Jak opravit koupelnu v Chruščov

Oprava obecně není snadné.V případě malých bytů je všechno komplikováno malými velikostmi a ve starých domech je problém s opotřebovanými inženýrskými sítěmi stále ještě větší.Jejich obměna je také starostí majitelů, protože to trvá dlouho, než je změní kampaň pro správu.Tato oprava koupelny v Chruščovi obvykle začíná výměnou starých stoupaček.

Jedna z možností, které mohou vyplynout z

Charakteristickým rysem apartmánů Chruščov je malá velikost všech pokojů.Koupelna a toaleta jsou tak malé, že i minimální sada - vana + umyvadlo - se stanou kompaktní.Najít místo pro instalaci domácích spotřebičů je obtížný úkol.Nejoblíbenějším řešením je přestavba Chruščovova, která téměř vždy ovlivňuje koupel a toaletu.Ze dvou mikroskopických místností vytvořte jednu - kombinovanou koupelnu.Vzhledem k tomu, že je příčka odstraněna, plocha se zvětšuje téměř o metr čtvereční, což je za těchto podmínek velmi významné.V některých případech se ukázalo, že zvětší prostor kvůli chodbě nebo skříni umístěné poblíž.Tato renovace koupelny v Chruščově je technicky náročnější a je obtížnější získat povolení pro takovou změnu, ale cokoli je možné.

Postup pro opravu koupelny v Chruščově

Pokud se rozhodnete provést zásadní revizi koupelny v Chruščově, postup budetéměř totožný s tím, co s přestavbou, že bez.Při nové výsadbě se přidává zničení přepážky, přemístění dveří, pokládka zbytečných dveří.Dále je vše jako kopie.

Následující sled prací je následující:

 • Odstraňte všechny dokončovací materiály.Pokud jsou stěny a strop zakřivené (rozdíly větší než 3 cm) nebo pokud jsou pod omítkou dutiny (při klepání je zvuk tupý, když cítíte pohyb), je omítka také obklopena.
 • Rozhodněte, které vodovodní a domácí spotřebiče budou stát, a nakreslete plán v souladu s měřítkem.Plán čerpá dodávky elektřiny, vody, odpadních vod.
  Pokud v Chruščově zkombinujete koupelnu a toaletu, získáte místnost, která má více či méně slušnou velikost
  Můžete dokonce umístit bidet
  Aby opravy koupelny v Chruščově nepřinesly překvapení a překvapení, vytvořte plán označující umístění instalatérských instalací
 • Proveďte zapojení do koupelny.
 • Vyměňte stoupačky vodovodního a kanalizačního systému (vyžaduje se schválení řídící organizací).Častějicelkem staré kovové trubky jsou nahrazeny plastem.Při výměně přívodu vody se používají polyethylenové trubky nebo polypropylenové trubky.
 • Jsou-li přívod vody a kanalizace skryté, vytvoří pro brány malou hloubku , protože omítka bude stále nahoře.Pokud tomu tak není, zapojení vodovodního a kanalizačního potrubí se provede po dokončení stěn.
 • Nalijte vyrovnávací potěr na podlahu.Je možné „podlahové“ elektrické podlahové vytápění (voda ve výškových budovách je povolena pouze s individuálním vytápěním, a pak, pokud podlahy vydrží zatížení).
 • Dekorace stěn a stropů.Zde je sled prací jiný - záleží na zvolené metodě dekorace a instalatérství.Pokud je konzolová toaleta, probíhá instalace v této fázi.Současně vyrábějí sprchovou vaničku z cihel.Při instalaci standardní instalace se instaluje na konci dokončovacích prací, takže nejprve dali do pořádku polovinu stěny, strop.
  • Pokud je strop natřen, stěny jsou pod dlaždicí, jsou omítnuté, strop je tmel, natřený.Po položení dlaždic na zdi, pak na podlaze.
  • Pokud je zavěšeným stropem sádrokarton, armstrong, stojan, ze plastových panelů nebo zavěšených, je dokončen podokončení všech prací, když jsou stěny a podlaha připraveny).

   To je stav, kdy opravy koupelny v Chruščově obvykle začínají

  • Pokud jsou stěny natřeny, nanesou se na omítku 2-3 vrstvy tmelu .Paul to uděláomítky, ale před tmelením (i když na tom nezáleží, je to možné i po tmelení).
  • Pokud jsou stěny dokončeny PVC panely, nejsou ani omítnuté.Nejprve provedou podlahu a strop, v konečné fázi - instalaci plastových panelů.
 • Instalatérské a domácí spotřebiče se instalují.

