Jak postavit dřevěný dům na kovovém rámu

Po zakoupení pozemku jste přemýšleli o tom, co potřebujete někde bydlet v době výstavby domu.Takové dočasné obydlí v zemi nebo na zahradním pozemku je změna domu.Malá izolovaná struktura, obvykle 3 * 6 nebo podobně.Na trhu je tolik nabídek: ze dřeva a kovu.Jejich kvalita je však více než pochybná, při stavbě používají nejlevnější materiály.To lze snadno ověřit výpočtem nákladů, které vám vzniknou, pokud se rozhodnete provést změnu domu vlastníma rukama.Se stejnými rozměry pravděpodobně nebudete levnější, a pokud dojde k úsporám, pak malý.Budete uvažovat o běžných materiálech, nikoli o nejlevnější.Ale z hlediska kvality a trvanlivosti jsou domácí domovní domy mnohokrát lepší než ty zakoupené.

Změna domu na místě je první (nebo druhá po) budova, která se objeví na místě

Z čeho a jak postavit

Téměř všechny měnící se domyNavazuje na technologii rámu.Jako stavební materiály pro rám se používá dřevěný nosník o velikosti nejméně 100 x 150 mm nebo profilovaná kovová trubka 60 x 60 x 2 mm.

Pro opláštěnívýběr materiálů je mnohem širší.Použití:

V každém případě je obložení provedeno ze dvou stran - vnější a vnitřní.Exteriér může být kovový, ale uvnitř často tvoří buď podšívku nebo překližku nebo OSB.

Jedna z možností pro zahradní kajuty

Mezi oběma obklady je umístěna tepelná izolace.I když je struktura dočasná, jarní a podzimní a někdy i letní noci, mohou být velmi chladné.Proto bez izolace - v žádném případě.Ohřívač může být libovolný.Minerální vlna je lepší, polystyren je levnější.Extrudovaná polystyrenová pěna má nejlepší vlastnosti, ale také nejvyšší cenu.Stačí si vybrat topení, mějte na paměti, že pěna nevylučuje zvuky, takže zejména nervózní lidé nebudou moci spát.Proto je nejlepší volbou minerální vlna.Jakou vrstvu?Pokud je to mysl, pak ve středním Rusku, nejlépe 100 mm, ale nejméně 50 mm.

Upozorňujeme, že podlaha musí být také izolovaná.Obzvláště podlaha.Dno se velmi táhne.Proto by to mělo být dvojí: nejprve, ponořte, shora, napříč deskou, dejte klády, ohřívač mezi nimi a poté dokončovací podlahu.

Uspořádání a výkresy

Navzdory skutečnosti, že se budova považuje za dočasnou, často se z ní stává hustý lázeňský dům nebo penzion.Proto i v kabinách je něco jako dispozice.I dočasné bydlení by mělo být relativně pohodlné.

​​

Výměnný vůz

Existují dva hlavní typy přestavovacích domů: přívěs a vesta.V budově typu „přívěs“ je vstup na straně, nedochází k oddělení uvnitř, v extrémních případech je umístěn příčka - 1,5–2 metry od vstupu.Tato místnost slouží jako šatna vestibulu a sklad pro uložení nářadí. Toto je nejjednodušší možnost.

Výkres výměnného vozu s rozměry

Na výkresech budou grafické a digitální symboly, jejich interpretace na níže uvedené fotografii.

Označení na výkresech

Tílko

Nejoblíbenějším uspořádáním je tílko.To je, když je vchod uprostřed.a uprostřed je oplocen a používán jako předsíň, spíž atd.Účel ostatních dvou místností se může lišit.Někdo používá obě ložnice, někdo jako kuchyň.

Dvě místnosti a předsálí

S malou uzavřenou komorou

Pouze předsíň bez spíž

Změnit dům s toaletou a sprchou

Ne každý souhlasí, že na spartánském způsobu života povede i na staveništi nebo v letním domě.Vyžaduje se alespoň základní občanská vybavenost.Pravděpodobně je však lepší postavit je samostatně.

Jak postavit toaletu na ulici, přečtěte si zde a jak udělat v tomto článku letní sprchu.

San blok je na okraji - moudřejší rozhodnutí, zejména pokud uděláte samostatný vchod

S toaletou [[PDN 83]

Po výběru výkresu nezapomeňte při vývoji rámu kabin, že stojany musí být umístěny na spoji stěn.Pokud na stojanydveře jsou upevněny, musí být vyztuženy - dvojité.

