Jak pokládat měkké dlaždice

Střecha z bitumenových měkkých tašek je snadno použitelná, trvanlivá a estetická.Jeho velkým plusem je, že vlastní montáž je docela možná.Technologie není nejsložitější, hmotnost fragmentu je malá, je připevněna k lepidlové základně, navíc upevněna střešními hřebíky.Takže instalaci měkkých dlaždic vlastními rukama lze provést i samostatně.

Flexibilní asfaltové dlaždice lze použít na střechách jakéhokoli tvaru

Zastřešení koláče pro měkké dlaždice

Podkroví pod střechou může být teplé nebo studené, podle toho se mění složení střešního koláče.Ale jeho část z krokví a výše zůstává vždy nezměněna:

 • hydroizolace je zabalena na krokve;
 • - tyče o tloušťce nejméně 30 mm;
 • masivní podlaha.

Tadya posoudit tyto materiály podrobněji - od toho, co a jak dělat, jaké vlastnosti má každý z nich.

Hydroizolace

Hydroizolační membrány přicházejí v jedné, dvou a třech vrstvách.Jednovrstvé membrány jsou nejjednodušší a nejlevnější, plní pouze dvojí úkol, kterým není předávání vlhkosti na stranu místnosti a vypouštění kouře.Tímto jednoduchým způsobem je chráněn před pronikáním kondenzátu nebo náhlým srážkovým únikem nejen půda nebo půda, ale ze vzduchu je také odstraněna přebytečná vlhkost, která doprovází lidskou činnost.Jednovrstvé membrány se špatně prodávají.Téměř jedna společnost je vyrábí - Tyvek.

Hydroizolační membrána je položena přes krokve

Dvou a třívrstvé membrány jsou odolnější.Kromě hydroizolační vrstvy mají také vrstvu, která poskytuje větší pevnost v tahu.Třetí vrstva, pokud existuje, je adsorpční vrstva.To znamená, že i když se na povrchu membrány vytvořila kapka kondenzátu, tato vrstva ji absorbuje do sebe a brání jejímu rozlití na jiné materiály.Při dostatečném větrání se vlhkost z této vrstvy postupně vypařuje a je odváděna proudem vzduchu.

Třívrstvé membrány (například EUROTOP N35, RANKKA, UTACON) jsou žádoucí, pokud je vaše půda izolovaná a minerální vlna se používá jako izolace.Obává se, že se namočí a při zvýšení vlhkosti o 10% ztrácí polovinu svých tepelně izolačních vlastností.

Pokud je pod měkkými dlaždicemi studená půda, je vhodnépoužití dvouvrstvé hydroizolační membrány.Pokud jde o sílu, je to mnohem lepší než jednovrstvé, ale jen o něco dražší.

Soustružení

Na horní straně hydroizolační fólie, rovnoběžně s převisem, jsou upevňovací pásy baleny.Jsou nezbytné k vytvoření větrací mezery.Pomůže to udržet normální vlhkost střešních materiálů.

Přepravka je vyrobena z okrajových desek o tloušťce 30 mm

Přepravka je vyrobena z jehličnatých desek (zejména borovice).Tloušťka desek je alespoň 30 mm.Toto je minimální vzdálenost, která zajistí normální pohyb vzduchu v prostoru pod střechou.Před pokládkou musí být dřevo ošetřeno impregnací, která chrání před škůdci a plísněmi, po zaschnutí této vrstvy je také ošetřena retardéry hoření, které snižují hořlavost dřeva.

Minimální délka desky pro soustruh je alespoň dvě rozpětí krokví.Jsou připevněny a spojeny přes krokve.Nemůžete je připojit jinde.

Podlahy

Podlahy pod měkkými dlaždicemi jsou spojité.Materiály se vybírají na základě skutečnosti, že do ní by měly být zatlačeny hřebíky, proto se obvykle používají:

 • OSB 3;
 • překližka odolná vůči vlhkosti;
 • Drážkovaná nebo lemovaná deska stejné tloušťky (25 mm) s obsahem vlhkosti nejvýše 20%.

Při pokládce podlah pod měkké dlaždice musí být mezi prvky ponechány mezery, aby se kompenzovala tepelná roztažnost.Při použití překližky nebo OSB je mezera 3 mm mezi obkladovými deskami 1-5 mm.Plechový materiál je upevněn řadou švů, to znamená, že spoje nejsou spojité.Upevněte OSB samořeznými šrouby nebo kartáčovanými hřebíky.