Existuje stále více možností pro dokončovací materiály.Například na podlahu v koupelně lze umístit korkovou nebo PVC dlaždici.V tomto případě, na vrcholu potěru, stále potřebujete vrstvu samonivelačních směsí - abyste získali pevný a rovnoměrný základ a samotný nátěr je položen na poslední místo po dokončení všech prací, ale před instalací vodovodního potrubí.Obecně se postup oprav v Chruščovově koupelně může výrazně lišit.

Zvyšujeme funkčnost

Oprava koupelny v Chruščovi není z technického hlediska tak komplikovaná, ani z hlediska vytvoření krásné, funkční a pohodlné místnosti.Malá velikost místnosti - to je hlavní problém.Při výběru vybavení, instalatérství a nábytku musíme hledat nestandardní řešení.

Malá vana může být také krásná

Vana nebo sprcha

Během rekonstrukce koupelny v Chruščověvelmi často opouští koupel ve prospěch sprchy.To vám umožní vyřezat místo pro instalaci pračky v malé místnosti.Nejúspěšnějším řešením je rohová sprcha.V tomto případě je uvolněn docela slušný prostor, do kterého můžetedát umyvadlo nebo pračku.

Jednou z možností je položit sprchovou kabinu s hlubokým podnosem nebo jednoduše nainstalovat prosklené dveře na koupelnu

Pokud stále ještě chcete ležet v koupelně, můžetekompromis - zvolte sprchovou kabinu s hlubokým podnosem.Je však třeba si uvědomit, že vysoké stránky nejsou pro každodenní použití příliš pohodlné, pokud existují malé děti nebo starší lidé.Proč jsou horší než běžná koupelna?Skutečnost, že se na ni nemohou plně spolehnout, je plastová a nevydrží těžké náklady.

Není nutné instalovat hotový sprchový kout.Dlaždice a příčky zabírají méně místa.Pokud jsou přepážka a dveře ze skla, místnost nebude „přetížená“ a bude se cítit jako prostornější.

Návrh koupelny v Chruščově je obtížná záležitost

Pokud ještě nejste připraveni se vzdát koupele, jsou v jedné části mnohem užší.V této oblasti bude možné umístit umyvadlo.Bude vhodné jej použít i nestandardní tvar koupelny.

Vyberte místo pro instalaci pračky

Při navrhování koupelny v Chruščově se snaží najít místo pro instalaci pračky.Ano, zreziví se rychleji, ale v jiných místnostech je ještě obtížnější najít místo.Jedna z možností již byla popsána - rohová sprcha a v uvolněném rohu - pračka.Pokud se tato možnost nehodí, můžete nainstalovat umyvadlo speciálního tvaru a pračku pod něj.

Usnadněte si koupelnu v Chruščovu - umyvadlo lze instalovat nad pračku

Dokud si na to nezvyknete, není příliš vhodné používat umyvadlo - je instalován o něco vyšší než obvykle, ale mnohem pohodlnějšínež kdybychom šetřili prostor a dali malý.To je mimochodem také cesta ven, ale není nejlepší.

Designové a designové triky

Aby renovace koupelny v Chruščově byla nejen funkční, ale také krásná, vybíráme správné dokončovací materiály, jejich barvu a strukturu.

Používání každého centimetru je úkolem

Materiály a jejich konečná úprava

Koupelny v Chruščovových vanách nejsou jen malé, ale jejich stropy jsou nízké.Proto, pokud jsou instalovány závěsné systémy, pak jen v minimální vzdálenosti, čehož lze dosáhnout instalací nástěnných svítidel nebo zapuštěného stropu, ale na LED diodách, které mají tloušťku řádově 3-5 cm. Tato ztráta bude téměř nepostřehnutelná a práce bude mnohem menší nežs omítnutím stropu a jeho následným tmelením.

