Jak nainstalovat síť proti komárům

S příchodem tepla se hordy hmyzu znovu rodí a člověk nemůže žít bez sítí proti komárům.Pouze oni jsou schopni chránit prostory před všudypřítomným hmyzem.A pak se některým případům někde podaří uniknout.Ale protože sítě jsou z nějakého důvodu velmi krátkodobé, musí být vyměněny nebo opraveny.Ale nezavoláte zástupce společnosti pokaždé a zaplatíte slušné peníze za práci, která trvá několik desítek minut.Proto se pokoušejí udělat /opravit /nainstalovat moskytiéru vlastními rukama.

Druhy moskytiér

Napájecí Návrat ok je ze tří typů:

 • rámce.Jedná se o rám vyrobený z kovového plastového profilu, na kterém je natažena síťovina.Mřížka je připevněna k rámu pomocí speciálních upevňovacích prvků: konzol nebo plunžrů ve tvaru písmene Z.Tento design je nejčastější, protože za nízkou cenu dobře chrání před hmyzem.Náklady na výrobu mřížky se pohybují od 500 rublů na metr čtvereční.

  Rámecmoskytiérová síť vhodná pro dřevěná i plastová okna

 • Roll.Uspořádány jako rolety nebo rolety.V horní části okna je připojena role s mřížkou.Vytáhnutím okraje je síť spuštěna a upevněna.Po uvolnění ze západky se zvedne.Vynikající zařízení, ale cena je od 5,5 tisíc rublů za čtvereční.

  Rolovací sítě - dobré, ale drahé

 • kyvné sítě.Síť je natažena přes rám, ale rám je vyztužený, většího úseku než síť proti komárům rámu.Nejčastěji se instaluje na dveře - balkon nebo vchod, může se instalovat také na okna.Připevňuje se ke dveřním nebo okenním jednotkám pomocí běžných kování.Aby se neotevřelo v nárazech větru, jsou do něj zabudovány magnety.Odhadovaná cena tohoto typu sítí je asi 2 000 rublů.na čtvereční.

  Otočné sítě proti komárům jsou vhodné pro dveře

 • Posuvné.Jedná se o sítě speciálně pro systémy posuvných oken.Mají také rám, na kterém je mříž natažena.ALE tento rám se pohybuje podél speciálních vedení, která jsou našroubována na vnější straně.Je tedy možné přesunout mřížku na místo, kde je křídlo otevřené.

  Posuvná - hliníková okna ve stejném systému

 • Skládaná.Metoda působení je podobná roli, ale nevede nahoru, ale na stranu.Existují dva vodítka - nad a pod, podél nichž se mřížka skládající se v "harmonice" pohybuje na kolech.

  Plisovaná síť proti komárům - originální a drahá

JakVidíte, existuje mnoho druhů.Nicméně v 90% případů předložili návrhy rámců.Za nízkou cenu vytvářejí zcela normální úroveň pohodlí.

Druhy upevnění rámových sítí

Nejčastěji instalují rámové sítě proti komárům.Existují dva způsoby, jak je připojit: svorky a pruty ve tvaru písmene Z (písty).

Různé způsoby instalace sady komárů

Jsou-li namontovány na konzolách, montují se na ulici.Ve většině případů je to výhodné a pokud to okolnosti dovolí, zvolí tento konkrétní způsob instalace.Rozměry ok by měly být větší než světelná vzdálenost okenního křídla: rám je vložen z vnějšku.

Při použití plunžrů je mřížka připevněna také za sklem, ale samotné západky (tyče) jsou umístěny na straně místnosti.Toto zařízení je vhodné v přízemí: není možné odstranit mřížku z vnějšku.Při instalaci komára na pruty by měl být jeho rám roven velikosti světelného otvoru.Nemůžete to doplnit na milimetr a abyste zajistili, že nebude žádná mezera, bude kolem obvodu připevněn kartáč.Nedovoluje úniku hmyzu.

