Jak nainstalovat posuvné vnitřní dveře

V jeho touze, aby byl dům pohodlnější a útulnější, přichází často myšlenka nahradit obyčejné houpací dveře posuvnými (nazývají se také posuvné, posuvné, závěsné).Dobrou zprávou je, že posuvné dveře můžete instalovat bez problémů rukama.Špatné je, že běžný mechanismus stojí přibližně stejně jako kvalitní plátno.To, co na ně udělá dojem, je okamžik, kdy v otevřeném stavu téměř „nekonzumují“ prostor.Buď se skrývají ve zdi (nejlepší, ale obtížnější implementovat variantu), nebo se pohybují podél ní.

Je možné zavěsit vnitřní posuvné dveře nezávisle

To vše je pravda, ale existuje významná minus - velmi nízká úroveň zvukové izolace, zejména ve verzi posuvných dveří.Když plátno právě zakrývá otvor.Při instalaci v pouzdru na tužku (zeď) je situace o něco lepší, ale stupeň zvukové izolace otočných dveří nelze dosáhnout ani při tomto způsobu instalace.Pokud vás to vše neděsí, můžete studovat systémy, zvolit a nainstalovat.

Systémy posuvných dveří

Existují dvatyp mechanismů: zavěšený a kolejový.Oba nejsou dokonalí.Stručně o jejich výhodách a nevýhodách - níže.

Závěsný systém na horní kolejnici

Závěsný mechanismus je nosný nosník, ke kterému je připojeno vedení ve tvaru písmene „P“ s „nohama“ ohnutými směrem dovnitř.Válečky, ke kterým je křídlo dveří připevněno, se pohybují podél tohoto vodítka.Z technického hlediska se jedná o zavěšené dveře na horní kolejnici.

Základní uspořádání posuvných vnitřních dveří na horní kolejnici

Při montáži takových dveří zůstane podlaha pod dveřmi hladká, je nainstalován pouze vpravo a /nebo vlevo ve dveříchspodní válec.Klouzá po drážce vytvořené ve spodní části plátna.Je nutné, aby se při pohybu nelišil svisle.Tento design je nejjednodušší k instalaci.Instalace je velmi jednoduchá a skládá se z několika kroků:

 • upevněte horní kolejnici;
 • přišroubujte válečkový mechanismus k hornímu konci rouna;
 • navíjejte rouno do vedení;
 • namontujte zarážky nahoře (aby dveře nevypadly);
 • po otevření dveří zasuňte spodní váleček do drážky a připevněte je na podlahu.

  Posuvné jednovidlové vnitřní dveře

To je vše.Instalované dveře na kolečkách.Tento systém má však ve formě znázorněné na fotografii velmi nízkou izolační charakteristiku hluku.Jsou prakticky nulové: pasáž je jednoduše blokována.

Posuvné dveře kolejnice

Tento typ dveří má dvě kolejnice: horní a dolní.Válečky jsou také instalovány nahoře a dole.Díky této konstrukci má systém vysokou tuhost: může se kývat a nezpůsobí mnoho poškození.

Posuvné dveře kolejnice

Je známo minus kolejnic v podlaze: obtížnost čištění.Odpadky a prach neustále spadají do drážek, musíte sledovat jejich čistotu.Tento typ dveří se nejčastěji používá ve skříních, skříních.Jsou instalovány jako vnitřní dveře, pokud v rodině rostou mobilní děti.Pak je bezpečnost důležitější než potíže s čištěním.

Možnosti instalace

Bez ohledu na systém posuvných dveří mohou být způsoby instalace:

 • Posuvné dveře.Vodítka, na nichž jsou válečky upevněny na stěně.

  Posuvné dveře.Vodítko je namontováno na stěně nad správným otvorem

 • Kazeta.Ve zdi je vytvořen speciální výklenek, ve kterém je skryté křídlo dveří.Někdy se jim říká! Zatahovací. “

  Posuvné vnitřní dveře kazety: plátno je skryto ve výklenku ve zdi

 • Kaskádování.Skládají se z jedné pevné sítě a několika pohyblivých.Pohyblivý, pokud je to nutné, se pohybuje a skrývá za pevnou část.

  Kaskádové posuvné dveře: jeden list táhne druhý

Nejjednodušší možností montáže jsou posuvné dveře.Mohou být instalovány samostatně, a to nejen ve fázi opravy, ale také po ní.Důležité je pouze to, aby otvor byl hladký a stěna měla normální únosnost.Nevýhodou takového systému je, že až dona místo, kde se vrata vracejí, nic nedáte proti zdi.Existuje ještě jedna: velmi nízká zvuková izolace.Vysvětlení je jednoduché: pokud se podíváte z konce, zbývá po stranách mezera několik milimetrů.Je nutné, aby plátno na zdi „nemíchalo“.A skrz to dokonale proniká všemi zvuky a stává se jen trochu tišší.

