Jak postavit letní kuchyni (40 fotek)

Koupat se v létě v domě, pokud můžete trávit čas na čerstvém vzduchu?Není to dobrý nápad.A vařit nebo dělat zvraty je ještě horší.Je mnohem příjemnější a užitečnější trávit čas pod baldachýnem nebo v lehké očištěné budově, kterou mnozí nazývají „letní kuchyní“.Připravte si letní kuchyň, kterou udělejte sami, a to zejména otevřené možnosti.

Otevřená letní kuchyně: pohledy a fotografie

Otevřeno - jedná se spíše o otevřený altán nebo verandu.Velmi dobrá volba pro teplé období.Ne ve všech regionech, dokonce i v létě můžete strávit dlouhou dobu na ulici.Pak dělají uzavřené letní kuchyně - to je již malý dům, který lze postavit pomocí jakékoli technologie, která se vám jeví jako nejatraktivnější.

Letní kuchyně - přístavba

Začněme od otevřených ploch.Pokud se má v létě převést hlavní činnost na čerstvý vzduch, bude vhodnější připojit letní kuchyň ke stávajícímu domu.V tomto případě udělejte verandu.Nejčastěji jej nejprve otevřou.Nejjednodušší je vyrobit dřevěnou nástavec.Ve velmi otevřené verzi to mohou být jednoduše sloupy podpírající střechu.

Nejjednodušší možností je několik sloupů,Připravte si kuchyně, které podporují lehké zastřešení

Tato varianta je velmi dobrá pro jižní regiony, kde většinu roku na ulici můžete být libovolně dlouhé.U více severních regionů nebo pokud se jedná o trvalé bydliště, se obvykle rozhodnou prodloužení prodloužit.Nejprve provedou zábradlí, a pak často přemýšlejí o něčem jiném, aby uzavírali lety: Chci prodloužit „dobu používání“.Otevřená letní kuchyně se tak uzavře.

Otevřená letní kuchyně ze dřeva připojeného k domu

Nejběžnějším materiálem pro tento druh příloh je dřevo.Je to plast, odpouští mnoho chyb, které lze následně bez rozdílu opravit, takže je snadné pracovat i bez dovedností.Je také lehký, protože základem pro letní kuchyni vyrobenou ze dřeva může být lehký - sloupový nebo hromadu, můžete - s roštem.

Druhým nejoblíbenějším materiálem je cihla nebo dekorativní kámen.V přítomnosti „přímých“ rukou a při sledování technologie mohou amatérští vývojáři s tímto materiálem pracovat.Není stojí za to postavit dům bez zkušeností, ale můžete zkusit položit sloupy a příčky pro letní kuchyni.

Příklad přístavby domu s cihlovými sloupy

Ale i když cihlový nebo kamenný sloup váží nejvýše sto kilogramů nebo více, je základem pro nějje vyžadována pevnější.Pokud vezmete v úvahu, že bude stále brát zatížení ze střechy, pak budete muset udělat tyče nebo hromady, sdobrá únosnost.

S sebou na stranu domu - otevřená terasa se sporákem a grilemzáklad a pásek pod pásem mrazu.Pokud tato možnost není vhodná - hloubka mrazu je velká nebo půda nedovolí, budete muset buď vyrobit monolitickou desku nebo opustit cihlové zdi, což je provede pomocí jiné technologie, i když jsou ze stejného dřeva nebo podle technologie štítového rámu. Vlastní letní kuchyně je dobrá, protože znáte všechny konstrukční prvky do nejmenších detailů a následně můžete budovu upgradovat.

Samostatná budova

Někdo nemá rád kuchyňské vůně, které se mohou dostat do domu z přístavby.Potom je v určité vzdálenosti od domu postavena malá budova.Přítomnost letních kuchyní je téměř nezbytnou vlastností soukromých domů v jižních oblastech.Před érou klimatizačních jednotek bylo vaření v místnosti v opravdovém mučení: vysoká teplota „přes palubu“, vyhřívané stěny a dokonce i teplo z kamen - podmínky jsou pekelné, zatímco ostatní místnosti jsou také vytápěny.Proto vytvořili alespoň malé samostatně stojící domy, altány, do nichž ve městech dali plynový sporák a válec se zkapalněným plynem, ve vesnicích postavili malý sporák.Někteří dokonce vařili na "kyrogas" nebo primus.

