Jak malovat strop vodou ředitelnou barvou bez skvrn a pruhů

Nejběžnějším způsobem zdobení stropu je obílení nebo malování.Nejčastěji používanou barvou je vodná emulze.Malování stropu vodou ředitelným nátěrem se na první pohled zdá jednoduché, ale existuje mnoho jemností, jejichž neznalost vede ke vzniku skvrn nebo pruhů.Jak se vyhnout výskytu takové nepříjemnosti bude popsáno dále.

Příprava pro malování

Samolakování stropu vodou ředitelnou barvou bylo vysoce kvalitní a jednotné, je nutná předběžná přípravaka strop.Rovnoměrného zabarvení lze dosáhnout pouze na rovném, zatmeleném povrchu.Proto je před zahájením prací nutné vyčistit strop od všech předchozích nátěrů (s výjimkou emulze na vodní bázi, která drží velmi dobře).

Jak odstranit vápno

Pokud máte na stropě vápno - křídu nebo vápno, musíte strop navlhčit vodou a odstranit nátěr špachtlí.Čistí vše až po beton.Je nutné odstranit i ty nejmenší fragmenty.Někdy je velmi nepohodlné drhnout malé plochy špachtlí, to je snazší udělat mokrým hadrem.

Je jednodušší odstranit vápno smáčením vodou

V každém případě by měl být strop po odstranění vápna omyt vodou a saponátem.Po úplném zaschnutí - primer a tmel sádrovým nebo cementovým (nejlépe bílým) tmelem do rovnoměrného stavu, který se také nazývá „pod vejcem“.

Jak odstranit starou vodní emulzi

Pokud byl strop již natřen vodnou emulzí, jednoduše odstranění nebude fungovat.Postup závisí na tom, jak je barva držena na stropě.Pokud právě změnila barvu a potřebujete aktualizovat strop, neexistují puchýře, praskliny a další podobné problémy, můžete udělat s trochou krve.Nejprve - odstraňte prach (hadříkem s vodou), osušte a poté napusťte.Po zaschnutí lze půdu natřít.Znovu však věnujeme pozornost - tento postup se používá pouze tehdy, pokud emulze dobře drží a nedochází k žádným vadám.

Stále je potěšením čistit vodotěsnou emulzi ze stropu

Pokud se na povrchu emulze vyskytují praskliny nebo bobtnání, musí být očištěna.Dva způsoby - suchý a mokrý.Suchý - čistí se brusným papírem (ručně nebo pomocí úhlových brusek), opláchněte mokrým způsobem.Tuto metodu je třeba použít na barvy, které se nebojí vody.Ale vyčistit takovou barvu je velmi obtížné.Pokud barva na vodní bázi drží dobře, žádné triky vám nepomohou, ale jsou zde povrchové vady a je potřeba tmel, vezměte brusný papír s hrubým zrnem a povrch zdrsněte.Poté můžete použít tmel.Dále - podle technologie: základní nátěr a poté lakovaný.

Strop natřený vodní emulzí omývejte dvakrát dvakrát hojně zvlhčeným horkou vodou.Voda by měla být téměř vroucí vodou - asi 70 ° C.Po navlhčení části stropu vyčkejte 10 minut a poté zvlhčete stejnou plochu opět horkou vodou.Po pěti minutách můžete barvu odstranit špachtlí.

Odstranění staré barvy je zdlouhavý proces.

Tento postup můžete opakovat několikrát a postupně odstraňovat zpožděnou barvu ze stropu.Malé zbytky mohou být očištěny brusným papírem a poté opláchnuty stropem, suché a připravené.Na základním nátěru je již možné tmel, písek, vyrovnávací nedostatky.

Typy nátěrových hmot na vodní bázi

Vodové nátěrové hmoty jsou emulze na vodní bázi, které obsahují částice polymeru, které se nerozpouštějí ve vodě.Kompozice také zahrnuje pigmenty a různé přísady, které mění vlastnosti konečného produktu.Po nanesení barvy se voda aktivně odpařuje a na povrchu zůstává tenký polymerní film.

