Jak nainstalovat akrylovou vložku do koupelny

Dříve nebo později smalt v lázni zčervená, zbarví se a objeví se čipy.Výměna často znamená téměř kompletní opravu, a to je spousta peněz.Existuje několik způsobů, jak osvěžit koupel a jedním z nich je akrylová vložka ve vaně.Stačí jen „zasadit“ na speciální pěnu a vana bude opět jako nová.

Typy akrylových vložek v koupelně

Existují dvě technologie pro výrobu akrylových vložek v koupelně.První technologií je formování vložky z vyhřívané vrstvy sanitárního akrylu ve speciální formě.Tyto vložky se nazývají také obsazení.Druhou technologií jsou kompozitní (kombinované) destičky.Základ je vyroben z ABS plastu, po kterém je vnitřní povrch potažen tenkou vrstvou akrylu.

Akrylátová lázeňová vložka - rychlý způsob, jak obnovit povlak

Lisované vložky

Lisovaná akrylátová lázeňová vložka mávelmi hladký a rovnoměrný povrch, který se snadno udržuje - póry akrylu jsou malé, nečistoty pronikají špatně a to, co zůstává na povrchu, se snadno omyje.Pokud je vše provedeno podle technologie, může taková vložka trvat až 10 a více let.Nevýhoda- vysoká cena, protože instalatérský akrylát sám stojí hodně a dokonce i vybavení, na které je drahý.Ukazuje se tedy, že litá akrylová vložka ve vaně stojí asi 30% nákladů na novou koupel.

Neměli byste však kupovat levné vložky, které se také nazývají obsazení.Obvykle se vyrábějí z velmi tenkých vrstev akrylu.Potom na těch místech, kde je napětí během lisování maximální (dno a rohy), jsou stěny velmi tenké, rychle otřené a někdy se rozbijí.

Tvarovaná akrylová vložka ve vaně je formována z vrstvy sanitárního akrylu

Ke snížení nákladů lze také použít nekvalitního akrylu (nehygienického).Má širší póry a jeho barva není bílá, ale s určitým odstínem - šedavě nebo narůžovělá.Takové vložky jsou velmi špatně omyté: nečistoty jsou zaneseny v pórech a poté je velmi obtížné je „odtáhnout“ - akrylové lázně lze umývat pouze speciálními látkami s jemnou texturou, tvrdé kartáče nelze použít.Obecně je použití tak nízké vložky velmi problematické.

Kompozitní

Kompozitní vložky jsou vyrobeny ze dvou materiálů - základna je vyrobena z ABS plastu, na který je nanesena tenká vrstva akrylu.Navenek se liší od zcela akrylového, ale stojí mnohem méně.Slouží však ještě méně, protože tenká vrstva akrylu z nejvíce zatížených míst je rychle vymazána.Životnost takové vložky je 5-6 let, a to s dobrou kvalitou.

Loupání akrylu ze základny

Jsou horší voperace - akrylát může být poškrábán a obtížně opravitelný.Pokud lze litou akrylovou vložku aktualizovat broušením, pak kompozitní není.K obnově povrchu se používá složitá technologie, která ne vždy dává dobrý výsledek.Možná mají kompozitní akrylové vložky další problém - loupání akrylu ze základny.Taková vada se projevuje porušením technologie výroby.Proto i přes nižší cenu instalace takové akrylové vložky do lázně prodlouží její životnost maximálně o několik let.

Co hledat při výběru

Takže při výběru odlité akrylové vložky ve vaně věnujeme pozornost:

  • Barva akrylové.Dobrý obklad bude bílý, bez stínů.Povrch je dokonale hladký a hladký, na dotek lehce hedvábný.
  • Tloušťka stěn.Nejjednodušší způsob, jak to hodnotit po stranách.Vybíráme si podle principu - čím silnější, tím lépe.Pokud to dovolíte, můžete se pokusit ohnout stěny kolem dna.Při mírném tlaku by měl akrylát ohýbat několik milimetrů, ale ne moc, a navíc by se neměl zasekávat.

