Jak postavit kuřecí bederní léto s procházkou

Někdo chce chovat slepice na místě nebo chalupě pro duši a někdo pro ekonomiku.Na tom nezáleží.Je důležité, aby potřebovali pokoj - kurník.A pak okamžitě vyvstává řada otázek: jaká velikost, co, jak udělat, co by mělo být uvnitř.Koneckonců, při stavbě kuřecího družstva v zemi, musíte toto všechno okamžitě vzít v úvahu.Pak pro vás bude snazší sloužit a kuřata vás potěší přírůstkem hmotnosti a velkým množstvím vajec.

Na jaře je zpravidla vysazen pták a první kuřecí bedra je zřízena v létě.Pokud nechcete ptáka chovat v klecích, pak je rozumnější postavit ho hned na hřebeni - oploceném prostoru, kam budou chodit během denního světla.

Letní družina s procházkou

Toto kuřecí družstvo je vhodné v venkovském domě, na soukromém dvoře, je postaveno rychle a snadno.Vytvářejí společný dřevěný rám, rozdělený do dvou nerovných částí.Velké - pero - je sešité sítí, druhé - menší - je odkloněno pod kuřecí mušku a je z vnější strany opláštěno nějakým materiálem, uvnitř je osazeno hřady.Metodika konstrukce je stejná jako rámová dřevěná bouda.

Udělejte si letní kuře v zemi za pár dní

Takový letní kuřecí mech v zemi je ideální volbou pro 5-20 kuřat.Můžete stavět na 50 a na 100, čím větší je počet hospodářských zvířat, tím větší bude požadovaná velikost aposloupnost akcí zůstane stejná.

Jedna z možností letní letní procházky „s více jednotkami“

Pokud mluvíme o kuřecí hale, pak pro 5-6 kuřat budete potřebovat 3 čtverce, 10 slepic- 5 čtverců, pro 20 slepic - 10 čtverců.Je vhodné věnovat více míst na procházky, ale vše záleží na vaší realitě.Přístup je tento: nosnice, pokud ztloustnou, spěchají se horší, takže je vhodné jim přidělit více prostoru.U brojlerů je opak pravdou: musí se trochu pohnout.Proto zabírají méně místa.

Konstrukce je krok za krokem

Rám je první věc vyrobená ze dřeva.Je vhodnější je sbírat přímo na místě, které bylo pro ptáka plánováno v rámci letního bydlení.Je pohodlnější jej vyčistit, pokud vám výška uprostřed umožňuje dosáhnout plné výšky.Každý má jinou výšku, ale můžete se soustředit na 2 metry.

Pokud stavíte pro 5–20 kuřat, můžete si vzít paprsek o velikosti 50 x 50 cm. Bude směřovat na svislé sloupky a na svahy, které tvoří střechu.Zbytek lze sbírat z okrajové desky 100 x 40 mm.Rámeček, který vidíte na fotografii.

Je rozdělena na dvě nestejné části - chůzi a slepici.V tomto případě je délka 1,5 m + 4,5 m. Pokud je dosah velký, budete možná potřebovat další stojany, které neumožní ohýbání tyčí.V zásadě je již třeba instalovat zde (každé 2–3 metry), ale značná tloušťka desky (40 mm) a lehký materiál na střeše (fólie) to neumožnily.Jakmile vytvořili rám, zvažte venkovský dům postavený v 1/3.

Rám letní spolupráce s rozsahem

Další je uspořádáníbouda pro kuřata.Položte další příčku mezi dva mezilehlé nosiče, které označují hranici chodící oblasti a kuřecího koše.Je naskládán mezi dva svislé sloupky upevněné hřebíky.Pro jistotu můžete rohy posílit.Poté se položí zpoždění, položí se na ně podlaha.Na podlahu můžete použít palcovou desku (25 mm), překližku odolnou vůči vlhkosti nebo OSB .

Sbíráme podlahu v kuřecím koši

Sex v letním pobytu je velmi žádoucí.Za prvé, teplejší a za druhé, nikdo nebude kopat.No, je výhodnější ji vyčistit.Čipy byly nality na podlahu: slepice se v ní dobře kopají a dobře absorbuje vlhkost.Pak se odvážili všechno, provedli to.

Uvnitř je tato verze koňského koše rozdělena na dvě poloviny - pro různá plemena kuřat (nosnice s brojlery se nepřijdou) jsou tedy dvě dveře.Jsou vyrobeny na obou stranách středních sloupů.Stěny jsou čalouněny hranovou deskou.Kousky desky jsou přibity ke stojanům rámu.Prkna byla odebrána z palet - délka stačila.Obzvláště o sloty se nemuseli bát, pak uvnitř průvanů byly pak opláštěny lepenkou (krabice byly vzaty v obchodě).Upevnil se sešívačkou a sponkami.