Základ pro kabiny

Protože konstrukce je dočasná a lehká, slouží jako základ obvykle sloupy nebo bloky.Častěji - bloky.Žádoucí - konkrétní, standardní.Ne - můžete použít jakoukoli konstrukci, ale s vysokou hustotou a ne dutou.

Příklad sloupce pro založení základny pro změnu domu

Jsou umístěny na připraveném základu.Pokud jsou půdy normální, stačí odstranit trávník a vyrovnat zem.Pro větší spolehlivost vykopat malou jámu pod každým blokem s hloubkou asi 20-25 cm. Drcený kámen střední frakce se do ní nalije a dobře zhutní.Bloky jsou umístěny na takový substrát.

Upozornění!Horní okraj by měl být nastaven na úroveň (v jedné vodorovné rovině).Rovněž je nutné zkontrolovat geometrii základu: úhly jsou přesně pod 90 °, úhlopříčky jsou stejné.

S šířkou převlékárny nejvýše 2,5 ma použitím dřevěného trámu pro rám jsou bloky umístěny v každém rohu a také pod místy, kde se příčky rozbíhají.Pokud bude budova bez příček, závisí odstup - každých 1,5 - 2 m - na průřezu nosníku a plánovaném opláštění, jakož i na hmotnosti střešní krytiny.Při šířce 3 m nebo více je nutný prostřední paprsek a základna pro něj.V tomto případě se získají tři řady bloků.

Příklad nadace pro chalupu se třemi metry šířky

Aby se zabránilo vlhkosti v prostorách, kladou na bloky vodotěsnost.Můžete - dvě vrstvy střešního materiálu, můžete - dalšíhydroizolační materiál, dokonce i filmy.Další možností je potažení bitumenovým tmelem.Na tomto základě lze nadaci považovat za připravenou.

Podrobná instrukce: fotografické zprávy s vysvětlením

Z popisu je obtížné porozumět některým věcem.Bez ohledu na to, kolik toho čtete, ještě tomu nerozumíte, nebo alespoň neuvidíte, jak to ostatní dělají.To je důvod, proč jsou fotografie stavby změnových domů užitečné: můžete zvážit, jak byly uzly vytvořeny, a najít řešení pro sebe.Toto je druh manuálu pro ty, kteří se rozhodnou stavět na vlastní pěst.

Výstavba dřevěného přebalovacího domu

Přebalovací dům byl postaven ze dřeva v venkovském domě.Rozměry 3 * 6 m, izolované - pro přechodný pobyt po dobu výstavby domu.Byly použity následující materiály:

 • deska 50 x 100 mm - 28 ks;
 • dřevo 100 x 150 mm - 5 ks a 50 x 50 mm - 24 ks.
 • bloky 20 x 40 x 20 mm - 20 ks;
 • desky na střeše 25 x 150 mm - 10 kusů;
 • drážkovaná podlahová deska o tloušťce 30 mm - 21 ks;
 • Obaly třídy A 5 balení po 6 metrech a 6 balení po 3 metrech;
 • ruberoidní 4 role;
 • polystyren - 4 metry krychlové;
 • okna 90 x 90 cm - 2 ks;
 • dveře;
 • Senezh Ultra - 10 l;
 • úhly a desky pro vyztužení kloubů;
 • upevňovací prostředky (hřebíky, samořezné šrouby, dokončovací hřebíky), montážní pěna.

  Takto vypadají materiály na místě

. Vzhledem k tomu, že ceny materiálů jsou velmi závislé na regionu, nemá smysl hovořit o nákladech na výstavbu.Ale podle tohoto seznamu můžete sami určit s poměrně vysokou mírou přesnosti, jak moc vaše konstrukceruce změnit dům.

Upozorňujeme, že tento seznam neobsahuje žádný střešní materiál (byl plánován ondulin) ani sklo.Podšívka pro výzdobu interiéru nebyla zakoupena.

Před zahájením výstavby bylo veškeré dřevo, s výjimkou podšívky, ošetřeno antibakteriální úpravou Senezh Ultra.Pokryté ve dvou vrstvách.Kvalita zpracování by tedy měla být normální.

Zpracování dřeva

Označili jsme místo stavby.Rozhodli jsme se dát bloky na pískové lože.Vykopali díry v hloubkách 25-30 centimetrů, nalili písek a zhutnili.Dejte bloky.Nejprve postavili dva extrémní, položili na ně rovnou desku, na to - úroveň.Takže dejte extrémní bloky.Poté byly pod výškou desky přizpůsobeny mezilehlé.Takže ze všech stran.

Vystavujeme bloky

Poté položíme páskování.Bar 100 * 150, viděl na půl stromu.Přeložte, přitáhněte k sobě pro spolehlivost pomocí svorníků.

