Jak izolovat stěny zevnitř a zda je nutné ...

Pokud máte alespoň nejmenší příležitost izolovat zdi venku - udělejte to.To je nejlepší volba, protože zahřívání zdí zevnitř je bolest hlavy.Existují pouze dvě správné a více či méně přijatelné možnosti a jedna zabírá hodně místa a druhá vyžaduje značné náklady v zimě.Stále existuje metoda vhodná pro zahřívání balkonů a lodžií.A prozatím, to je vše.Všechny ostatní možnosti s montážní pěnou, tekuto-keramickou tepelnou izolací, penofolem a dalšími materiály přinášejí pouze vlhkost a plísní.

Izolace stěn zevnitř: co je problém

Každý, kdo izoloval vnější stěny domu nebo bytu zevnitř - zprostory - čelí problému výskytu plísní, plísní a vysoké vlhkosti. Tyto důsledky jsou přirozené a objevují se bez ohledu na typ tepladlaždice, které používaly.Vlhkosti a plísní se můžete zbavit pouze odstraněním vnitřní izolace, provedením generální opravy stěn, ošetřením antifungálními látkami a omítkou.

Pojďme se zabývat důvody.Na vině je tzv. Rosný bod.Toto je oblast, kde se setkává teplý a studený vzduch a v důsledku toho se tvoří kondenzace.

Rosný bod pro různé možnostiizolace stěny

Obrázek vlevo ukazuje situaci s rosným bodem, pokud není zeď izolovaná.Je umístěna někde v tloušťce stěny, v závislosti na teplotě a vlhkosti, přesouvá se tak či onak, ale vždy je dostatečně daleko od vnitřního povrchu.V tomto případě se vlhkost hromadí ve zdi a mrzne.Na jaře se při tání vypařuje a vypařuje do atmosféry.Pokud je v místnosti pozorována vlhkost, pak krátce a na úrovni pocitů.

Fotografie uprostřed ukazuje situaci, kdy je zeď izolována zevnitř.V tomto případě kondenzát vypadává v izolaci, nebo pokud to není možné (například se používá polystyrenová pěna), na hranici izolace a stěny.I když zeď zamrzne a kondenzát se změní na led, na jaře se roztaví, izolace, materiál stěny a dekorace se zvlhnou.Protože vzdálenost od vnějšího povrchu směřujícího do ulice je velká, vlhkost v tomto případě velmi špatně schne, což „vyleze“ ve formě vlhkosti, plísní a všech doprovodných kouzel.

Izolační stěny zevnitř: důsledky

A třetí možností je izolovat stěny od vnější strany.V tomto případě je rosný bod v izolaci.Jak to dostat ven, je jiný příběh (vyrobit větranou fasádu nebo zvolit správnou propustnost par pro materiály) a pro naše téma je důležité pochopit, že v tomto případě bude zeď uvnitř místnosti určitě suchá a teplá.

Souhrnně lze říci, pokud je to možné, provést izolaci z vnějšku.Izolace stěn zevnitřprostory musí být vytvořeny pouze v několika případech:

  • , pokud není dovoleno izolovat je z vnějšku (budova je historickou památkou nebo zákazem místních orgánů);
  • jestliže zeď přichází do styku mezi dvěma budovami;
  • Stěna směřuje k šachtě výtahu.

Než však začnete tuto práci, důkladně zkontrolujte podlahu, strop, okna.Někdy většina tepla neunikne stěnami, konkrétně těmito povrchy, a je snazší je zahřívat (ve smyslu menší potíže s rosným bodem).

Správná vnitřní izolace stěn v domě nebo bytě

K izolaci stěn v místnostech zevnitř a nezpůsobení problému ve formě vlhkosti existují pouze dva způsoby:

  • rekonstrukce vícevrstvé stěny (umístěte zeď v určité vzdálenosti do půlklína s izolací);
  • , aby se zeď zahřála, a poté ji izolovat.

Tyto možnosti fungují, ale jak vidíte, „konzumují“ značné množství prostoru a stojí slušné peníze.V každém případě je nutné zvážit, jaký druh izolace a kolik je potřeba, ale dort ze zdi zůstává stejný.

Druhá stěna

Druhá stěna o tloušťce 10 až 12 cm je instalována v určité vzdálenosti od hlavní stěny. K vnitřní stěně je připevněna vrstva izolace, která je požadována pro data.podmínky.Současně s vnější stěnou by měla zůstat ventilační mezera min. 3 cm. Celkově bude celá tato konstrukce 20-25 cm od hlavní zdi. Bude „jíst“ velmi velkou plochu.

Možnosti izolačních stěn zevnitř

Jak vidíte,V tomto případě může být rosný bod umístěn uvnitř izolace nebo na vnitřním povrchu stěny obrácené k ulici.Aby bylo možné odstranit vytvořenou vlhkost, můžete provést nucené větrání instalací jednoho nebo dvou odsávacích ventilátorů.

Vzhledem k tomu, že v tomto případě se izolace zvlhne, je nutné zvolit izolaci, která se nebojí vlhkosti.Jsou to polyuretanová pěna, expandovaný polystyren, pěnové sklo.Můžete použít některé druhy kamenné vlny, ale pouze ty, které se nebojí vlhkosti (některé jsou).

Je nutné fixovat tepelně izolační materiál současně s postavením stěn.Postaveno do určité výšky, zajištěné tepelné izolace.Je to nepohodlné pracovat, ale neexistuje jiný způsob.

Ohřívané elektřinou

Cílem této metody je převést rosný bod uvnitř stěny, když je izolována betonová nebo cihlová zeď.Aby to bylo možné, musí být zahříváno.Nejjednodušší způsob je připojit elektrickou podlahovou rohož.V určité vzdálenosti od ní je instalován topný článek, na jehož horní straně je dokončovací vrstva.

Jak izolovat zeď v bytě zevnitř

V tomto případě neexistují žádné problémy s odstraňováním vlhkosti a systém má mnohem menší prostor: od 8 cm (s ventilační mezerou 3 cm)a tloušťka izolace 5 cm).

Tímto způsobem může být tepelně izolačním materiálem jakýkoli.Chcete-li jej nainstalovat, nejprve vytvořte přepravku, pak protipřepravku a je k ní již připevněna vhodná izolace.

Možnost izolace balkonu zevnitř

V případělodžie a balkon je situace často úplně jiná.Pokud úřady neumožní instalaci stěny, požadují ponechání stávajícího železobetonového síta, který je odříznut od teplého vzduchu důkladnou tepelnou izolací z extrudované polystyrenové pěny (EPS).

Izolace balkonu zevnitř

V tomto případě je lepší učinit izolaci zbytečnou, než alespoň nepatrně nedostatečnou.Celková tloušťka je rozdělena do dvou vrstev.Jsou pokládány bez mezery (přednostně se zámky), takže švy první vrstvy překrývají vrstvu druhé vrstvy.Přístup k teplému vzduchu na obrazovku by neměl být možný.

Je velmi důležité přistupovat k otázce oteplování podlahy a stropu lodžie /balkonu, aby byla zajištěna těsnost na jejich spojení se stěnami.Dbejte také na to, jak bude zasklení instalováno: mohou zde být také problémové oblasti: spoj s obrazovkou, stěny, částečná izolace nad rámy.Všechny musí být dobře dokončeny, s výjimkou možnosti kontaktu mezi teplým a studeným vzduchem.V tomto případě nebudou žádné problémy.I když je balkon kombinován s místností.