Jak nastavit přední dveře: kov, PVC

I ty nejlepší dveře se mohou v průběhu času začít skřípat nebo klesat: nikdo nemůže zrušit gravitační sílu a tření.A pokud máte těžkou ocel, pak i kov bude unaven tím, že je drží.Po létě se také „prohýbají“ plastové - zůstávají otevřeny téměř neustále v žáru, což vede k těmto výsledkům.Není třeba tolerovat tyto „hanby“ a utrácet peníze za jejich odstranění.Nastavení vstupních dveří je delikátní záležitost, ale ve většině případů to můžete udělat sami.Jakmile upravíte panty a narthex vlastními rukama, můžete je snadno opakovat.

Do-it-yourself nastavení předních dveří lze provést i křehkými ženskými rukama))

Nastavení kovových předních dveří

Pokud máte ocelové přední dveře, mohou s nimi vzniknout následující problémy:

 • vrzání;
 • ponor - foukání zpod plátna (praskliny kolem obvodu nebo shora /zdola);
 • se obtížně uzavírá.

Řešení všech těchto problémů se nazývá „seřízení předních dveří“, ale to zahrnuje velmi různá opatření - od banálního mazání a výměny těsnění po skutečné seřízení a mechanické namáhání.

Někdy je pro vyřešení problému nezbytné projít všemi metodami a někdy vzniklý problém lze odstranit pouze radikálně - nahrazením.Nejčastěji k této situaci dochází u levných čínských produktů.Nastavení čínských předních dveří je prakticky nemožné.Samozřejmě se můžete pokusit něco udělat vlastníma rukama: firmy a řemeslníci je nezavazují.

Odstraňujeme vrzání

Dveře se mohou skřípat ze dvou důvodů: mazivo kloubů je ucpané nebo křídlo dveří se dotýká rámu.Ačkoli se oba nazývají „vrzání“, povaha zvuku je odlišná.Je jednodušší řešit ucpávání smyček, protože obvykle začínají tímto postupem.

Mazání kloubů

Nejprve odstraníme staré mazivo a současně odstraníme na něm ulpívající nečistoty.Postup je standardní: otřete jej měkkým hadříkem, kdekoli jsou značky vidět.Pokud tento postup nebyl proveden několik let a smyčky standardního klasického typu, a dokonce i oddělitelné, lze plátno odstranit.Po odstranění je lepší vyčistit.

Tradiční panty se nejlépe mazají, když jsou odstraněny.

Pokud jsou panty zrezivělé a nelze je odstranit, i když by se měly, nesnažte se je klepat kladivem nebo kladivem.Dělat více škody než pomoci.Je lepší koupit odstraňovač rzi.Obvykle se prodává ve formě sprejů.Oblékněte zrezivělý smyčku a počkejtepevná doba.Potom látku odstraňte ze závěsů a očistěte ji.Tentokrát však musí být odstraněna veškerá rez.Na čistý kov pak potřete korozivým měničem a teprve potom tukem.

​​

Poté, co byl starý tuk odstraněn, vezměte „čerstvé“ a naneste jej na smyčky.Pokud je čepel odstraněna, nevzniknou žádné problémy - namažte čep a kroužek.Pokud jsou na rámu stále vidět nějaké třecí mechanismy, namažte je také.

V kloubech tradičního typu může docházet k pískotům v důsledku toho, že se puk nosí na hřídeli.Po odstranění křídla dveří jej zkontrolujte.Se známkami otěru - vyměňte.Nainstalujte novou podložku z karbidu.Místo toho můžete dát rytec.Vyrovnává také zatížení.

Pokud jsou závěsy all-in-one, najděte tekuté mazivo ve spreji (nejběžnější WD40) nebo strojový olej, který lze aplikovat pomocí velké stříkačky.Se všemi třecími částmi zacházejte opatrně.

Mazání jednodílných smyček

Existuje jiná metoda, ale je destruktivní.V horní části smyčky je vyvrtán otvor, který je poté naplněn tukem.Trik není v poškození mechanismu, který je uvnitř.

Pokud jsou závěsy skryté, najděte všechny otočné části a namažte je.U těchto modelů jsou často otvory, ve kterých je aplikován olej.

Jeden z modelů skrytých závěsů

Po nanesení mazacího tuku několikrát otočte dveře ze strany na stranu a rozložte mazivo.Pokud to byl důvod, vrzání zmizelo.Poslední dotek - setřete přebytečný olej.

