Jak lepit laminátové tapety

Malované stěny a stropy jsou stále populárnější.Ale příprava na malování je dalším úkolem.Barva ukazuje všechny nedostatky a hrboly, a to trvá dlouho a otřesně.Ke zjednodušení úkolu a současně k vyražení stěny můžete použít tapetu ze skleněných vláken.Jsou určeny k malování a slouží velmi dlouhou dobu.Jak přilepit střely a budeme diskutovat dále.

Co je střep

Skleněná tapeta je dokončovacím materiálem pro stěny a stropy.Nejčastěji se používá pro malování.Ze skleněných vláken na speciálních strojích tkají látky, které se nazývají „skleněná tapeta“.Díky použití vláken různých tlouštěk a jejich odlišného tkaní se získají různé vzory.Není jich tolik jako na běžných tapetách, nejsou příliš výrazné.A to je považováno za jednu z nevýhod tohoto dokončovacího materiálu.Praktičnost, trvanlivost a schopnost překreslit je až 20krát převažují nad touto nevýhodou.

Druhy skleněných stěn typu „rohož“

Existuje téměř kresbanenápadný, který po malování dává jen mírně drsný povrch.Nejběžnější formou je rohož.Říká se tomu tak proto, že propletení se provádí stejným způsobem, jako se hrubé plátno před tkáním tkalo.Je to malé, střední, velké.Rozdíl je viditelný na fotografii.

Vánoční strom, šachy a kosočtverce jsou stále velmi rozšířené.Mají také malé, střední a velké.Liší se „rozsahem“ obrázku.Kromě těchto typů existují i ​​jiné vazby, ale již patří do kategorie autorských práv nebo sbírky a stojí více.

Rybí kost a kosočtverce jsou také běžné

Tento materiál se prodává v rolích, obvykle 1 metr široký.Délka role - od 12,5 m (každá je 50).Cena za roli - od 20 do 50 $.Cena závisí na délce materiálu v roli, složitosti výkresu, výrobci.

Výhody a nevýhody

Před lepením skla se budeme zabývat jejich klady a zápory.Začněme s profesionály.Jsou vyrobeny z přírodních surovin, bezpečné, šetrné k životnímu prostředí, nepodporují spalování.Vyznačují se vysokou pevností a životností - od 10 do 30 let.Vhodné pro malování, které vám umožní rychle změnit interiér.Malování beze změny vzhledu může být 5 až 20krát (v závislosti na kvalitě).

Střely usnadňují přípravu povrchu pro malování.Stěny by měly být ploché, ale ne dokonalé - všechny malé odchylky budou skryty skelným vláknem a reliéf tapety.A to je významné plus.

Kleště lze lepit ve vlhkých místnostech - v koupelně nebo v kuchyni

Další pozitivní bod -nebojí se vysoké vlhkosti, proto je lze použít jak v koupelně, tak v kuchyni.Je pouze nutné zvolit vhodnou barvu.

​​

Nevýhody jsou následující:

 • Ne tak široký sortiment jako běžné tapety.Vzhled může být diverzifikován zdobením stěn, nalepeným skleněnou tapetou, různými designovými technikami.
 • Když je lepené sklolaminát píchnuto, je nutné pracovat v ochranném oděvu.
 • Cena je vyšší než cena běžných krásných tapet.

Obecně to není ideální volba, ale pokud potřebujete trvanlivý povrch se schopností rychle měnit barvu, lepení skla je vaší volbou.

Jak si vybrat

Obvykle je skleněná tapeta vybírána podle vzoru a kvalita je určena hustotou materiálu v roli.Ale stojí za to říci, že ne každý na zdi vypadá stejně objemně jako v roli.Aby byl obrázek jasnější, používají někteří výrobci nadýchané nitě.Při nalepení na stěnu se stlačí všechny klky, objem odejde.Objem v roli tedy není zárukou toho, že obraz bude na zdi jasně viditelný.Cesta ven je pořízení osvědčených značek, které zaručují určitou kvalitu.

