Jak postavit voliéru pro pejska, kterou uděláte sami pro sebe

Vedení velkých psů v domě zdaleka není nejlepší nápad, protože potřebují prostor a čerstvý vzduch.Nebyli chováni pro život v interiéru, takže s nimi je nepříjemné žít.Ale vždy není možné pronajmout psa na dvorek „průběžně“.Potřebujete místo, kde ho můžete na chvíli zavřít.Proto staví oplocené oblasti - voliéry.

Co je voliéra

Voliéra je oploceným prostorem pro chov drůbeže, domácích zvířat a psů.Může nebo nemusí být pokryta.

Jedna z možností pro slušné domácí mazlíčky

Psí ohrada je budova, ve které lze zvíře držet.U velkých psů je voliéra vyrobena na ulici, a to takovým způsobem, že po dlouhou dobu vydrží tlak zvířete.

Toto je ohrada (plot) pro malé psy

Ohrada pro malé domácí psy se obvykle chápe jako přenosný plot, který jim umožňuje omezit jejich pohyb.Pro starší štěňata jsou obvykle nutná stejná ohrada, aby se nepohybovali po domě.

Rozměry voliér

Chcete-li si vyrobit voliéru pomocí vlastních rukou, musíte nejprve určit velikost.VšechnyZávisí na plemeni, nebo spíše na velikosti psa.Čím je větší, tím je pro ni nutnější prostornější ohrada, aby se cítila normálně.Pro pastevecké psy, husky psy a jiné ne příliš velké psy stačí pero 6 metrů na osobu.Pro Alabaev, kavkazské ovčáky, mastify a další velká plemena je potřeba mnohem více.Pokud je výběh považován pouze za „uzamčení, dokud někdo nepřijde“, můžete oplocení všech stejných šesti čtverců.Jinak - nejméně 8

Vycházíme ze skutečnosti, že hloubka pera je žádoucí alespoň 2 metry.Šířka „tkalcovských stavů“ z požadované oblasti a dostupného prostoru.

Doporučená voliéra pro velké a střední psy

Typicky je voliéra vyrobena uvnitř.Část místa můžete nechat bez střechy, takže pokud je to žádoucí, může se domácí zvíře vyhřívat na slunci.Ale opuštění stránky bez ochrany nestojí za to: buď váš pes uteče, nebo někdo přijde na návštěvu.Místo „normální“ střechy může existovat mřížka mříží - je dost světla a neočekává se žádná překvapení.

Pokud pes stráví v uzavřeném prostoru a v zimě, můžete poskytnout zimní cestu nebo zateplený stánek.S největší pravděpodobností bude váš strážce mít druhou možnost více.Často raději sedí na střeše kabiny, protože pohled je odtud lepší, a ne každý souhlasí s tím, že vstoupí do uzavřené části - nic není vidět.Můžete rychle vystrčit hlavu ze stánku a musíte utéct ze zimní silnice.Obecně platí, že lépe znáte povahu vašeho domácího mazlíčka.Voliéra není vždy postavena, protože je levnější, alebýt odolný, spolehlivý a pohodlný pro zvíře.

Jaká by měla být výška prostoru pro psa?Protože je pro vás to samé stejné, berou tak vysokou výšku, abyste se mohli bez problémů pohybovat uvnitř.Obvykle je výška od 180 do 185 cm, ale záleží na růstu hostitele.

Pro severní regiony může být vyžadována zahřátá zimní cesta

Pokud necháte psa ve voliéře, shromáždí se jen na krátkou dobu - příjezd sousedů, tým stavitelů atd.- udělejte pouze ohradu se střechou.Je-li plánováno, že zvíře bude po dlouhou dobu ponecháno za plotem, je třeba také stánek.Může být vložen dovnitř nebo připevněn.

Výběr místa pro venkovní klec na nádvoří

Chcete, aby se pro domácí mazlíčky vytvořila venkovní klec, aby se cítila dobře, takže musíte vzít v úvahu povahu a jeho zvyky.Zatímco ve voliéře, pes bude i nadále hlídat své území, takže je nejlepší ploštit se z místa na kopci, pokud existuje.Je velmi dobré, když uvidíte vchod do domu, vstup na místo, nebo alespoň můžete sledovat jeden z těchto důležitých bodů.Při výběru místa mějte na paměti, že by vás měl váš mazlíček alespoň čas od času vidět.Vy nebo členové rodiny.V opačném případě vám bude kňučet a vytí, zejména pokud pes není na omezení zvyklý.

