Jak dát plot z pletiva

GOSTs hodně standardizují, včetně toho, jak je možné nebo nemožné rozlišit stránky.Předpisy tedy například předepisují vymezení sousedních oblastí transparentními ploty.Protože hranice je obvykle dlouhá, je žádoucí, aby plot byl levný.Ve skutečnosti je výběr malý - plot ze síťoviny nebo plot z proutí.Proutěný plot, i když levný, je extrémně krátkotrvající, takže zůstává pouze pletivo.Obecně platí, že je správné říci „plot ze síťoviny“, ale u ucha je známější skloňovat jméno.

Populární a levné - plot ze síťoviny

Ať už je název tohoto plotu jakýkoli, má značný počet pozitivních stránek.Prvním a důležitým plusem je laskavost.To platí jak pro samotnou výplň - mřížku, tak pro zbytek návrhu.K napínání oka není třeba žádný základ.Stačí vyvrtat otvory asi metr, vložit sloupek a po nalití rozdrceného kamene ho dobře zhutnit.Žádné konkrétní práce.U většiny půd tento způsob instalace této výplně funguje na „pěti“.

Návrhy a způsoby instalace

Skutečností je, že plot vyrobený ze síťoviny patří do plic.Navíc je lehký jak ve své vlastní hmotnosti, tak ve vnímaném zatížení větrem.Bez ohledu na to, jak silný vítr fouká, tlak přenášený mřížkou na sloupy zůstává nevýznamný.Vzhledem k nízké hmotnosti lze použít takovou technologii instalace sloupku: do díry, naplněné pískem nebo štěrkem, bez betonu.Kromě toho existuje takový plot bez problémů i na těžkých hlinitých půdách s vysokou hladinou podzemní vody a dokonce s velkou hloubkou zamrzání.

Bez vodítek

Takto to funguje.Mluvíme o nejjednodušším provedení: pouze o sloupech, mezi nimiž je mříž natažena.Jak vidíte, sloupy jsou zakopány do hloubky menší než metr.Co se stane s takovým plotem na půdách, které normálně vypouštějí vodu?Veškerá voda nacházející se poblíž sloupu prochází pískem nebo štěrkem až na dno díry.Tam přirozeně zanechává - prosakuje do spodních vrstev.I když „fouká“ mráz a písek nebo štěrk kolem kolony zamrzne, obsah vlhkosti nestačí, aby měl alespoň nějaký významný účinek na sloup.

Nejjednodušší konstrukce plotu s řetězem

Stejný princip lze použít na jílu a hlíně, ale je třeba jej vyplnit štěrkem.A nezapomeňte nalít 10-15 centimetrů štěrku na dno díry a teprve potom nainstalovat sloupek.Cože?v tomto případě se stane.Voda se stále hromadí pod vodou, ale odchází velmi pomalu.Může se stát, že v době zamrznutí bude suti stále mokré nebo dokonce ve vodě.

Co se stane potom?Zmrazí a ztvrdne.Ale protože půda také zamrzne, tlačí na sutiny.Síly jsou značné a led je poškozen, rozdrcený kámen se stává mobilním a kompenzuje většinu tlaku vytvářeného půdou.Výsledkem je, že i když se pohyby sloupků vyskytují, jsou velmi malé - od několika milimetrů po několik centimetrů.Protože struktura není pevná, může ji síťka snadno přenášet bez poškození.Poté, co se vše roztopí, sloupy padnou na místo.Ale takový scénář je pouze v případě, že jsou zobrazeny dokonale svisle.V opačném případě se póly mohou ohnout a budete muset všechno opravit.

​​

S vodítky (rukávy)

Někdy, když je plot pevnější a lépe si udržuje tvar, jsou k sloupkům připevněny dva podélné vodítka.Mohou být z dýmky nebo z baru.Dřevo jako plastový materiál bude pozoruhodně tolerovat pohyby půdy, ale svařovaná trubka způsobí další potíže.

