Jak lepit stropní dlaždice

Pokud potřebujete rychle a levně uklidit strop, věnujte pozornost obkladům z polystyrenu nebo polystyrenu.Pokud se k této záležitosti přistupujete správně, můžete dosáhnout velmi slušného výsledku.O tom, jak správně přilepit dlaždice ke stropu, co k tomu použít a budeme mluvit dále.

Druh

Pokud se podíváte pozorně, z celé své podobnosti má dlaždice na stropě značný význam.rozdíly.Nejde o kresbu a tvar, ale o vzhled - hustotu, hladkost povrchu a další „drobnosti“, na nichž závisí vzhled a obslužné linie tohoto typu povrchové úpravy.To je vysvětleno použitím různých materiálů a technologií:

Pokud je vše hotovo správně, výsledek vypadá velmi dobře

 • Vytlačený.Povrch je hladký, bez viditelných zrn, tloušťka je malá 2-3 mm, samotný materiál je hustý, lze malovat v různých barvách, včetně imitace mramoru nebo dřeva.Tento typ dlaždic nemaří na strop - barva "se valí".Je vyroben z expandovaného polystyrenu.Snadno se udržuje, snadno se lepí, ale náklady na tento typ stropních tašek jsou vysoké.
 • Pěna nebovyraženo.Vypadá to uvolněněji, granularita je jasně viditelná.Povrch je poréznější, ucpaný nečistotami, je obtížné ho ošetřit.Proto je po lepení žádoucí malovat, ale ne vodnou emulzí, ale akrylovou disperzí.Tloušťka destiček je 6-12 mm.Výkres se aplikuje na pěnový list pod vylisováním.Je nepohodlné s ním pracovat - často se zhroutí, zmačkaný.Při nákupu vezměte alespoň 10% akcií.Jeho plus je nejnižší cena.

  Druhy stropních tašek metodou výroby

 • Vstřikovací dlaždice.Expandovaný polystyren je „pečený“ ve speciální formě.Hlavním rozdílem je jasný obraz.Cena a charakteristika - průměr mezi výše uvedenými.Je dobré s tím pracovat, můžete ji malovat, pokud si budete přát.

Nejjednodušším způsobem je lepení a péče o extrudované polystyrenové dlaždice.Druhou kvalitou je vstřikování a nejvíce „rozmarné“ v péči a instalaci - vyraženo.Nyní si můžete vybrat typ dlaždic sami, ale vzhled zůstane.

Stropní dlaždice se nejčastěji vyrábějí ve formě čtverců se stranou 5 ° viz. Existují nestandardní možnosti - obdélníkové.Podle typu povrchu dlaždice je potrubí, které tvoří jasný šev na křižovatce, existují plynulé možnosti.Okraje bezešvých desek mohou být ploché nebo zkroucené.

Konstrukční typy - s lemováním, bezešvé

Princip lepení se nemění od typu hrany, mění se pouze vzhled produktu.Pro tento druh povrchových materiálů existuje mnoho konstrukčních možností.Existují geometrické, květinové, nevzor, ​​o s různým reliéfem.Obecně existuje spousta možností.

Výpočet množství a vlastností výběru

Před lepením obkladu ke stropu musí být vypočteno jeho množství.Není to těžké.Nejčastěji se vyrábí se stranou 50 cm, což znamená, že se používají 4 dlaždice na 1 metr čtvereční.Pokud znáte plochu místnosti, snadno určete požadovaný počet dlaždic: vynásobte plochu 4. Například místnost má rozměry 3,2 m * 2,8 m. Celková plocha je 8,96 m2.Zaokrouhlíme na 9 m2.Pro výpočet počtu dlaždic vynásobte 4: 4 ks. * 9 m2 = 36 ks.Oříznutí bude trvat déle, část může být zlomená.Celkový počet se proto zvyšuje o několik kusů.Kolik konkrétně - musíte se podívat na rozvržení, ale obvykle 10-20% akcií stačí.

Jedna z bezproblémových možností

Aby pěnové stropy vypadaly krásně, při výběru materiálu věnujte pozornost nejen vzhledu a typu.Pečlivě vyhodnoťte geometrii: všechny dlaždice musí mít stejnou velikost, stejnou tloušťku, úhly - přesně 90 °.Kvalita obrázku by měla být stabilní, jasná, na bočních stranách by neměly být přítoky, heterogenity.Pokud zvolíte lisované desky, věnujte pozornost velikosti „zrna“.Čím je menší, tím lepší.

​​

Co lepit

Nejčastěji jsou stropní dlaždice lepeny na lepidlo, jako je titan, naset, moment nebo tekuté nehty.Všechny nejsou špatné, ale s jejich použitím je třeba dlaždici chvíli držet.Musíte vydržet od 3-5 sekund do několikadesítky, ale není to příliš pohodlné.Moment je nejrychlejší, který chytíte, ale je také nedokonalý: aplikované lepidlo musíte nějakou dobu vydržet ve vzduchu.

