Jak omítnout svahy: udělej to správně

Návrh svahů dveří je povinnou součástí generální opravy nebo dekorace pouze nově postaveného domu.Klasický design dnes lze považovat za omítku.Tato metoda, i když to vyžaduje hodně času, je nejspolehlivější: s takovým zakončením nezbývá žádná prázdnota.I když to není snadný úkol, ale podle technologie lze omítání sjezdovek vlastními silami provádět také na dobré úrovni.V každém případě si můžete připravit povrch pro tapetování sami.

Sádrujeme sjezdovky vlastníma rukama: při dodržení technologie bude vše fungovat

Jak sádrovat sjezdovky

) Sádrové svahy pro dveře lze vyrobit pomocí různých složení:

  • Cementpískovcová malta (DSP).Pro 1 díl cementu se odeberou 3-4 díly písku a zředí se vodou (méně než část) do stavu husté zakysané smetany.
  • Za účelem rychlejšího „tuhnutí“ malty a zvýšení její plasticity lze do cementové malty přidat trochu alabastru nebo jiné podobné přísady.
  • Zvláštní směsi pro štukový typ (Rotband) a MP 75 vyráběné společností Knauf.

    Tyto přípravky lze použítomítky na svazích dveří

Která omítka je lepší omítat svahy?Je snazší pracovat se sloučeninami Knauf, levnější - cement-písek.Což je pro vás výhodnější - rozhodnete se.

Technologie

Sádra svahů začíná po vyrovnání povrchu hlavních stěn.Práce bude špinavá, proto je žádoucí zavřít křídlo dveří, podlahu a zárubeň fólií, olejovou utěrkou nebo jinými podobnými materiály.Čelenku lze přelepit maskovací páskou - snadněji se čistí.

Příprava

První fází práce je příprava povrchů.Nejprve se odstraní špatně přilepená omítka, kousky cihel, ostatní stavební materiál.Pokud se dveře změnily, může starý štuk hodně vyčnívat.V tomto případě, i když se drží dobře, ji hájí.

Pokud staré štuky silně vyčnívají, je štípáno

Potom se mastné nebo olejové skvrny, pokud existují, ošetřují neutralizátory.Stará barva se také očistí: štuk k ní dobře nepřilne.Po - odstraní prach a nečistoty.

Pokud sloty nebyly při instalaci dveří napěněny, budete to muset udělat hned.Polyuretanová pěna se nanáší na zvlhčený povrch objemu - ne více než 1/3 požadovaného množství.Nejprve očistěte veškerý prach a poté navlhčete stříkací pistolí.Po několika minutách se výrazně zvětší a vyplní všechny prázdné prostory.Po čekání na polymeraci pěny (ztuhnutí) se přebytek odřízne nožem.Je pohodlnější to udělat obyčejněadministrativní pro papír.

Samotná instalace sklonu dveří začíná utěsněním trhlin mezi dveřním rámem a stěnou

Pokud je omítkou cementová malta, povrch je navlhčen.To lze provést ze stejné stříkací pistole nebo štětcem nebo válečkem.

Nastavili jsme vodítka

Omítání svahů vlastními rukama i stěnami je pohodlnější podél vodítek.Za dveřmi, aby získali rovnoměrné a tvrdé žebro, obvykle dali roh perforované barvy. Dobře pevná, lze ji použít jako vodítko.

Je nakrájeno na výšku dveří.Horní hrana rohu, která bude sousedit s hlavní stěnou, je snížena pod úhlem 45 °.To je lepší udělat, protože při práci se tato hrana z nějakého důvodu vždy zvedne a způsobuje mnoho nepříjemností.

Roh můžete opravit několika způsoby:

  • Opatrně aplikujte řešení uvnitř rohu a poté jej přitlačte proti rohu.Řešení musí být aplikováno opatrně: stěny jsou velmi tenké a dokonce i z malé hmoty se trhají.Proto je lepší použít druhou metodu.
  • Řešení se aplikuje na roh a roh se do něj vtlačí.

