Jak nainstalovat televizor na zeď

Moderní televizory mají velmi malou tloušťku, takže je nelze umístit na objemné noční stolky.Nejběžnější možností je zavěsit televizor na zeď.Toto řešení má řadu výhod, a proto se stalo velmi populární.

Výhody a nevýhody nástěnné montáže

Vývoj technologie nám dal televizory velmi malé tloušťky, ale s vynikající kvalitou obrazu - plazma (RPTV), z tekutých krystalů (LCD) a optických LED (OLED).To umožnilo neumístit je na skříňky nebo jiný nábytek, ale zavěsit je přímo na zeď.Plusy jsou zřejmé.První je úspora místa.Druhý - můžete zavěsit televizor v pasážní zóně a nebude to rušit pohyb, což nelze říci ani o malém nočním stolku.Třetí výhodou je, že při montáži na zeď je menší pravděpodobnost kolize nebo jiného poškození drahého vybavení.

Instalace televizoru na zeď je dobrý nápad z hlediska designu i bezpečnosti

Existují také nevýhody.První - více či méně pevná obrazovka bude muset být nainstalována společně.Hmotnost 30 kilogramů nebo více, je obtížné držet „v jedné ruce“.Druhý - musíte si vybrat kvalitní držák televizoru na zeď.Hmotnost je značná a bude nutné ji neustále udržovat, takže bezpečnostní rezerva musí být pevná.Třetí - nebude možné zavěsit na všechny stěny: únosnost sádrokartonu, plynu nebo pěnového betonu často nestačí.Pokud jste během výstavby nezajistili hypotéky v rámu, který vydrží těžké náklady.Pro takové případy existují speciální závorky pro televizi, ale stojí to víc a ne všechny masy je mají.

Kde a v jaké výšce je lepší zavěsit televizor na zeď

Nejprve je třeba určit umístění a také výšku obrazovky na zdi.V obývacím pokoji je TV obvykle umístěna v relaxačním prostoru - naproti pohovce a křeslům.V tomto případě se výška určuje v závislosti na designu nábytku.Musíte vypadat pohodlně, a proto by měla být střední část obrazovky přibližně na úrovni lidského oka.Výšku instalace televizoru na zeď tedy určujete experimentálně, ale v průměru je to 100 - 120 cm.

Přístup je stejný v ložnici, ale většinou se budete dívat vleže, takže výška instalace televizoru je o něco menší - asi metr.

Pro správné zavěšení televizoru na zeď určujeme výšku

V kuchyni je přístup zcela odlišný.Je jen zřídka čas věnovat pozornost obrazu a není zde příliš místa.Proto je televizor v kuchyni obvykle zavěšen blíže ke stropu a závorky někdy volí typ stropu spíše než nástěnný.Tento přístup má ještě jedno plus - vysoce instalovaná technika je ve větším počtubezpečnost.

Pokud jde o umístění obrazovky vzhledem k divákům, je pro plazmové obrazovky stanovena optimální vzdálenost - jedná se o 3-4 televizní úhlopříčky.S tímto uspořádáním bude vhodné sledovat (s normálním viděním).U všech ostatních typů obrazovek volí vhodnou vzdálenost, ale minimální vzdálenosti jsou uvedeny v tabulce.Je lepší mít nábytek blíže - bude to úplně nepříjemné.

)
Velikost obrazovky v palcích Velikost obrazovky v centimetrech Minimální vzdálenost obrazovky
73 ' 185 cm 3,71 m
65' 165 cm 3,3 m
57 ' 145 cm 2,9 m
50 ' 127 cm 2,54 m
46' 117 cm ) 2,34 m
42 ' 107 cm 2,13 m
37' 81,3 cm 1, 88 m

Při výběru umístění televizoru na zdi vezměte v úvahu, že pro normální provozMěl by být dobře větraný.Instalace do výklenku je proto velmi nežádoucí, i když se jedná o poslední trend v designu - vyrobit výklenek ze sádrokartonu a v něm zavěsit televizor.V extrémních případech je takový způsob připevnění přijatelný, ale velikost výklenku by měla být mnohem větší než velikost televizoru - takže vzduch cirkuluje víceméně a ochlazuje zadní povrch.Ale i v tomto případě může televizor rychle selhat - přehřátí má špatný vliv na výkon.

Výběr závorek

Chcete-li televizor zavěsit na zeď, musíte vybrat závorky.VNejprve se podívejte na zadní kryt zařízení.Pro montáž desek by měly existovat čtyři otvory.Při výběru držáku, který se na ně zaměří, musíte změřit vzdálenost mezi nimi a sloupkem.

Existují závorky, ve kterých jsou všechna čtyři zařízení upevněna, existují univerzálnější prvky, v nichž se horizontální vzdálenost mění.

Je třeba zaostřit na vzdálenost pod spojovacími prvky

Dále vyberte typ držáku pro televizor:

  • Pro pevnou instalaci.Jsou to dvě desky - jedna je namontována na zdi, druhá na zadní straně televizoru.Při instalaci je obrazovka jednoduše zavěšena na desce zavěšené na zdi.Upevňovací prvky zabírají málo místa, monitor je umístěn téměř blízko zdi.Zůstává velmi malá mezera 10-20 mm.

