Jak opravit kuchyni 9 metrů

Naše apartmány se bohužel zřídka mohou pochlubit velkými plochami.A z nějakého neznámého důvodu jsou kuchyně nejblíže.Ačkoli v této místnosti zpravidla nejen vaří, ale také jedí.Ve skutečnosti jde o kuchyň i jídelnu.A to vše je dáno velmi malou oblastí.Držitelé devíti čtverců jsou považováni za téměř šťastné: jsou zde mnohem menší místnosti.Oprava kuchyně o rozloze 9 m 2 je však obtížný úkol: musíte vyhradit a uspořádat dvě zóny: pracovní pro vaření a jídelnu.

Kroky opravy

Zpočátku se oprava kuchyně o rozloze 9 m² příliš nelišila od podobných místností jiných rozměrů.Obecný plán práce vypadá takto:

 • Demontáž starého nábytku a dokončovacích materiálů.

  Po demontáži ....

 • Modernizace elektrických rozvodů a inženýrských systémů.Pokud je byt starý, budete muset změnit zapojení: je navržen pro počet spotřebičů, které jsou přítomny v moderní kuchyni.Obrázek je podobný s větráním.Pro zajištění normální mikroklima je nutná silná odsávací kapota a pod ní je žádoucí odstranit ventilační potrubí.Existují dvě možnosti - buď umístit sporák blízko ventilační šachty, nebo se nějak změnitumístění větrání.Krabice a rukávy, které se k tomu používají, nejsou nejatraktivnějšími prvky (pokud neplánujete půdní styl ).Proto se musíte ujistit, že jsou uzavřeny nábytkem.
 • Výměna a přemísťování potrubí - potrubí atd.
 • Výměna oken.
 • Stropní dekorace. Pokud nechcete mít tmel, můžete to udělat jednoduše: vytvořte podhled.Pak se však tato fáze přenese - tahají film po dokončení stěn.

  Strop je jedním ze způsobů, jak zvětšit prostor

 • Vyrovnání podlahy (potěru).V této fázi lze v případě potřeby provést zahřívání.Ve většině případů mají apartmány elektrickou vyhřívanou podlahu.
 • Výměna dveří.
 • Zarovnání a dekorace stěn, instalace kuchyňské zástěry.
 • Uspořádání nábytku.

  Nuance, kterou si musíte pamatovat při plánování opravy kuchyně

V důsledku toho je velmi žádoucí získat rovnou podlahu, stěny a strop.Stěny lze v zásadě přelepit pomocí kuchyňské tapety, která skryje nesrovnalosti.Takže s omezeným rozpočtem se zaměřte na vyrovnání podlahy.

Pokud chcete něco originálního a rozpočet je více či méně, věnujte pozornost hromadným podlahám.Pokud se vám nelíbí nápad fotografovat na podlahu, může být vhodný dokonale plochý povrch s kovovým efektem nebo nějaké jiné řešení.To je dobrá náhrada za dlaždice: neexistují žádné švy a izolační vlastnosti vůči vlhkosti jsou vysoké.V každém případě je výběr typu povrchových materiálů na vás.A nejen - pohlaví, ale takévšichni ostatní.

Samonivelační podlahy v kuchyni vypadají dobře a dokonce dobře funkčně.

Nedílnou součástí opravy kuchyně je 9 m2.metrů je výběr barevné schéma.Tato místnost není prostorná, protože pro vizuální vnímání bude lepší, pokud jsou odstíny světlé.Pokud máte sklon k bílé a její odstíny, je možné vytvořit jednu barvu a stěny a strop.To vizuálně zvětší prostornost kuchyně a také vám umožní vybrat si světlejší nábytek.V tomto případě to může být zelená, červená, modrá.To je již otázka preference.

