Jak opravit kapající kohoutek

Dokonce i nejspolehlivější vodovodní baterie začnou v průběhu času vytékat - proudit nebo odkapávat.K opravě kohoutku není vždy nutné zavolat instalatéra.Většina poruch může být vyřešena samostatně.Než však opravíte odkapávací kohoutek, musíte pochopit jeho konstrukci a postup práce.

Oprava jeřábu vlastními rukama je úkolem střední složitosti

Typy

Začněme definicemi.V koupelně a v kuchyni jsou kohoutky a kohoutky.Vodovodní baterie dodávají pouze vodu, směšovače také umožňují upravit teplotu smícháním dvou proudů - studené a horké vody.V tomto článku budeme hovořit konkrétně o jeřábech a jak je opravit.Oprava míchačky je velmi podobná, ale má své vlastní vlastnosti.Mimochodem, oprava směšovačů s jednou pákou najdete zde zde.

Existuje několik typů vodovodních baterií pro koupelnu nebo kuchyň:

  • ventil;
  • jednoduchá páka (nazývaná také kazeta nebo vlajka).

    Jeřáby - prapor a ventil

Jejich zařízení je odlišné, takže oprava, i při stejném poškození, je výrazně odlišná.Proto bude každý z druhů posuzován samostatně.

Oprava ventilu do-it-yourself

Ventily lze nazvat klasikou přívodu vody.A ačkoli jsou postupně nahrazovány novými designy, stále jich je spousta.Jejich vnitřní struktura se v průběhu desetiletí nezměnila.Pouze design se změnil - stal se rozmanitější a rafinovanější.Dnes najdete nejběžnější i velmi exotické modely.

Struktura ventilových kohoutů

Tento typ kohoutů se stále používá, protože je jednoduchý a spolehlivý, neslouží po mnoho let, ale po celá desetiletí.Pokud je celé „plnění“ správné kvality, vše, co během této doby může selhat, jsou těsnění.Jejich výměna - to je hlavní způsob upevnění ventilu.

Výměna gumového těsnění

Pokud kohoutek v kuchyni nebo v koupelně nadále kape, když je ventil zcela uzavřen, je pravděpodobné, že těsnění na ventilu ztratilo svou pružnost (viz fotografie v následujícím textu)odstavec).Přestala pevně tlačit na sedlo, a proto voda stále teče a občas kohoutek nejen kape, ale dokonce teče.V takovém případě opravte kohoutek - vyměňte těsnění.K tomu potřebujete klíč, nebo lépe - nastavitelný klíč a sadu těsnění.

Před upevněním odkapávacího kohoutku vypněte přívod vody (pokud možno, můžete pouze v tomto niti).Dále je užitečné zajistit, aby byla voda stále blokována.Voda neteče - začneme s opravou.Potřebujete klíč nebo nastavitelný klíč.Budou muset odšroubovat kryt hlavy (horní část krytu).

Je lepší pracovat s nastavitelným klíčem.Abyste předešli poškození povrchu během operace, zabalte jej měkkým hadříkem a poté připojte klíč.Odšroubujte hlavu a vyjměte ventil.Nyní můžete vyměnit těsnění nebo vložit nový ventil.Ten starý je sevřen něčím ostrým - můžete použít šroubovák s rovnou čepelí, můžete použít šídlo atd.

Při výběru těsnění je třeba si uvědomit, že jeho okraje by měly být zkoseny asi o 45 °, v opačném případě bude za provozu zacházet hluk.Pokud to není ve vašem arzenálu, můžete oříznout hranu něčím ostrým - nožem nebo nůžkami.

​​

Výměna těsnění v kohoutku na obrázcích

Pokud není vhodné těsnění, může být vyříznuto z listu husté gumy (porézní se nehodí).Tloušťka gumové fólie nebo těsnění je 3,5 mm, vnitřní průměr je o něco menší než průměr stonku, vnější by neměl vyčnívat.Nezapomeňte na zkosené hrany pod úhlem 45 °.

Po instalaci těsnění nasaďte ventil na místo a utáhněte hlavu.Nové modely nevyžadují navíjení na nit.Navinutí je navíc kontraindikováno - v případě může způsobit prasknutí.Pokud se opravuje starý jeřáb z dob SSSR, položí se na nit závěs, namazaný balicí pastou a potom se zašroubuje.Poté můžete postupně zapnout vodu.

Někdy se u tohoto těsnění na ventilu někdy stane opak - voda neteče ani stěží vytéká.V tomto případě těsnění vyletělo ze stonku a zablokoval tok vody.Nejprve se můžete pokusit otevřít /zavřít kohout několikrát, a pokud to nepomůže, musíteopakujte výše uvedenou operaci, tj. opravte kohoutek výměnou těsnění.Jen nezapomeňte odstranit ten starý, který uvízl v sedle.