    Zavěste televizor na zeď jako obrázek - v krátké vzdálenosti od zdi pomocí podobných závorek

  • Otočením ve vodorovné rovině, tj. Lze obrazovku otočit dopravavlevo.Tento typ držáku TV vyčnívá ze zdi na určitou vzdálenost, nejčastěji malou - několik centimetrů.V opačném případě nezajistíte odbočku.

    Takové modely poskytují naklopení nahoru /dolů

  • Při svislé rotaci můžete obrazovku mírně naklonit nahoru /dolů.Tento typ držáku se nejčastěji používá v kuchyních.Koneckonců, televizory jsou namontovány vysoko na zdi a aby bylo pohodlné sledovat, musíte obrazovku trochu naklonit.

    Existují různé možnosti

  • S možností rotace v obou rovinách.To je dobrá volba, ale existuje mnoho závorek.

Nejběžnější TV konektory jsou běžné.Málo případů vyžaduje schopnost otáčet obrazovku, hlavně pouze v kuchyni.Proto nemá smysl přeplatit zbytečné možnosti.

Kromě toho musí být držák televizoru vybrán podle hmotnosti a úhlopříčky.Toto je jedno z nejdůležitějších kritérií, bezpečnost vašeho zařízení závisí na něm.

Postup instalace

Po výběru místa pro instalaci televizoru a ramene označte místo pro instalaci na zeď.Před další prací se ujistěte, že ve zdi nejsou komunikace - neexistují kabely, potrubí atd.To lze provést pomocí detektoru zapojení.Pokud je vše v pořádku a nebyly nalezeny žádné dráty, připevníme na zeď konzolu, uděláme značky pro každou díru.Současně se ujistěte, že značky jsou striktně vodorovné.Nejmenší zkosení může způsobit pád obrazovky.

Na základě vyrobených značek se vyvrtají otvory, do kterých se zasunou hmoždinky, načež se namontuje a zašroubuje montážní deska.

Opatrně vyberte umístění

Pokračujeme v upevňování protikusové desky.Na zadní straně televizoru je umístěna protikus.Připevňuje se k otvorům na zadním panelu.Upevňovací prvky jsou v nich obvykle nainstalovány, odšroubujeme je a použijeme, kdyžinstalace.Pokud neexistuje žádný spojovací prvek, vybereme jej podle velikosti otvorů.

Na zadním panelu upevníme nárazové desky

Po upevnění panelu odezvy zavěsíme televizor na zeď.Jak již bylo řečeno, je výhodnější to udělat společně - musíte se dostat z drážek.Chcete-li to usnadnit, před instalací cvičte bez obrazovky.

S dráty se můžete vypořádat pouze zavěšením televizoru na zeď.Můžete se připojit ke standardní zásuvce, ale dráty by se neměly natahovat, a to ani při otáčení na maximální úhel.To je důležité.To je vše, teď víte, jak pověsit televizi na zeď rukama.

Domácí televizní držáky

K zavěšení televizoru na zeď nemusíte kupovat speciální držáky, z nichž nejjednodušší stojí docela slušné peníze.Je docela možné vyrobit horu vlastními rukama a za směšné peníze.Například ve stacionární instalaci - jen na zeď, bez možnosti změnit úhel sklonu - můžete dělat montážní úhly s otvory a šrouby vhodné velikosti s podložkami a maticí.To vše je v každém železářství.Bude to vyžadovat šest kusů rohů - dva na zdi a čtyři na obrazovce, jakož i dva šrouby.Na zadní straně televizoru na požadovaných místech opravujeme rohy.

Rohy připevňujeme k obrazovce

Změříme vzdálenost mezi horní stranou a upevníme je na zeď.Na ty, které jsou na zdi, upevněte šrouby tyčkou nahoru a nainstalujte matici pod matici.Pak jsme na tyto kolíky položili televizi.Na své náklady drží aspodní desky na obrazovce jednoduše přiléhají ke zdi a upevňují ji v určité poloze.

Upevnění televizoru na zeď bez držáků

Dobrý nápad a velmi rozpočet.Můžete přidat, že můžete šrouby opravit na obrazovce, pouze s kolíky dolů.Účinek bude stejný.

Druhou možností je použít k zajištění krokví posuvné podpěry.Jsou odnímatelné, jako na obrázku níže.Deska ohnutá ve tvaru písmene „G“ musí být narovnána, vyvrtána díra pro upevňovací prvky v horní části a poté ji připevnit k zadní části televizoru.

Pro krokve můžete použít posuvné upevňovací prvky

Čelní desky jsou namontovány na zdi.Můžete - na paprsku.Poté se obrazovka nakloní o určitý úhel (jako autor této metody).A pokud je paprsek stále vytvořen se zkosením v jedné ze stran, pak bude také v zatáčce správným směrem.

Lze připevnit na samostatnou lištu

Jak jste možná uhodli, obrazovka se jednoduše připojí do slotů.Všechno je jednoduché a extrémně ekonomické.Nevýhoda této metody: někdy jsou otvory pro upevňovací prvky umístěny tak, že k nim nemohou být tyto desky připevněny.V tomto případě musíte vytvořit nové otvory v krytu pouzdra (nejprve je vyjmout).