Takto se rozdělují na půl stromu

A takto položí prostřední paprsek

Poté, co zkontrolovali úhly a úhlopříčky, srazili kolíky

Klády byly položeny v dalším kroku.Byly umístěny po 50 cm, skrz jednu položíme také stojany.Vyrobeno z desky 50 x 100 mm, umístěné na úzké části.

Položili polenové klády podlahy

Rozhodli se okamžitě sestavit regály s krokvemi na zemi, posílit spáry rohy a poté je nainstalovat hotové.Sbíráno ze stejné desky 50 x 100 mm.

Srazíme přední sloupek - je delší, zadní a krokve

Beathřebíky a desky byly zašroubovány šrouby

Sloupky byly upevněny dočasnými výložníky

Sloupy byly přibity dlouhými hřebíky.Poté byly všechny body upevnění vyztuženy rohy a destičkami.Byly již osazeny samořeznými šrouby.

Na bocích kmene byly přibity tyče 50 x 50 mm.Výsledkem bylo „hnízdo“ pro pokládku pěny.Byla umístěna na montážní pěnu: hermeticky i spolehlivě.Podlahová deska byla přibita nahoře.

Přibitý blok na dvou stranách kmene

Byla položena pěna

)

Podlaha byla položena nahoře

Poté začala fáze obložení.Nejprve položili na bok další stojany a posílili je výložníky.

Další vzpěry a výložníky dodávají budově větší tuhost

Nyní je obklad přímo proveden.Na krátkou stranu šla podšívka balení 3 metrů, na dlouhých 6 metrů.

Začátek opláštění

Po dokončení opláštění na polovinu položil bednu pod střechu.Deska 25 x 150 mm byla přibita v přírůstcích 30 cm, rozteč 20 cm podél okrajů (aby převis vydržel).Potom pokračovali ve stříhání.

Na místa, kde budou okna stát, dali hypotéky - desku, která leží přes stojan.Rám okna bude na něm spočívat.Upevněné hřebíky skrz a skrz, ale klouby byly navíc vyztuženy rohy.

Hypotéky byly instalovány v místech, kde se mají okna upevňovat.

Když byly zadní a matné boční stěny téměř úplně našity, byl na střechu navinut materiál střechy.Bude lhátdokud nekoupíme ondulin.

Opláštění pokračuje

​​

Opláštění je téměř připraveno.Dveře byly zakoupeny bez dekorace - pouze rám, který byl potažen dřevovláknitou deskou

Začátek opláštění dveří

Zatímco jsme dokončovali přibíjení obložení zvenku, práce byla také v plném proudu - kladenpolystyrenová pěna.Šířka plachty je 100 cm, vzdálenost mezi stojany je 95 cm. Musíme stříhat tenké proužky.

Umístíme mezi stojany polystyren

Abychom zabránili „padnutí“, chytíme horní část tenkými rohy, které samozřejmě připevňujeme pouze k tyčovému trámu.

Takto vypadá místnost s pěnovou vložkou zevnitř

Nahoře vidíte rohy, které drží pěnu

podšívka je uvnitř, ale podšívka je u konce.Při přechodu na malování venku.Vypadá to docela dobře, zdá se.

Vypadá to, že z vnější strany je to malovaný převlékací dům

Koupili jsme podšívku a dokončili výzdobu interiéru.

Uvnitř také zbili obložení

Začali jsme vyrábět přepážku.Byla odebrána ze stejných desek - 50 x 150 mm.Klouby tradičně zesílené rohy.Podšívka - podšívka.

Odtoky pod přepážkou

Opláštění na jedné straně obložení

Střecha byla izolovaná.Použili jsme stejný polystyren a stejnou technologii - opřené o rohy.

Izolace stropu šatny

Spáry s izolací stěn byly napěněny pěnou.

Spoj s tepelnou izolací stěn bylpenový

Poté, co začali obkládat šindel.

Začátek opláštění stropu šindelem

Opláštění stropu dokončeno

Začali jsme pokládat krytinu.Koupili ondulin a položili ho ohromující vlnou.Připevněn ke každé vlně pomocí speciálního hardwaru zakoupeného s ondulinem.

Upevnění ondulinu na střechu domu pro změnu zahrady

Poté začali připomínat interiér.Příčka byla také izolována pěnou, opláštěnou na druhé straně obložení.

Téměř kabelová přepážka

Dokončujeme kus nad dveřmi

Stěna tedy vypadá v konečné verzi

Podšívka uvnitř je potažena lakem na vodní bázi.Dává pouze světlé tónování v mírně tmavší barvě.Filmy na dřevo se zdají být jako ne.Pokud se podíváte přímo, obecně se zdá, že strom není ničím pokrytý.Pouze při pohledu ze strany pod určitým úhlem je lesk viditelný.