    Nemělo by existovat příliš mnoho řešení, ale neměly by existovat žádné mezery

Po dobrém stisknutí rohu se vyrovná tak, aby jeho okraj byl na stejné úrovni.s hlavní stěnou.Roztok vycházející z otvorů je odstraněn špachtlí.Pak vezmou sudý pruh (můžete použít úroveň budovy nebo pravidlo),aplikujte ji na roh a zkontrolujte, jak hladce je roh nastaven.Zkontrolujte ze strany hlavní zdi a ze strany svahu.

Postup se opakuje z druhé strany a poté shora.Na křižovatce rohů může být nepřítomnost rozdílů zkontrolována přejetím prstu prstem.

Existují další způsoby, jak upevnit rohy - na hřebíky nebo šrouby.Tato metoda je dobrá při práci se sádrokartonem, ale nepoužívá se u sádry: klobouky zasahují.

Při omítání sklonu dveří je vhodné použít šablonu

Druhým vodítkem je zárubeň dveří.Při instalaci dveří byly rovnoměrně odkryté, takže je to dobrý průvodce.Protože však řešení nemusí pokrývat celý povrch ostění, je z nějakého hustého materiálu vyříznuta šablona, ​​se kterou se potom roztok vyrovná.Je lepší jej vyříznout z plastu: hrana je rovná a klouže dobře a je poměrně hustá.Můžete použít kousek ploché dřevěné prkno.Pouze obličej, který odřízne přebytečný roztok, by měl být dokonale hladký.Část šablony, která bude klouzat podél ostění, je vytvořena jako krok.Tento výstupek odstraní přebytečný roztok.

Můžete pracovat se špachtlí nebo pravidlem, ale pak je na zárubni nainstalován a upevněn maják v požadované vzdálenosti.Při odřezávání přebytečného roztoku na něm nástroj spočívá.

Sádrové omítání lze provádět podél vodítek

Toto video tutoriál o omítání sjezdovek podrobně vysvětluje technologii upevňování perforovaných rohů, vzhledem k tomu,vysvětlení ohledně techniky nanášení tmelu během dokončování.

Hrubé omítání svahů udělejte sami

Proces nanášení omítky na svah se neliší: roztok se nastříká na bezprašný a navlhčený povrch.Udělejte to pomocí široké špachtle nebo kbelíku na barvy - kdo je na to zvyklý. Je vhodnější začít zdola směrem nahoru.

Jízda pravidla nebo vzoru podél vodítek, kymácející se ze strany na stranu, je roztok vyrovnán, přebytek je odstraněn zpět do kontejneru.Při prvním průniku není možné dosáhnout zvláště rovného povrchu, ale je nezbytné sledovat stav rohů - pravidelně odstraňujte přebytečný roztok.

Sádrové svahy se provádějí ve dvou fázích: první je drsný, druhý je v pořádku

Při omítání horního svahu se mohou vyskytnout určité problémy: je obtížnější použít zdeřešení.Je užíván širokým lžící (špachtlí) a lehce lisován, aplikován malým potahem.Pokud je povrch drsný, obvykle neexistují žádné problémy.Mohou nastat, pokud je nahoře nainstalován betonový nosník.Řešení, zejména cementový písek, „špatně“ přilne k takovému povrchu.V tomto případě je nutné jej předem namočit základním nátěrem, který slouží ke zlepšení přilnavosti (přilnavosti) k povrchovým materiálům.

Zpracování může být rovněž nezbytné, pokud povrch, na který se nanáší omítka DSP, silně pohlcuje vodu (například křemičitanové a slínkové cihly).Pouze v tomto případě by měl primer stále snižovat absorpcivlhkost.Druhý způsob - použití speciálních sloučenin Knauf - nereaguje tak ostře na nedostatek tekutin.A třetím způsobem je nanesení vrstvy lepidla na dlaždice na povrch ošetřený základními nátěry, čímž se vytvoří vlna se stěrkou.Lepidlo na dlaždice pozoruhodně „přilne“ k nejnáročnějším povrchům a samo o sobě slouží jako skvělý základ.

Pokud se vám toto vše jeví jako velmi komplikované, přečtěte si článek o sklonu MDF.Všechno je tam velmi jednoduché.Žádné malty a špachtle a výsledek je vynikající.Nebo můžete udělat sjezdovky ze sádrokartonu.Pohled je téměř stejný, ale rychlejší.Po instalaci plastových oken můžete provést svahy z plastu.