Pohled na nainstalovanou síť proti komárům na populaci z ulice

Jak změřit okno objednávky

Poměrně často, rámobjednejte si mřížku ve společnosti a nainstalujte ji na okna sami.Při objednávce budete vyzváni k zadání rozměrů světelného otvoru.Požadovaná měření se provádějí s otevřeným křídlem.Změříte vzdálenost od jedné těsnicí gumy k druhé: šířka a výška.Měřte na několika místech,zapište si na milimetr.Jak přesná se mřížka vejde do vašeho okna, závisí na přesnosti.

Jak změřit okno při objednání sítě proti komárům

Podívejte se, jak změřit okna pro objednání zásobníku komárů ve videu.

Co potřebujete vědět

Při objednávce nebo nákupu ok na okně musíte věnovat pozornost jeho vlastnostem.Nejprve je k dispozici s různými velikostmi buněk: od 0,6 mm do 1,2 mm.Čím menší je vůle, tím menší je pravděpodobnost, že hmyz „vytéká“, a bude méně chmýří.Ale při vysoké hustotě vzduch také špatně prochází, což může být v jižních oblastech kritické.Proto je nejlepší volbou někde uprostřed 0,8 - 1 mm.

Síť je rovněž vyráběna z různých materiálů:

 • Bavlna.Bavlněná nit má vysokou odolnost proti UV záření.Jeho vlnitá struktura zvyšuje schopnost „držet“: hmyz nebude procházet takovou sítí.Ale protože vlákno je přirozené, špatně reaguje na vlhkost, je často ovlivněno plísní a hnilobou, a proto se používá jen zřídka.
 • Polyester.Nejběžnější materiál.Je dostatečně pevný a odolný, vůbec má nízkou cenu, ale nemá žádné zvláštní vlastnosti.
 • Nylon.Speciální antialergenní síť je vyrobena z nylonu.Vyrábí se speciální technologií s komplexním tkáním.Díky tomu si zachovává i prach a pyl.Takové sítě často spadají pod název „proti prachu“ nebo „proti alergii“.
 • Skelné vlákno.Považuje se za optimální, protože má vysokou hodnotuprůhlednost: při použití takových sítí je stupeň osvětlení téměř nezměněn.Navíc je jeho pevnost velmi vysoká - dokonce srovnatelná s pevností kovu.Z laminátu vyrobte síť proti komárům „anti-cat“, která vydrží váhu zvířete a neroztrhne se pod drápy.

Nejsou-li zapotřebí žádné zvláštní vlastnosti, vyberte obvyklou vlastnost - z polyesteru.Někdy se mohou ptát, jakou barvu je potřeba.Nejviditelnější pro oči je šedá, takže ji lze objednat.

Jak nainstalovat rámovou mřížku na plastové okno

Máte hotovou mřížku.S tím přichází se 4 malými Z-závorkami (svorky).Vezměte prosím na vědomí, že mají police různých velikostí: dvě o 4 cm a dvě o 2,5 cm. Konzoly s velkými policemi jsou umístěny v horní části rámu, s menšími policemi dole.

Konzoly ve tvaru písmene Z mají různé délky polic

K připevnění k rámu bude každá samonosná konzola potřebovat dva samořezné šrouby se šroubem, které se také nazývají"Semena".Budete potřebovat fixku s tenkým stylusem nebo měkkou tužkou.Budete potřebovat vrták s vrtákem 2 mm a šroubovákem nebo šroubovákem.

Mimo rám okna nakreslete pruh pod okrajem o 3 cm. Stojíme na malém schodišti nebo židli, rám vysuneme ze sítě ze sítě a také vyčníváme napůl.Po připojení k nakreslené čáře spodní okraj rámu označte jeho horní okraj.

Můžete to udělat bez manipulace s rámečkem: musíte přesně změřit jeho výšku a tuto hodnotu odložit z čáry nakreslené dole.Ze získaného bodu jsme postavili dalších 1,8 cm a zdenakreslete druhý řádek.Na něm zarovnáme police spojovacích prostředků.