Mezi prkna prken a lepenky přibila další malá kovová síť: od hlodavců a jiných malých tvorů.

Toto jsou dveře do kuřecího koše (pravá a levá polovina) a vnitřek kuřecí stáje - před čalouněním kartonem

Poté, co byly připraveny stěny a podlaha, jsme začalik uspořádání střechy.Vyplnily podélné proužky (tenké) pokryté zesíleným filmem.Je mnohem spolehlivější než běžný polyethylen.Je to lepší, samozřejmě, polykarbonát, alespoň přes drůbež, ale je dražší, i když mnohem trvanlivější.

Nedělali jsme vědomě „tmavou“ střechu: pak musíte udělat okna, a to je další problém.Ale pokud chcete, můžete si udělat střechu a okna.

Toto je pohled zevnitř kuřecí mušle na strop

Aby se zabránilo vinutí, bylo několik kolejnic přibit shora.S tímto designem může být film odstraněn na zimu: vyztužený může trvat několik let.

Jak přibíjet film

Polovina procházky je pokryta lepenkou: takže v horkých dnech je místo, kam se schovat.Karton byl položen na rošty a nahoře už byl film.Chůze je také rozdělena mřížkou, protože tato další deska byla přibita.Ke třem vodícím kolejnicím a sponám byly připevněny malé kovové pletivo.

Pohled z pěší vzdálenosti na slepici: dvě poloviny jsou jako dvojčata

Boky byly pokryty plastovou sítí.Na dno položili kámen: pták ho nevykopává a jiná zvířata se na vnější stranu nevejdou.

Toto je čelní pohled

Vybudovat takový kuřecí koňak v venkovském domě je otázkou jednoho, maximálně dvou dnů.A hlavní - teplý - kuřecí přístřešek může stát otevřeno celé léto - vyschnout, větrat.Na začátku chladného počasí je pták přemístěn do zimních bytů.

Možná vás bude zajímat, jak provést automatické zavlažování v zemi nebo přibližně zavlažování kapkami.

Co dát dovnitř

Vnitřní uspořádání kuřecího moku v zemi je stejné jako v zimním bytě.V perudát pití misky a krmítka.Krmné žlaby s kliky uprostřed jsou lepší, aby se nenasazovaly - kuřata na nich sedí, vrh je v zádi, musíte to zahodit.Nejlepší možností jsou plavidla s nízkými stranami pro malá zvířata a vyšší pro dospělé ptáky.Pak stojí poblíž a klidně kloví.

Upevněte obyčejné silné větve - tady jste posazeni pro kuřata.Kuřecí bedra v zemi je více než dost

Uvnitř kuřecí bedny musíte udělat okouna.Jeden metr jde na 5-6 slepic malých plemen a na 4-3 velké.Dělají to ve výšce asi 50 cm. Husté větve se mohou ubytovat v kuřecí bedně v zemi.Jen je dobře upevněte.

Hnízda bude zapotřebí.Staré bedny se hodí na suché seno.Můžete je vyrazit ze zbytků desek, zbytků z překližky, dřevotřískových desek a dalších podobných materiálů.

Přibližný výpočet je jedno hnízdo na 2-3 slepice.Budou spěchat hlavně do dvou nebo tří hnízd a pravidelně je měnit, ale někteří kuřata si pro noc vyberou prázdné.

Můžete si vyrobit taková civilní hnízda

Umístili je na podlahu, pokud není dostatek místa, některé visí na zdi a vytvářejí pro ně žebřík.Gangway - nakloněná deska s tenkými proužky přibitými napříč - takže tlapky mají co držet.U letních bytů to stačí.

Přečtěte si více o vnitřním uspořádání kuřecího moku zde.

Fotografie krásných kuřecích mechů

Trochu fantaziea kuřecí měď se stává ozdobou na pozemku
Možnost pro ty sspiknutí je malé: pro 5-10 kuřat to lze snadno udělat
Tento kuřecí koňák je postaven superrychle: srazí obvod desky,plastové trubky jsou upevněny, příčky jsou vyříznuty z OSB.Mini-kuřecí bedra pro 5 kuřat je téměř připravena - zbývá fixovat film přes pero a něco hustšího přes boudu
kuřecí chata, ne stodola
Zabírá málo místa a je vhodné udržovat
)
Další varianta s vysokou polohou mini družice
[[PN 118]
Mobilní slepičí kurník pro 5 kuřat.Pohybujte se alespoň každý den
To se stalo těm, kteří udělali takový kuřecí koňák za poskytnutí
]

Jak vidíte, slepice pro letní chaty mohou být ozdobou.Existují velmi jednoduché modely, které jsou vyráběny podle typu rámových skleníků - na obloukech plastových trubek.