Plot vyrobený ze síťoviny s kovovými vodítky

Stupeň tuhosti takového plotu je vyšší a při zvedání, pokud jsou sloupy vytlačeny, je docela možné, že tu a tam jsou trubkymožná slza.Abyste takové situaci zabránili, budete se muset kopat pod hloubkou mrazu ve vaší oblasti.Všechno ostatní zůstává platné: otvor je o 15-20 cm hlubší,než je potřeba, rozdrcený kámen dole, pak se vloží trubka pokrytá dobře zabaleným rozdrveným kamenem.

Sekce

Existuje další konstrukce plotu vyrobeného ze síťoviny.Rámy se vaří z rohu, na který se potom natáhne síť.Hotové sekce jsou přivařeny k exponovaným sloupkům.

Dílčí plot ze síťoviny

Jak je zřejmé z popisu, konstrukce je také poměrně tuhá.To znamená, že na těžkých půdách (hlína, hlína) je nutné póly pochovat 20-30 cm pod hloubkou zamrznutí půdy, ale je také žádoucí, aby nedošlo k betonování.Pokud naléváte rozdrcený kámen betonem, pravděpodobnost, že se sloupek „vytlačí“, se mnohokrát zvyšuje.

Druhy síťoviny pro plot

I zdánlivě jednoduchý materiál, jako je síťovina, se může lišit.Navíc je rozdíl značný jak v ceně, tak v životnosti.

 • Není pozinkováno.Nejlevnější materiál, ale také nejkratší životnost, při zachování normálního vzhledu však vyžaduje značné náklady.Okamžitě po instalaci musí být pletivo natřeno, jinak zreziví.Malba se musí každoročně obnovovat, jednou za dva roky.
 • Pozinkováno.Výrazně dražší, ale nevyžaduje malování a trvá dlouhou dobu.

  Plastifikovaná síťovina - kovová síť v plastovém „obalu“

 • Plastifikovaná.Na kovový drát je nanesena vrstva polymeru (plast).Tento typ řetězu se objevil teprve nedávno.Stojí to ještě víc, ale pohled je nejatraktivnější, životnost je ještě delší.Při výběruvěnujte pozornost tloušťce a tuhosti drátu, který je pod vrstvou.Normální ohyby s velkými obtížemi pod prsty.Pokud se ohýbá snadno, bude pro vás obtížné ho normálně zatáhnout.
 • Polymer nebo plast.Je vyroben z polymeru, obsahuje přísady, které zvyšují jeho odolnost proti ultrafialovému záření.Je malován v různých barvách, má různé buněčné tvary.Tam jsou více známé, podobné buňkám obyčejných hromádek, pravoúhlých a dokonce kulatých děr.Někdy se tento typ sítě nazývá „zahradní plastový plot“.Na hranici se sousedem může být použit jako plot z ulice - nebude to fungovat: nedostatečná síla.

Plastové nebo polymerní pletivo - 100% sestává z polymeru

Síťovina má kromě různých materiálů různou velikost buněk.Rozsah je od 25 mm do 70 mm.Čím je buňka větší, tím je mříž levnější, ale má menší nosnost.Pokud položíte plot ze síťoviny na hranici se sousedem, vezmou hlavně prostřední článek - od 40 mm do 60 mm.

Co je třeba hledat při výběru mřížky

Každou roli pečlivě zkontrolujte.Jeho okraje by neměly být zakřivené.Horní a dolní buňky by měly být se zakroucenými „ocasy“.Kromě toho je žádoucí, aby délka ohnuté části byla více než polovina délky buňky.Tuto síť lze snáze tahat.

Hrany by měly být rovné a ohnuté

Dávejte pozor na tloušťku drátu, jak hladké jsou buňky, jak ošklivé jsou.Všechny deformace jsou známkou nízké úrovněkvalita.