Toto je po lakování

Lak je na podlaze již opatřen fólií: takže dřevo neotírá.Pokryté ve dvou vrstvách.

Poté, co jsme pokračovali k ozdobě převisů.Byli všité stejné obložení.Obecně platí, že práce s podšívkou trvalo nejvíce času.

Uzavřeme převisy střechy

Přední strana je téměř hotová

A to- pohled z boku

Kovový rám pro šatnu

Kov byl vybrán jako základ spolehlivějšího a odolnějšího.Myšlenka, žemožná bude třeba dům změnit.Pokud je rám vyroben z kovu, nic není ohroženo.

Chystáme postavit něco podobného jako dům pro změnu

Velikost byla stanovena na základě délky rohových bičů: 11,7 m. Objevily se následující rozměry: 2,8* 5,8 m, výška - 2,5 m. Rám je svařen z rohu s policí 75 mm, tloušťkou 6 mm.

Nadace byla vytvořena na vlastních postech: stavba začala na podzim a nebylo ještě co dělat.Bylo tedy rozhodnuto vyplnit vyztužené sloupy: šest kusů.Nejprve je místo označeno, poté určují místa pro sloupy nadace.

Označení místa a základny pro sloupy

Doly 50 x 50 cm jsou vykopány, celková hloubka je asi 30 cm. Drcený kámen se nalije na dno vrstvou asi 10-15 cm.a pevně vrazil.Na stejné množství písku, také s pěnou.Díky tomu podestýlka dosáhla stejné úrovně se zemí.

Na dno byla položena střešní krytina, aby vlhkost neopustila beton, a obvykle by „spíše vyzrála“ než vysušila.Poté se sestaví bednění a v něm se položí kování.

Vypadá to jako bednění pod sloupem a výztuží

Místo je suché, voda opouští normálně, takže by nemělo dojít k problémům. Svařování bylo zvládnuto pouze, takže armatury, ať už svařované nebo kroucené, jsou nejasné.

Před nalitím betonu

Všechno se nalije betonem pokrytým fólií: do konce října, aby měl beton normální pevnost, musí být zabalen.

Sloupce jsou ovinuty

Rám rámu byl dlouho vařen - celou zimu: mrazy, přetíženív práci jim nebylo dovoleno jednat se správnou frekvencí.Základna byla vařena z rohu 75 mm, do výztuže byla vložena tloušťka 6 mm, 40 x 2 mm.

Začátkem rámu převlékárny z kovového rohu je spodní postroj

Boční části byly uvařeny celé, poté byly pomocí 4 lidí umístěny ve svislé poloze a upevněny.Profilové trubky 40 * 40 * 2 mm šly do stojanů, ke kterým budou připevněny okenní a dveřní rámy.

Rámy jsou sestaveny vleže

Nejnevhodnějším okamžikem je změřit úhlopříčky samotné.Musí být neustále sledovány, ale dělat je nepříjemné.Ale všechno musí být nastaveno, jinak dojde ke zkreslení.

Aby se zvýšila tuhost, svařovaly se kovové rohy v rozích.Obdrželi je, když propustili roh (40 mm).Bylo možné koupit pásek, ale použil rohové lemování.

Pruhy pro tuhost v rozích rámu

„Pohled do rohu“

Bylo to těžké,když dali rámy: v chladu, jen s tlustými rukavicemi, ale je těžké je udržet pevně.Protože se opírá o desky, všechno je možné.Ale úhel byl přísně dodržován.

První obrys je odkrytý

Za účelem pevného připevnění k rámu jsou kovové desky svařovány pod úhlem.

Poté, co byly odkryty boční stěny rámu, byly pevně spojeny pomocí kovového úhlu

Celý rám byl postupně sestavován.

Boky jsou zvednuté a svařované

Desky svařujeme v rozích: nad a pod

)

Sváříme několik paprskůnahoře.Nyní je rám pro převlékárnu „železo“

Rám z kovového rohu pro převlékárnu je připraven

Nyní obložení zůstává.Může to být libovolný: alespoň stejná podšívka, panelová budova, alespoň ekonomická varianta - překližka a OSB.Pro připevnění bělidla do rohu je výhodnější upevnit paprsek a k němu je přepravka a vše ostatní již pevné.Stejná situace platí pro krokvový systém: po obvodu jsou přišroubovány na šrouby pomocí předběžného šroubování, k nim jsou připevněny krokve.

Podobná videa