Jak čistit železo z hůlky na podrážce, měřítko uvnitř

Dokonce i dobré železo má hnědé nebo černé skvrny na podrážce dříve nebo později.Nejprve nezasahují do žehlení.V žádném případě si nevšimneme, že zasahují.Ale v průběhu času se žehlení stává obtížnějším - podrážka neklouzne kvůli saze.Zdá se, že je to tak?Bereme a čistíme škváru.Ale ne tak jednoduché.Pokud dojde k poškrábání keramického nebo teflonového povrchu, může být železo zlikvidováno.Než začnete čistit žehličku, vyberte odpovídající metodu nebo nástroj.

Žehličku čistíme z vyhoření na podrážce

Když je režim zahřívání železa nesprávně zvolen, na podrážce se vytvoří nažloutlý povlak.To způsobuje, že chodidlo je drsnější, což z něj dělá horší sklouznutí na tkanině a ztěžování žehlení.Pokud tento vklad nebude včas odstraněn, zčerná a poté černá.Čím tmavší je barva, tím obtížnější je zbavit se plaku.Pokud je vaše žehlička drahá, je nejlepší ji po žehlení odstranit.Ideálně hned poté, co se objevil.I když budete trávit šetrné čištění jednou týdně, bude to stačit.

Uhlíkové saze /saze na podrážce železa zabarví věci a ztěžuje žehlení

Metody čištění domácnosti

První jakovyčistěte chodidlo od železa.Bereme čistý, suchý hadřík vyrobený z přírodních tkanin.Je velmi dobré, pokud má hrubou vazbu, ale ne nutně.Hadřík musí být několikrát složen a položen na žehlicí prkno.Aplikujeme na něj tekutou nebo pastovitou kompozici a distribuujeme ji na většinu povrchu.Při zahřátí na střední teplotu nebo studeným železem začneme „žehlit“ hadr čisticím prostředkem.Musíte to udělat několik minut.Během čištění je vhodné odpojit zástrčku ze zásuvky.Obvykle se používají alkalické nebo kyselé složky, takže je lepší to riskovat, jinak budete muset železo opravit.

Ve většině případů fungují jednoduché domácí opravné prostředky

V některých případech, pokud je hadr nasycený žíravými složkami, můžete na chvíli hadr jednoduše nechat na hadru.Když je uhlík změkčen, bude možné žehlit suchý nebo mokrý hadr, ale již čistý.Pokud nebyl odstraněn veškerý uhlík, opakujte ošetření.Pokud to vůbec nepomůže, zkuste jinou metodu nebo kompozici.

Pokud se k čištění používají některé přípravky (jedlá soda, sůl, zubní pasta), mohou se ucpávat póry pro uvolňování páry na chodidle železa.Pomůže vám hadr namočený v octě.Také ji žehlíme předehřátým železem.Dalším způsobem je nalít vodu octem a „uvolnit“ veškerou tekutinu ve formě páry.Udržujte chodidlo dolů.To samé mimochodem také vyčistí spodinu, která se tvoří v napařovací žehličce.

Směsi pro čištění

Určitě to - toFunguje to, ale nefunguje to.Zaprvé je typ hole odlišný.Za druhé, žehlící podrážky jsou také odlišné.Nejenže tvar se liší, ale také materiály.To, co funguje na keramice, může být na kovu zbytečné.A naopak.Často musíte vyzkoušet několik možností.Je zajímavé, že ten, který pracoval tentokrát, nemusí nutně pomoci dále.Takže neustále musíte experimentovat.

Můžete to udělat jiným způsobem: naneste pastu na látku a otřete skvrny „pozorováním“

Prostředek pro nanesení na čistý hadřík:

  • Smíchejte sodu a detergent, přidejte vodu do husté kaše.
  • Bělicí zubní pasta.
  • Do 9% nebo 6% octa přidejte pár lžic amoniaku, navlhčete látku.
  • Můžete zkusit jen ocet.Mohou navlhčit hadr a otřít chodidlo s ním.Je však bezpečnější „vyžehlit“ hadr namočený v octě, a zejména odolné skvrny lze setřít.