Nejčastěji se podlahovina z měkkých dlaždic vyrábí z OSB

Při použití desek jako podlah je nutné zajistit, aby roční prstence dřeva směřovaly dolů.Při obráceném uspořádání budou ohnuty obloukem, zvednou měkkou dlaždici, může být narušena těsnost povlaku.Existuje další trik, který vám umožní udržovat dřevěnou podlahu rovnoměrně, i když je vlhkost desek nad 20%.Konce desek během instalace jsou dodatečně připevněny dvěma hřebíky nebo samořeznými šrouby zatloukanými blízko okraje.Tento přídavný upevňovací prostředek zabrání ohýbání desek během smršťování.

Volba tloušťky materiálu pro podlahu z měkkých dlaždic závisí na rozteči bedny.Čím větší je výška hřiště, tím silnější je podlaha.Nejlepší volbou je častý krok a tenké desky.V tomto případě se získá lehká, ale tuhá základna.

Tloušťka kotvení a podlah

Další bod se týká instalace podlah pod měkké dlaždice kolem komínové trubky.U cihlové trubky, jejíž šířka je větší než 50 cm, se za ní vytvoří drážka (na fotografii).Tento design připomíná mini-střechu.Sdílí dešťové proudy, sjíždějí se po stranách potrubí a neteče do prostoru pod střechou.

Drážka, která je umístěna za širokou cihlovou trubkou

Po instalaci podlahy se zkontroluje její geometrie.Změřená délka, šířka rampy nahoře aníže, výška rampy na obou stranách, jsou měřeny úhlopříčky.A poslední kontrola - sledování roviny - by měl celý svah ležet zcela v jedné rovině.

Zde je popsána konstrukce střechy z povrchových materiálů.

Technologie zastřešení měkkých tašek

Po zakoupení budete s největší pravděpodobností seznámeni s pokyny, jak nainstalovat měkké dlaždice podrobným a podrobným způsobem, s uvedením všech přesných údajů.velikosti, které tento konkrétní výrobce vyžaduje.Tato doporučení stojí za to se držet.Je však třeba se předem seznámit s objednávkou práce a jejich objemy - abychom pochopili složitosti instalace a požadované množství materiálu.

Řekněme, že při pokládce je třeba s měkkými dlaždicemi zacházet opatrně - nechce se jí ohýbat.Pokuste se proto, aby se šindele bez potřeby ohýbaly nebo nedrtily (jedná se o jeden fragment sestávající z viditelné a montážní části).

Posílení převisu

Odkapávací tyč je instalována jako první.Jedná se o plech ve tvaru písmene L potažený barvou nebo polymerní kompozicí.Polymerní povlak je dražší, ale také spolehlivější.Barva je vybrána v blízkosti barvy šindele.

Odkapávací tyč je instalována podél převisů střechy

Odkapávací tyč má chránit bednu, části krovů a podlahu před vlhkostí.S jednou hranou je kapka položena na podlahu a druhá zavírá přesah.Upevňuje se pozinkovanými hřebíky (nerezová ocel), které jsou rozložené(jeden blíže k záhybu, druhý téměř na okraji).Instalační krok upevňovacích prvků je 20–25 cm.

Proužky jsou spojeny dohromady

Odkapávací tyč se prodává ve dvoumetrových kusech.Po položení prvního prvku je druhý upevněn s přesahem nejméně 3 cm. V případě potřeby lze mezeru uzavřít: kloub namažte bitumenovým tmelem, vyplňte tmelem.Ve stejné fázi je namontován přepadový systém, v každém případě jsou zasunuty háčky, které drží žlaby.

Položení vodotěsného koberce

Bez ohledu na úhel střechy je v údolí a podél svahu vyžadován koberec s vodotěsnou vložkou.Prodává se v metrech širokých rolích.Na spodní stranu se nanáší lepidlo, které je pokryto ochrannou fólií nebo papírem.Před odstraněním stohu papíru se koncový koberec přilepí na podlahu.

