Jak odstranit zápach na záchodě v zemi

Odstraňování pachů v toaletě země je aktuálním problémem, zejména v létě.Pokud máte takový problém, musíte zkontrolovat ventilační potrubí - může se ucpat.Pokud během výstavby nebylo provedeno větrání, musí být provedeno.Bude to trvat trochu času a peněz a v místnosti nebude žádný intenzivní zápach.

Vytváření přirozeného a nuceného větrání

K přirozené ventilaci dochází v důsledku pohybu vzduchu zahřátého na různé teploty.Za tímto účelem vytvořte okno nad dveřmi na záchodě a otvory v bočních stěnách.Je vhodné zasklení okna nad dveřmi, jinak nebude plnit své funkce.Aby bylo možné udržet méně hmyzu, lze jej napnout sítí.

Okno nad dveřmi není pouze pro osvětlení ve dne, ale také pro větrání

Boční větrací otvory jsou vytvořeny níže.Můžete ji utáhnout stejnou sítí nebo nainstalovat ozdobné mříže.Přítomnost otvorů na různých úrovních zajišťuje dobrý pohyb vzduchu, což minimalizuje zápach.

Je rovněž nezbytné odsávací větrání - potrubí z žumpy nebo boxu, které má nádobu na odpad.Nejjednodušší způsob je vyrobit z plastové trubky o průměru 100 mm.Jeho výška by měla být 50-70 cm nad střechou toalety.Stále potřebujete roh při 90 ° a deštník nahoře(nebo deflektor, pokud najdete vhodný) - tak, aby listové listy nelétaly.

Jak odstranit potrubí z žumpy nebo nádoby na odpad

Vytvořte otvor ve stěně toalety rovný vnějšímu průměru trubky.Vložte krátký kus potrubí a připojte k němu roh.To vše lze připevnit ke zdi pomocí svorek.

Upevněte potrubí ke zdi pomocí svorek

Pokud do potrubí namontujete ventilátor, dostaneme nucené větrání.Pokud není ventilátor - bude to přirozené - bude pohyb vzduchu zajišťovat teplotní rozdíl a vítr.

Metody kontroly

Přítomnost větrání bohužel nezaručuje, že nebude cítit zápach.Její vzhled je výsledkem i drobných chyb ve výstavbě žumpy a také ne nejúspěšnější lokality.Protože musíte řešit nepříjemný zápach z toalety a další metody.

Obchody

Průmysl vyrábí speciální přípravky k odstranění pachů.Tam jsou v tekuté nebo sypké formě, jsou ve formě tablet.V těchto přípravcích jsou bakterie „baleny“, které zpracovávají výkaly na zcela neškodné produkty - vodu a nějaký druh sedimentu.Výsledek zpracování voní téměř nic a ještě častěji ho lze použít jako hnojivo.

Vlevo obsah žumpy před ošetřením bakteriemi, vpravo po

Existují tři druhy léčiv:

 • S anaerobními bakteriemi.Jsou necitlivé na přítomnost kyslíku.Lze použít v hermeticky uzavřených nádobách.JejichNevýhodou je uvolňování sirovodíku během zpracování, což znamená přítomnost charakteristického zápachu.Tyto bakterie také zpracovávají přibližně 7% odpadu.
 • Aerobní bakterie.Přítomnost kyslíku je pro jejich život povinná.Používají se ke zpracování odpadu v žumpy.V důsledku zpracování se kal usazuje na dně, které lze použít jako hnojivo a vodu.Voda může být použita pro technické účely.
 • Bioaktivátory.Jedná se o směs dvou typů bakterií doplněných o enzymy, které urychlují proces zpracování.Tento typ čističe dokonce zpracovává domácí chemikálie.

Zde jsou některé prostředky proti zápachu na záchodě v zemi:

 • Dr. Robik.Lék obsahuje šest různých typů mikroorganismů, které se vypořádávají nejen s biologickým odpadem, ale také s domácími chemikáliemi.Lék se zředí ve vodě a nalije do žumpy nebo septiku.V tomto případě se úroveň naplnění sníží a po chvíli zápach zmizí.

  Odstranění zápachu na záchodě u dachy Dr. Robika

 • DEVON-N.Kapalina se zředí vodou (60 g na 1 litr) a povrch se zavlažuje (z konve).Se zvyšující se teplotou nebo časem skladování odpadu se dávka zvyšuje.Také se mísí jako suchá směs.Před použitím se zředí vodou.

  Prostředky pro odstranění zápachu ve venkovním WC Devon-N

 • Mikropan.Existují přípravy na různé typy toalet: „Cesspool“, „WC kbelík“ a „Suchá skříň“.Řada Domovo je vhodná pro septiky a nádržekanalizační studny.
 • Atmosbio.Toto je bioaktivátor.Vhodné pro toalety jakéhokoli typu.Existuje pouze jedno omezení - pro zpracování je nutná voda.Proto musí být v případě potřeby kontrolována hladina kapaliny přidáváním vody.
 • MICROSIM ™ CEPTI TRIT.Pro jámu (septik) do 10 metrů krychlových stačí na několik let 2-5 kilogramů drogy.Při prvním zpracování se přidá 200 až 250 g.lék na každou kostku odpadu.Další ošetření bude potřeba za pár měsíců.Přidáno 100-500 g.v závislosti na teplotě.

  neutralizátory zápachu pro toaletu

Stále existuje mnoho léků: v různých formách (kapalina, prášek, tablety) a od různých výrobců.Jsou vybírány pro složení převládajícího odpadu.V zásadě je zpracování účinné, na toaletě není vůbec žádný zápach, někdy dokonce i chuť (BIOTAL).Jedinou nevýhodou tohoto způsobu, jak se zbavit zápachu toalety, je poměrně vysoká cena přípravků.A také skutečnost, že bakterie jsou aktivní pouze při pozitivních teplotách.

Alternativní metody

Neutralizace pachu na toaletě v zemi je možná bez zakoupení drog.Existují alespoň dvě biologické metody:

 • Rajčata pravidelně přidávejte do žumpy.
 • Jednou za 7-10 dní vhoďte do kanalizace spoustu kopřivy.

Když se tyto rostliny rozkládají, vylučují látky, které ničí bakterie, které způsobují zápach „toalety“.Vrcholky rajčat (můžete hodit nevlastními syny) také zabíjí larvy mouch ataké odpuzuje dospělý hmyz.Ukazuje se tedy dvojitá akce - a odstraní se zápach v toaletě země a zbaví se mouch.

Dvě rostliny, které účinně odstraňují zápach na záchodě v venkovském domě

Suché toalety

Stavba žumpydaleko od nejlepšího řešení při stavbě toalety.Dnes existují jiné způsoby zneškodňování odpadu, které při správném používání nevydávají vůbec žádný zápach.Pokud chcete mít toaletní stolek bez chuti, vložte kompost nebo rašelinovou toaletu, která se také nazývá prášek.

Podstatou takové toalety je to, že po každé návštěvě je veškerý odpad naplněn (poprášen) rašelinou, pilinami nebo jejich směsí.Malé částice blokují kontakt se vzduchem, téměř žádný zápach.V případě žumpy funguje i rašelina, ale objemy jsou velké a není možné úplně zablokovat přístup.Ačkoli při pravidelném přidávání rašeliny tato metoda funguje dobře.

Na toaletě rašeliny není žádný zápach