Jak dát postel do ložnice: pravidla Feng Shui a ergonomie

Hlavním kusem nábytku v ložnici je postel.A na tom, jak pravdivé to bude, bude záviset na vaší celkové pohodě.Důležité jsou nejen jeho vlastnosti, výběr matrace atd., Ale také její správné umístění v místnosti.Pokud si myslíte, že je snadné dát postel do ložnice, mýlíte se.Příliš mnoho nuancí existuje jak z hlediska ergonomie, tak z hlediska energie, kterou Feng Shui studuje.Musíte si vybrat mozek, abyste si vybrali jeho optimální polohu, ale zbytek bude plný.

Jak uspořádat postel v malé ložnici

V tomto článku si můžete přečíst informace o sanaci Chruščovů.Návrh kuchyně se zde zvažuje a také si můžete přečíst design chodby.

Ložnice ve Feng Shui: pravidla

Abyste se cítili dobře, pracovní kapacita - alespoň normální, musíte dostatek spánku.S tím nemůžete argumentovat.Atmosféra by měla být klidná a uvolňující, a proto se s dekorací ložnice volí většinou světlé, pastelové barvy.

Atmosféru vytváří nejen barva.Neméně důležité je nastavení, včetně nábytku a dalších předmětů.Orientální filozofie věnuje velkou pozornost správnému uspořádání předmětů a výzdoby, a zejména jedním z jejích směrů je Feng Shui.Existuje poměrně málo pravidel, zde jsou hlavní pravidla, která se vztahují konkrétně na ložnici:

 • Měly by stát pouze nezbytné věci.Veškeré předměty akumulují energii a velké množství v ložnici vám brání v relaxaci.Proto vylučujeme všechny zbytečnédalší prostory.Obzvláště to, co je uloženo pod postelí.
 • Pokud je postel dvojitá - matrace by měla být jedna, a ne dvě složené dohromady.Hranice emocionálně odděluje manžele, což nevyhnutelně způsobí problémy.
 • Je vhodné umístit postel do ložnice tak, aby k ní byl přístup ze dvou stran.Pokud to není možné, muž spí pod zdí: takže žena, která na něj leze, nebere jeho energii.

  Je důležité si pamatovat, jak neumístit postel

 • Na hlavě by neměly být žádné převislé prvky: žádné převislé velké police ani jiné podobné struktury.Strop je hladký, rovný, bez zkosených částí.Všechny tyto prvky mění směr toku energie, a proto jsou nežádoucí.
 • Lustr - ne nad postelí, ale přemístěný.Pokud to nemůžete úplně přemístit, potřebujete speciální formu - stropní desku nebo rohovku, ale s rohy nahoru.
 • Umístěte zrcátko tak, aby neodráželo postel, ale nemohlo se zavěsit na hlavu postele.Totéž platí pro zrcadlové povrchy skříně nebo skříně.Pokud potřebujete zrcátko, zavěste jej na vnitřní stranu dveří.Otevřeno - podíval se na váš odraz.

  Jak správně uspořádat postel v pokoji

Nyní přejdeme k doporučení Feng Shui ohledně toho, jak umístit postel do ložnice.Existuje také dost pravidel:

 • Je žádoucí umístit čelní panel blízko pevné zdi bez oken nebo dveří.Pokud to nemůžete položit na pevnou zeď, pak alespoň ne pod oknem.
 • Nestavte nohy proti dveřím.
 • Neměl by stát na přímce spojující okno a dveře.
 • Pokud jsou za zdí ventilační šachty nebo stokové stoupačky, postel se rozhodně na takovou zeď nevztahuje.To platí pro ložnice s vlastní koupelnou.Postel umístěte tak, aby byla co nejdále od takové zdi.

Jak umístit postel do ložnice

Orientace

Podle čínských mudrců směr adoma, a zejména míst ke spánku: ve snu trávíme doma mnohem více času, než když jsme vzhůru.Proto si vyberte, kam umístit postel na čelo postele:

 • na jih - zajišťuje stabilní pověst;
 • na jihovýchodě - zvyšuje vytrvalost, pomáhá dosahovat cílů;
 • na východ - klidně spí;
 • na severovýchod - aktivuje myšlenkové procesy;
 • na sever - přispívá k rozvoji intuice;
 • severozápad - přitahuje přátele;
 • na západ - posiluje zdraví a podporuje výskyt potomstva;
 • na jihozápad - přitahováno láskou.

Na základě toho všeho se rozhodněte spát na sever a rozvíjet svou intuici nebo jihozápad, abyste našli lásku ... dobře, nebo někde jinde.

Při výběru umístění postele zvažte její polohu vzhledem k světovým stranám

Zde si přečtěte, jak si vybrat tapetu pro ložnici.

Jak bezpečně a pohodlně umístit postel do ložnice

Bezpečné - tentokrát z hlediska zdraví a možnénebezpečí a pohodlně - z hlediska ergonomie: pohodlně spát a obsluhovat postel - vyplňovat, měnit oblečení.

Z tohoto hlediska stojí za to spát na přímce spojující dveře a okno.Důvodem jsou koncepty, které mohou být nebezpečné a rozhodně nepřispějí k pohodlí.

Nedávejte vysoké skříně po stranách postele.To vytváří nepříjemný pocit a existuje šance, že něco padne.Feng Shui mimochodem takové uspořádání nábytku nedoporučuje, ale z jiného důvodu: rohy nábytku jsou zaměřeny na spící lidi a narušují jejich energii.

Po stranách může stát pouze nábytek malé výšky

Trochu o tom, jak položit postel z hlediska ergonomie.Je žádoucí, aby na obou stranách byl průchod nejméně 70 cm. Pokud je na jedné straně toaletní stolek, komoda nebo jiný nábytek, vzdálenost se zvětšuje - nejméně 0,95 cm, a výhodně metr nebo více.Potom můžete dřepnout vedle nábytku a otevřít například spodní zásuvky, a to nebude rušit, když uděláte postel.