Jak aktualizovat nábytek vlastníma rukama: změnit design

Nábytek sovětské éry - stěny, skříňky, komody - se neliší krásou, ale je spolehlivý a silný.No, jen ruka nevstoupí na skládku.A správně.Aktualizace je velmi snadná a dává zcela nový zvuk a moderní vzhled.Úprava nábytku skříňového typu nemusí být příliš obtížná: existují materiály, které umožňují malou snahu výrazně změnit vzhled.Nejjednodušší způsob je změnit barvu a vybavení.S kováním je vše jasné - vyberete si, co se stylu více hodí, a změna barvy dvěma způsoby - malování a lepení filmu (nebo tapety).

Změna staré zdi: změna designu

Vložení starého nábytku pomocí samolepicí fólie je nejjednodušší způsob, jak změnit dekor.Film je dnes monofonní i barevný, různých barev, textur a odstínů.Nemá smysl nalepovat film se vzorem pod stromeček: dnes to není v trendu.Ale obyčejný nebo se vzorem - to je to, co může ze staré zdi udělat nový nábytek.Akce jsou jednoduché, ale práce vyžaduje přesnost.Výsledek je však vynikající.Podívejte se na dvě fotografie.Na první, stará sovětská zeď z dřevotřískových desek před aktualizací, na druhém - po.

Aktualizace staré nábytkové zdi - před a po

Nyní o tom, jak byla aktualizována.Bylpoužité kompaktní nábytek samolepicí fólie, barva "krém", povrch je matný.Otevřená část staré zdi byla zavřena skleněnými dveřmi, pro průsvitný matný film.Lemování - rozložení nábytku (také samolepicí) barva chrom.Pořadí prací je následující:

  • Vše, co lze odstranit, odstranit, rozebrat.Odstraňte staré armatury.
  • Povrchy musí být čisté a odmaštěné.To je snazší dosáhnout měkkým hadříkem namočeným v mycím prostředku na mytí nádobí.Pak se vše omyje teplou vodou s trochou octa.Otírejte je suchým hadříkem.
  • Vyjměte podrobnosti.Je lepší oříznout fólii o 8-10 mm více.Zbytky se pak oříznou nožem na papír.
  • Nastříkejte vloženou část ze stříkací pistole vodou.Na mokrém povrchu lze film posunout, pokud se něco pokazí.Můžete dokonce odloupnout, aniž byste to poškodili.
  • Po odstranění ochranné vrstvy z fólie ji opatrně rozložte.Vyrovnejte a začněte vyhlazovat měkkým hadříkem od středu k okrajům.Pokuste se vyhnout bublinám.Chcete-li to provést, musíte se pohybovat postupně, aniž byste skákali z místa na místo.
  • Pokud stále máte bublinu, můžete ji propíchnout tenkou jehlou uprostřed.Poté vytlačte vzduch z okrajů bubliny do díry a otřete místo vpichu.
  • Po nalepení filmu si vezmeme čistou tenkou bavlněnou látku, rozložíme ji nahoře a žehlíme ji teplým železem (střední zahřátí).
  • Nalepte povrch, nainstalujte nové kliky.

Takový sled práce s každou částí.Svšechno je také sklo, stačí ho nalepit na vnitřní povrch.Po montáži máte aktualizovanou zeď.Tuto techniku ​​lze použít pro všechny předměty: komody, noční stolky, skříň, kuchyňský set atd.

S podsvícením vypadá aktualizovaná stěna magicky

Například po úspěšném experimentu se stěnou byl starý kabinet přepracován stejným způsobem a přidán vpravo.Nyní je celá zeď zaneprázdněna.Stejně tak můžete aktualizovat kuchyňskou soupravu: nalepte samolepicí fólii a nasaďte rukojeti.

Existuje druhý způsob.Jedná se o úpravu navrhované metody, ale jednodušší a ne tak pracnou.Pouze dveře jsou vloženy a ne filmem, ale netkanou tapetou.Lepidlo na tapety na lepidlo PVA.Aby se okraje nevyklenuly, detaily jsou ořezány o 5 mm méně na všech stranách.Ukázalo se, že to je jakousi hrana.Všechno vypadá dobře (příklad na obrázku níže).

