nad pískovištěm

Asi nejsnadnějším provedením je tento baldachýn: uprostřed jsou namontovány dva stojany, mezi nimi je příčný nosník.Husté opálení je hozeno přes příčku a připojeno k hnaným smyčkám.

Sandbox-Boat and Baldachýn

​​

Tento baldachýn není mnohem složitější.Jsou vyžadovány čtyři stojany.Jsou spojeny proužky nahoře - vytvářejí horní postroj.Šijí markýzu a vytáhnou ji.Můžete připojit alespoň knoflíky, alespoň pomocí ozdobných hřebíků.Hlavní věc je mít příležitost vzlétnout na podzim.

Můžete přes pískovištěumístit skutečnou střechu

Je trochu obtížnější vyrobit takovou střechu.Trojúhelníky, krokvový systém, jsou připevněny k hornímu popruhu stojanů.Nahoře jsou spojeny podélným nosníkem, který se správně nazývá „kůň“ a uprostřed umístí podpěry.Pod měkkou dlaždici, která se v tomto případě používá, je překližka nebo OSB přibitá a na střechu je již položena střešní krytina.

Věnujte pozornost také dekoraci samotného pískoviště: březové klíny jsou po obvodu zatloukány /zakopány, které jsou zevnitř pokryty prkny: aby loupaná kůra nespadla do písku.Docela zajímavé řešení.

Další varianta kabiny

Další jednoduchá sluneční kabina pro pískoviště.Dva trojúhelníky jsou spojeny tenkými proužky.Připojené ke stojanům je žádoucí, aby byly stojany důkladnější.Pro malé děti je tato sekce dostačující a pro starší děti - od 4 let - je potřeba něco solidnějšího - alespoň 60 x 60 cm. Chcete-li ušetřit peníze, můžete si ušít dvě desky - srazit hřebíky na obou stranách.Tahání markýzy není obtížné.

Jak vyrobit pískoviště s „houbou“ z malé prkenné vrchlíky - viz video

Víčka

Druhým atributem požadovaným pro karantény jsou víčka.Listy padají nejen do písku a vnikají do nich i odpadky, takže zvířata to milují ... je to lokalizováno.Abyste zabránili zásahu do čistoty písku, můžete použít kryt.V nejjednodušší verzi se jedná o štít srazený z desek nebo vyříznutý z překližky, ke kterému jsou připevněny úchyty.

Kryt z desek

Abyste nemuseli pokaždé demontovat a instalovat štíty, můžete připevnit panty a tak, aby se dveře nezablokovaly, přivařte kliky, na kterých mohou být podepřeny.Se sklopeným víkem získáte dvě malá hřiště.Děti na nich mohou sedět nebo si stavět své hrady z písku.Proto je výhodnější vyrobit takové překližky z překližky: neexistují žádné praskliny a nižší hmotnost.

Sklopné víko

Existuje ještě zajímavější provedení - výjezd.Tento druh obalu je rozhodně vyroben z překližky.Horní lištu přibijte tak, aby mezera zůstala.Do něj se vloží překližka.A tak, aby opačný konec nezůstal viset, nehty jsou zbity - malé kousky baru.

Zajímavá konstrukce obalu pro karanténu

Stejný princip je implementován odlišně ve verzi na níže uvedené fotografii.Je to již pro ty, kteří plynule pracují v truhlářském umění.

Obal jde na vodítka

Výkresy

Aby bylo možné pískoviště rychle a snadno postavit vlastními rukama, zbývá vám zajistitněkolik výkresů.Mohou být odrazeni od, vzat jako základ.Opravy mohou a měly by být provedeny.

Kresba jednoduchého pískoviště s rozměry

Pískoviště se střechou - fotografie a kresba

)

Prefabrikovaná boční stěna

Výkres pískoviště s vrchlíkem