Při výběru materiálů mějte na paměti, že vše, co může být pokousáno, bude kousat

Při výběru místa věnujte pozornost těmto bodům:

  • Je lepší ustoupit z nejbližší budovy nebo plotu nejméně půl metru, jinak odtud odpadkyvyčistit.
  • Voliéra by neměla být vystavena sněhu.Pokud obrovská masa náhle dopadne na střechu vhodným zvukem, pes dostane ránu.Jízda do voliéry bude velmi problematická.
  • Je nutné rozvinout strukturu tak, aby otevřená část směřovala jihovýchodně nebo jihozápadně.V severních oblastech je výhodnější než jih.Jen to nedělejte na sever.
  • Je dobré, pokud se v okolí nachází mohutný keř nebo rozlehlý strom - zakryjí ho před větrem a teplem.

Uvažování o všech těchto přáních není zdaleka snadné, ale jak dobře se bude mazlíček cítit, bude na něm záviset.

Požadavky na design a materiály

Psi velkých plemen s dobrou srstí se nebojí chladu.Pokud jsou po celou dobu na ulici, pěstují hustou podsadu, která dokonale chrání před chladem.Pro ně je to mnohem horší, pokud jsou teplé, pak studené.Co je pro ně stále špatné, je návrh.Silná podsada pak neukládá.Proto musí být jedna z dlouhých stěn voliéry sešita - jedna nebo dvě krátké mohou být uzavřeny.U takového zařízení můžete v jakémkoli směru větru najít klid a pes nemusí stoupat do kabiny.

Musí být sešívány alespoň dvě sousední stěny

Co vyrobit z rámu a jak ho zastrčit

Rámvoliéra je vyrobena z dýmky nebo rohu.Potrubí je lepší /snadnější použít profilový - čtvercový nebo obdélníkový průřez.Tloušťka stěny je od 1,5 mm, průřez potrubí pro stojany je 40 * 40, pro propojky - 20 * 40.A pak se podívej na hmotnost psa,rozměry budovy a plánované materiály.Roh je nyní najít normální kvalitu, a dokonce i hladký - problém, a narovnat to bez speciálního vybavení nebude fungovat.Potrubí je tedy konec konců lepší.Pokud vezmete roh, pak s policí 4-5 cm a tloušťkou 2 mm.

Stěny zastřešení mohou být vyrobeny z imitace dřeva.Ale část směřující dovnitř musí být také zpracována (roztavena)

Jak již bylo řečeno, musí být alespoň zadní stěna zašita a lépe dvě sousední.V oblastech, kde je dřevo levné, obvykle používají hromádku desek nebo desek - imitace dřeva, podlahové desky atd.Otočíme vnitřek voliéry lícem - bolest u psů je velmi nepříjemná věc.Je možné vyměnit desky za překližku, je vyžadována pouze odolnost proti vlhkosti, leštěná, s nízkou emisní třídou (není budova).

Mříž

Rám je často utažen síťovinou nebo svařovanou drátěnou sítí, která se používá při silničních nebo stavebních pracích.Řetěz je velmi nespolehlivý, protože pokud pes usiluje o svobodu, není to jeho překážkou.Velmi rychle si uvědomí, že pokud tlačíte dobře, ohýbá se a klesá, a pokud vynakládáte dostatečné úsilí, může to být zlomeno.To se obvykle stává.

„Malý“ pes proklouzne síťovinou

Ti, kteří ho nedokáží zlomit svou hmotou, používají buňky v síti jako kroky.Mimochodem, velmi pohodlné.Když vyškolili, velmi rychle vyklouzli.A střední a velcí psi, obvykle chytří, takže útěk v tomto případě je jen otázkou času.A pokud tomu tak nenínaučili se zatím šplhat po síti, mohou se zranit na svarových bodech, vyčnívajících okrajích sítě atd.Mřížka je často napadána, takže výskyt nebezpečných prvků je otázkou času.

A jak se dostanou z uzavřeného prostoru?

Pokud se rozhodnete pro výrobu psí voliéry sami a jste se svařovacím strojem trochu přátelští, použijte lištu.Kruh nebo čtverec je vaše volba.Můžete dát trubku malé sekce, ale je to obvykle dražší.Příčky jsou svarovány k rámu svisle.Krok instalace závisí na velikosti psa, takže i když je hubená, nebude se plazit, vzdálenost by měla být menší než šířka hrudníku.

Kovaná voliéra vypadá pevně

Pokud se vám dýmky prostě nelíbí, můžete si vyrobit šperky kované za studena. Pro svého psa prostě nedělejte „schody“ a zužující se ozdoby - mohou být nebezpečné.