Jednoduchá změna staré zdi sovětské éry: vložit na dveře vhodnou netkanou tapetu

Co je na této metodě dobré: je snadné změnit výzdobu.Unavený ze starého vzhledu, odřízl tapetu, vložil nové.Navzdory skutečnosti, že se tato metoda zdá lehkovážná, vzhled zůstává několik let.Jeho autor to vyzkoušel i na kuchyňském setu.Pouze tapeta nahoře je potažena lepidlem PVA.V tomto případě lze skříně prát.Je důležité nanést lak rovnoměrně, aniž by došlo k prohýbání.

Někdy je tapeta lakovaná.Ale než to uděláte, zkuste to udělat dálzbytečný kus: podívejte se, jak na to reagují.

Při výběru laku je třeba mít na paměti, že akrylové a celulózové laky po vysušení zůstávají průhledné, polyuretan po nějaké době zbarví žlutě.Rovněž polyuretan je téměř nezměkčen rozpouštědly: lze jej odstranit pouze mechanicky (ze dřeva - čistí se brusným papírem).

Možná vás bude zajímat, jak si přečíst , jak si udělat bar v kuchyni sami (několik možností)

Aktualizace komody

Starékomoda stála neznámá po mnoho let v podkroví, ale je velmi silná a spolehlivá, ne gram vyschl, pouze prasklo leštění.Pokud jde o sílu, je mnohem lepší než moderní výrobky.Toto je vlastnost, která je vlastní starému, stále sovětskému času, nábytku.Není příliš plný detailů (mírně řečeno), ale po několik desetiletí ve špatných podmínkách zůstává silný.Přestavba komody je složitější: byly použity dvě techniky: malování, a pak zdobení pomocí polyuretanových lišt a tapety.

To je to, co to bylo na začátku: stará věc, která trvala dlouho shromažďování prachu v podkroví

Krok 1.Odstraňte hardware, odstraňte starýpokrytí.Na některých místech bylo leštěno, místy leštěno brusným papírem.Štípaný tmel na dřevo, počkejte, až zaschne.V závěrečné fázi byli všichni očištěni tenkou zrnitou pokožkou.V tomto případě je ocelová komoda stejná jako na níže uvedené fotografii.

Toto je poté, co je tmel a potažen brusným papírem

Krok 2 .Instalacevýlisky z polyuretanu.Při výběru výlisků se ujistěte, že nejsou objemné: příliš silná na malé komoře bude vypadat velmi drsně.Neměly by být širší než 5 cm a pokud možno úzké, pokud se na ně díváte v profilu.

Zakoupené polyuretanové výlisky jsou úhledně řezané, rohy jsou řezány pod 45 °. Jak správně vkládat rohy lišty, přečtěte si zde ).Shoda vzorů by měla být perfektní.Lepíme je na PVA.Pro spolehlivost ji můžete dodatečně připevnit k samořezným šroubům se širokým krytem.Pod nimi se vytvoří malá prohlubeň, po zkroucení samořezného šroubu je otvor potažen tmelem.Zkuste tmel okamžitě okamžitě padnout dokonale (můžete to opravit mokrým prstem), protože je problematické očistit vyschlé.

Výlisky jsou nalepeny a upevněny na samořezné šrouby

Krok 3.Vše je ošetřeno základním nátěrem.Můžete použít PVA lepidlo zředěné vodou v poměru 1: 2.Po zaschnutí základního nátěru (dvě vrstvy).V tomto případě je vybrána akrylová barva na vodní bázi.Barva je káva s mlékem, i když na fotografii to vypadá velmi odlišně.Barevné podání je nepřesné.

Toto je po druhé aplikaci barvy.Roztomilý

Krok 4.Pro dekoraci byly vybrány tapety, pro které bylo provedeno potahování technikou sítotisku.Kousky jsou vyříznuty na velikost vnitřku rámů z lišt, přilepeny k PVA.Po zaschnutí lepidla je celá komoda dvakrát pokryta vodou ředitelným lakem.

Toto je výzdoba komody

Krok 5.Anová noha (nábytková kola) a kliky jsou nainstalovány jako poslední.

Namontujte kliky a nohy)) Aktualizovaná komoda vůbec nevypadá jako ta, kterou jste viděli na první fotografii.

Jak vidíte, neexistují žádná složitá díla.Všechno je opravdu elementární.Ale všechny procesy vyžadují přesnost - vzhled závisí na tom.Podobně můžete aktualizovat starý šatník.Získejte sadu do místnosti.Stylový a originální.

Při renovaci nábytku je nejhorším případem lakování povrchu.Lak se odlupuje po dlouhou dobu a je obtížný.Pokud je povrch rovný a leštění není poškozeno, můžete na něj aplikovat zeminu na složité povrchy a po zaschnutí barvy.To výrazně urychluje proces lakování lakovaného nábytku.