Bez ohledu na sklon je vodotěsný koberec položen podél převisů, v údolí a na hřebeni

Instalace vodotěsného koberce začíná jeho položením v údolí.Rozvinete metr široký materiál, rozdělující 50 cm po obou stranách ohybu.Je vhodné obejít se bez spojů, ale pokud je to nutné, překrytí dvou listů by mělo být nejméně 15 cm. Pokládka je zdola nahoru, spoj je dodatečně potřen bitumenovým tmelem, materiál je dobře stlačen.

Klouby jsou potaženy tmelem a neměly by být menší než 10-15 cm

Dále je podél okapu položen vodotěsný koberec pod pružnou dlaždicí.Minimální šířka koberce na převisu okapu je velikost samotného převisu plus 60 cm. Dolní hrana je umístěna na vrcholu kapky, může být ohnuta o několik centimetrů dolů.Nejprve se koberec vyvalí, je-li to nutné, rozřeže se, potom se ochranný film odstraní zevnitř a přilepí k substrátu.Kromě toho jsou upevněny podél okrajů nerezovou ocel nebo pozinkované hřebíky s velkým plochým kloboukem (rozteč 20-25 cm).

Jak určit šířku koberce podél převisu okapu

Ve vodorovných spojích je překrytí dvou plachet nejméně 10 cm ve svislém směru - nejméně 15 cm.spoje jsou navíc potaženy bitumenovým tmelem, materiál je zvlněný.

Podšívkový koberec

Podšívkový koberec, jakož i hydroizolace, se prodává v metrech širokých rolích, zadní strana je pokryta lepidlem.Způsob instalace závisí na sklonu střechy a na profilu vybrané asfaltové dlaždice.

 • Je-li sklon střechy z měkké dlaždice mezi 12 ° a 18 °, položí se kobercová podložka přes celou plochu střechy.Instalace začíná zdola, od položeného vodotěsného koberce.Překrytí panelů je 15-20 cm, spáry jsou dodatečně potaženy bitumenovým tmelem, horní okraj je upevněn hřebíky (galvanizovaným nebo nerezovým) s plochým kloboukem.

  S malým sklonem je koberec obložení pevný

 • Je-li sklon střechy větší než 18 °, pokládá se koberec obložení pouze v místech zalomení střechy.V oblasti hřebene, žeber, zlomenin rampycelý metr široký kotouč, který distribuuje materiál 50 cm od inflexní linie.Podél štítu a přilehlých stěn se používá svitek rozříznutý na polovinu - pás o šířce 50 cm.

  Při sklonu více než 18 ° se koberec vyvaluje pouze na místech, kde je střecha ohnutá

Při použití živičných tašek s výřezy (jako je Jazz, Trio, Beaverův ocas), bez ohledu na sklon, je koberec obložení rozprostřen po celé ploše střechy.

Jak řezat koberec na střeše

Instalace koberce s podšívkou často vyžaduje podbízení.Udělejte to naostřeným nožem.Aby nedošlo k poškození materiálu při řezání, položte kousek překližky nebo OSB.

Přední (koncový) pásek

Na bočních částech přesahů jsou namontovány pedály.Jedná se o kovové pásy ohnuté ve tvaru písmene „G“, podél ohybové linie, na které je malá římsa.Uzavírají pokládané střešní materiály před větrem, vlhkostí.Prokládací pásek je položen na podlahu přes podšívku nebo nepromokavý koberec, připevněný hřebíky (z nerezové oceli nebo galvanicky pozinkované) v šachovnicovém vzoru s roztečí 15 cm.

Instalace pásů pedálů

Tyto proužky také přecházejí na kousky po 2 m, naskládané s přesahem nejméně 3 cm.

Rozložení rampy

Pro snadnou instalaci měkkých dlaždic položte na obklad koberce nebo podlahu.rozložení mřížky.Udělejte to maskovacím kabelem.Čáry podél převisu jsou nakreslenévzdálenost rovnající se 5 řadám dlaždic ve svislém směru - přes metr (délka jedné šindele pružných dlaždic).Toto značení usnadňuje pokládání - hrany jsou plynulejší, je snazší sledovat vzdálenosti.

Aby byla instalace měkkých dlaždic snadnější, udělejte značky ve formě mřížky

Jednodílný koberec

Výšepokládaný hydroizolační koberec je položen ještě více materiálu.Je o něco širší, slouží jako další záruka absence netěsností.Bez odstranění ochranného filmu ze spodní strany se položí, odřízne pod převis a označí hranice.Po odklonu od značky 4-5 cm se aplikuje speciální tmel se zvýšenou fixací fixátoru.Nanáší se injekční stříkačkou s válečkem, poté se stírá špachtlí do proužku o šířce asi 10 cm.