Stěny, podlaha a strop jsou světlé.Můžete si vybrat světlý nábytek

Uspořádání nábytku

Nejdůležitější součástí opravy kuchyně je výběr uspořádání a typu nábytku.Pokud nerovnosti stěn a stropu vypadají jen „ne příliš“, pak špatně vybraný nábytek dává skutečné potíže.Díky nim se hostitelka unavuje víc, zbytek rodiny je nepříjemný.Takové „maličkosti“, jako jsou zaoblené rohy, vedou ke vzniku modřin, které se neustále objevují v rodinných příslušnících;neúspěšný způsob otevírání dveří - na kužely atd.Proto berte tuto položku vážně.Je zde zaregistrováno všech jemností výběru kuchyňské soupravy, ale prozatím budeme obecně popisovat.

Kuchyně o velikosti 9 čtverců je střední velikosti: není již malá, ale není velká.To vysvětluje základy plánování: musíte dát přednost buď většímu pracovnímu prostoru nebo většímu jídelnímu prostoru.Zde si vyberete sami.

Kuchyněna ploše 9 metrů čtverečních.měřiče mohou být vyrobeny ze čtyř typů:

 • Lineární.Toto je stejná možnost, pokud je jídelně přiděleno více metadat.V tomto případě si můžete dát pohovku a velmi slušný stůl se židlemi.Ale možnost s pohovkou je pro dva, maximálně tři.Pokud je rodina větší, položí židle, někdy stoličky

  Design kuchyně 9 m2 - lineární uspořádání kuchyňské soupravy

 • Písmeno „G“ nebo rohové uspořádání.V tomto případě je mezi zařízeními více skříní a skříní, stejně jako pracovní plochy: pro domácnosti je výhodnější vařit.V této možnosti můžete stále umístit stůl, ale jeho tvar musí být vybrán v závislosti na geometrii kuchyně a umístění okenních dveří.

  Opravy kuchyně 9 m2.m s náhlavní soupravou s úhlovým uspořádáním

 • Uspořádání ve tvaru písmene G nebo poloostrov v kuchyni 9 metrů čtverečních.m. - Toto je nápad na úrovni akrobacie.Výčnělek je zpravidla vytvořen ve formě malé tyče, přičemž prostor je volný.

  Poloostrovní uspořádání v devítimetrové kuchyni je obtížné

 • 9metrová kuchyně ve tvaru písmene U obvykle zabírá okenní parapet.V tomto případě není místo pro stůl příliš velké a dělají ho nejčastěji skládací nebo posuvné.

  Kuchyně ve tvaru písmene U ve výšce 9 metrů

Jiné způsoby uspořádání této oblasti jsou nepřijatelné.Tyto typy však nabízejí mnoho možností, téměř nekonečné množství.

Opravy kuchyně 9 čtverečních M: příklady fotografií

Ve vývoji nic nepomáhávlastní design, jako viděné interiéry.Existuje mnoho zajímavých nápadů, které již byly realizovány, a ve stejných oblastech.

Oranžově béžová kuchyň

Oprava byla provedena v kuchyni standardního domu: série P-43, kuchyň je o něco méně než 9 čtverců.Bylo rozhodnuto vytvořit pracovní prostor podél stejné zdi, jen přesunout kamna a umyvadlo.

Plán bytu a kuchyně, ve které provádíme opravy ... téměř 9 m2.

Rozpočet je „ne příliš“, a tak jsme se snažili najít kvalitní zboží za nízkou cenu.Bylo možné ušetřit na nábytek: jednoduše si objednali skříňky, bez montáže, příslušenství, desek, dřezů, kohoutků a většiny náplně.To vše lze zakoupit samostatně, za ceny mnohem nižší než ceny nabízené nábytkářskými společnostmi.Instalace celé této „ekonomiky“ není příliš komplikovaná, pokud máte přímé ruce, ukázalo se, že to není horší.

Strop byl obvykle vyrovnán dříve, byl jednoduše natřen emulzí sladké vody.Výběr stavebních materiálů začal obkládáním pro kuchyňskou zástěru (v OBI).Dveře níže uvedené kuchyně budou oranžové, protože světlé barvy jsou okamžitě vyloučeny.Usadili jsme se na bílé a oranžové, na bílé - několik ozdobných dlaždic.Úspěšně navštěvovali béžové tóny, které téměř přesně odpovídají barvě dveří nástěnných skříní.

Dekorativní dlaždice

Níže uvedená fotografie ukazuje, jak to všechno zapadá dohromady.