    To by nemělo být

  • Povrch pečlivě zkoumáme dovnitř a ven.Všechno by mělo být hladké a hladké.Hrany jsou na okrajích přijatelné, ale jejich stav by neměl být katastrofální.Jakýkoli příliv a další vady jsou známkou nízké kvality.

Pokud s vámi všechno vypadá dobře, můžete si ho koupit.Můžete se však pokusit zjistit, který konkrétní akrylát vyrobil vložky do koupelny a kterýjejich tloušťka stěny.Normální tloušťka je 4-5 mm.Jen málo lidí dělá víc - je to příliš drahé.Pokud vám nebyla zodpovězena, je lepší hledat jiného prodejce nebo jiné produkty.

Hlavní přednosti instalace

Nejprve je třeba říci, že akrylové vložky lze nalézt pouze u standardních van.Aby všechno fungovalo po dlouhou dobu, musí být shoda formy ideální, proto jsou formovány podle modelu.Ve skutečnosti dělají stejnou koupel, ale z polymeru.Tato technologie se proto také nazývá „koupel do koupele“.Pokud se rozhodnete vylepšit vzhled vaší vany pomocí takové technologie, budete ji muset přesně změřit a pomocí těchto údajů vyhledejte vložku.

Jak měřit vanu pro nákup akrylové vložky

Kromě toho by měla být vana standardní, měla by mít silné stěny a velmi malou změnu velikosti při změně zatížení..Ideálním případem jsou litinové vany.Se svými silnými stěnami a velkými hmotami jsou nejlepší podporou akrylové vložky.

Akrylovou vložku můžete vložit do ocelové lázně, ale pouze v případě, že se ohýbá velmi nepatrně.Jde o to, že se změnami velikosti se akrylát také ohýbá.Pokud jsou ohyby příliš významné, pak se po nějaké době vložka praskne.Proto, pokud se vaše stará vana ohýbá, vzdejte se myšlenky vložení akrylové vložky, možná je lepší obnovit povlak pomocí hromadného akrylu? Další možností v tomto případě je vytvořit tvrdý podstavec (například z cihel) pod vanou, což nenípustí ji do jeskyně.

Příprava lázně

Před zahájením prací musí být lázeň důkladně očištěna.Pokud zkrátila stranu, musí být odstraněna.Pokud je povrchová úprava dlaždice, nemůžete ji odstranit, pokud je hrana volná nejméně 1 cm. Poté opatrně odstraňte stopy silikonu, cementu, lepidla - obecně očistěte strany, abyste vyčistili sklovinu.

Dále omyjte koupel samotnou.Kromě toho musí být nejen očištěno od znečištění, ale také důkladně odmaštěno.Koupel lze umývat běžnými čisticími prostředky do koupele nebo na toaletu - není třeba chránit sklovinu, je důležité, aby povrch byl čistý - pro zlepšení přilnavosti.Potom je dobře otřete houbou na pečení soda.Opatrně otřete každý centimetr, včetně stran.Poté, co je vše omyté a koupel je vysušena.

Připravená lázeň - smalt odstraněn

Druhým způsobem, jak připravit lázeň pro instalaci vložky, je odstranit smalt.To lze provést ručně pomocí štěrbinového papíru připevněného k liště nebo pomocí trysky na brusce (brusný kotouč okvětních lístků funguje nejlépe).Po odstranění skloviny je nutné vše umýt, poté také odmastit a vysušit.

Která metoda je spolehlivější?Druhý.Ale taková příprava vyžaduje hodně času a úsilí.První způsob, pokud je vše hotové správně, nefunguje nic horšího.

Poslední věcí, kterou odstraníme, jsou švestky spojené s postrojem.Nečistoty, které se nashromáždí, se odstraní stejnou technologií a poté se vysuší.Nyní je vana připravena k instalaci akrylové vložky.

Příprava vložky

77) Příprava akrylové vložky v koupelně znamená oříznutí jejích stran na požadovanou velikost a vytvoření otvorů na správných místech.Chcete-li to provést, vložte vložku do vany, označte všechny potřebné linie, vyjměte.

Ačkoli je vložka lehká a objemná.Jeho uvedení a odstranění je velmi nepohodlné - není co chytit.Pokud jsou na přísavkách držadla (pro nošení brýlí) držadla, můžete je použít, pokud ne, v této fázi vám může pomoci přeskočit široký zavazadlový pás pod dno.

