Jak používat laserovou hladinu (úroveň, stavitel letadel)

Mnoho konstrukčních a dokončovacích procesů lze urychlit a usnadnit.Musíte jen vědět, jak používat laserovou hladinu a samozřejmě ji získat.Tato zařízení se také nazývají stavitelé letadel nebo úrovně.Nejobvyklejší možností jsou hranolové laserové úrovně.Do těla tohoto zařízení je zabudováno několik speciálních LED a optických zařízení - hranoly -.Paprsky z LED jsou lomeny do hranolů, což vám umožňuje vytvářet vertikální a horizontální roviny.Na plochách jsou zobrazeny ve formě červených čar, podél nichž je vhodné označit, zkontrolovat odchylky od svislé a vodorovné polohy a mnoho podobných věcí.

Příprava na práci

Před použitím laserové vodováhy musí být nastavena svisle.Existují dva typy zařízení - s automatickou korekcí polohy a bez ní.Pokud vaše zařízení nemá automatické ladění, má úrovně bublin a nastavitelné nohy.Otočte nohy tak, aby vzduchové bubliny byly přesně ve středu stupnice.Poté lze úroveň zapnout.

Jedna z hladin laseru

Je-li hladina laseru samoladěna, malé odchylky - řádově 4 ° -kompenzuje samostatně.Když je poloha nastavena, zazní zvukový signál (v jiném provedení přestane pípat) nebo se rozsvítí zelená LED, což znamená, že je připraveno k provozu (předtím je rozsvícené červené světlo).Pokud nemůžete korigovat normální polohu automatickou korekcí, budete muset ručně utáhnout nohy tak, aby byl úhel odchylky menší.

Jak pracovat s úrovní

Laserové úrovně mohou mít různé sady funkcí.V základní verzi je možné získat svislé a vodorovné roviny, společně je zahrnout a získat průnik.U některých modelů je možné získat bod na zenitu a pod zařízením (instalatér, bod - nadir) existuje také funkce konstrukce dvou rovnoběžných svislých rovin.Další funkce jsou užitečné, ale jejich dostupnost zvyšuje náklady, protože systém se stává složitější.Někteří výrobci přidávají stativy nebo plošiny, které lze standardně namontovat na zeď pomocí šroubu nebo magnetu.

Hlavní funkce úrovně (plotru) třídy domácnosti

Modely se liší v možném úhlu roviny, která je postavena v horizontální ploše (úhel rozmítání).Může být od 110 ° do 360 °.Nejjednodušší způsob, jak pracovat s tím, který dává plné letadlo, ale týká se profesionálních modelů a stojí hodně.Můžete získat plné letadlo s malou rovinou osvětlení.Za tímto účelem se zařízení otáčí kolem své osy.

Při použitíNa pouličním zařízení může být užitečná laserová past.Obvykle se kupuje samostatně.Při nákupu musíte zkontrolovat, zda je tento model kompatibilní s vaším laserem.Užitečné mohou být speciální brýle.Za prvé, budou chránit oči před náhodným vystavením laseru, a za druhé, mohou jasně vidět paprsek.

Používá se při práci na podlaze

Při vyrovnání podlahy je vhodné použít hladinu laseru.Vystavte ji přibližně uprostřed místnosti a zapněte konstrukci horizontální roviny.Na stěnách je vyražena rovná čára, podél které je vhodné provádět značení.

Na stěnách je zobrazena vodorovná rovina

Laserový paprsek je zobrazen také na jakémkoli objektu, který vložíte do jeho cesty.Pomocí této vlastnosti a pravítka (páskové míry) najdete nejvíce vyčnívající a nejvíce „zapuštěnou“ část podlahy.Na základě těchto údajů určíte, na jaké minimální úrovni můžete podlahové potěry vyrobit.Dále podél nalezené výšky udělejte značky na stěnách a pokračujte v instalaci majáků.Mohou být také zobrazeny podél paprsku.Po nastavení laserového paprsku do požadované výšky vystavte zadní část majáku tak, aby byla rovnoměrně osvětlena.

Pomocí stejného vodorovného povrchu můžete zkontrolovat, jak hladce je beton v potěru položen.Paprsek bude viditelný na kopcích a dutiny lze najít pomocí kolejnice.

Jak používat laserovou hladinu pro pokládku dlaždic na podlahu

Laserovou rovinu můžete také použít při pokládce dlaždic na podlahu.K tomu je nutnédostat průnik paprsků na podlahu.Nastavte požadovaný režim, vyberte směr, kterým budete dlaždice pokládat, a podle linie viditelné na podlaze vyrovnejte šev.

Co lze udělat na stěnách

Nyní se zamyslíme nad tím, jak používat laserovou hladinu na stěnách ještě aktivněji:

  • Zkontrolujte, jak je zakřivená zeď.Paralelně s tím jste ve vzdálenosti několika centimetrů laserem porazil horizontální rovinu.Pomocí pravítka nebo měřicí pásky změřte vzdálenost od paprsku k několika bodům na zdi.Je tedy určeno, kolik zdi je zablokováno a na jakém místě najdete výklenky a valy.Tento postup je nutný při vyrovnání stěn.
  • ​​
  • Použitím stejné techniky můžete zkontrolovat svislost rohů.
  • Označte vodorovnou čáru pro upevnění něčeho: nábytek, profil pro strop sádrokartonových desek atd.
  • Získejte nitkový kříž pro pokládku dlaždic na zeď.
  • Mějte svislou čáru tak, aby správně přilepila první list tapety. horizontální pro rovnoměrné dodržení hranice atd.
  • Zkontrolujte svislost sklonů na oknech nebo dveřích.
  • Označte čáru pro pokládku elektrického vedení.

Často je nutné používat laserovou hladinu při opravách a dokonce i později v každodenním životě, když děláte malou práci, často to potřebujete: pověsit něco vzpřímeně, poté nastavit domácí spotřebiče (například pračka) atd.d.

Videonávody o práci s hladinou laseru (hladina)

Jak zkontrolovat přesnost hladiny laseru

Aby bylo možné se bezpodmínečně spoléhat na údaje na laserové úrovni, musí být zkontrolováno.Technické vlastnosti modelu označují maximální přípustnou chybu pro toto zařízení.Udává se v mm /m (milimetry na metr).Samozřejmě čím menší je, tím lepší a toto je jeden z klíčových parametrů, kterému byste měli věnovat pozornost.Ale i když porovnáte různá zařízení stejného modelu, můžete vidět významný rozdíl ve čtení.

Pro normální výsledek opravy by odchylka měla být minimální a lze ji určit kontrolou.Teoreticky by tato kontrola měla být provedena před nákupem, ale jen málo obchodů vám dá tuto příležitost.Poté můžete hladinu laseru zkontrolovat doma, a pokud neprošel testem, vraťte se nebo měňte (neztrácíte kontrolu).Samotný postup ověření ve videu.Existuje mnoho manipulací, ale jsou jednoduché.