Je-li síťovina síťována v polymerním povlaku, zkontrolujte záruční dobu uvedenou výrobcem.Za nejlevnější to, že se dráty ohýbají často, používají také obyčejný plast, který se po působení ultrafialového záření po několika sezónách křehký a začne rozpadat.Normální pokrytí může trvat až deset a více let.Proto v tomto případě nestojí za to honit laskavost.

Jak si vyrobit plot z odborného listu, čtěte zde.

Které sloupy použít

Několik možností:

 • Dřevěné sloupy - vyrobené ze dřeva nebo kulatiny.Nejlevnější, ale také nejvíce „rychle se kazící“ varianta.Před instalací je nutné antibakteriální ošetření.Nejlepší volbou je speciální ochranná impregnace.Chcete-li ušetřit peníze, můžete malovat nadzemní část a tu, která bude pohřbena, je lepší napustit těžbou: ponořte póly do nádoby na několik hodin.Před instalací do otvoru můžete tuto část ještě dodatečně zabalit do střešní krytiny.

  Plot vyrobený ze síťoviny na dřevěných sloupcích

 • Kovové sloupy.Mohou být vyrobeny z kulaté nebo čtvercové trubky, kovového rohu.Tloušťka stěny je 2–3 mm, průměr potrubí je v průměru 50 mm, průřez profilu je 40–50 mm, rohová police 50–60 mm.
 • Betonové sloupy.Nejnevhodnější možnost instalace: je k nim příliš těžké připojit mřížku a je obtížné ji nainstalovat.Kromě toho nebude vyžadován zdroj pevnosti železobetonu: příliš malá zatížení vytvoří plot vyrobený ze síťoviny.

Nejvhodnější možnost odto vše jsou profilové trubky a lépe obdélníkového průřezu.Síť lze snadno připevnit a v případě potřeby lze svařovat háčky nebo dráty.Pokud je to možné, uveďte je.Optimální průřez sloupce je přibližně 25 x 40 mm.Neměli byste brát větší část - plot je lehký.

Pořadí instalace sloupků

Nejprve jsou sloupky umístěny v rozích lokality.Pokud chcete oplout pouze jednu stranu, položte jeden sloupek na začátek, druhý - na konec.Jejich svislost ve všech rovinách je přísně kontrolována, výška je upravena.Ve zcela horní a 10 cm nad úrovní terénu se zatáhnou dva šňůry.Zbývající sloupce jsou umístěny na nich.Výška je zarovnána podél horní krajky, spodní slouží k usnadnění orientace: připojením olovnice k bodu na horní niti najdete místo, kde bude otvor vyvrtán.

Instalace sloupků pod pletivo

Krok instalace sloupů je 2–3 metry.Méně - příliš drahé, více - nedává smysl, mřížka bude klesat.Při instalaci mřížky bez vodicího drátu má smysl umístit póly každých 2 nebo 2,5 metru.To usnadňuje napínání oka bez ochabnutí.U ostatních modelů - s drátem, laty (vodítky) nebo profily - může být krok 3 m.

Příklad vyztužení rohového sloupku

Pokud je síť taženamezi sloupy, extrémní mají značné zatížení.aby nebyli „vedeni“, dávali výložníky.Jsou odkryty, vykopány, přivařeny k nainstalované tyči.

Instalace síťoviny

Tototeprve na začátku se zdá, že je snadné nainstalovat plot ze síťoviny.Jakmile začnete přemýšlet o tom, jak opravit mřížku na tyči, jak ji vytáhnout, vše není tak zřejmé a jednoduché ... Za prvé, o obecných pravidlech.Mřížka je připojena k jednomu z rohových sloupků.Namontujte alespoň na čtyři místa.V zásadě jej můžete jednoduše připevnit drátem a přivést ho do cely.

Způsoby připojení sítě k sloupku

Metoda je jednoduchá, ale ne nejspolehlivější.Pokud plot v zemi, v nepřítomnosti majitelů, je síť snadno odstranit a odnést.