Jak namazat závěsy předních dveří

Mazivo musí být vybráno primárně podle teploty, při které se závěs používá.Pokud závěsy jdou ven, potřebujete složení, které nezhustne při nízkých teplotách.Zde není výběr příliš velký:

 • Litol.Spolehlivě pracuje při teplotách od -40 ° C do + 120 ° C.
 • Solidol.Rozsah teplot je mírně nižší, ale také dostatečný: od -35 ° C do + 65 ° C.

U vstupních dveří vedoucích ke vchodu a provozovaných při kladných teplotách lze do tohoto seznamu přidat několik dalších jmen:

 • strojní olej;
 • univerzální mazivo WD40;
 • strojní maziva.

  Populární tuk „pro všechno“

Eliminující tření na krabici

Pokud po zpracování smyčekvrzání zůstalo, pravděpodobně to bylo způsobeno třením křídla dveří na krabici.Zkontrolujte rám dveří z hlediska otěru.Pokud narazíte na známky otěru, podívejte se, která smyčka je blíže.Bude-li taková příležitost existovat, bude nutné ji upravit.

Obtížnost spočívá v tom, že existuje spousta typů a modelů smyček a nelze jednoznačně říci, co je třeba udělat.Všechno, co je možné, je vyjmenovat hlavní body, které mohou být.Na jejich základě můžete určit, jak „uzdravit“ své dveře.

Dva typy kování pro vstupní kovové dveře s nastavením

Ve standardních kování nejsou možnosti nastavení k dispozici.V tomto případě úpravapřední dveře sestávají z výměny podložky.Vyberte jejich větší nebo menší tloušťku a upravte polohu křídla dveří.Některé závěsy s koulí nahoře mají seřizovací šroub.Odšroubováním lehce nadzvedněte dveře a otáčejte - nižší.Můžete to zkusit opravit pomocí jeho pomoci.

Jsou-li standardní panty na ocelových dveřích svařeny, můžeme předpokládat, že to vyčerpalo možnosti.Jsou-li usazeny na šroubech, upevňovací šrouby se uvolní, posuňte křídlo v požadovaném směru co nejvíce.Potom jsou šrouby utaženy.Zkontrolujte, zda problém nezmizel.Pokud ne, zkuste jinou smyčku.Někdy je třeba uvolnit všechny smyčky a vytáhnout plátno v této poloze.Obecně - rozhodněte, kde a kde - stiskněte.

Existují modely smyček, ve kterých jsou otvory pro nastavení skryté pod kapotou.Ale pouze to, že to nebude fungovat: je upevněno šroubem, který odšroubuje zevnitř místnosti.Příklad úpravy takové smyčky ve videu.

Jsou-li závěsy předních dveří zašroubované, můžete pomocí jejich tření eliminovat tření křídla dveří na krabici.Nejprve povolte šrouby v blízkosti otěru.Zkuste mírně pohnout křídlem dveří.Pro začátečníky můžete klepnutím dlaní nebo pěstem pohybovat správným směrem.Zkuste několikrát otevřít /zavřít.Pomohlo to?Utáhněte upínací šrouby zpět.A zkuste znovu otevřít /zavřít.

Smyčky, které lze uvolnit nebo utáhnout

Pokud to nepomůže, můžete použít nějakou páku,zasáhnout gumovou paličkou nebo kladivem přes palubu.Ale nepřekračujte to.Obzvláště šetrné zacházení s čínskými výrobky: velmi chabé.

Pokud tyto manipulace také nefungovaly, budete muset povolit šrouby na všech smyčkách a pokusit se posunout plátno po celé oblasti.Vezměte si ruce na okraj plátna a potáčet.V tomto případě by smyčky měly zapadnout na své místo.Pokoušíte se otevřít blízko.Pokud nedochází k vrzání, dotáhněte šrouby.To je vše, úprava závěsu předních dveří nemůže udělat víc.Další věc, kterou můžete vyzkoušet, je změna geometrie zárubně.O tom v následujícím odstavci.

Fotografie nahoře (pravý obrázek) ukazuje smyčku s možností úpravy.Uvolněním šroubů můžete otočit stavěcím šroubem.To nepomůže - snažíme se posouvat plátno, jak je popsáno výše.

Odstraňujeme volnou verandu (foukající z pod dveřmi)

Někdy znatelně fouká pod přední dveře.Pokud se rozhlédnete po obvodu, s největší pravděpodobností zjistíte, že na některých místech se křídlo dveří nedotkne pevně na rám dveří.Může existovat slušná velikost mezery.Můžete podezření zkontrolovat kusem papíru.Otevřete dvířka, vložte mezi plátno a zárubeň kus papíru a zavřete dvířka.Pokud je narthex normální, papír se napíná buď s velkou námahou, nebo je sevřený tak, že jej nelze odstranit.Jen k roztržení.Pokud je list volně odstraněn, je přizpůsobení nedostatečné.