Bereme závorky s dlouhými stěnami.Připevňujeme tak, aby výstupek byl na lince.Pokud jde o světlou vůli od okrajů, musíte ustoupit asi 10 cm. Označíme body, kde bude nutné provést díry. Podobná operace se provádí s „krátkými“ závorkami zespodu.Pro kontrolu změřte vzdálenost mezi značkami nad a pod.Měl by být o 1,8 cm delší než váš rám.Pokud je vše v pořádku, vyvrtáme v profilu otvory (2 mm vrták), na „semena“ namontujte závorky.Ve skutečnosti lze předpokládat, že je instalována síť proti komárům s rukama.

Instalace hromady komárů do okna

Nyní si vezměte síť za úchyty, otočte ji trochu do strany a vyjměte ji na ulici.Vložte horní hranu do horních konzol, vyrovnejte ji svisle, celou ji zvedněte, naviňte okraj spodních konzol a spusťte ji.Stojany mřížky držené v závorkách.

Odstraňuje se v obráceném pořadí.Vezměte držadla, zvedněte se až na doraz, odstraňte spodní okraj držáků a trochu posuňte mřížku od vás (pár centimetrů, ne více).Potom ji trochu sundejte a vytáhněte ji z horních držáků.

Instalace v rozích

Existuje ještě jeden typ přípravku podobný na principu „práce“ s hranatými závorkami.Při instalaci tohoto typu svorek pro moskytiéry je také nutné přesně změřit šířku.K tomu budete muset najít střed světelného otvoru, od kteréhovyčlenit polovinu šířky mřížky.Vnitřní část rohu by měla odpovídat šířce rámu s oky s malou mezerou 2-3 mm pro volnost fixace.

Rohy pro instalaci sítě

To znamená, že u tohoto typu držáku fixují rohy a měly by být přesně šikmé na šířku.Během instalace ponecháváme stejnou vzdálenost 1,5 až 1,8 cm, což umožňuje instalaci rámu do držáků a je drženo kvůli tomu, že horní police jsou větší.

Sítě proti komárům: sestavíme ji sami

Jak víte, rám můžete sestavit a síť sami vytáhnout.Všechny komponenty lze zakoupit u firem, které prodávají náhradní díly na plastová okna.Budou zapotřebí následující součásti:

Takto vypadá rám pro moskytiéru ve stavu polokompletu

 • profil pro síťový rám MFP2;
 • profil impostu (příčného přepážky s výškou ok větší než 1 m) MFPI a dvou úchytů;
 • plátno;
 • úhly pro montáž;
 • těsnicí šňůra (pryžová nebo dokonce tkaná);
 • pera - 2 ks;
 • samořezné šrouby se zápustnou hlavou s vrtákem, rozměry 3,9 x 16 mm;

Sestavení rámu

Rám se skládá ze dvou dlouhých úseků profilu a dvou krátkých úseků.Jsou propojeny pomocí rohů.Mohou to být plasty (levný, ale krátkodobý materiál) a kovové, natřené bílou nebo hnědou barvou (podle profilu).

Stále často uvádím impost - skokan, který zavedepřibližně uprostřed dlouhé strany.Zvyšuje tuhost struktury a zabraňuje dlouhým profilům „hrát“.

Délky profilů musí být odříznuty s ohledem na skutečnost, že směřují do rohů.Proto je 20 mm od šířky a délky světelného otvoru (měřeno výše) - to je délka, která je nahrazena rohy.

Z profilů jsou odříznuty dvě části požadované délky.Je lepší pilu s ruční pilou na kov - ukázalo se, že řez je rovnoměrnější a téměř bez otřepů.To je přineseno do hladkosti se spisem nebo brusný papír.Poté na rovnou plochu - to je výhodnější na stole, když položíte profil s drážkami nahoru, ohněte obdélník, vložte rohové držáky - drážky jsou také nahoře.Na fotografii jsou drážky nasměrovány dolů, ale to je nepohodlné - pak musíte rám otočit.

Sestavujeme rám ze segmentů profilu a rohů

Při normální shodě rohů a profilů je třeba je pevně zasunout.Velmi těsné.Ruce na místě, nebude fungovat.Budeme muset vyrazit a abychom nepoškodili plast, použijte obložení - dřevěný blok nebo kousek dřevotřísky, jako na fotografii.

