Jak nainstalovat přední dveře

Správně nastavené přední dveře poskytují nejen bezpečnost majetku, ale také snižují tepelné ztráty (kvůli izolaci rámu) a snižují slyšitelnost toho, co se děje mimo dům nebo byt.Nejprve byste měli vědět, že je možná instalace předních dveří vlastními rukama.A všechno můžete dělat sami, ale pokud je plátno těžké, je snazší spolupracovat.V samotné technologii není nic složitého, ale existuje několik funkcí, které musíte znát před zahájením instalace sami.

Příprava k instalaci

Před zahájením instalace odstraňte staré dveře.To musí být provedeno opatrně, aby nedošlo k vážnému poškození otvoru.Poté bude instalace předních dveří rychlá.

Některé typy vstupních ocelových dveří

Demontáž starých dveří

Nejprve odstraňte křídlo dveří.Je-li model s odnímatelnými závěsy, jsou dveře otevřeny, páčidlo je umístěno pod spodní hranou plátna a zvedání dveří je odstraní ze závěsu.Pokud jsou závěsy nerozpojitelné, musíte je odšroubovat.Je lepší začít zdola.

Po demontáži sjezdovek odstraňte tapetu, odlepte omítku nebo tmel.Úkolem je zjistit, jak byla krabice připojena, najít umístění pro montáž.Pokud je zárubeň kovová, jedná se obvykle o kotvu, kusy kování.Na křižovatce jsou odříznuty bruskou.Když jsou všechny spojovací prvky odříznuty, stará krabice je vytlačena nebo vyražena.S tímto postupem však není nutné nadměrné úsilí: krabici můžete zničit natolik, že bude třeba opravit.

Při demontáži je třeba odříznout staré spojovací prvky

Je-li skříň starých vstupních dveří dřevěná, je vše jednodušší.Boční stojany lze oříznout přibližně uprostřed, a poté se odškrtněte páčidlem a vylomte otvor.Po odstranění bočních stěn je překlad snadno odstraněn.Prahová hodnota je také bez problémů odstraněna.

Příprava dveří

Po odstranění starých dveří jsou dveře připraveny k instalaci.Nejprve odstraňte všechny kusy tmelu, kousky cihel atd.Zbavte se všeho, co může spadnout.Poté vyhodnoťte otevření, které bylo výsledkem.Jsou-li velké mezery, jsou vyplněny cihlou položenou na cementovou maltu.Malé výmoly mohou být ignorovány.Pokud existují mezery, je lepší je také zakrýt řešením.

To je to, co se získá po demontáži dveří

Musí být odstraněny existující velké výčnělky, které mohou narušovat instalaci.S řezacím kotoučem můžete použít kladivo, dláto nebo brusku.

Pečlivě zkontrolujte stav podlahy pod dveřním rámem.Ve starémbudovy na tomto místě namontovaly dřevěný trám.Často je již shnilý, rozpadl se.Pokud ano, odstraňte jej.

Pokud stále vypadáte jako blok, zkontrolujte stav dřeva pomocí šrotu.S pevným úsilím, několik držet do dřeva, ohromující několikrát, vyjměte to.Zkontrolujte tedy různé části dřeva.Pokud vstoupí s obtížemi, do malé hloubky, díra zůstává malá, pak je vše v pořádku.Pokud tomu tak není, dřevo přichází snadno, zmačkané a /nebo rozpadající se z kymácejícího se dřeva.Musí být také odstraněna.

Porazil jsi všechno zbytečné

Uvolněné místo je vyplněno stejným dřevem (ošetřeno impregnací z úpadku), je položeno cihlou.Mezery jsou vyplněny roztokem.

V důsledku všech těchto akcí by dveře měly být víceméně rovnoměrné.Aby bylo možné snadno nainstalovat nové přední dveře.

Instalace kovových dveří

Ocelové (kovové) dveře se nejčastěji používají jako vstupní dveře.Rám dveří, rám dveří a vnější povrch křídla dveří jsou vyrobeny z kovu.Pro zajištění požadovaného stupně tepelné a zvukové izolace je plátno pokládáno zvukově izolačním materiálem.Ze strany místnosti mohou být vstupní dveře také šity kovem, nebo mohou být šity plechovým materiálem (možnost rozpočtu).