​​

Natírání stropu vodou ředitelnou barvou začíná výběrem složení.V nich se používají čtyři typy polymerů:

 • Akryl.Vodná emulze na bázi akrylových pryskyřic umožňuje získat rovný povrch, má dobrou krycí schopnost, skrývá malé povrchové vady až do trhlin až do šířky 1 mm.Jeho nevýhodou je vysoká cena, ale práce s ním je snazší.Akrylové sloučeniny jsou ve své čisté formě hygroskopické a lze je použít pouze v suchých místnostech, ale nejsouzabránit průchodu páry.Pro vytvoření vodotěsného filmu se do akrylové emulze přidá latex.Stejná přísada zvyšuje elasticitu sušeného filmu.Takové přípravky mohou být použity ve vlhkých místnostech.

  Emulze na vodní bázi na bázi akrylu - rozumná volba

 • Silikáty.Základem tohoto typu vodou ředitelných barev je tekuté sklo.Povlak je odolný proti atmosférickým srážkám a současně nezabraňuje odstraňování par, má dlouhou životnost (10 a více let) a lze jej použít pro venkovní použití.

  Silikátové barvy jsou parotěsné

 • Minerály - vápno nebo cement.Emulze minerální vody mají dobrou přilnavost k jakémukoli povrchu, ale rychle se vymývají.V této souvislosti postupně ztrácí na popularitě.

  Vodné emulzní barvy na bázi minerálních látek (vápno) jsou nejlevnější

 • Silikon.Vodné emulze na bázi silikonu jsou nejnovějším průmyslovým úspěchem.Tyto kompozice jsou dobré v tom, že „utahují“ trhliny až do tloušťky 2 mm.Výsledkem je, že jimi natřený povrch, a to i bez vynikající přípravy, je rovný a hladký.Film je hustý, ale propustný pro páry.Silikonová emulze může být použita k malování stropu v koupelnách a dalších vlhkých oblastech.Nevýhodou tohoto typu barvy je vysoká cena.

  Silikonové barvy na vodní bázi mohou dokonce malovat praskliny

Latex může být přidán do kterékoli z formulací.Latexová vodná emulzebarva je odpuzující vodu.Nebojí se vlhkosti, může být použit ve vlhkých místnostech.

Na základě hlavních charakteristik těchto sloučenin si můžete vybrat ten nejlepší druh vodní barvy.V každém případě jsou vyžadovány jeho vlastní vlastnosti a „nejlepší vodní emulze“ je pokaždé jiná.

Který základní nátěr použít

Pro lepší přilnutí barvy k povrchu, který má být natírán, je nezbytný základní nátěr.Zabraňuje vzniku trhlin a otoků po zaschnutí barvy.Pokud není žádný primer, může k tomu dojít.Budeme muset znovu vyčistit vše a tmel.Proto, aby byl strop natřen vodou ředitelnou barvou, je nutné povrch dobře natřít.

Základní nátěr musí odpovídat základnímu nátěru.U akrylové barvy potřebuje emulze na bázi vody stejný základní nátěr, pro silikon - na silikonech atd.A je vhodné neukládat: kvalita této kompozice závisí na tom, jak hladce bude vodní emulze na stropě ležet.

Akrylový základní nátěr na stejnou barvu na vodní bázi

Existuje ekonomický způsob základního nátěru: hlavní nátěr se zředí vodou (1 až 2) a toto složení se natírá několikrát po povrchu.To je jistě lepší než nic, ale základní nátěr poskytuje spolehlivější přilnavost.

Jak natírat strop emulzí na vodní bázi, udělej si sám

Každá z vodních barev na plechovce má návod k použití.Popisuje postup.Některé formulace potřebují dřívedobře promíchejte s prací: nerozpuštěné polymery se mohou usadit na dně plechovky.Některé přípravky vyžadují ředění.Množství přidané vody je také předepsáno v návodu a závisí na způsobu aplikace.Pod stříkacími pistolemi se chovají silněji, při použití válečku jsou zapotřebí silnější kompozice.

, zásobník pro barvy, aby se práce jednodušší,

Při vodoemulsionku ředění vodou nutné přidat v malých dávkách.Důkladně promíchejte, zkuste na povrchu.Pokud barva jede rovnoměrně, téměř úplně lakuje základnu, můžete malovat.