Ocet dobře pracuje na některých typech skvrn.

Existují agresivnější metody.Například vezměte 20-25 gramů kyseliny citronové na 200 ml vody.Roztok nalijte na pánev nebo plech na pečení s vysokými stranami.Vložte do něj železo.Kapalina by měla zakrývat chodidlo, ale neměla by být vyšší než úroveň připojení k tělu.Pro udržení 20-25 minut.Dokonce i nejtvrdší saze se setřou.Pokud dáte železo do pánve nebo plechu na pomalý oheň a vaříte, dobře vyčistěte také vodní kámen, který ucpává trysky, aby unikla pára.Kapalina by neměla vařit, ale měla by být pouze horká.

Tvrdší možností je čistič pro koupele s kyselinami nebo zásadami.Opět platí, že v různých případech existují různá složení.Kousek hustého polyethylenu se umístí na měkkou hadr, uprostřed jsou trochu drceny, takže okraje jsou vyšší než střed.Nalijte produkt a vložte železo do kaluže.Spálená skvrna na podešvi by měla být ponořena do kyseliny.Počkáme 10-15 minut, myjeme je mokrou handrou.I tvrdé znečištění je tak dobré.Pokud je podešev železa z nerezové oceli - můžete tuto metodu bezpečně použít.Všichni ostatní jsou na vlastní nebezpečí a riziko.

Chemické čištění

Stále existuje způsob, jak mechanicky vyčistit železo od uhlíkových usazenin, ale lze jej použít s levnými nebo starými kopiemi.U těch, kde má keramický povrch teflonový povlak, tyto metody nebudou fungovat.Spíše odstraní popáleniny, ale podešev dostane hodně škrábanců, takže bude téměř nemožné použít.Takže než mechanicky vyčistíte železo od uhlíkových usazenin, podíváme se na podrážku.Pokud již máte škrábance a to vás neobtěžuje, můžete pokračovat.Pokud je povrch hladký, je lepší ho riskovat a vyzkoušet tekuté výrobky.

Metoda čištění - železem se železem na hromadu sody nebo soli

Podstatou této metody je nalít suché jemné brusivo a žehlit na něm, dokud spálené fragmenty nezůstanou nadrsný.Chováme se takto.Na tvrdý povrch rozprostřeme list papíru (můžete mít noviny, časopisové pomazánky), nalijeme sodu nebo malou stolní sůl.Předehřejte trochu železa (nezahřívejte), lisováním suštelátky, zkuste odstranit spálené zbytky.Doba čištění závisí na tom, do jaké míry je „uhlík“ usazen.Někdy proces probíhá rychle, jindy pomalu, ale vždy se čistí.Ne na zrcadlo, ale odstraňuje temnotu.

Nevýhodou této metody je to, že pokud se uvnitř vybrání podešve železa vyskytují saze, je velmi obtížné je odstranit.Budete muset vzít vatový tampon, namočit ho do vody, sodu /soli a vyčistit každou takovou díru.Metoda s varem je rychlejší.

Můžete odstranit popáleninu z podešve šedé z krabičky na zápasy

Existuje další způsob, jak mechanicky očistit - pomocí síry na běžné krabici.Proužek síry je jemné a měkké brusivo.Neměl by poškrábat ani keramický povrch.Čištění uhlíkových usazenin ze železa je jednoduché: rohem škrábání uhlíkových usazenin.

Použití tužky k čištění železa

K čištění podrážky železa jsou k dispozici speciální tužky.Mohou mít odlišné složení, ale samotný proces čištění je stejný.Nejprve musíte chránit plastovou část těla, která je umístěna pod podešví.Maskovací páska je perfektní.Snadno přilne, dobře drží a po odloupnutí nezanechává žádné zbytky.Plast opatrně lepíme.

Použití tužky k čištění povrchu železa je jednoduché.A to trvá jen několik minut.Příprava trvá déle.