Je třeba zvolit nejen vzhled,

Situace je téměř stejná s hustotou skla na dotek.Aby jim dal extra sílu, někteří výrobci impregnují tkaninu škrobem.Při lepení z lepidla tato impregnace změkne, povrch je uvolněný, a proto absorbuje velké množstvíbarvy.

Podíváme se na technické specifikace

Jak tedy zjistit dobrý střep?Viz specifikace.Existuje čára - hustota.Čím větší číslo, tím hustší je tapeta (normální hustota je přibližně 145 g /m2 ).Pokud tento indikátor neexistuje, existuje váha role.I v tomto případě - čím těžší je role, tím vyšší je hustota materiálu.Ale v případě váhy se musíte také podívat na délku pásu v rolích - může to být velmi odlišné - od 12,5 metrů do 50. Existuje další cesta ven - důvěřujte důvěryhodným výrobcům nebo vyzkoušejte na malém kousku - přilepte se a poté malovejte.Otevřená zůstává pouze otázka, kam získat tento kus ...

Co jiného stojí za to vědět o střepech ... že přicházejí ve dvou variantách - první a druhá.První stupeň je kvalitní, obvykle se na ně vztahuje záruka.Druhá třída je něco jako loterie.Mohou být páni, mohou se špatně držet, mít velké množství manželství atd.

Kulky v interiéru

Pár slov o manželství.Objevují se dokonce i dobří výrobci - nitě jsou roztrhané, nepochopitelné atd.Toto místo je označeno na jednom z okrajů role slepeným černým pruhem a k délce role je přidáno 50 cm (penalizace).Při nákupu role v průhledném balení zkontrolujte konce.Čím méně černých „značek“, tím snazší bude při řezání.

Výrobci

A konečně o osvědčených výrobcích.Určitě můžeme doporučit ochranné známky Wellton (Welton) a Oscar (Oscar).Jakákoli kolekce, jakákoli role.Jsou dobré kvality.Ani druhá třída není o kvalitě, ale o nestandardní délce (takže můžete ušetřit).

Lepší nešetřit

Podle cenové politiky: Welton je dražší, výběr výkresů je větší, můžete překreslit až 20krát;Oscar - levnější, méně textur, lze překreslit až 10krát.Takže existuje výběr pro každou peněženku.

Jak nalepit sklo

Tapeta ze skleněných vláken pro malování je nalepena na speciální lepidlo nebo na PVA a jeho analogy.Běžné lepidlo na tapety nebude fungovat, neměli byste to ani vyzkoušet.Pokud je to vaše první zkušenost, je lepší vzít do kbelíku speciální složení, a nikoli v prášku, ale již připravené.Ano, je to dražší, ale kvalita je zaručena, lepení bude snazší, méně problémů.

Jak nalepit sklo: potřebujete lepidlo, váleček, kartáč, plastovou špachtli a ostrý nůž

Příprava povrchu

Před lepením střepů je nutné připravit stěny nebo strop.Stěny by měly být hladké, bez výmolů, říms.Je nutné odstranit skvrny, prach, je žádoucí přikrýt základním nátěrem.Jako primer je vhodný zředěný 1 až 10 PVA.Tato kompozice se nanáší na stěny válečkem, počkejte, až zaschne, a poté začněte lepit sklo.

Několik tipů pro přípravu lepení z různých důvodů:

 • Staré tapety.Jsou zcela odstraněny.K tomu musí být namočeny vodou, odstraněny špachtlí.Pokud byla tapeta vinyl, nejprve odstraňte vinylovou vrstvu, zbývající substrát se navlhčí vodou a odstraní špachtlí.V případě potřeby vyrovnejte povrchový tmel, vyrovnejte smirkempapír, aplikujte zeminu.
 • Pokud je staré sklo nalepeno na zdi, není nutné je odstraňovat.Pokud jsou někde bubliny, jsou propíchnuté nebo proříznuté, je zavedeno lepidlo, plátno je stlačeno tak, aby zde nebyly žádné bubliny.Po zaschnutí se nanese vrstva tmelu, vyrovnaná (s brusným papírem), připravená.Dále můžete přilepit nové sklo.