Aplikuje se tmel

Na tmel se položí koberec, vrásky se vyhladí,okraje jsou stlačeny.3 cm od okraje se připevní hřebíky v krocích po 20 cm.

Přizpůsobení k cihlové trubce

K obcházení potrubí a větracích otvorů vytvořte vzory z koberce nebo pozinkované.kov maloval v odpovídající barvě.Povrch trubky je omítnutý, ošetřený základním nátěrem.

Při použití koberce se vytvoří vzor tak, aby materiál vstupoval do potrubí nejméně 30 cm a na střeše mělo zůstat alespoň 20 cm.

Vzor je namontovánnejprve, na přední straně potrubí

Vzor je potřen bitumenovým tmelem, položeným na místě.prvnínainstaluje se přední část, poté pravá a levá.

Přední vzor je po stranách mírně navíjen

Část bočních prvků je obalena na přední část.Zadní stěna je nainstalována jako poslední.Její části jdou na stranu.

Při správné instalaci na podlahu kolem potrubí je vytvořena plošina, která je zcela pokryta kobercem.Před položením dlaždic na toto místo je povrch potřen bitumenovým tmelem.

Povrch podkladového koberce je potřen bitumenovým tmelem

Dlaždice pochází ze tří stran položeného koberce a nedosahuje ke stěnám trubky 8 cm.

Kolem trubky je zbudován žlab 8 mm široký z koberce koberce

​​

. Horní část opěry je utěsněna kovovým pásem, který je připevněn ke stěnám.

Upevnění proužku k zadní části trubky

Všechny mezery jsou vyplněny tepelně odolným tmelem.

Všechny spoje procházejí těsnicím prostředkem

Kruhové výpusti trubek

Pro průchod ventilačních trubek existují speciální průchodová zařízení.Jsou uspořádány tak, že spodní okraj prvku se rozprostírá na dlaždici alespoň 2 cm.

Položte průnik 2 cm pod okraj dlaždice

Připevnění průchodového prvkuna střechu, zakroužkujte její vnitřní otvor.Podél aplikovaného obrysu v podkladu je vyvrtán otvor, do kterého je vypouštěna kulatá trubka.

Zadní strana lemu průchodového prvku je potažena bitumenovým tmelem,je nastavena v požadované poloze a navíc je po obvodu upevněna hřebíky.Při instalaci měkkých dlaždic je sukně průniku potřena tmelem.

Sukně je potřena tmelem

Šindel je proříznut co nejblíže k římse průniku, mezera je poté vyplněna tmelem, který je pokryt speciálním povlakem, který chrání před ultrafialovým zářením.

Výchozí pásek

Instalace měkkých dlaždic začíná pokládáním výchozího pásu.Obvykle je to hřebenová okapová deska nebo obyčejná s okvětními lístky.První prvek je položen na jednom z okrajů rampy, přesahující okraj okraje pedimentu.Spodní hrana výchozího proužku se pokládá na odkapávání, odkloní se od jeho záhybu 1,5 cm.

Označení pod výchozím proužkem

Před instalací se ochranný film odebere zezadu, šindel je vyrovnán a naskládán.Každá část asfaltových dlaždic je připevněna čtyřmi hřebíky - v rozích každého fragmentu, odchylující se od okraje nebo děrovací linie 2-3 cm.

Upevnění startovacího pruhu

PokudJako výchozí pás se používá řezání z obyčejných dlaždic, v některých částech nebude žádná adhezivní kompozice.V těchto místech je substrát potřen bitumenovým tmelem.

Instalace měkkých obyčejných tašek

Existuje ohebná taška s nanesenou lepicí hmotou, chráněnou fólií a existuje kompozice, která nevyžaduje ochranný film, i když se také dobře upevňuje na střeše.prvky.Při použití materiálu prvního druhu, filmuodstraněn těsně před instalací.

Položí se první řada měkkých bitumenových tašek s odchylkou od počátečního pruhu 10 mm

Před pokládkou asfaltových tašek na střechu se otevře několik balení - 5-6 kusů.Pokládání se provádí ze všech balíčků najednou, přičemž každá šindel po sobě vybírá jeden šindel.Jinak budou na střeše výrazná místa, která se liší barvou.