K čištění povrchu zbytků a kapek budete stále potřebovat čisté hadry nebo papírové ručníky.Na ruce si nasazujeme pevně pracovní bavlněné rukavice - aktivně se vytvoří pára a rukavicechránit před popálením.Je lepší přikrýt stůl papírem nebo starými hadry - špinavá tekutina vytéká.Dále vyčistěte podrážku žehličky následujícím způsobem:

  • Žehličku zahříváme na průměrnou teplotu nebo vyšší.Čím vyšší je teplota, tím rychlejší je čištění.Výpary jsou však velmi aktivní, takže větrání by mělo fungovat dobře nebo je lze čistit otevřeným oknem.
  • Nakloňte žehličku tak, aby podrážka směřovala mírně dolů.Úhel je zvolen libovolně, ale složení tavicí tužky by nemělo protékat dovnitř parními otvory.
  • S tužkou aktivně jedeme podél podrážky železa.Taje, pak se vypařuje, část kape dolů.
  • Pravidelně čistěte povrch hadry nebo papírovými ručníky.Když se všechny skvrny posunuly pryč, čistíme podešev čistou a pásku vyjměte.

Výsledek je překvapivě působivý.

Tato metoda je jednou z nejúčinnějších.Cena emise je několik desítek rublů, ale může být použita pro teflonové žehličky, pro páru a pro keramiku.Rychlý, pohodlný, levný.

Odstraňujeme váhu uvnitř

Téměř všechny žehličky nyní přicházejí s párou - jsou pohodlnější a efektivnější.Během provozu se uvnitř tvoří vodní kámen - to jsou ty nerozpustné látky, které voda obsahuje.Jsou-li destilovaná voda nalita do železa.Pokud má žehlička samočisticí funkci, pravidelně ji zapněte.Pokud ne, musíte jednat jinak.

To je to, co bylo uvnitř napařovací žehličky

Vnitřní čištění

Odstraňte váhu ze železa, nalijte okyselenou vodu dovnitř.Pěna je sůl, kyselé prostředí je koroduje, uvolňuje se a odchází s párou.Je lepší vzít vodu co nejčistší.Lepší destilace.Pokud není k dispozici - usazené, vařené nebo po dobrém vyčištění.Do vody přidejte kyselinu citronovou.Asi 200 gramů na 200 ml, 5-6 lžic na litr.Můžete přidat alkoholový ocet (jednu sklenici 9% na litr), ale má nepříjemnější zápach.

K čištění železa uvnitř, nalijte vodu kyselinou citrónovou a před zahřátím ji zapněte.A to je to, co vylévá

Nalijte okyselenou vodu do zásobníku železa.Podle množství - na maximum.Zapněte žehličku při maximální teplotě.Zahřívejte, dokud světlo dvakrát nezhasne nebo třikrát.Vypněte žehličku, jděte k dřezu.Dobře jsme ho zbaběli, pustili páru.Pokud se ochladí, ale uvnitř je stále voda, zahřejte ji znovu, vypněte ji a pokračujte v čištění.

Poslední fází je nalití čisté vody a její „odpařování“.Můžete to udělat na starém hadru pro dojmy.Obvykle, když pozorují, co se nahromadilo uvnitř, méně často zapomínají čistit železo.

Vroucí

Stejné složení (voda s octem nebo kyselinou citronovou) se nalije do plechu na pečení s vysokými stranami.Na dno jsme dali dvě tyčinky (můžete pro sushi, stačí jen sehnat).Úkolem hole je vytvořit mezeru mezi pánví a podrážkou železa.

Do nádoby na kus dřeva jsme vložili studené železo.Hladina kapaliny by měla být taková, aby zakrývala podešev, ale nedosáhla plastupodrobnosti.To vše jsme dali na hořák, přiveďte k varu, nechte vychladnout.Znovu zahřívejte, chladte.Takže časy 2-4.Pak musíte vypustit vodu, která se dostala do železa, otvory pro přívod páry.Můžete jej vypustit skrz plnicí otvor.Voda nebude čistá, obvykle žluté barvy s usazeninami.

Nevíte, jak čistit železo z okují uvnitř?Voda s kyselinou citronovou

Uvnitř železa nalijte čistou vodu, opláchněte a nalijte.Pak to musíte nechat na pokoji, dokud nezaschne.Po několika hodinách se můžete zapnout a zkusit žehlit.