Kombinovaný otevřený-uzavřený typ

Moderní technologie klimatu umožňuje snížitne všechny tyto nepříjemnosti, ale stále se staví samostatné letní kuchyně.Často jsou stále používány jako penzion - takže je vyrábějí s podkrovím.

Nejlevnější možností jsou sloupy podpírající střechu.Mohou být dřevěné, cihlové nebo kombinované - skládající se ze soklu z kamene a horní části dřeva.Z hlediska provozu je to nejlepší volba: dřevo je chráněno před účinky většiny srážek a zároveň není příliš velká hmotnost.

Optimální typ sloupů pro otevřenou letní kuchyni

Existuje celá řada možností pro volně stojící otevřené letní kuchyně.Jsou postaveny na stejném typu jako altány, ale možná jsou velké.T zde lze nalézt technologii výstavby otevřeného prostoru z cihel, je zde popsán proces vytváření stromu.

Někdy mohou mít gril nebo gril.Jak udělat jednoduchý páječko z cihel zde, asi z cihel grilovat - zde.

Jedna z nejjednodušších možností

Co udělat podlahu od

Podlahu v takové kuchyni lzepromenáda.Je to jednodušší, ale mnozí jsou v rozpacích, že dřevo bude prakticky nechráněné.Existují dva způsoby, jak problém vyřešit.Prvním je použití účinných ochranných impregnací - jako jsou oleje nebo vosky na dřevo, určené pro venkovní použití.Nevytvářejí lesklý povrch, ale dobře chrání před vlhkostí a nečistotami.Použití laků pro letní kuchyně není dobrý nápad.Jsouzačnou praskat a praskat, aby se obnovil povlak, starý musí být zcela odstraněn, zatímco oleje a vosk vyžadují pouze důkladné předběžné čištění, po vysušení může být nanesen čerstvý povlak.

Tato terasa byla ošetřena terárním olejem Pinotex

Druhou metodou je použití kompozitu dřevo-polymer (WPC), nikoli dřeva.Jedná se o desky, které se skládají ze směsi dřevěných vláken a polymerů.Vypadají a cítí se jako dřevo.Jediným rozdílem je, že se téměř nemění velikost v závislosti na vlhkosti, je však přítomna tepelná roztažnost.Takové desky se nazývají „decking“ nebo „planken“ v závislosti na profilu desky.K dispozici je také „zahradní parkety“.Tento povlak je vyroben ze stejného materiálu, pouze smontován do panelů, jako jsou parkety.Lze je jednoduše položit na zem bez jakékoli přípravy.

Terasa a podlaha v letní kuchyni jsou vyrobeny z KDP - kompozitu ze dřeva a polymeru

Výhody KDP lze připsat dlouhé době provozu, aniž by se změnily původní vlastnosti.Odhaduje se na desetiletí, ale velmi se liší v závislosti na výrobci.Mínus není nejdostupnější cena.Možná je to způsobeno skutečností, že technologie je relativně nová, dosud neovládaná, ačkoli existují ruští výrobci podobných produktů.

Kámen nebo specializovaná deska je lépe schopna odolávat účinkům počasí, ale instalace takové podlahy není snadná.Pokud ji jen položíte na štěrkopískové a pískové lože, zamkněte ji na podzim, v mrazudlaždice může prasknout nebo se odrazit.Musíme vyrobit izolovanou monolitickou desku při dodržení všech technologií: s vrstvou písku a štěrku, izolací, výztuží, litím betonu.Rozměry této desky jsou o 50-60 cm více po obvodu než plánovaná konstrukce.Obecně platí, že náklady a práce jsou vážné, i když je výhodné je provozovat.

Jednou z možností podlahy jsou velké betonové desky vyrobené z vysoce kvalitního betonu

Po chvíli, kdy beton získá pevnost (musí uplynout minimálně 2 týdny, a to sprůměrná teplota + 20 ° C), je možné položit povlak.Můžete použít dlažební kámen - kámen řezaný do vrstev, můžete - žulové nebo mrazuvzdorné dlaždice.

Jednodušší možností je pokládat místo dlažbami.Ale to je výhradně letní varianta.Ale - bez starostí s nadací.

Prostor pro letní kuchyni lze pokládat pomocí dlažebních desek

Je-li letní kuchyně postavena vlastními rukama v zemi, je to pravděpodobně nejlepší volba.Ukázalo se, že je to levné a praktické.