První šindel je položen tak, aby jeho okraj nedosáhl okraje výchozího proužku o 1 cm. Kromě lepivé směsi je taška také upevněna střešními hřebíky.Počet spojovacích prostředků závisí na úhlu rampy:

 • Při sklonu z 12 ° na 45 ° je každý šindel přibit čtyřmi hřebíky.Hřebíky jsou poraženy o krok zpět z viditelné části dlaždice 2,5 cm. Extrémní upevňovací prvky jsou také 2,5 cm od šindele, zbytek mezi „dlaždicemi“.Ukazuje se, že jeden hřebík „drží“ dvě dlaždice.

  Schéma upevňování měkkých dlaždic

 • Je-li sklon větší než 45 °, jsou do každé dlaždice vtlačeny hřebíky.Přesné rozložení spojovacích prostředků závisí na tvaru řezu.

  Umístění upevňovacích prvků na strmých svazích

Při instalaci měkkých dlaždic je důležité správně zabírat hřebíky.Klobouky by měly být přitisknuty k šindelu, ale neměly by prorazit jeho povrch.

Dekorace údolí

Pomocí maskovací šňůry se do údolí nakreslí zóna, do které nelze nastoupit hřebíky - to je 30 cm od středu údolí.Potom označte hranice žlabu.Mohou být od 5 do 15 cm v obou směrech.

Horní roh, do kterého se proměnístrana údolí, řez

Při pokládání obyčejných dlaždic jsou hřebíky kladeny co nejblíže k linii, za níž nelze hřebíky porazit, a šindel se odřízne k podlaze linie pokládky okapů.Aby voda neprouděla pod materiálem, horní roh dlaždice se šikmo ořízne a ořízne asi 4 až 5 cm. Volný okraj dlaždice je potřen bitumenovým tmelem a upevněn hřebíky.

Co by se mělo stát

Konstrukce podstavce

Na stranách svahu jsou dlaždice vyříznuty tak, aby hrany (římsa)) koncová deska zůstala 1 cm. Horní roh šindele je oříznut stejně jako v údolí - šikmý kus 4 - 5 cm. Okraj dlaždice je potřen tmelem.Pruh tmelu je nejméně 10 cm a poté je připevněn hřebíky jako zbytek prvků.

Střešní taška na podstavci je odříznuta 1 cm od výstupku podstavce

Instalace hřebene

Pokud je podlaha voblast hřebene je spojitá, podél hřebene je vyříznuta díra, která by neměla dosáhnout konce žebra 30 cm. Asfaltová dlaždice se pokládá před začátkem díry, po které je nainstalován speciální profil hřebene s větracími otvory.

Instalace hřebene

Je upevněna pomocí dlouhých střešních hřebíků.Na dlouhém hřebeni lze použít několik prvků, které jsou spojeny od začátku do konce.Namontovaný kovový hřeben je pokryt hřebenovými dlaždicemi.Ochranný film se z něj odstraní, potom se fragment fixuje čtyřmi hřebíky (dva na každé straně).Instalaceměkká dlaždice na hřebeni splňuje převládající vítr, jeden fragment přichází na další 3-5 cm.

Instalace hřebenové měkké dlaždice

Hřebenová dlaždice je rozdělenave třech částech hřebenové okapy.Perforace se aplikuje na ni, fragment je odtržen podél ní (první ohyb, stlačení ohybu, pak odtržení).

Stejné prvky lze vyříznout z obyčejných dlaždic.Je rozdělena do tří částí a nevenuje pozornost výkresu.Výsledné dlaždice vyřízly roh - asi 2-3 cm na každé straně.Střed fragmentu se zahřívá ze dvou stran konstrukčním vysoušečem vlasů, uprostřed položeným na tyč a jemným lisováním se ohýbá.

Žebra a přebytky

Žebra jsou pokryta hřebenovými dlaždicemi.Pod ohybem v požadované vzdálenosti je odražena linie maskovací šňůrou.Okraj dlaždice je vyrovnán podél ní.Položení pružných dlaždic na hraně jde zdola nahoru, každý fragment je slepen, poté se odchyluje od horního okraje 2 cm, je upevněn hřebíky - dva na každé straně.Další fragment je položen na 3-5 cm.

Návrh okrajů střechy z měkkých tašek