  Nejběžnější typy kreseb na laminátové tapetě

 • Pokud chcete lepit tapetu na sádrokarton, musí být tmelem pouze spoje.Jsou vyplněny kompozicí pro spáry sádrokartonových desek, přilepené nahoře výztužnou páskou (nikoli sítí), páskou do stěrky vtlačte špachtlí a potom vše vyrovnejte.Po zaschnutí se vyrovnají brusným papírem, prach se odstraní a připraví, ale nejen klouby, ale celý povrch GCR.Když je vše suché, můžete začít lepit na sklolaminátovou tapetu.
 • Beton, cihlové zdi se připravují stejně.Nejprve se uzavírají velké výmoly, poté se na první vrstvu nanesou první vrstvy, po usušení se vyrovnají a pokryjí vrstvou zeminy.Když zaschne, naneste druhou vrstvu vyrovnávacího tmelu.Vysušená zeď je pokryta zeminou, po zaschnutí můžete přilepit laminátovou tapetu.

Jak víte, při přípravě nadace je důležité uzavřít významné deprese a odstranit výčnělky.Nemůžete dosáhnout dokonale rovného povrchu, jako u malby, ale jsou patrné významné rozdíly.Protože jsou vyhlazeny brusným papírem.Jsou-li praskliny, nemohou být vyplněny a slepeny výztužným papírem (kterýpoužívá se pro sádrokartony).

Tapetování

Nyní konkrétně o tom, jak sklo přilepit.Samotný proces se neliší od lepení běžných - vinyl, akrylové atd.Recepce a sekvence jsou stejné.Zvláštností je, že lepidlo se nanáší pouze na stěnu, tapeta se ne rozmazává.Jinak je vše stejné:

 • Lepidlo se nanáší rovnoměrně na zeď nebo strop.Je to rychlejší dělat to s válečkem, v rozích a místech křižovatky od stropu a stěn používají úzký kartáč.Lepidlo by mělo být rovnoměrně rozloženo.Tam, kde to bude příliš mnoho, forma „selhání“, lze vidět ruční tisky.V místech, kde je málo lepidla, se střepy nepřilepí, vytvoří se bublina.Dokud není tapeta obarvená, bublina není viditelná, je cítit pouze rukou (po zaschnutí).Při malování se objevují všichni.Proto se snažíme lepidlo rovnoměrně rozmístit po celé ploše.
 • Plátno se řeže po délce stěny + malý okraj (5-10 cm).
 • První pás skla je přilepen svisle ke zdi.Je zkontrolována svislost okraje (nejlépe olovnice).Plátno je vyhlazeno pohybem od středu k okrajům - vzduch tak lépe opouští.K tomu je vhodné použít plastovou stěrku na tapety.Pracují pohodlně a rychle.

Přebytek délky (nad a /nebo pod) je oříznut.Na pravém místě je aplikováno ocelové pravítko nebo široká špachtle, sklolaminát je řezán ostrou čepelí nebo úředním nožem.

Jak nalepit sklo: odřízli jsme přebytek

Lepidlodruhý pás

Další pás je nalepený.Aplikuje se na okraj již vloženého a zarovná obrázek.Poté se nejprve hladce vyhladí rukama a potom špachtlí.K lepení spáry byste neměli používat válečkový váleček - „válcuje“ vzor a klepání je ještě výraznější.Ruce plátno se hodí dobře.

Při lepení vnějšího rohu existují dvě možnosti:

 • Nalepte list tak, aby jeho okraj vyčníval asi 10 cm. Naneste lepidlo na druhou stranu rohu, zabalte jej rukama rukama nebo houbou, stisknětedo rohu.Další pásek se překrývá (2–3 cm), ale aby se vzor shodoval, přilepte jej na zeď.Vezměte kovové pravítko nebo širokou špachtli a stříhejte obě plátna při překrytí.Tato čára je nakreslena v určité vzdálenosti od rohu - pruhovaný pruh by měl být široký 1 až 2 cm a poté odstraníme oba oříznuté pruhy (jeden shora, druhý zespodu).Kloub znovu otřeme lepidlem (štětcem), spojíme plátna.Pokud je obrázek vybrán správně, téměř nic není vidět ani před malováním.

