Jak odstranit sami odpadní vody

Čas od času se všichni potýkáme s problémem - ucpání v kanalizaci.Nyní odpad v dřezu přestane fungovat, pak ve vaně, někdy voda obecně stojí všude.V takovém případě můžete zavolat instalatérské práce, nebo můžete čistit kanalizaci vlastníma rukama.

Kde se vytvořilo blokování

Chcete-li zvolit správný způsob čištění kanalizace,musíte pochopit, kde se blokáda vytvořila.Chcete-li to provést, střídavě vypusťte vodu ve všech bodech.Pokud voda nikam nevede na jednom místě, je sifon pravděpodobně ucpaný.Druhým důvodem je ucpání v trubkovém úseku před připojením k hlavní kanalizaci.

Důsledky ucpané kanalizace v bytě

Pokud voda vůbec neopustí, a dokonce ani nevysype z jednoho zařízení na druhé (voda se otevře v dřezu, objeví se v koupelně)nebo hladina v toaletě začíná stoupat), je ucpaný obecný odtok.

Pokud mluvíme o soukromém domě, jedná se o větev do septiku nebo žumpy, pokud je byt částí stoupačky nebo dokonce stoupačky stoky.V případěucpané stoupačky v bytě mohou být obecně nepříjemnou situací - když v horních patrech klesá voda, kvůli přetížení v kanalizaci se nalije do vaší, stoupá v koupelně, na WC.Pokud tomu tak je - volajte instalatéry - nemůžete to udělat sami, je nutné výkonné vybavení.

Je-li odpadní voda v soukromém domě ucpaná, nejprve zkontrolujte, zda je jímka nebo septik plný.Pokud hladina není nad normou, je problém v potrubí nebo vypouštěcím zařízení.

Jak odstranit znečištění v sifonu

Nejjednodušším případem ucpané kanalizace je to, že voda nezanechává pouze v jednom dřezu.Tento problém se nejčastěji vyskytuje v kuchyni, o něco méně často - v koupelně.V tomto případě nejjednodušší způsob čištění kanalizace.Je nutné uvolnit sifon, odstranit tam trosky, umýt vnitřek saponátem, všechno umístit na místo.Pokud to byl důvod, měl by odtok fungovat.

Demontáž

Jak rozebrat sifon u dřezu, viz fotografie.Spodní část sifonu je odšroubovaná - existuje obvyklý závit.Před odšroubováním vyměňte nádobu dolů - trochu vody vytéká.Pokud odstraníte dno, uvidíte znečištění.Je třeba umýt odstraněnou část a vyčistit tu, která zůstala u dřezu - mezi stěnami se hromadí slušné množství nečistot.Smažeme všechno, vyčistíme to.

Jak rozebrat sifon a vyčistit ucpání dřezu

Sifon má pod lázní odlišný tvar.Je obtížnější ji rozebrat, ale pokud ji úplně odstraníte, uvidíte tam hustou korkovou srst a různérostlinné zbytky.

Sifon pod lázní je obtížnější pochopit

Aby nedošlo k odstranění sifonu, obvykle se snaží uniknout mechanickými vlivy.Na obrázku vlevo vidíte, jak vypadá blokáda ve vaně.Hlavním úkolem při vyjímání je zatlačit zátku dále do potrubí tak, aby šla do kanalizace.K tomu se obvykle používá píst - je to gumová tryska na dřevěné nebo plastové rukojeti.

Jak se čistí bez vyjmutí

Píst je pevně přitlačen k vypouštěcímu otvoru, do vany /umyvadla nalijte vodu.Dále musíte ostře stisknout a zvednout rukojeť pístu, vytvářet vibrace vody, rozbít usazeniny a posunout zbytek dále.Je žádoucí, aby gumová část pístu těsně přiléhala bez prasklin k povrchu vany nebo dřezu.Poté, když je odtržen z povrchu (ostře ho přitlačit a přitáhnout k sobě), dojde k ostrému stlačení, které nejlépe rozlomí korek.Tato operace se musí opakovat, dokud voda bez problémů neodejde a vytvoří nálevku.Ale i v tomto případě je také žádoucí, pro profylaxi, čistit kanalizační systém pomocí některého z níže uvedených činidel pro rozpuštění tuku.

Způsob odstranění blokování koupele

Pokud mají někteří členové rodiny dlouhé vlasy, je s největší pravděpodobností způsobena blokáda koupele.Vlasy obvykle přilnou k mříži, poté se k nim přilnou nečistoty a to vše společně blokuje proud vody.V tomto případě můžete rošt vyjmout, vyrobit háček z kusu drátu a vybavit jej do kanalizace.S největší pravděpodobností vásvytáhnout něco jako špinavý koudel.Postupně vytahujete všechno, co se nashromáždilo tam, bude možné smýt zbytky.