Je možné přinejmenším na prvním a posledním sloupku jej bezpečněji upevnit.Chcete-li to provést, vezměte ocelovou tyč o tloušťce nejméně 4 mm, provlékněte ji přes články, přivařte ji ke sloupu a popadněte každých 40–50 cm (na fotografii vlevo).

Jiným způsobem: přivařte ke každému sloupci tři až čtyři tyče o průměru 6 mm.Na ně je namontována mřížka, jsou ohnuté.

Svařujte pruty, zatáhněte za mřížku, ohněte

Pokud jste stále ještě paranoidní ohledně odstraňování mřížky, můžete vyvrtat dva průchozí otvory ve sloupci, vložte tyčzakřivené ve tvaru podkovy - U, zachycující mřížku „zády“.Na straně, kde vycházejí konce, je otočte a nýtujte nebo svařujte.

Napínač

Existuje další problém: jak vytáhnout síť.Pokud je konstrukce jednoduchá - bez odlehčení (příčná vodítka, která jsou upevněna mezi sloupky), můžete jednoduše roztáhnout mřížku z jednoho sloupce do druhého.Jen věnujte pozornost tomu, že je třeba postupně připojit ke každému sloupci.Opravit nejprve prostřednictvím jednoho a poté prostřednictvím přechodných je nešťastný nápad: určitě dojde k nerovnoměrnému napětí a ochabnutí.

Jak napnout síťovinu, aby nedošlo k jejímu ochabnutí?Držte lištu, uchopte ji a tahejte s veškerou hmotností.Úsek bude docela významný.Je nutné pracovat s asistentem: jeden táhne a drží, druhý se zapne.

S drátem

Tento typ plotu je dobrý, protože je nainstalován rychle.Horní okraj se ale může prohýbat.Pokud se tím někdo vyšplhá, vrchol určitě zamrzne.Narovnat je nepravděpodobné, že uspěje.Aby vrchol neklesl a nekroutil se, drát je v první řadě protažen drátem, může být z oceli nebo může být v plastové skořepině, aby nekorodoval.

Abyste zabránili ochabnutí mřížky, vytáhněte drát shora

Pokud používáte drát, technologie může být jednoduchá: na konci vytvořte smyčku a položte ji na nejvzdálenější pól.Odviňte drát, který se snaží tahat, sloupec ve dvou nebo třech vytvoří další smyčku a obalí drát kolem sloupu.Takže až do konce rozpětí.Při použití síly svalu nestačí tahat a drát se nevyhnutelně ochabne.To lze snadno opravit.Vezměte tlustou kovovou tyč a udělejte to, aby se točila a tahala za drát.Jedno otočení nestačí?Trochu dále udělat ještě jednu.Takže utáhněte všechna „rozpětí“.Poté můžete začít „táhnout“ síť a přivázat ji k nataženému drátu.

Pokud svařujete „uši“ v horní části sloupce - kovovou tyč s otvory, můžete připojit drát kho.Tahání 2-3 metry je snazší, ale práce je pomalejší.

Další způsob připevnění drátu

Pro drát lze také použít speciální napínače.Poté, co je drát upevněn na jednom pólu, na druhém je veden do zařízení, jako je na fotografii.Namontuje se do svorky a pomocí klíče se přebytek našroubuje na buben.

Speciální předpínače drátu

Můžete použít lano a napínáky - háčky s kabelovými sponami (v obchodě s lanovkami).Na jedné straně je kabel stočený kolem tyče, upevněný svorkou.Na druhé straně je šňůrka.Jeho střední část je opatřena závitem, takže můžete kabel táhnout.

Šňůrka s kabelem je další možností

Protože je kabel pružnější, může být prošel skrz spoje.Každá z nich bude po dvou nebo třech buňkách příliš dlouhá - normální.Další bod: vezměte kabel s pouzdrem z polymeru: nebude rez.