Tradiční lepidlo na stropní tašky

Kromě těchto sloučenin existují i ​​tmely pro stropní tašky.Prodávají se v malých kbelících, jsou těstoviny.S tímto typem lepidla je snazší pracovat, protože jsou lepkavější.Dlaždice potřená touto směsí ulpívá na stropě, není nutné ji uchovávat tak dlouho, dokud je potřena běžným lepidlem.

Tmely pro lepení stropních tašek

Všechny výše uvedené možnosti platí pro rovnoměrné nebo téměř rovnoměrné stropy.Pokud existují rozdíly (spáry desek), není tato metoda vhodná.Pokud je strop nerovný, můžete lepidlo přilepit na sádrovou hmotu) nebo lepidlo jako „Perlfix“.Počáteční nebo konečná kompozice závisí na požadované vrstvě, povrchová úprava je vhodná, pokud výškový rozdíl není větší než 5 mm, s větší vrstvou, vezměte výchozí, ale je lepší zarovnat takový strop nebo použít jiný systém (například armstrong ] Je to také levný a rychlý způsob, jak uklidit upřímně zakřivený strop).

Jak přilepit na nerovné stropy

Oba tyto materiály umožňují vyrovnat strop a přilepit stropní desky současně.Pouze způsob lepení se mění a dramaticky (více o tom kousek níže).

Příprava podkladu

Před lepením obkladů ke stropu musí být povrch připraven.Nejprve vymažte vše, co může spadnout.Pokud je na stropě výrazná vrstva bílého vápna, je lepší ji odstranit - ačkoli stropní taška váží trochu, v průběhu času může s bílým vápnem klesat.Proto ji čistíme špachtlí v suché formě nebo ji omýváme vodou.Pokud se v procesu odstraňování velkých kráterů vytvořily, je lepší je opravit.K tomu je snazší použít startovací tmel nebo zbytky jakékoli omítky.

Před lepením stropu pomocí dlaždic musí být připraven

Je-li základna uvolněná, uvolněná, nemůžete se obejít bez základního nátěru.Pro beton je lepší zvolit „betonový kontakt“ pro sádrovou základnu - jakékoli složení hlubokého pronikání.Po zaschnutí můžete přistoupit k lepení polystyrenu nebo pěnových dlaždic na strop.

Způsoby rozmístění a uspořádání

Čtverce na stropě vyrobené z polystyrenu nebo polystyrenu jsou umístěny lícními stěnami nebo diagonálně.Při diagonálním lepení je spotřeba materiálu vyšší - lze použít více zápisků a ne všechny, ale vizuálně to vypadá lépe - je obtížnější si všimnout švů.

Metody umisťování čtverců na strop

Lepení začíná nejčastěji lustrem.V tomto případě je snazší „zapadnout“, protože okraje desek mohou být mírně oříznuty a výsledná štěrbina pak uzavře kazetu z lustru.Ale ne všechny pokoje mají lustr - často je zde několik lamp a mohou být umístěny na stěnách.Pak začnou lepit z jedné ze zdí, nejčastěji z protějšího vchodu.S tímtopřiblížení, nejpravděpodobněji bude krajní řada odříznuta a poblíž vchodu nebude tak znatelná.

Je-li nutné lepidlo na strop přilepit lustrem, je nutné označení.Ve čtvercovém pokoji je vše jednoduché - najdeme centrum, začneme od něj.Chcete-li to provést, vezměte maskovací šňůru, jeden konec do jednoho rohu, druhý do protějšího, tahem za šňůru a pustením, dostaneme čáru na strop.Opakujte operaci s jiným párem úhlů.Našli centrum, je snadné z něj nalepit dlaždice.Pro diagonální lepení již existují vodítka a pro paralelní lepení bude třeba vyrobit další dva pruhy - středem k protilehlým stěnám (na obrázku výše).

Je to však velmi vzácný případ.Místnosti jsou častěji obdélníkové a lustr není uprostřed stropu.Proto budete muset udělat složitější značkování.

Metody rozložení pro různá umístění lustru

Nejprve najdeme také střed místnosti (maskovací šňůra podél diagonálů).Pokud se to shoduje s místem připevnění lustru, úžasné, od něj a „tanec“.Pokud ne, přesuňte počáteční bod do lustru.Další označení je stejné.Měříme vzdálenost od počátku instalace k nejbližší stěně.Pomocí této hodnoty nakreslete čtverce, jak je znázorněno na obrázku výše (použijte maskovací šňůru).Po diagonálech dostaneme vodítka pro pokládání obkladů.Zarovnejte okraj první řady.Čím přesněji vystavíme tuto řadu, tím snazší bude lepit dlaždice ke stropu dále.

Jak lepit dlaždice na strop: dvě technologie

Pěnové nebo polystyrénové dlaždice na stroppřitahuje skutečnost, že umožňuje rychle a bez velkých nákladů uspořádat daleko od ideálního stropu.Pokud je strop relativně rovnoměrný, lepí se na speciální lepidlo.Nanáší se v tenké vrstvě, ale poskytuje bezpečné držení.