LED žárovky mají malou výšku, takže strop může být snížen na malou výšku

Na stěny není nutné pokládat dlaždice.V tomto případě vypadá menší mozaika ještě lépe, protože velká dlaždice „redukuje“ místnost.Další možností nástěnné dekorace v malé koupelně je malování a dekorace s dekorativní omítkou.Barvy do koupelen vytvářejí neméně spolehlivé pokrytí, aletato možnost stojí méně peněz, zejména pokud si stěrky natíráte sami. Dekorativní omítka je také odolná vůči vlhkosti a tento typ povrchové úpravy vypadá moderně.

Mozaika v malé místnosti vypadá organičtěji než velké dlaždice

V každém případě by měl být strop a stěny v malé koupelně provedeny v jasných barvách, nejlépe se světlemlesklý nebo perleťově lesklý.Díky této dekoraci je místnost vizuálně prostornější.Nejčastěji se jedná o odstíny béžové.Velmi nenápadná a demokratická barva, která může ožít s některými detaily jasnějších barev.

Design koupelny v Chruščově se nejlépe provádí v jasných barvách.V tomto příkladu se používá klidný zelený odstín

Dalším trikem je, že stěny jsou rovné a pouze přibližně uprostřed je široký pruh jasnější nebo kontrastnější barvy.Tato technika „tlačí“ stěny, místnost vypadá více, než ve skutečnosti je.

Výběr instalatérství

Pokud jste se při opravě koupelny v Chruščově rozhodli nahradit vanu sprchovým koutem, odmítněte instalaci hotové kabiny.I ten nejmenší zabírá spoustu prostoru a plastové stěny jej velmi zatěžují.Cítíte se fyzicky málo místa.Praktičtějším řešením je výroba palety dlaždic a instalace skleněných přepážek.Dveře mohou být posuvné - existuje dostatečný počet systémů, které se snadno instalujíruce, ale pro pány to vůbec není problém.

Barvy - světlo, svislé pruhy narušují monotónnost, ale vrcholem interiéru je koupelna a dřez nestandardního tvaru.Dokonale se doplňují a je vhodné je použít oba

Při výběru dřezu zkuste najít tu možnost, která se nejlépe hodí do vašeho interiéru.Mají různé tvary, velikosti, barvy.Existují široké a úzké, hluboké a mělké, hranaté - ve formě sektorů, které jsou částečně umístěny nad koupelnou.Obecně existuje mnoho možností.Ano, stojí víc než standardní řešení, ale pokud je to možné, zvolte krásné a pohodlné vodovodní potrubí.

Opravy koupelen pro kutily v Chruščově: foto zpráva

Byty v Chruščově obvykle zdědí nebo koupí mladé rodiny..Jejich stav je obvykle žalostný, pokud byly provedeny opravy, pak asi před 20 lety.V tomto bytě tedy koupelna nevypadá moc dobře.

Zdrojový materiál

Tato renovace koupelny v Chruščově je tradiční - dlaždice na podlaze a stěnách a strop je vyroben z PVC panelů.Všechno to začíná odstraněním všech dokončovacích materiálů.

Odstraňujeme starý povrch stěny

Dalším krokem je vyrovnání stěn omítkou (bez majáků, protože stěny jsou relativně rovnoměrné).Na podlahu se nalije potěr samonivelační směsi (objemová podlaha).

Není nutný ideální povrch - pokládají se dlaždice

Po položení potěru položte dlaždici napohlavíRozložíme to diagonálně.Aby to bylo jednodušší, byl plán nejprve nakreslen na podlahu (tužkou).

Položení dlaždic na podlahu

Po položení podlahových dlaždic jsme začali dodávat vodu a kanalizaci, instalovali koupel a připojili ji.

Připojení vody a kanalizace

Poté začali pokládat dlaždice na stěny.Není tomu tak vždy.Druhou možností je nejprve položit zeď na dlaždice, pak položit koupel a uzavřít mezeru mezi stěnou a stranou se zvláštním okrajem pro koupelnu. Druhá možnost je výhodnější, protože můžete kdykoli vyměnit koupel nebo sprchovat.V prvním případě musíte všechno opakovat.

Dlaždice během instalace

Po dokončení stěn sestavili z plastových panelů rám pro zavěšený strop.Ekonomická varianta, ale později se můžete změnit na dražší.

Aktualizace stropu

Poté byly jen maličkosti - pověsit zrcadlo, nainstalovat a připojit umyvadlo s vestavěnou skříní.

Přistupujeme k poslední části

A konečnými dotykem je tyč poblíž vany, police a háčků.

Závěrečné úpravy