S přivařenou tyčí

Ocelová tyč s průměrem 6–8 mm je navlečena do horní komory nebo o něco níže.Je rozdělena na kusy, které se rovnají vzdálenosti od jednoho sloupku k druhému.Závitová tyč je přivařena k sloupku.

Svařovaná tyč propletená buňkami

Věnujte pozornost horní části této sítě.Tato fotografie jasně ukazuje, že se již začala rozkvétat.To je přesně důvod, proč je nutné vzít mřížku se zakřivenými konci.Prostě se nerozmotá a dokonce i bez drátu nebo tyče drží okraj dobře.

Se slimáky(vodítka)

V ještě rigidnějších konstrukcích jsou k nim po instalaci tyčí přivařeny slabiny.Jedná se o příčné trubky nebo dřevěná prkna připojená mezi sloupky.Průvodce může být jeden, nebo možná dva nebo tři.

Plot ze síťoviny pomocí slimáků

Jak můžete vidět na fotografii, můžete v tomto případě síť také připojit drátem.Je zřejmé, že lze použít všechny výše popsané metody.Jediným rozdílem je, že mřížka je připojena nejen svisle, ale také vodorovně.Fotografie níže ukazuje ještě další cestu - s přišroubovanými deskami jsou konce nýtované.Tuto metodu lze použít také při upevňování na sloupech.

Další způsob, jak připojit řetězový článek ke kovovým sloupkům

Zde si přečtěte, jak vyrobit dřevěný proutěný plot.

Dekorace plotu ze síťoviny

Jako by vás ploty zpočátku nepotěšily, po nějaké době existuje přání buď jej ozdobit, nebo učinit méně transparentnímzavřít před zvědavýma očima.

První metoda, nejzřetelnější, je pěstování rostlin.Pokud to sousedům nevadí, můžete si nasadit svlačec nebo jiné jednoleté či víceleté rostliny.

Nejpřirozenějším způsobem je pěstování rostlin

Pokud si jen chcete ozdobit plot, můžete udělat „výšivku“.Buňky jsou stejné velikosti, takže můžete vyšívat jako na plátně.Pro vyšívání existují dva materiály: dráty a barevné motouzy.

Zdobený plot vyrobený ze síťoviny vypadá neuvěřitelně krásně

Barevné motouzy jsou dobré, protože je možné „vyšívat“ barevné obrázky.Jakékoli se vám zdá vhodné.

Výšivky na síti s barevnými motouzy

To se mi líbí)))

Ne příliš estetické,ale docela účinným způsobem je vytáhnout maskovací nebo stínovací síť.Tyto metody jsou dobré v tom, že vyžadují minimální úsilí: vytáhly na několika místech, které popadly.

Maskovací síť na plotě významně snižuje viditelnost místa

Stínovací síť je téměř neprůhledná a zatížení větrem se téměř nezmění

Stejného účinku je dosaženo, pokud jsou do buněk tkané větvičky nebo rákosí.Nevýhodou této možnosti je vysoká složitost.Bude to trvat hodně času.

Vložení rákosí nebo tenkých větviček do sítě

Připravené rákosové rohože mohou snížit výrobní náklady.Prodávají se v rolích.Vše, co potřebujete, je vyvinout a upevnit.Náklady jsou však mnohem vyšší než v předchozí verzi.

Reedova rohož

Jiným způsobem je použití umělých jehel prodávaných na rolích.Používá se při výrobě košů a věnců, ale je docela možné se přizpůsobit plotu.

Zelená síťovina zdobená umělými jehlami

Není to tak dávno, další způsob, jak ozdobit a současně snížit viditelnost plotu ze síťoviny - sada fotek.Toto je kresba vytištěná na polymerumřížky.Prodává se v rolích (pro napínací plot) nebo fragmenty (pro řezy).Upevňuje se pomocí očka a drátů nebo svorek zabudovaných do povrchu.Přibližný účinek můžete vyhodnotit na níže uvedené fotografii.

ze síťoviny síťoviny a ozdobí plot a uzavře místo před zvědavými očima