Nejjednodušším vysvětlením je, že tmel ztratil svou pružnost.Pokud jsou dveře několik let staré, je to možné.A nejprvevyměňte těsnění.Nepomohli jste nebo jen vyřešili problém?Jdeme dál.

Výměna těsnění je prvním krokem, pokud prochází zespodu předních dveří

Pokud je pás posunutý vůči dveřím v horizontální rovině, odstraňte tah pod předními dveřmi.nejprve zkuste pohnout křídlem dveří.To je popsáno výše: povolte upevňovací šrouby na kloubech a zkuste posunout plátno správným směrem.Zkontrolujte výsledek - mezera zmizela - všechny šrouby utáhněte do původní polohy.

Někdy se objevují trhliny pod předními dveřmi kvůli zkosení rámu dveří.Toto je ověřeno pomocí úrovně.S největší pravděpodobností byl zkosený v místě, kde je list papíru volně odnímatelný.Druhá možnost, naopak, byla krabice otevřena v místě, kde je lisován list, vzhledem k tomu, že „normální“ část nelze stisknout.To vše je určeno okem a úrovní.Když jsme se rozhodli, v čem je problém, snažíme se vrátit geometrii do normálu.Opatření závisí na způsobu instalace skříňky:

 • Na kotvě.Oslabte kotvu ze strany, kde je nutné seřízení krabice.Odstraňte dekorativní obložení.Pod nimi je skrytá průchozí díra, kterou ji upevnili ke zdi.Uvnitř vidíte hlavu kotvy.Odšroubujte šroubovák o několik otáček.Odšroubováním vyrovnáme polohu krabice.Zavřete dveře, zkontrolujte.Všechno je v pořádku - utáhneme kotvu.

  Dva typy montážních otvorů

 • Na očích.Existuje šance, jak situaci napravit trochou krvevelmi málo.Zvláště pokud jsou svahy již dokončeny.Můžete zkusit použít kladivo a prkno, klepat na zakřivená místa.Pokud je krabička vyrobena z normálního kovu, může se narovnat.Pokud je tento produkt z Číny, krabice se pravděpodobně ohne.V tomto případě, bohužel, může pomoci pouze přeinstalace.Dveře budou muset být vyříznuty a poté znovu nastaveny.

Viz video o možnosti opravy mezery zdřímnutí.Poinstalaci předních dveříse ukázalo, že pod nimi hodně fouká.Majitel opravil zkreslení kladivem.

Odstraňte prověšení dveří (zamíchá se kolem prahu)

Pokud se po několika letech provozu dveře začaly s obtížemi otevírat, je pravděpodobné, že se třením o práhže je kulička nebo ložiska opotřebovaná.Pokud existují možnosti, nemusíte je ani odstraňovat.Stačí odšroubovat jeden ze šroubů a mírně ho zvednout.

Závěs předních dveří s možností nastavení: správné prověšení

Není-li nastaveno, existuje několik možností:

 • výměna závěsů;
 • výměna ložisek za nová;
 • instalace podložek místo ložisek.

To vše se určuje na základě situace a konstrukce smyčky.

Nastavení plastových vstupních dveří

Problémy mohou být stejné: tření, praskání smyček a volný kontakt s rámem, který může vyfukovat.Seřízení dveří z PVC je ale jednodušší - panty a mechanismy jsou standardizovány, není mnoho typů.Existuje tedy naděje, že problémy zvládnete vlastními rukama,bez vyvolání průvodce.

Seřízení balkonových dveří

Po létě se plastové dveře do balkonu propadají: v létě často zůstávají otevřené po dlouhou dobu, a proto dochází k takovému obtěžování.Poté zasáhnou práh, uslyší se nepříjemný zvuk, plast se vymaže.V takovém případě zvedněte nůž.To se provádí pomocí nastavení, které je umístěno v horní části dolní smyčky.

Nastavení prohýbání plastových dveří

To se provádí při otevřeném zámku, ale dveře jsou předstírány.Vezměte imbusový klíč (obvykle 4 nebo 5) a vložte jej do otvoru, otočte jej o několik otáček.Okamžitě jej nemusíte zvedat, protože to může způsobit další problémy.Zvedněte pouze do odstranění problému.

Někdy se při zavírání dveří otírají o stranu a dotýkají se kovových sponek.Ukázalo se, že musíte posunout plátno směrem k zavěšené části.K tomu je další úprava ve stejné smyčce.Je umístěn níže, viditelný při otevřených dveřích.