Jak sestavit rám pro moskytiéru na okna

Při montáži také zkontrolujte úhly.Musí být striktně 90 °, jinak bude rám šikmý a budou mezery, v nichž se budou létat komáři.Po sestavení obdélníku nastavte impost.Je odříznut o 2-3 mm kratší než získaná šířka rámu, na obě strany zasuneme držáky, upevníme jej na rám v drážce.

Impost a držák

Natáhneme síťovinu

Rozložíme síťovinu na sestavený rám.Měl by být o 3-5 cm větší než rám na každé straně: bude vhodnější jej vytáhnout.Bereme šňůru, zatlačíme ji skrz síť do drážky.Můžete začít od jednoho z rohů, nebo můžete začít od středu krátké strany, střídavě se pohybujete doprava a doleva.

Šňůra přichází poměrně tvrdě, v dílnách je srolována, pokud není k dispozici, lze použít jakýkoli předmět se zaobleným povrchem.Je vhodná rukojeť nože - kancelářská nebo kuchyňská, rukojeť šroubováku, nůžková klika atd.Vyrovnejte pletivo a vložte kabel.

Druhy držadel: plastové as kovovou základnou

Instalace držadel

Jakmile dosáhnete místa instalace impostu, vložtepera.Obvykle jsou tenké, plastové, zasunuty do drážky pod okem a poté stlačeny šňůrou.K dispozici je druhý typ držadel - jsou hustší, někdy s kovovou základnou, jsou přišroubovány na profilové šrouby, ale po roztažení sítě.Pokud máte na výběr - vezměte kov nebo alespoň plast, ale silný.Plast je velmi chabý, často roztrhaný.

Pokud se síť během procesu pokřivila, šňůra může být vytažena šroubovákem nebo podobným materiálem, narovnána a znovu srolována.Po dokončení natažení zkontrolujte v několika bodech šířku a výšku rámu.Pokud se někde vyskytnou nějaké odchylky, pak je síť na tomto místě příliš natažená a je oslabena drobným stlačením dlaně poblíž rámu.Pokud to nepomůže vyrovnat šířku, kabel se vytáhne a vytáhnenějaká mezera.Po zarovnání šířky, přidržení mřížky, doplňte palivo znovu.

Těsnicí šňůru můžete odšroubovat pomocí šroubováku

Pokud jsou všechny rozměry stejné, můžete šňůru odříznout, provléknout ocas, znovu projít profilem a zkontrolovat rovnoměrnost „vstupu těsnění“..Nyní lze lepicí hrany odříznout.Obvykle to dělají s úředním nožem.Všechno, síť proti komárům je sestavena rukama, můžete ji nainstalovat na okno.

Příklad sestavení je uveden v dalším videu.Toto je reklama: společnost prodává hotové soupravy pro vlastní montáž.Tento proces není dostatečně podrobný, ale obecně je možné uvažovat.

Domácí sítě proti komárům: šetříme v plné výši

Při výpočtu nákladů na všechny náhradní díly berte v úvahu ztrátu času na jejich nákup a montáž, výhoda je pochybná.Stále prodáváte komponenty dražší než firmy.To může být užitečné pouze v tom smyslu, že po vlastní montáži jej můžete snadno opravit sami.

Existuje však několik velmi levných možností pro domácí sítě proti komárům.Vyrábějí se podle bezrámového principu, montují se přímo na okno.Existují dva způsoby takové montáže:

 • Pro suchý zip - pletenou pásku, která se skládá ze dvou částí - páska s háčky a pult s drsným povrchem.Mřížka je vystřižena o něco více než světelný otvor, protějšek je přišit k mřížce a část s háčky na lepivé vrstvě je namontována na rámu kolem okna.
 • K těsnící šňůře.Vkládá se místo standardního těsnění.Za tímto účelem jej odstraní (zaháknou a vytáhnou), zatáhnou síť přes otvor a zatlačí šňůru do drážky.Princip je stejný jako při instalaci mřížky do rámu.

Viz video pro druhou metodu vlastní výroby rozpočtové sítě proti komárům.Myšlenka je úžasná, náklady jsou minimální.

Podobná videa

Skládané sítě

Síť proti komárům na pántech

Jak snížitmnožství prachu sítem

Výměna držadel sítě proti moskytům