Je vhodnější nalít barvu do speciální nádoby s vanou a žebrovanou plošinou.Můžete použít běžnou umyvadlo a vedle něj rozprostřít čistý kus ropné utěrky.To není tak pohodlné, ale levnější.

Který válec si vybrat

Je zapotřebí váleček pro malování stropu vodní emulzí s hustou krátkou hromádkou.Musíte to pečlivě prozkoumat.Hromada by měla „sedět“ pevně a v žádném případě by neměla „stoupat“, i když ji vytáhnete.Poté prozkoumejte, jak je šev vytvořen.V žádném případě by to nemělo vyniknout.Musí být těžké najít.Nejlepší, pokud se provádí diagonálně.

Malířské válečky pro malování stropu vodní emulzí

Věnujte maximální pozornost výběru válce: kvalita malování - nepřítomnost pruhů na stropě - do značné míry závisí na tom, jak dobře jste nástroj nabrali.Je vhodnější propláchnout strop vodní emulzí, nikoli z schodů, ale z podlahy.K tomu je váleček namontován na dlouhém stonku adobře se upevněte.

Jak malovat bez skvrn

Aby se předešlo šmouhám na stropě, mělo by být natírání stropu vodou ředitelnou barvou dokončeno nejpozději do 20 minut.Voda se ihned po aplikaci začne aktivně absorbovat /odpařovat a na spoji suché a „čerstvé“ barvy se objevují pruhy.Je proto žádoucí připravit místnost.Je nutné odpojit (zabalit) topné baterie, abyste zabránili vzniku ponoru.Doporučujeme také umýt podlahu před mytím, i když pracujete během dne, zapněte osvětlení, to umožní lepší kontrolu kvality barvy.Až se dostanete do práce.

Vodná emulzní inkoust připravený k použití se nalije do nádoby, do ní se ponoří váleček, poté se na místě dobře válcuje, čímž se dosáhne rovnoměrného rozložení po celém povrchu.Když bude mít váleček plnou barvu, začněte malovat.

První štětec je natřen přes rohy.Po nanesení malého nátěru vezměte malý váleček a dobře ho valte.Pak začnou malovat hlavní povrch.První vrstva se aplikuje rovnoběžně s oknem, druhá je kolmá.

Je třeba postavit se tak, abyste se dívali na místo, které má být natřeno pod úhlem.To vám umožní dobře vidět, jak rovnoměrně je barva distribuována, stejně jako místo, kde jste již malovali a kde ne.Pohybujte se systematicky bez skákání z jednoho kusu na druhý.

Je vhodnější malovat od podlahy, a proto by měl být váleček připevněn k dlouhé, ale lehké rukojeti

Šířka pruhu, který má být natřen, je malávětší šířka válce.Po navlhčení válečku jej vložte přibližně do středu proužku.Rychle převalujte barvy z obou stran z jedné stěny na druhou.Neztrácejte moc času: nemáte toho dost.Vodní emulze v průměru schne za 10-20 sekund.Neměli jsme čas nakreslit pruh v blízkosti - hranice bude jasně viditelná, ze které se nezbavíte.Po rovnoměrném rozmístění barvy na proužku ponořte váleček do barvy a znovu jej vyndejte ze středu stropu.Zároveň přejděte do proužku, který ještě nebyl natřen o cca 10 cm. To vše je v dobrém tempu bez zastávek a zlomů.Okraje obarveného proužku by neměly vyschnout.Obecně se jedná o všechna pravidla.

Po nanesení první vrstvy barvy mohou být některá místa zbarvena horší.Je nutné počkat na úplné zaschnutí a podruhé natřít.To by již mělo stačit k získání rovného povrchu.Pokud i po třetí vrstvě nátěrové hmoty na stropě máte pruhy a pruhy na stropě, budete ji muset znovu zopakovat.Povrch je nutné znovu vyhladit brusným papírem, základním nátěrem a barvou.

Jakou barvu

Nejjednodušší způsob, jak dosáhnout dokonalé rovnoměrnosti barev při použití „sněhově bílé“ barvy.Všechny pigmenty jasně rozlišují i ​​malé nepravidelnosti, proto by se procesu vyplňování stropu měla věnovat maximální pozornost nebo by se měla používat vodná emulze na bázi akrylu nebo silikonu.