Struktura kovových dveří

Na rám podél obvodu narthexu (někdy na křídlo dveří) je položena gumová izolace.Plní dvě funkce: slouží k utěsnění asnižuje sílu zvuku, ke kterému dochází, když se dveře zabouchnou.Ukázalo se, že jsou to spolehlivé, teplé a „tiché“ přední dveře.

Příprava dveří

Protože je problematické vložit zámek do kovových dveří, objednávají dveře okamžitě zámkem.Obdržíte sadu, která obsahuje již nainstalovaný zámek.Samostatně přicházejí pera.Zde je třeba je namontovat na místo, přišroubovat šrouby.Před montáží zkontrolujte funkčnost zámků a západek.Všechno by mělo fungovat hladce, bez námahy a problémů.Pokud je vše v pořádku, můžete pokračovat s instalací vstupních kovových dveří.

Příprava ocelových dveří k instalaci: zkontrolujeme funkčnost zámku, zateplíme krabici minerální vlnou

Jsou-li dveře instalovány s přímým přístupem na ulici (například v soukromém domě), rám dveří je položen venku s topením.Můžete použít nasekanou kamennou vlnu.Je zasunut do rámu a je podepřen silou pružnosti.Má významný minus: je hygroskopický, díky čemuž dveře mohou zevnitř rezivět (pokud stojí jako východ do ulice a nejsou pevně zavřeny).Ve vícepodlažních budovách to není rozhodující: ve vchodu není dešťová srážka.Další možností je vložení polystyrenu nebo vyplnění rámu pěnou.Nebojí se vlhkosti a tepelná izolace je normální.

Aby se předešlo lakování krabice během instalace a následných dokončovacích prací, lepí se po obvodu maskovací páskou.Odstraňuje se po vytvoření svahů na dveřích .Pokud projdete dveřním rámemněkteré dráty, je čas nainstalovat vložené - kus plastové trubky nebo vlnitého pouzdra, skrz které tyto dráty spadnou dovnitř.

Zde je popsána instalace vnitřních dveří. Pro montáž posuvných dveří viz zde.

Instalace do cihlové a betonové zdi

Je vhodnější instalovat dveře, do kterých lze panel vyjmout.Před instalací se odstraní ze závěsů.Do připraveného otvoru je vložen dveřní rám.Pod ním je umístěn na montážní podložky s výškou 20 mm.Na začátku by se měla uvolnit.

Umístili jsme dveřní rám na montážní podložky

Změnou tloušťky podložek dostaneme spodní rám přesně na úroveň.To se ověřuje pomocí úrovně konstrukce.Při vodorovném vystavení vystavujeme svisle: tak, aby se stojany neodchylovaly ani dopředu ani dozadu, ale stojaly přesně svisle.To se také kontroluje pomocí hladiny, pouze zařízení s bublinou je umístěno na krátké části přístroje.Další možností je zkontrolovat s instalatérské bob.

Prověřujeme, zda je zárubeň zarovnána svisle

Poté, co je rám zarovnán, je zaklínovaný připravenými klíny.Mohou být vyřezány ze dřeva, nebo si můžete koupit plastové.Klíny se vkládají do dlouhých stojanů třít tři kusy, nahoře - dva.Je nutné je umístit blízko upevňovacích prvků, ale neblokovat je.

Příklad instalace klínu

Po instalaci klínů se znovu zkontroluje, zda správně stojí: v horizontální a vertikální polozeletadla.Odchylky by neměly být.

Dále začíná instalace kovové dveřní skříňky do otvoru.Existují dva typy montážních otvorů: ocelová oka přivařená k krabici a průchozí montážní otvor (ve skutečnosti jsou dva: ve vnější desce je průměr o něco větší a ve vnitřní je menší).

Dva typy montážních otvorů

Způsob montáže není nijak rozdílný.Na tenčí stěny lze nainstalovat pouze rámy s otvory v těle krabice.To může být důležité, pokud je instalace předních dveří v panelovém domě: není vždy možné vkládat dveře s očima.