Krycí vrstva

Po určité době nebo příštím dni se vysušená sádra vyrovná a nanese druhou krycí vrstvu.Nemůžete začít nivelaci příliš brzy - řešení „plave“, ztrácí svůj tvar.Dotkněte se omítnuté plochy: malta by se měla drobit, ale ne „plavat“.

Pro jemné vyrovnání se roztok mírně zvlhčí.Rovněž se aplikuje a protahuje.Pouze tentokrát se musíte ujistit, že povrch je rovný.Je-li to nutné, roztok se znovu přidá k dutinám a vyplní i malé jámy.

Tajemství rovnoměrné omítky: pravidlem není táhnout rovnoměrně, ale u klikat

Grout

Tento krok vytváří dokonale vyrovnanýpovrch.Omítku lze přepsat až po ztuhnutí malty.K tomu musí uplynout nejméně 16-24 hodin(závisí na vlhkosti a teplotě).Chcete-li zjistit, zda můžete začít injektovat, uchopte malou maltu ze zdi prsty a třením.Pokud se rozpadne, můžete pracovat, pokud se rozšíří, čekáme na další.

Roztok se stává ještě tekutějším.Již se neaplikuje, nýbrž se nalije na povrch.A není distribuován špachtlí nebo vzorem, ale strouhankou - pěnovým povrchem s držadlem.Tento struhadlo v kruhovém pohybu, řešení je distribuováno na povrchu.Současně se omítka stává hladkou, monofonní.Tento postup je volitelný, zvláště pokud pak bude vše putty.Ale vaše sádrové svahy s vlastními rukama získají hotový vzhled.Ale opět to není nutné.

Toto video ukazuje, jak omítnout svahy dveří cementovou pískovou omítkou.Případ není jednoduchý, vysvětlení jsou podrobná, pouze na některých místech není zvuk nejlepší.

Dokončování svahů sádry

Je-li svah dále natřen, tmel je dokonale vyrovnán.K tomu se použijí dvě vrstvy: počáteční a konečná.Počáteční tmel má větší zrno, může být pokládán ve vrstvě do 1 cm. S jeho pomocí odstraňte všechny vady, které je obtížné odstranit cementovou maltou.Po zaschnutí finálního tmelu jsou všechny nepravidelnosti a výčnělky broušeny speciální sítí.Po nanesení vrstvy konečné omítky.Je dokonce více plastická než výchozí a lze ji nanášet velmi tenkou vrstvou.S jeho pomocí můžete dosáhnout dokonalé hladkosti.

Pro začátečníkyzískání dokonale rovného povrchu pro malování je velmi obtížné.Je mnohem snazší zarovnat sklon pro tapetování.V tomto případě můžete zastavit u výchozího tmelu.

Pokud během montáže dveří staré svahy příliš neutrpěly a lze je jednoduše obnovit, bude méně práce.Na roztok bude nutné nalít pouze dutinu a vyrovnat ji dlouhou stěrkou (stěrkou).

Omítání dveří

Někdy nejsou dveře umístěny ve dveřích, ale v tomto případě je třeba dveře dokončit.A nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je sádra.Technologie samotné omítky je podobná, ale vodítka a způsob jejich instalace se liší.

Omítání dveří začíná až po omítnutí obou sousedních stěn.Samotný otvor je pokryt základním nátěrem (princip výběru je stejný).

Kolejnice jsou instalovány bočně.Mohou to být desky, kovové profily, dvě pravidla, kusy plastů, sololit atd.Jeden je nainstalován vpravo, druhý vlevo, jsou pevné.Nejvhodnější je je upevnit pomocí svorek.Pokud nejsou k dispozici žádné svorky, je vhodné použít hřebíky nebo šrouby - pak je třeba pečlivě opravit zbývající otvory.

Pro omítání dveří jsou zapotřebí dvě kolejnice, které jsou nainstalovány na obou stranách.

Přední hrany kolejnic budou sloužit jako základna, po které se bude pohybovat pravidlo nebo široká špachtle..Pořadí akcí je stejné: první vrstva je drsná, druhá je v pořádku, je-li to nutnédo perfektního stavu - spárovací hmota.Pro více informací o tom, jak tmel na dveře, viz video.