Vložíme vložku, označíme čáry, podél kterých by se měly boky oříznout, technologické otvory

Po vytažení vložky ji ořízneme podél zamýšlených linií.To lze provést pomocí skládačky nebo pily.Je vhodné najít speciální plátno pro plast, ale můžete vyzkoušet obvyklé pro kov.Hlavní podmínkou je, že hrana by měla být rovná, bez otřepů.Pokud je to nutné, může být hrana ošetřena brusným papírem, ale není možné poškrábat sousední povrch koupelny.

Mlýnek můžete použít k oříznutí okraje pouze tehdy, pokud ho mistrovsky zvládnete a můžete jej přesně oříznout podél zamýšlené linie.Je velmi užitečný pro řezání děr.Bude nutné najít korunky vhodné velikosti a pomocí jejich pomoci na správných místech vyvrtat otvory pro odvodnění a přetečení.

Vložení vložky

Nainstalujte akrylovou vložku do vany na dvousložkovou pěnu.Normální konstrukci nelze použít - nedá požadovaný efekt.Nejprve však technologické otvory pro odvodnění apřepad je potažen vrstvou silikonového tmelu.V tomto bodě je těsnost velmi důležitá, protože mnoho problémů nastává právě proto, že voda proniká mezi vložkou a tělem vany.Protože nelitujeme tmel, vložte silný válec.Z bezpečnostních důvodů je lepší ji uložit do dvou prstenů.

Příklad aplikace pěny pod akrylovou vložku do vany

Poté pomocí dvousložkové pěny vytvoříme mřížku po celém povrchu vany.Vzdálenost mezi proužky dvousložkové pěny je asi 10 cm, ve spodní části o něco menší.Schéma aplikace je libovolné, ale látka by měla být distribuována rovnoměrně.Jako základ můžete pořídit fotografii.Pěna musí být nanášena rychle - počáteční doba polymerace je 15 minut, před touto dobou je nutné vložku vložit na místo.

Dále je akrylátová vložka ve vaně nainstalována na svém místě a dobře se krimpuje.Spodní část vyžaduje více úsilí - zde je nutné pečlivě krimpovat.Také vložku dobře přitlačte kolem otvorů a podél stran.

Dalším krokem je instalace odtoku a přepadu.Přetečení může být ponecháno na později, ale bude vyžadován odtok.Sifon bude s největší pravděpodobností muset být změněn - obvykle není dostatek vlákna pro jeho instalaci do koupelny s vložkou.Berte to v úvahu - předem odhadněte, zda bude váš odtok v této tloušťce.

Po instalaci odtoku je lázeň naplněna vodou téměř do přepadového otvoru a ponechána do dokončení polymerace.Přesná doba závisí na pěně, kterou najdete na obalu.Voda se nalévá, abyexpandující pěna neohýbala vložku.

Voda neumožňuje pěně ohýbat akrylové látky

Zatímco pěna polymerizuje, uzavřete kloub vložky a koupelny po obvodu.K tomu použijte silikonový bílý nebo průhledný tmel (ne akrylový) a zakryjte spárou.Aby silikon následně neztmavl nebo plísně nebo plísně v něm nezačaly, hledejte sloučeniny s antibakteriálními složkami.Lze také použít akvárium.Plísně rozhodně nejsou ovlivněny.Zkontrolováno.Poté je možné obnovit hranici podél obvodu vany.

Ve skutečnosti je nainstalována akrylová vložka do lázně, po polymeraci pěny je připravena k použití.

Demontáž vložky do vany

Porušení instalační technologie vede k nepříjemným jevům:

  • Pokud není dostatek pěny, vložka je pod zatíženímmůže prasknout.

    Roztržení akrylové vložky

  • Pokud není vypouštěcí otvor (spojení lázně a vložky) dostatečně pečlivě utěsněn, voda protéká mezi zdmi, květy, hniloby, začne „vůně“.

V těchto případech je nezbytné odstranit vložku.Udělejte to bruskou a malým řezacím kotoučem.Vystřihněte vložku na některých místech, zvědavým akrylem, je odstraněna.