Voda stéká zpod stonku

Pokud voda stéká z ventilu, jsou olejová těsnění pravděpodobně opotřebována.Existují dva způsoby, jak opravit kohoutek únikem zpod tyče.Pro začátek můžete zkusit pevněji utáhnout kryt hlavy.Udělejte to znovu pomocí nastavitelného klíče.Použití kleští je nežádoucí, protože po nich zůstávají stopy.Utáhněte hlavu co nejvíce (jen to nepřekračujte).

Struktura ventilu

Jsou-li závity co nejvíce utaženy a voda stále vytéká, je třeba vyměnit těsnění na ucpávce.Chcete-li to provést, nejprve otočte kohoutek do limitu, potom znovu vyjměte kohoutkovou hlavu, vypněte něco ostrého a odstraňte oba gumové kroužky a vyměňte je za nové.

Voda se nepřekrývá

Pokud se vymění těsnění a voda se nepřekrývá, kohoutek se při otáčení kohoutku zlomí, musí se vyměnit tyč - závit na něm byl zbourán.Existují dvě možnosti - vyměnit samotný dřík nebo celou hlavu ventilu.

V sedadle může být otvor

Pokud není závit opotřeben, je těsnění nové, ale ventil netěsní, sedlo zkontrolujte.V tom se může objevit rokle.Vytváří se postupně - je odplavena vodou pod vysokým tlakem.Pokud je těsnění na některém místě volně lisováno, vytvoří se na tomto místě skořepina.Někdy voda zcela podkopává celý obvod a vytváří ostré hrany, o kterýchtěsnění je rychle poškozeno.Musí být odstraněny rokle a ostré hrany.Vezměte pravidelný šroubovák a tím, že jej budete podél okraje otupovat ostrou hranou.Stejnou operaci lze provést pomocí souboru nebo kusu jemnězrnného brusného papíru.Hlavní věc je dosáhnout hladkého (pokud možno) a nezostřeného okraje.

Jak opravit faucet pomocí patrony

Nejčastěji jsou kohoutky s jednou pákou umístěny v koupelně nebo v kuchyni.Od také nazývaný označený nebo jeden-páka.Za otevírání /zavírání vody v ní je zodpovědné speciální zařízení - zásobník, protože se také nazývá zásobník.

faucetový zásobník

Na vnitřní straně zásobníku jsou dva otvory.Dolní je pevně připevněn a horní je pohyblivý.K tyči je připevněna tyč a zase je k rukojeti.Otáčením kliky posuneme tyč a posouvá pohyblivou desku, která otevírá /uzavírá vodu a mění její tlak.

Pokud se u takového ventilu vyskytne problém, lze jej opravit pouze výměnou patrony.Hlavním problémem v nich je to, že začnou téct - voda vytéká nebo kape z pod rukojetí.Chcete-li opravit proud nebo kapající ventil kazety, vyměňte kazetu.Jen tak.

Výměna kazety

Prvním krokem je uzavření vody a odstranění rukojeti.Nejprve odstraňte barevnou zátku - uzavře šroub.Odšroubováním šroubu se rukojeť vytáhne nahoru a odděluje se od stonku.Po sejmutí rukojeti odšroubujte upínací kroužek - drží kazetu.Nyní zbývá jen vyjmout.

Poté společně skazety, musíte jít do obchodu nebo na trh, koupit přesně to samé.Nový by měl mít stejnou velikost, otvory ve spodní části by měly mít stejný tvar a uspořádání.Obecně je třeba najít přesnou kopii.

Jak rozebrat kohoutek s patronou

K montáži dochází v obráceném pořadí:

  • vložíme kazetu (přesně svisle, posouváme se trochu)její osy, takže výstupky v pouzdru padají do vybrání na patroně),
  • utáhneme upínací matici;
  • namontujte rukojeť;
  • zašroubujeme upevňovací šroub;
  • zasuňte zástrčku.

Počáteční inspekci lze provést po instalaci tlakového kroužku.Můžete otevřít vodu a zkontrolovat, zda z kohoutku vytéká.

Pokud byl průtok vody příliš slabý

Většina moderních kohoutků je vybavena výtokovou sítí, která zadržuje pevné částice, které mohou být obsaženy v přívodu vody.Pokud se vodní paprsek postupně nestane tak elastickým a tlak na jiné kohoutky se nezmění, je příčinou ucpání této sítě.V takovém případě můžete jeřáb opravit během několika minut.

Je nutné očistit síť

Matici odšroubovat s oky, která je umístěna na konci hubice.Opláchněte je, očistěte ucpané otvory (můžete použít jehlu nebo starý zubní kartáček).Vložte vyčištěnou síť na místo.