Zablokování ve zvlnění

V našem kanalizačním systému je další místo, kde se nejčastěji tvoří zablokování.Jedná se o vlnité hadice.Jejich struktura je taková, že přispívá k hromadění veškerého odpadu.Pokud umyvadlo, ze kterého zvlnění nefunguje, nejprve zkontrolujte sifon, poté zvlnění.Pokud je v nich všechno čisté a voda neodejde, problém je někde dále v potrubí.

Vlnitost je tak atraktivní, protože se snadno přizpůsobuje jakékoli délce a snadno se montuje /demontuje.Sundejte si ji, vyčistěte ji, vložte ji na místo (můžete ji vložit novou, abyste si nepřišli s čištěním).

Pokud se vám tento druh „potěšení“ nelíbí, můžete zkusit vyčistit kanalizaci chemickými prostředky.Zvládají téměř všechny znečištění, v každém případě jsou dobré, dokud není vše úplně uzavřeno.

Jak čistit ucpávání potrubí domácími prostředky

Pokud jsou sifony více či méně tříděny, jsou potrubí mnohem komplikovanější.Demontáž je stále problém, takže jen málokdo s tím souhlasí.Snaží se použít všechny dostupné metody - chemické i mechanické.

Zde je třeba říci, že nejspolehlivějšími mechanickými metodami jsou píst a kabel.Mohou se vypořádat se zátkou jakékoli povahy - tukovou i klasickou blokádou způsobenou vlasy nebo hadry.Chemikálie - k prevenci se více používají doma i v obchodě.Pokud anojen tam bylo podezření, že voda začala opouštět trochu horší - použití chemie.Chvíli to bude v pořádku.

Pokud již korek existuje, potom se po použití „rozpouštědel tuku“ jednoduše usadí a přemění v monolit.Pokud by voda alespoň nějak odcházela, pak se po aplikaci „chemie“ může stát těsná.Odstranění takové ucpané kanalizace je ještě obtížnější.A pak existuje jen jedna cesta ven - vyčistit kanalizaci kabelem, možná - pomocí speciálního vodního vybavení nebo pomocí „Karcher“, pokud je na farmě nějaký.

Voda často častěji opouští kuchyňský dřez špatně kvůli hromadění tuku na stěnách potrubí.Nejprve vyplňuje hrboly na stěnách a poté se hromadí, postupně pokrývá celou nebo téměř celou mezeru.V tomto případě čištění kanalizace znamená rozpuštění tuku.Pokud to uděláte správně, zbytek fragmentů s tím zmizí.

Na levé straně je trubka zarostlá tukem

Protože tuk se při zahřívání lépe rozpouští, je vhodné trubky ohřát.Pokud voda opouští i trochu, zapněte horkou vodu a na chvíli ji nalijte.Pokud je problém tučný, všimnete si, že voda začala lépe odcházet.Ale nepřestávejte tam.Pokud nebudete potrubí zásadně čistit, kanalizace se po chvíli opět ucpá.Tak pojďme.

Prolomit blokádu sodou a vodou

Jak víte, běžná jedlá soda dobře rozpouští tuk.Proto je logické používat tento levný nástroj.Pokud je blokáda v sifonu a nechcete ji odstranit, prostě jděte spátdo vypouštěcího otvoru sody (pro začátek - půl balení), nalijte vroucí vodu.Nalijte vroucí vodu v tenkém proudu, spolu se sodou bude postupně korodovat tukovou zátku a další usazeniny budou zároveň měkčí.

Nalévání sody hluboko do potrubí nefunguje.Tato metoda je tedy účinná pro zátky v blízkosti vypouštěcího otvoru.Pokud problém přetrvává, je vhodné připravit vodný roztok sody.K tomu se soda předehřívá v pánvi.

Soda dokonale rozpouští tuk

K získání silného zásaditého roztoku potřebujete 150 gramů sody (5 lžic s kopcem) a 200 ml vody.Nalijte sodu do suché pánve a po dobu 10-15 minut za stálého míchání zahřívejte na sporáku.Pokračujeme v zahřívání, dokud nad kouřem nevystoupí lehký kouř - reakce přeměny hydrogenuhličitanu sodného (jedlá soda) na uhličitan sodný - popel sodný.Během reakce se také tvoří voda a oxid uhličitý.Plyn se odpařuje a my se nad pánví pozoruje odpařování vody ve formě zákalu.

Když se soda uvolní a pára se zastaví, dáme pánev stranou a vyčkáme asi 10-15 minut, dokud se soda neochladí.Potom do ní nalijeme vodu (nelijte ihned - nechte chemicky hořet) a prášek rozpusťte.Obdržel se koncentrovaný roztok uhličitanu sodného.Naplníme ji do dýmky, necháme ji hodinu a půl a poté ji rozlíme horkou vodou.Poměrně účinný způsob čištění kanalizace domácími prostředky.