Nastavení balkonových dveří při tření o sloupek

Toto nastavení se provádí rovněž o několik otáček ve směru nebo proti směru hodinových ručiček.Pokud si přejete, aby se dveře neotíraly o pult, otočte proti směru hodinových ručiček.Proveďte několik otáček, zkontrolujte.Jakmile je problém pryč, zastavte se.Jinak jej můžete přesunout tak, aby zámek přestal „přilnout“ k protějšku.

Pokud se v levém horním rohu „lpí“, musíte upravit smyčku nahoře.Princip jestejné: jedna nebo dvě zatáčky, dokud není problém odstraněn.

Nastavení horního závěsu - horní levý rohový klip

Nastavení klipu (tak, aby nedošlo k propíchnutí)

Někdy slabéklip je pozorován z hradní části.Vypadá to, že plátno přesně sousedí, ale pod dveřmi se nápadně táhne.V létě to není problém, ale s nástupem chladného počasí to výrazně snižuje teplotu.Existují dva způsoby.Prvním je nastavení tlakových kolíků.Jedná se o kovové jazýčky na křídle.

Nápravy na kovově-plastových dveřích

Jsou dvou typů.jako na fotografii výše - oválné a kulaté, ale s výstředníkem uprostřed.Poloha tohoto prvku určuje stupeň upnutí křídla k rámu.Způsob změny polohy závisí na tvaru kolíku.Pokud je to stejné jako na fotografii, vezměte kleště, sevřete a mírně otočte.Maximální tlak, pokud je dlouhá strana otočena vodorovně, minimální - pokud je nasměrována svisle nahoru.K dispozici jsou také všechny přechodné možnosti.

Pokud je ve středu čepu výstředník, pak je pro šestiúhelník otvor.Vložte ji a otočte, čímž dosáhnete požadovaného stupně tlaku.

Pozice nosníků a stupeň lisování křídla plastových dveří

Nedoporučuje se nastavovat maximální hodnotu na stázi: těsnění rychle ztratí svou pružnost.Také se ujistěte, že všechny excentry jsou otočeny stejným způsobem.To zajišťuje normální provoz hardwaru.

Někdy však existuje situace, že je křídlo volně stlačenobalkonové dveře na straně závěsu.To je také eliminováno úpravou smyček.Pod ním je pod ochranným víčkem.Sundejte to (vytáhněte).Vezměte klíč (šestihran) a pár otáček upravte tlak v pravém dolním rohu plastových dveří balkonu.

K dispozici je plastový seřizovač spony dveří

Na rámu jsou také skryté závěsy, které rovněž obsahují možnost seřízení spony.Jsou na rámu na straně závěsu.Nastavení pomocí stejného Allenova klíče.Otočí se ve směru hodinových ručiček a proti směru hodinových ručiček.

Nastavení svorky pomocí skrytých závěsů

Nastavení plastových vstupních dveří

Na vstupních dveřích z umělé hmoty jsou další panty a neexistuje žádný uzavírací hardware.Mají uzavřené smyčky režijního typu.Mají tři nastavení:

 • výška křídla dveří vzhledem k rámu - ze spodní části závěsu;
 • hustota plátna k rámu - v horní části smyčky;
 • horizontální pohyb křídla - strana

Kde jsou otvory, kterými se nastavují plastové vstupní dveře

Je jich dost,pokud byly dveře původně nastaveny správně: limity změny polohy jsou značné, což vám umožňuje kompenzovat změny, ke kterým došlo během provozu.

Pokud se v pantech vyskytne vrzání, musí být namazány.Za tímto účelem sejměte horní víčko a do otvoru, do kterého je uloženo mazivo.Od té dobyProtože plastové dveře se používají hlavně jako vstupní dveře v soukromých domech a vycházejí ven do ulice nebo do nevyhřívané předsíně, vyberete si mazivo, které při nízkých teplotách nezhustne (Litol a Solidol).

Chcete-li sem namazat tuk

U některých modelů kloubů je víko jednoduše zavěšeno, v jiných je třeba ho odšroubovat a poté vytáhnout.Určeno podle místa.

Někdy nastane situace, kdy je vyžadován zásah: zámek je špatně upevněn.Pokud je tlak křídla normální, je nutná korekce nárazové desky.V takových dveřích je mobilní.Povolte upevňovací šrouby, pomocí šroubováku lehce posuňte tyč v požadovaném směru a utáhněte šrouby zpět.Podívejte se na to.Měl by pomoci.