Kazetové dveře jsou dobré, protože v otevřeném stavu je plátno ve výklenku zdi a nezasahuje.Druhým plusem je, že můžete instalovat těsnění po obvodu otvoru, což poskytuje mnohem vyšší zvukovou izolaci.Méně instalace posuvných dveří ve výklenku - lze to provést pouze ve fázi opravy.Druhá nevýhoda: aby pod posuvné dveře vytvořili pouzdro na tužku, obvykle položili falešnou zeď, což jsou ukradené centimetry oblasti.

Kaskáda je typem dveří do oddílu.Jednoduše má větší počet vodítek: podle počtu pohyblivých křídel dveří.Instalace je možná nejobtížnější: vyžaduje se mnoho dílů a vysoká přesnost instalace.Systémy jsou klasifikovány jako elitní a zřídka šetří instalaci: opravy budou stát dražší.

Vlastnosti a postup montáže

Posuvné dveře lze instalovat vlastními rukama i bez větších zkušeností.Je docela možné obejít se bez instalačních techniků.Bude to chvíli trvat a také pokyny k instalaci.Pokusíme se podrobně popsat postup pomocí fotografií a video materiálů.

Vlastní instalace posuvných vnitřních posuvných dveří

Systémy se mohou mírně lišit, ale celkověpravidla zůstávají stejná.Před instalací musí být splněno několik požadavků:

 • Otvor musí být hladký, jinak budete muset vzít plátno, které s okrajem pokryje všechny odchylky.
 • Únosnost bočních dveří by měla být vysoká, stejně jako stěna nad nimi.
 • Otvor by měl být již dokončen: omítnuté a malované, lepené nebo zdobené ozdobnými panely.

Dále přejdeme na shromáždění.Nejprve můžete připojit klipy.Různí výrobci mají svá vlastní doporučení.Někteří doporučují 1/6 šířky dveřního křídla ustupovat od okraje, v jiných systémech jsou připevněni okamžitě od okraje a montážní desky poskytují odsazení.Instalujeme takový systém: v něm jsou válečkové plošiny instalovány okamžitě z rohu.

Označení umístění válečků

Vycentrujeme je a změříme je tak, aby vzdálenosti byly stejné.Když jsme desku odkryli tužkou nebo značkou, nastínili jsme místa pro upevňovací prvky.Na vyznačených místech vyvrtáme otvory.Průměr vrtáku je o 1 mm menší než průměr šroubu.

Upevnění válečkových bloků

Vystavíme desky, zašroubujeme šrouby.Délka spojovacího prvku závisí na hmotnosti plátna, ale ne méně než 70 mm.Zkroucíme je přesně kolmo, jinak dojde ke zbytečnému stresu.

Instalace válečků

Nosiče válečků jsou vloženy do nainstalovaných desek.Jsou upevněny víkem na boční ploše.Dále jsou válečkové plošiny našroubovány na závitové kolíky.

Na kolíkyválečkové plošiny jsou navinuté

Před zavěšením je také vhodné nainstalovat kliky a zámky.Potřebují speciální, umírající.Pokud jste si zakoupili hotovou soupravu, jsou k dispozici požadované otvory.Pokud jste upravili obvyklé plátno, musíte obrysu obrysu tužkou a přebytek odstranit dlátem.Jakmile rukojeť nebo zámek vstoupí do vybrání, označte upevňovací body, vyvrtejte pro ně otvory a namontujte kování.

Instalace držadla

Dále můžete pokračovat s namontováním kolejnice.S namontovanými válečky to bude snazší: přesně víte, v jaké výšce by měl být spodní okraj kolejnic.

Nejpohodlnějším způsobem je zavěsit posuvné dveře na suchý dřevěný trám.Jeho průřez je menší než 50 x 70 mm, jeho délka je dvakrát větší než šířka dveřního křídla + 5 cm, vodítko seřízneme na stejnou délku.

Měříme délku nosiče a montážní lišty

Po nastavení vodítka podél lišty je připevněna k nosníku šrouby s délkou nejméně 8 cm. Počet upevňovacích prvků - nejméně tři -zadní strana 10 cm od okrajů a uprostřed (častěji, méně často - ne).

Upevnění vodítka k nosníku

Nyní můžete změřit, v jaké výšce by měl být nosník upevněn.Na dveře s nainstalovanými válečky „rolujte“ vodítko s trámem.Takže si můžete přesně poznamenat, jak vysoké dveře dopadly.Vyvrtáme nejméně čtyři otvory pro připevnění ke zdi v boční straně nosníku.

Vedení s nosníkem „se valí“ na válečky na dveřích

K přijaté značcepřidat 7-10 mm - dveře by se měly zavěsit a ne oděrat se na podlaze.7 mm - minimální vůle, která je dostatečná, pokud v otvoru nejsou žádné podlahové krytiny.Pokud se předpokládá (později pokládat laminát, koberec, linoleum atd.), Měla by se také brát v úvahu tloušťka těchto povlaků.