  Vložení vnějšího rohu tapetami ze skleněných vláken

 • Na jednu stranu rohu nalepte tkaninu a přebytečný zbytek ořízněte ostrým nožem nebo čepelí podél rohu.Naneste plátno na druhou část rohu a odřízněte stejným způsobem.Na křižovatce propojte obě plátna.

Při lepení vnitřního rohu je technik obvykle jeden.Poslední na nástěnném plátně by mělo jít na další zeď 1-2 cm. Pokud je širší, je oříznut.Je snazší pokládat skloúhel je nerovný.Další pásek je slepen překrytím.V tomto okamžiku se získá dvojitá vrstva, ale obvykle je téměř nepostřehnutelná.Pokud se vám to opravdu nelíbí, můžete udělat běh o něco více než 3-4 cm, držet se s přesahem a pak přebytek odříznout krokem z úhlu 1 - 2 cm.

Dokončujeme malé věci

Na místech, kde jsou nalezeny zásuvky, pracují spínače, když je vypnuto napájení.Nejlepší je vypnout stroj na štítu . Odstraňte vnější části zásuvek a spínačů, nalepte plátno.Na výstupu napájecího zdroje je sklolaminát řezán příčně.Vezměte špachtli a aplikujte ji do zásuvky.odřízněte přebytek nožem, dobře stiskněte.

Když lepíte tapetu ze skleněného vlákna pro malování a zatímco suší, v místnosti by neměl být průvan.Za zmínku také stojí, aby slunce nevyschlo na povrchu (mohou se tvořit bubliny).

Pravděpodobně jste již zjistili, že pokud jste vložili obyčejné tapety alespoň jednou, přesně víte, jak sklo nalepit.Protože neexistují téměř žádné funkce.Všechno stejné.Funkce začínají později - zeď musí být natřena.To je neobvyklé.

Jak vložit střep je popsán ve videoklipu.Všechno je přístupné a pochopitelné.

Barvy na tapety ze skleněných vláken

Víte, jak nalepit sklo, zjistíme, co a jak je namalovat.K malování skleněných tapet se nejčastěji používají barvy na bázi vody a disperze vody.Akrylové a latexové disperze se dobře umývají, některé kartáčem a čistícími prostředky.Některétakové sloučeniny mohou odolávat kartáčům tisíce mycích cyklů (odolnost proti vandalům až 20 000).Proto je lze použít i v místnostech s aktivním využitím - na chodbě, na chodbě, v kuchyni, v koupelně.

Emulze lze také prát, ale nejsou tak stabilní.V nejlepším případě je lze několikrát otřít vlhkým hadříkem.Nesnižují však propustnost stěn pro páry.Protože často maľují obytné místnosti.

Existují také speciální smalty určené k malování tapet.Jsou také dobří, ale stojí víc.Při výběru věnujte pozornost oblasti činnosti - měl by být nápis, že tato kompozice je vhodná pro tapety (nebo sklo).

Barvy tapet z lepeného a sušeného skla

Jak je barva potřebná?V zásadě na tom nezáleží.Je-li kapalina, bude nutné nanést více vrstev, pokud je silnější, méně.V každém případě, abyste dosáhli dobrého účinku, budete potřebovat stejné množství sušiny.Další věc je, že někdy silnější se stanou ziskovějšími, i když dražší.V tomto případě se musíte podívat na úkryt a požadovaný počet vrstev.

Vlastnosti barvy ze skleněných vláken

Věnujte pozornost typu povrchu získaného při lakování.Hedvábná matná barva zvýrazní reliéf nejlépe a pouze matná barva ji částečně skryje.

Existuje ještě jeden bod.Střely jsou porézní materiál a spotřeba barvy, zejména při nanášení první vrstvy, je velká.Chcete-li to snížit, je vhodné je připravit.Jako apůdy, můžete použít hlavní barvy, zředěné 1: 1 vodou (pokud je barva na vodní bázi).Jeho krycí síla se sníží, ale díky velkému množství vody lépe pronikne do pórů.Pigment je po vysušení naplní.Další vrstva „normální“ hustoty bude ležet lépe, absorbuje méně.To sice není příliš silné, ale sníží celkovou spotřebu barvy.