Uzavřená letní kuchyně

Ti, kteří chtějí mít letní počasí za každého počasí pro shromáždění nebo vaření, postavili další hlavní budovy.Nejčastěji se jedná o budovy využívající technologii rámu - rychle a relativně levně, nákladněji, ale důkladněji - z kulatiny nebo dřeva.

Varianta „rámu“ - stojany vyrobené ze dřeva jsou lemovány šindelem

V případě konstrukce rámu je vše velmi jednoduché: stojany vyrobené ze dřeva jsou umístěny s malým schodem (můžete dokoncespojovací desky)pak jsou na obou stranách opláštěny nějakým druhem dokončovacího materiálu.Který z nich si vyberete, dokonce i s šindelem - dřevěný nebo plastový, srub, jakýkoli jiný materiál.Uvnitř, aby se ušetřilo peníze, je často opláštěná překližkou, dřevovláknitou deskou, GVL, OSB nebo podobně.V případě potřeby může být izolován.Rám je opláštěn na jedné straně, je položen ohřívač (obvykle minerální vlna) a plášť je namontován na druhé straně.Můžete izolovat nejen okamžitě, ale po nějaké době musíte pouze odstranit pokožku na jedné straně.

Jak vypadá „kostra“ letní kuchyně v technologii rámů

Další konstrukce rámu je výhodná v tom, že může mít jakýkoli tvar a základ může být relativně lehký.- v závislosti na půdě - hromada nebo páska.Takové základy jsou také potřebné pro dřevěné budovy - ze dřeva nebo dřeva.Zde jsou všechna pravidla stejná.Je důležité najít nebo objednat projekt a sestavit je věc technologie.

Letní kuchyně vyrobená ze kulatiny

Přirozeně si můžete stavět z jakýchkoli jiných materiálů - od pěnových tvárnic - až po cihly nebo dokonce buta.Je to všechno o částce, kterou plánujete nebo můžete na tuto budovu utratit.Stále levné bude stát výstavbu pěnového betonu, pórobetonu, některých stavebních bloků, adobe.Popelník, stejně jako adobe, lze vyrobit samostatně, takže výběr materiálu je pouze na vás, a pak je vše postaveno podle všech pravidel.Pouze s jednou odchylkou: izolace pro letní kuchyni buď není provedena vůbec, nebo je minimalizována.Dalším bodem je vytápění,zpravidla chybí, a to je také třeba vzít v úvahu při výběru materiálů pro stavbu a dekorace.

Foto reportáž o výstavbě letní kuchyně s otevřenou verandou

Byla postavena letní kuchyně s možností „posezení ve vzduchu“.Proto byla tato možnost vybrána s otevřenou verandou.Spodní část domu je sestavena z tyče 200 x 200 mm, vnitřní mola - od 150 x 100 mm.Navenek, jako zbraňový vozík, ale stojí to bezbožně drahé, protože paprsek byl zavěšen, aby vytvořil podobnou úlevu.

Základem je sloupový sloup.Protože konstrukce je snadná, půda je normální, sloupy byly zakopány pouze 60 cm.

Připravený základ

Postroj byl sestaven ze dřeva o velikosti 200 x 200 mm.Byla předem napuštěna antiseptikem.Rohy byly spojeny jako obvykle - dělali řezy.Příčky byly vysazeny na kovové desky ve tvaru písmene U.Paprsek pevně nepřipevnili, protože stále bude banda, takže budova měla možnost „chodit“.

Montáž postroje

Regály byly vyrobeny ze dřeva 200 x 200 mm, vnitřní výplň 150 x 100 mm.

Montujeme stěny

Stěny byly sestaveny poměrně rychle a bez problémů: nedochází k odřezkům, pouze požadované délky kusů dřeva jsou přibity ke stojanům.Střecha je štíhlá, s malým úhlem sklonu.Na jedné straně je prodloužení nohou krokví větší - aby se vytvořil baldachýn ze strany verandy, který bude také pokrývat před šikmým deštěm.

Poté, co byly smontované stěny zapojeny do krokví

Stropní obložení je vyrobeno z neomítaných desek, kterépak si to myslel na svůj stroj.

Hemming stropu deskou

Toto je po malování a instalaci rámů

Návrh letní kuchyně: foto

Po vybudování letní kuchyně vyvstává další problém: je nutné ji navrhnout.Uspořádání zahrnuje nejen výběr stolu a židlí, je také nutné nějakým způsobem uspořádat pracovní prostor, někde uložit vzduch do kamen, který se zde často vkládá.
)

A další nápady ve formátu videa