Obklad kuchyňské zástěry

Na stěnách v OBI byly vybrány světlé béžové tapety: vinyl na netkané.V další sekci jsme našli lustr, který jsme myvypadal atraktivní.Tam se také kupovaly reflektory.

Tapeta a lustr

Ve stejném obchodě se starali o laminát.Téměř nejdražší za cenu, ale v kuchyni, levné prostě nebude dělat.

Laminát v obchodě a na podlaze v naší kuchyni

Přinesli naši fasádu.Objednáno bez montáže - pro uložení.Bylo to úhledně zabalené v kartonu.Zahájili jsme montáž.

Zahájení montáže kuchyňského nábytku

Umyvadlo, směšovač, pracovní deska, zakoupené v LEROY.Doma je vše sestaveno do jednoho celku.Jak vyměnit faucet v kuchyni, přečtěte si zde.

Umyvadlo v obchodě a vestavěné

Závěsy se hodí pouze pro konstrukci rolety.Byla zakoupena v IKEA.Musela jsem pobíhat se stolem a židlemi, ale v důsledku toho se tam také kupovaly.Opravdu se mi líbí v designu, ale v barvě - co se stalo.V té době nebylo nejlepší.

Závěsy, rolety, stůl a židle - lehké

Zůstaly malé věci - plnící skříňky.Toto bylo zjištěno tím, že šel do obchodů prodávat nábytkové doplňky.

Plnicí skříňky

Všechno vyšlo relativně levně.Toto samozřejmě není návrhářská oprava, ale je to docela slušné.

Zajímavé nápady na opravu kuchyně o rozloze 9 m²

Existuje několik triků, které lze použít, pokud to podmínky dovolí.Rozložení je pro každého odlišné, stejně jako tloušťka stěn.A to jsou často definující podmínky.

Kuchyně s balkonem

Na jedné straně je balkon v kuchyni skvělý: můžete jej přizpůsobit svému vlastnímupotřeby.Dříve vyráběli skříň, ve které byly uloženy některé zásoby.Díky této možnosti je balkon nepříjemný: kuchyně se ukáže jako průchod, který zabírá spoustu prostoru, v tomto případě je kuchyň převážně lineárního typu, stojí podél nejdelší stěny.Naopak, přibližně uprostřed, položili stůl, nejčastěji pravoúhlého tvaru.Rozkládají ji dlouhou stranou podél zdi.V některých rozvrženích je to jediná možnost.

Oprava kuchyně je 9 m² s neizolovaným a balkonem

Dnes existuje kardinální řešení: balkon je izolován, dveře a okna jsou vyčištěny a jídelní prostor se přesouvá na bývalý balkon..Náklady na takovou rekonstrukci jsou slušné: vše musí být izolováno: podlaha, strop, stěny.Pak - dát dobré okna s dvojitým zasklením.Je také nutné nějakým způsobem zorganizovat vytápění: přenos baterií je dlouhý podnik s pochybným výsledkem (objednání a návrh, jeho koordinace ...).Elektrické podlahové vytápění je snazší.Oblast je malá, s normální izolací budou účty malé.

Při opravě není nutné ani odstraňovat část zdi, která byla pod oknem.Tento výstupek může být přeměněn na čítač barů.

„Zbytek“ zdi lze proměnit v barový pult

Pokud se tento prvek nehodí do vašich plánů, můžete tento kus nechat jako pult nebo skříňku: vodorovné povrchyv kuchyni není nikdy zbytečné.

Stačí nainstalovat pracovní desku nahoře

Pokud se vám tato možnost nelíbí, tento „pahýl“očištěno.Poznámka: pouze on.Stěny vpravo a vlevo jsou nosné, nelze je kategoricky ovlivnit.Ne centimetr.Ale i úhledně navržený čtvercový otvor už vypadá dobře.

Pohled z balkonu

Pokud otvor ve tvaru písmene U není šťastný, můžete vytvořit oblouk, dokonce jen kolem jednoho z rohů aobrázek se již změní.

Jeden roh v otvoru je úspěšný.Ještě ne oblouk, ale už ne obdélník

Pokud porazíte chodbu, vytvoříte zavěšený strop, osvětlení, získáte designový prvek, který dodá interiéru kuchyně zvláštní kouzlo.