Soda a ocet proti blokovánísplaškové systémy

Každý ví, že pokud se ocet nalije do sody, začíná prudká reakce, která je doprovázena hojnou tvorbou pěny, objem se výrazně zvyšuje.Látky vytvořené v důsledku reakce jsou prakticky neutrální, ale je to reakce s tvorbou pěny, která ničí blokování.Tímto způsobem můžete také vyčistit kanalizaci.

Soda a ocet pronikají potrubím kvůli napěnění

Takže do odtokového otvoru naléváme suchou sodu (nejméně polovina balení), nalijeme ocet - asi 500mlAby se soda nezachytila ​​na roštu z kusu silného papíru, postavila něco jako trychtýř, do něj nalila soda.

Když se reakce zastaví (syčení v potrubí zmizí), vezměte kbelík vroucí vody a nalijte ji do potrubí.Měl by pomoci.Pokud voda stále není dobře vypuštěna (trychtýř se netvoří), lze ošetření opakovat.

Mechanické metody

Už jsme hovořili o pístu.Může být také použit pro ucpání kanalizačních trubek.Dříve je vhodné zahřívat obsah trubek, nalít alespoň stejný roztok sodovky a poté „pumpovat“ to vše pístem.Takové komplexní opatření může vyčistit kanalizaci i se závažnou dopravní zácpou.

Jak pracovat s kabelem

Pokud v trubce uvízne hadr, chomáč vlasů nebo něco podobného, ​​nebude fungovat žádná z výše uvedených metod.Potřebujete speciální vodovodní kabel.Jedná se o kabel (nebo pružný ocelový drát) s držadlem na jednom konci a háčkem, kartáčem nebo spiráloupřítel.

Takto vypadá instalační kabel.Doma jej lze nahradit běžným neuzavřeným drátem (pružným)

Některé kabely mohou mít vyměnitelnou trysku, jednodušší končí pouze jedním zařízením.Rukojeť je vyrobena tak, že klika zůstává nehybná a kabel uvnitř se otáčí.

Použití vodovodního kabelu je snadné, ale je lepší pracovat s asistentem.Nasaďte si rukavice, špinavé oblečení a začněte čištění kanalizace.Nejprve zajistěte přístup k kanalizačnímu potrubí.Můžete odstranit jeden z sifonů a v soukromém domě je lepší poskytnout takové záložní místo pro čištění kanalizačních trubek při plánování kanalizací.

Principem „kabelového provozu“ se spirálou nebo háčkem na konci je zavěsit korek, který ucpal potrubí a vytáhl jej.Je nepravděpodobné, že by bylo možné celou věc vytáhnout najednou, ale zčásti je to skutečné.

Jak pracovat s vodovodním kabelem

Odviňte kabel, zahněte konec do trubky a začněte se otáčet v jednom směru.Druhá osoba v tomto okamžiku protlačuje kabel trubkou.Pokud je kabel zaseknutý v nějaké oblasti, můžete jej trochu zatáhnout zpět a zkuste jej znovu zatlačit (pokračujte v otáčení rukojeti).To je buď další zatočení kanalizace, do které spočíval konec kabelu, nebo zablokování.Při pokusu o několikanásobný posun jsme kabel vytáhli.Pokud na konci zablokování - byla to dopravní zácpa a jste na správné cestě.Čistíme špičku, znovu ji vpustíme do potrubí a postup opakujeme, dokudpotrubí nebude čisté.Není to nejpříjemnější věc, ale bez toho by některé blokády nemohly být odstraněny.

Existuje i jiná možnost - vyrobit hroty na kabelu rezavými okraji.Jsou schopni projít nejsložitějšími a hustými blokádami.Pak nebude korek muset být odstraněn po částech, ale bude možné jej rozdrtit a poté ho umyjte.Jaké tipy lze udělat pro vodovodní kabel - ve videu.

Čištění toalety plastovou lahví

Pokud jste se pokusili vyčistit ucpání toalety pomocí pístu, zjistili jste, že tato metoda je neúčinná kvůli guměčást se nevejde pohodlně, takže se voda stěží pohybuje, téměř neexistuje žádný výsledek.Existuje účinnější a navíc levnější nástroj - plastová láhev se sníženým dnem.Vezmeme větší nádobu, odřízneme pouze dno, víko necháme zavřené.

Oříznutou láhev přivezeme na místo, kde je záchodová mísa ohnutá, spusťte ji do vody a prudce ji posuňte dolů a nahoru.Pohyby vody jsou docela aktivní.V místě inflexe se vytvářejí „vlny“, které narušují postupně vznikající korek.Tento způsob čištění kanalizace funguje pouze tehdy, pokud je zátka vytvořena v ohýbání toalety, pokud je někde v potrubí, existuje pouze jedna cesta ven - čištění kabelem.

Nejprve se můžete pokusit prorazit odtokovým otvorem toalety, ale pokud to nebude fungovat, budete muset rozebrat toaletu a uvolnit přístup do kanalizace (to je, pokud neexistují revizní dveře).