Při nerovných stropech nebude tato metoda fungovat: dlaždice jednoduše nepřilepí s velkými rozdíly nebo bude pohled žalostný.nivelace není vždy čas, touha nebo příležitost.Navíc je tato možnost dokončení často považována za dočasnou, poté se plánuje pozastavení nebo stropů.Trávení času a peněz proto nedává smysl.V tomto případě se používá jiná technologie - na lepicí kompozici pro sádrokartony nebo tmely.Nepracují horší než lepidlo a zároveň vyrovnávají základnu.

Po nalepení stropní dlaždice získáte něco podobného

Před zahájením práce rozbalte veškerý materiál a ujistěte se, že má stejnou barvu, velikost.Pokud se vyskytnou nepravidelnosti, ochablé, odříznou se čepelí nebo ostrým nožem.Nyní můžete pokračovat s instalací stropních tašek na strop.

Jak ho přilepit na plochý strop

Pokud je strop rovný, použijte běžné lepidlo na polystyrenové nebo pěnové dlaždice, technologie je:

 • Aplikujeme tenkou vrstvupruh lepidla po obvodu náměstí a diagonálně.Okraje dlaždic není třeba naolejovat.
 • Vložte dlaždici na místo, vyhlaďte ji rukou.
 • Chvíli držíme - dokud se lepidlo „neuzavře“.
 • Opakujte také následující postupkachlová.Aplikujeme ji na již vloženou hranu, v případě potřeby vzor zkombinujeme a zbytek stiskneme.Dokování by se mělo provádět co nejpřesněji a nejpřesněji, aby se následně nevytvořily žádné kroky.Zarovnejte okraje s přesností na nejbližší milimetr.

  Hlavní věc je kombinovat hrany a vzor

 • Opakujte se zbytkem fragmentů.
 • V případě potřeby lze obklady na stropě upravit.Je vhodné to provést na

Jak vidíte, vše je velmi jednoduché a toto jsou všechna pravidla, jak lepit dlaždice na strop.Pouze jedna námitka: pro přitlačení jednoho čtverce k druhému musí být těsný.Pokud jste ji již přilepili a existuje mezera, můžete ji přesunout dřevěnou prknou k volné hraně.Když to zkusíte udělat rukama, můžete rozbít polystyren nebo polystyren a je snazší dosáhnout požadovaného rovnoměrným pruhem.

Pokud je strop nerovný

Pokud má strop významné nepravidelnosti, nebude možné lepidlo lepit na běžné lepidlo.K odstranění významných rozdílů použijte lepidlo na sádrokarton nebo tmel.Směs se zředí do pastovitého stavu, aplikuje se na strop a pomocí rýhované stěrky se vytvoří drážky.Množství lepidla závisí na celkovém zakřivení, ale je vhodné začít s minimální vrstvou.Plocha, na kterou se lepidlo nanáší najednou, jsou přibližně 4 fragmenty.Během této doby nebude mít kompozice čas chytit a zarovnání takového fragmentu není obtížné.

Tmel by měl být tmel na strop s tenkou vrstvou

Je položen na lepicí vrstvudlaždice.Dobře se drží, pohybuje se bez problémů.Vyrovnejte okraje naskládaných fragmentů, vezměte pravidlo nebo úroveň budovy (nejlépe metr a půl) a odkryjte dlaždice ve stejné rovině.Jednoduše stiskněte fragmenty na správném místě.

Poté se kompozice znovu aplikuje na strop a znovu na přibližně 4 dlaždice.Všechny jsou vystaveny v jedné rovině nebo alespoň tak, aby nedošlo k žádným ostrým rozdílům.Pouze v tomto případě je nutné zajistit, aby nezbytná vrstva lepidla nerostla příliš rychle - je lepší neaplikovat více než 3-5 mm, jinak všechno padne.

Čisticí a těsnící spáry

Víte, jak lepit dlaždice na strop, ale existují určité nuance, které neznáteslušný výsledek je nedosažitelný.Při práci na přední straně dlaždice často dostane lepidlo.Musí být okamžitě a úplně odstraněna.Můžete použít houbu nebo měkkou netěsnou hadru.Okamžitě po nasazení fragmentu promočte povrch.Za pár minut to nebude možné a stopy zůstanou.Proto při práci mějte kbelík s vodou a houbu /hadr.

Úhledně uzavřené švy nezkazí výhled

Pokud jsou mezi deskami malé mezery, můžete je vyplnit stejným tmelem nebo tmelem (je-li bílý), pouze okamžitěodstranit přebytek.Další možností je bílý akrylový tmel.Dokonale zakrývá všechny praskliny, dobře přilne k polystyrenu a polystyrenu.Tenké štěrbiny mohou být vyplněny gumovou špachtlí a přebytek také okamžitěotřete navlhčeným hadříkem.