Výroba římsové části vícestupňového stropu je úžasné, ale časově náročné řešení

Co lze udělat na balkoně /lodžii v kombinaci s kuchyní?Ano, cokoli.Je možné vytvořit nepříliš široký pult pro celou šířku okna, umístit tam vysoké, ale pohodlné židle.

Čítač podél zasklení - je příjemné pít kávu, dívat se na městskou krajinu

Můžete udělat pravý opak - položte jídelní stůl na lodžii nebo na balkon.K tomu však bude nutné odstranit samotný „pahýl“ zdi, která byla pod oknem.Mimochodem, dobré řešení.

Jídelní stůl na balkóně je také možnou možností

Někdo dokáže na tomto malém prostoru dát dokonce i pohovku.Řešení je mimořádné, ale jak vidíte, může být také implementováno.

Pravděpodobně nebylo snadné získat pohovku.

Se správným přístupem můžete vzítbalkón, lednička.Obvykle se vyskytují problémy s umístěním: příliš celková věc, do které se organicky obtížně vejde.A často se oprava kuchyně na malé ploše (9 metrů čtverečních) trochu zastaví právě při hledání možnosti instalace.

Zajímavým řešením je vyjmutí lednice na balkon.

Oprava kuchyně o rozloze 9 m2 s balkonem v celém rozsahu, od demontáže po dokončení, je zachycena ve videu.Existuje mnoho zajímavých nápadů:

 • pomocí nástěnné skříňky malé hloubky nad stolem a zrcadlovými dveřmi na něm;
 • funkční stůl - posuvná police je skryta v noze, dvě zásuvky v pracovní desce;
 • šetří místo posuvné dveře.

Použití okna a parapetu

Ne každý má v kuchyni balkon, ale pravděpodobně má okno.Pokud je to žádoucí, a může se změnit na velmi funkční oblasti.První, často používaná prima, nahrazuje okenní parapet deskou.U této možnosti je vhodné vyrobit desku poměrně širokou, takže můžete vařit, jíst, v případě potřeby a uspořádat tam pracoviště - dát si notebook a zkontrolovat poštu, zatímco pijete kávu.

Rozšiřte pracovní desku a nechte ji kombinovat dvě části náhlavní soupravy

Tato možnost je v moderním stylu

​​

Před nějakou dobou nebylo obvyklé instalovat kuchyňský nábytek u okna: radiátory se tam obvykle nacházejí a jejich uzavření není dobrý nápad.Ale příležitost nést radiátory -objevily se lehké hliníkové a bimetalické a začaly se také zahřívat teplými podlahami.To rozšiřuje možnosti instalace nábytku: lze jej umístit také u okna.

Mytí okna v kuchyni

Mytí okna v kuchyni je téměř jako klasika žánru.Pravda, možnost není bez problémů: sprej bude na skle a také - potíže s přenosem odpadních vod.Přesto to tak činí.

Další možností je vytvořit skříňku pod oknem.Pak je ale možné jak nahoře, tak po stranách ... Ukázalo se to velmi dobře a prostor je využit na 100%.

Využití prostoru nad oknem

Horní skříňky obsahují spotřebiče a nádobí, které se používají jen příležitostně.Máme takové a je jich mnoho.Ukázalo se, že je velmi funkční.Věnujte pozornost skutečnosti, že barva nábytku by měla být světlá.Jinak budou existovat „rozdrcené“ skříňky.

V úzkých, dlouhých kuchyních můžete vyjmout jídelní kout pod oknem.Řešení je velmi nestandardní, ale takové uspořádání se také zřídka najde.Tato myšlenka je však zajímavá.

Na konci vyjměte jídelní kout - pod oknem

Pro romantické povahy, pro které není funkčnost hlavní, můžete místo okenního parapetu vytvořit místo pro shromáždění.Pravda, to je, pokud to stěny dovolí.A to jsou staré cihlové kovové domy.Mají také kuchyně o rozloze 9 m², ačkoli stropy jsou vysoké ...

Místo pro shromáždění