Upevnění průchozím otvorem

Připevněte vstupní dveře železa k kotvám nebo kusům ocelové výztuže o průměru 10-12 mm.Průměr upevňovacího prvku je vybrán pro stávající otvory.Pokud budou použity kotvy, měla by jejich hlava zasahovat do vnějšího otvoru a „uvíznout“ ve vnitřním otvoru.Průměr ventilu musí odpovídat průměru otvorů.V každém případě jsou pod nimi vyvrtány otvory.

Bereme ránu, vrták a kotvu.Vrták se odebírá ve stejném průměru jako upevňovací prvky.Jeho délka by měla být alespoň 30 cm. Pro přesnější určení hloubky, kterou chcete vrtat, je k vrtáku připevněna maskovací páska.Označuje vzdálenost, která je o něco větší než požadovaná hloubka.

Vrták označíme podél délky kotvy

Začne se montáž spojovacích prostředků na straně závěsu.Při vrtání je důležité nepohybovat nainstalovanou krabicí.První vrtání shora.

Vyvrtáme otvory shora, ze strany závěsu

Namontujte kotvu a dokončete ji kladivem.K utopení na vnitřní okraj krabice se do štěrbin vloží šroubovák a šroubovák se klepe kladivem.Poté, co byla kotva poháněna, se šroubovákem ještě několikrát zatáhne.Zkontrolujeme, zda se box během provozu nepohybuje - vezmeme úroveň a zkontrolujeme vše.

Kotvíme hlouběji

Podobně montujeme upevňovací prvky ve spodní části.Zkontrolujte také svislou a vodorovnou polohu.Pokud není dveřní křídlo těžké, můžete již v této fázi zkontrolovat, jak je správně nastaveno pole.Za tímto účelem zavěsí dveře a zkontrolují, jak hladce se „posadili“, zda se zde vyskytují deformace, štěrbiny a další problémy, kolik zámků a západek se shodují a fungují normálně.

Pokud je plátno vyrobeno z tlustého plechu, váží asi sto kilogramů, zjevně nestačí dva spojovací prostředky.Poté jsou všechny upevňovací prvky nainstalovány na straně závěsu a také na straně zámku.Po instalaci každého upevňovacího prvku se zkontroluje vertikální a horizontální poloha krabice.Poté plátno opatrně pověsí a zkontroluje, jak „chodí“.Pokud je vše v pořádku - pokračujte v montáži hardwaru.Ne - budete muset odstranit již nainstalované držáky a odhalit rám novým způsobem.

Umístíme kotvu do dveřního rámu vstupních dveří zespodu, zkontrolujeme svislost sloupku

Po kontrole je plátno opět odstraněno, již nainstalované kotvy jsou konečně utaženy.Pak položili vše, co je potřebana straně závěsu, pak na straně hradu.Až bude vše nainstalováno, zavěste opět křídlo dveří na místo.

Nyní je třeba vyplnit montážní spáry pěnou.Chcete-li nainstalovat přední dveře vlastníma rukama, je lepší je vzít s malým koeficientem roztažení: s nimi je snazší pracovat.Aby polymerace pěny probíhala normálně, jsou dutiny, které budou naplněny, smáčeny vodou ze stříkací láhve (běžná domácnost).Pak je vše pomalu naplněno pěnou.

Je nutné vyfouknout celou šířku zárubně: pak nebude docházet k foukání a bude se zlepšovat zvuková izolace.Při montáži železných dveří se nemusíte starat o prasknutí krabice: tuhost kovu je taková, že expanzní síla pěny je zdaleka dost.Proto můžete velkoryse pěnit.

Montážní mezery jsou nafouknuty pěnou

Pouze pokud se pěna dostala na plátno, musí být okamžitě odstraněna vlhkým hadříkem.Po 5 minutách to prostě nevymažete.Při mokrém čištění - beze stopy.Pak musíte škrábat, ale to netrvá bezbolestně: budou tam stopy.Polymerace pěny skončí za 24 hodin.Pak můžeme předpokládat, že instalace předních dveří je hotová.Zbývá , aby se na dveřích vytvořily svahy.