Snažíme se ve dveřích

Aby se zabránilo plachtěnému plátnu během instalace, je zaseknutý malými dřevěnými klíny.Jsou nutné nejméně dvě zarážky - v blízkosti obou válců.

Zakroužkujeme plátno

Položíme paprsek na zeď a upravíme jeho polohu pomocí hladiny, označíme jeho polohu tužkou.Pokud to zeď dovolí, můžete ji připevnit ke zdi, ale za tímto účelem můžete použít šrouby s délkou nejméně 120 mm, a je lepší ji nasadit na kotevní šrouby.

Pokud například zeď, beton, vyžaduje instalaci hmoždinek.Chcete-li to provést, musíte přenést značky upevňovacích prvků na zeď.To lze provést pomocí tenkého a dlouhého vrtáku, jehož průměr je menší než vyvrtaný otvor.

Přeneste značky na stěnu pomocí tenkého vrtáku

Ještě jednodušší varianta: dlouhý tenký hřebík.Je zasunutý do díry a stěnou je vyznačeno několik úderů.Tento postup je dále známý: vyvrtáme otvory pod hmoždinkami pro hmoždinky, v případě potřeby zasuňte hmoždinky a ucpejte je.Poté namontujte dveře.

Posuvné dveře upevňujeme ke stěně

Zarážky musí být upevněny podél okrajů vedení.Začnou ze stran, experimentálně stanoví požadovanéumístění (tak, aby čepel zcela zakrývala otvor v zavřeném stavu a při otevření byla dostatečně stočena zpět.

Instalace zarážek na posuvné dveře

Po otevření dveří instalujeme vlajkový válec na podlahu, vstupuje do drážky ve spodní části plátna, aby se dveře ne vertikálně nakláněly.

Namontujte vlajkový válec

[[PN 138]

Nejprve ji vložíme do drážky, označíme otvory pro upevňovací prvky, vyvrtejte a poté krátce upevnětešrouby (délka řádově 15-20 mm).

Takto vypadá nainstalovaný vlajkový válec s otevřenými dveřmi

Na tomto základě lze předpokládat, že byly nainstalovány posuvné dveře.již plně funkční. Dokončovací práce zůstaly. Montážní lišta s vodítkem je pokryta ozdobným lemováním přizpůsobeným tónům dveřního křídla. Může být přibit hřebíky přímo na dřevo.

Dekorativní ozdoba může být přibita přímo na dřevo

Pouze v případě, že je vystavíte, ujistěte se, že jsou kola zavřená.Je to mnohem hezčí)) Nyní, to je vše, nainstalovali jste posuvné dveře vlastníma rukama.

Video tutoriál o instalaci takových dveří je uveden níže.Existuje několik možností instalace.

Montujeme posuvné dveře kazetového typu (v případě tužky)

Proces montáže samotného vodítka, zavěšení křídla dveří, prakticky opakuje výše uvedený postup.Ozdobu není třeba, alevšechny ostatní kroky jsou nezbytné.Namísto montáže ozdobného pruhu je falešná stěna namontována nejméně 10 cm od stěny.Obvykle je vyrobena z profilů sádrokartonu, které jsou opláštěny sádrokartonem.Ale to není důležité - můžete použít GVL nebo překližku, jakýkoli jiný vhodný materiál.

Odkud pochází vzdálenost 10 cm?Tloušťka dveřního křídla a mezery na obou stranách jsou 5 cm a pro instalaci profilu se k nim přidá minimálně 5 cm.Takže se ukazuje 10 cm.

Protože hlavní zatížení bude na zdi, rám profilů nelze posílit.Pokud se vám taková zeď nezdá být příliš spolehlivá, můžete vložit dovnitř dřevěné bloky, které jsou přišroubovány šrouby.Díky tomu bude struktura velmi tuhá.

Viz video pro základní principy výpočtu pouzdra na tužky pro posuvné dveře, jakož i pro vlastnosti rozvržení, zásady pro přípravu dveří pro instalaci.

Domácí posuvné dveře

Křídlo dveří lze namontovat na rolety a bude fungovat jako posuvné dveře.Průvodce a veškeré další příslušenství - válečky (ložiska a vlajky), zarážky, zarážky - lze zakoupit.Zavěste na ně alespoň kousek překližky nebo dveře sestavené z několika desek.To bude nejjednodušší a nejlevnější varianta. Vytvoření mechanismu na vlastní pěst je však složitější úkol.Jedna z možností vyrobených z improvizovaných materiálů mechanismu posuvných dveří (z kulatých trubek různých průměrů) ve videu.Systém byl určen k instalaci do nástěnné skříňky,ale podle návrhumohou i dubové pevné dveře snadno vydržet .