Pokud máte děti a letní dům nebo dvůr, možná budete mít zájem přečíst si , jak si vyrobit hřiště se spoustou fotografií.A asi , aby pískoviště si můžete přečíst zde.

Jak upgradovat starý noční stolek

Ve fotogalerii níže vidíte proces obnovy starého leštěného nočního stolku.Nejdříve se z něj odstranil starý leštící prostředek, zatmelil, brousil a po zpracování byl dvakrát natřen akrylovou barvou.Poté byl ke dveřím přilepen papír se zajímavým vzorem (byl to dárkový papírový sáček).Po sušení byly všechny dohromady pokryty dvěma vrstvami pololesklého akrylového laku.

Sled práce je jednoduchý, pokud víte, jak na to.Všechny procesy budou opakovat sled akcí, které jste viděli v příkladu aktualizace.komoda.Výsledek je také působivý.

Další informace o obnově nábytku (odstranění laku z povrchu) najdete zde.

Toto je starý noční stolek.Omezíme to
Toto je výsledek aktualizace: noční stolek byl transformován
)
Poté, co byl lakovací nátěr odstraněn (bruska pomáhala rychleji se vypořádat), byl potažen vrstvou tmelu, krycích třísek a trhlin, poté vyleštěn do hladkosti
Povrch přivedený do normálního stavu byl pokryt půdou, poté byl dvakrát natřen akrylovou barvou
Tento balíček vytvořil vynikající dekor pro derez

Úprava nábytkuUdělej to sám, je pečlivá práce, ale výsledek stojí za to.Níže je fotografie nočního stolku obnovená jednoduchou technikou: je vložena reliéfní tapetou a lak se nanáší dvakrát navrchu.

Zde můžete přilepit reliéfní tapety a nechat se zašpinit, zakrýt dvakrát vrstvou transparentního laku

Jak si můžete přečíst fontánu na ploše.

Změna stolu

Pomocí stejné technologie lze banální konferenční stolek proměnit v moderní interiér.V takovém případě byla vložena do balicího papíru.Je hustá, dobře lepí a při nanášení laku se neoslabuje.

Před zahájením prací na zdobení stolů, nohou starého stolu aokraje pracovní desky byly vymalovány světlou barvou: tak se hodí do nového stylu designu.Pak začal proces její transformace.

Při vkládání je panel oříznut mnohem více, než je velikost desky.Takže je to nutné.Papír je nalepen na PVA, válcovaný válečkem, takže zde nejsou žádné hrudky a otoky.Povrch by měl být naprosto hladký.

Papír se lepí postupně, válcuje se válečkem tak, aby zde nebyly žádné bubliny

Po lepení berou brusný papír s jemným zrnem (je výhodnější pracovat, pokudje připevněna k liště).Drželi ji podél okraje, ohýbali se a současně oddělili přebytečný papír.

Jak si vyrobit krásnou hranu

Dokonce i krájení na gilotině nezískáte docela rovnoměrnou hranu.A s touto metodou se ukázalo, že je profesionálně navržen.Amatér a necítí.

Takto vypadá hrana po odstranění veškerého přebytku

Po zaschnutí lepidla je povrch dvakrát potažen tenkou vrstvou laku.Naneste ho jemným štětcem v malém množství.Vrstvy se nanášejí různými směry: nejprve podél dlouhé strany, pak napříč.

Co jsou police a výkresy pro vlastní výrobu, lze nalézt v tomto článku.

Úprava nábytku: fotografické nápady

Kouzelná transformace staré nudné police
Změna stolu: nový design a zcela odlišný vzhled
Další noční stolek.Při jeho zdobení byly použity kontrastní tapety s kontrastním vzorem
Změna staré židle
)
Truhla zdobená květinovými kresbami
Ze staréhotoaletní stolek se ukázal jako vynikající stůl
Renovace nábytku z dřevotřísky: zeď získala moderní vzhled

Přeměna nábytku vlastníma rukama je kreativní záležitost.Dokonce i nudná police může udělat skvělou věc.A není nutné opakovat přesně to, co jste viděli.Během provádění „projektu“ přichází mnoho užitečných nápadů.Je škoda, že některé plány nejsou tak atraktivní, jak se zdálo.Zkuste to, experimentujte.Výhoda moderní technologie umožňuje, aby to bylo provedeno za minimální cenu.