Instalace krabičky s očky

Pokud jsou na krabici - svařované desky - krabička - krabička se nastaví stejným způsobem: na polštářky.Potom je vyrovnán a zaklínován.Dále existují dvě možnosti:

  • V očích jsou montážní otvory.Pak se pod nimi vyvrtají díry.Odřízněte kousek vyztuženíVložte do otvoru a kladivo.

    Instalace pomocí kování

  • V očích nejsou žádné otvory, ale jsou vyrobeny z tlustého kovu - tloušťky 3 mm nebo více.Poté jsou v blízkosti desky (po předvrtání otvorů) zasunuty dva kusy výztuže a deska je k nim přivařena.

    Svařujte ke dvěma kusům kování zasunutých do stěny

Při instalaci pomocí této metody je třeba polohu boxu ovládat ještě pečlivěji: je snadné jej přesunout z jeho místa.Pokud nebudou opraveny, dveře budou fungovat špatně.

Jak nastavit přední dveře z kovu a plastu, přečtěte si zde.

Instalace předních dveří v dřevěném domě

V dřevěném domě nejsou všechna okna a dveře namontovány přímo na zeď, ale skrz pouzdro nebo pigtail.Prasátko - dřevěný trám, který je pohyblivě připojen ke srubu (ze dřeva nebo dřeva - na tom nezáleží).Spojuje se díky spojení trn /drážka a drží se díky elastické síle.K tomuto nosníku je již připevněn dveřní rám.

Instalace dveří do dřevěného domu: nejprve vyrobte kryt

Toto je nezbytné opatření.Koneckonců, dřevěný dům neustále mění svou výšku.Prvních pět let se posadí - kvůli zaschnutí a utěsnění švů.První rok se dveře a okna vůbec nedávají: příliš velká změna.Ve druhém roce jsou směny méně výrazné, ale vždy přítomné.Proto není možné dveře pevně upevnit: mohou se zaseknout nebo ohnout nebo narušit normální smrštění srubu.

Proto ve dveřích omezilo drážku.Udělejte skříň z tyče ve tvaru písmene „T“.Šířka drážky by měla být o něco menší než tloušťka čepu: aby dobře držel.Vložte ji do hrotu a zatloukejte kladivem.To je vše.Žádný jiný hardware.

Upozorňujeme, že výška stojanů je mnohem menší než výška otvoru: po instalaci překladu by alespoň 3 cm měly zůstat v kompenzační mezeře.Je pokryta minerální vlnou.To je také nutné, aby se dveře během smršťování nekroutily.

Instalace předních dveří v dřevěném domě v rámci

Po instalaci krytu je v něm upevněna skříňka.Použití kotev je zbytečné.Potřebujete silné šrouby nebo šrouby.Pro ně je také nutné vyvrtat díry, ale vrták si vezměte trochu menší, než je průměr.Upozornění: spojovací prvky by neměly dosáhnout délky ke zdi (viz obrázek výše).

Toto video ukazuje, jak vyrobit plášť vytvořením drážky v otvoru.

Toto video ukazuje jiný typ výroby pigtail: v otvoru je vytvořen hrot.S motorovou pilou se vše rychle ukáže, ale málokdo vlastní tuto úroveň vlastnictví.


Zde je popsána instalace dveří blíže ke dveřím.

Montáž předních dveří do pórobetonu

Dalším stavebním materiálem s prvky je pórobeton.Neudrží nárazové břemena dobře, proto nebude fungovat, aby se vstupní dveře opravovaly jako cihlová zeď: jednoduše vypadnou.Cesta ven je: vyrobit rám z kovového rohu, který bude držen na zdi kvůli zastávce.

Rám proinstalace kovových dveří do domu z pórobetonu

Současně se v místech, kde budou upevňovací prvky umístěny, vytvářejí propojky utahující dva rohy - oka nebo montážní otvory.A právě na těchto propojkách budou dveře drženy.

Vlastnosti instalace a konstrukce kovových dveří - ve videu.

Druhý způsob instalace je méně běžný.Vyžaduje to méně času a materiálu.Není však známo, jak bezpečně budou přední dveře namontovány pomocí této technologie.Zatím žádná data.