Nenechávejte mezeru pod střechou

A znovu: nenechávejte mezeru pod střechou za to nestojí.Ano, je to snazší a méně materiálu je potřeba, ale psi jsou opět chytří a s velkou touhou se dostat do této mezery.A pokud jde o velikost, postačí i ten velký pes.

Paul

Když se plánuje vytvoření voliéry, často vyvstává otázka, z čeho se má podlaha vyrobit.Nejlepší volbou je podlaha z desek a bez trhlin.Drápy mohou uvíznout v otvorech, což může mít za následek zranění osob.Jako podlaha se proto nejlépe hodí drážkovaná podlahová deska .

K vyřešení problému s odtokem lze provést mírný sklon - 1–2 cm zametrJe lepší nelakovat desky, ale ošetřovat je antiseptiky a sušit je - můžete a měli byste.Pokud chcete, aby dřevo bylo tmavší (špína je méně patrná), vezměte olej z dřeva s pigmentem.Je absorbován do pórů, pigment a olej pronikají hluboko.Na povrchu nevznikají žádné filmové vrstvy, ale tekutina a nečistoty se neabsorbují.Potom se dřevo snadno omyje.Ano, složení není levné, ale použití dřeva je mnohem pohodlnější.Povlak musí být obnoven jednou ročně a starý nemusí být odstraněn: čerstvá vrstva (štětcem nebo válečkem) se aplikuje na čistý, suchý podklad.

Podlaha je obvykle vyrobena ze dřeva

Ano, takže podlahové desky ve voliéře nehnijí a že je teplé, je nejlepší zvednout podlahu o 20 stupňů nad zemí.V tomto případě se tam myši a jiná zvířata nebudou usazovat a pes bude lépe vidět dokonce i ležet na podlaze.Aby podlaha nevyfukovala vůbec, můžete ji izolovat.Spodní desky mohou být hozeny, není možné hoblovat, nahoře je vrstva polystyrénové pěny nebo pěnového polyuretanu a na ní je již podlaha.

Pokud je zařízení vybaveno skořápkami, bude mít pes co dělat

Někdy se rozhodnou udělat betonovou podlahu ve voliéře, ale je velmi chladno a pes bude v zimě chladný.Problém je vyřešen sestřelením fragmentů dřevěných podlah.Ale klouzají a pohybují se, což není vhodné pro každého.Můžete udělat dvojitou podlahu - nalijte betonový potěr se sklonem k odtoku a uspořádejte podlahu o 10-15 cm výše.Pak je problém s prosakováním „tekutiny“, do které bude absorbovánpůda.Můžete tak umýt podlahu ve voliéře a na plošině a zbavit se zápachu a nečistot.

Zastřešení

Střecha krytu může být vyrobena z jakéhokoli materiálu z jakéhokoli materiálu.Můžete sklon, s mírným sklonem zpět, můžete - dva nebo čtyři.Aby se déšť a sníh dostaly dovnitř co nejméně, je vhodné provést převisy, to znamená, že střecha by měla být větší než velikost rámu.Minimální dosah je 20 cm. Pokud potřebujete udělat voliéru s vlastními rukama za minimální cenu, zvažte variantu s jednostrannou střechou.Mimochodem, může mít zkosení nejen zpět, ale také na jedné ze stran.

Výkres ohrady z pultové střechy.Instalace je nejlevnější a nejjednodušší

Pro ohradu pro psy můžete použít jakýkoli střešní materiál.Pokud se však zajímáte o vzhled místa, je lepší, pokud bude alespoň v barvě a struktuře podobný materiálu na střechu domu nebo budov.

Dveře a zámky

Rám dveří a sloupky, ke kterým jsou připojeny, jsou vyrobeny ze stejné trubky, která šla k rámu voliéry.Naplnění je obvykle také podobné.Závěsy a zámky musí být spolehlivé.Dveře se otvírají dovnitř - je snazší ovládat psa a bude méně problémů.Pokud se dveře otevřou ven, může vás pes náhodou spadnout.Někteří jsou tak rádi, že vidí majitele, že mohou otevřít dveře s osobou, stačí otevřít zácpu.

Zácpa musí být spolehlivá.

Zácpa je dobře zajištěna.Náš alabai odvedl skvělou práci se západkou, ne-li ji západku sklopildolů.Skočil a bušil na něj tlapkou, dokud neotevřel bránu.To navzdory skutečnosti, že zácpa byla ve výšce asi jeden a půl metru a pro uzavření /otevření je nutné křídlo dobře stisknout.Zdá se, že vše, co potřebujete vědět, abyste si vyrobili voliéru pro psa, je popsáno vlastními rukama.Zbývá pouze diskutovat o chovatelské stanici, ale chovatelská stanice je samostatnou záležitostí - existuje mnoho nuancí.