Jak sestavit a nainstalovat sprchu

V zájmu úspory místa jsou sprchy instalovány v malých koupelnách.Existují různé konfigurace, podle toho, jak se nazývají sprchový kout, kabina nebo hydrobox.Všichni výrobci však hřeší s jednou věcí: nevhodnými pokyny.Obsahuje seznam dílů a obecné pokyny: umístěte paletu, upevněte stěny ... a všechno ostatní do stejné žíly.Žádné podrobnosti.Z důvodu toho, co se montáží sprchové kabiny stává úkol z kategorie „udělej to sám“.Existuje mnoho různých modelů, je nemožné je všechny popsat, ale popíšeme a ukážeme obecné problémy a metody jejich řešení.

Typy a typy

Zaprvé se sprchové kabiny liší svým tvarem: úhlové a přímé.V naší zemi jsou hranatější častější, protože se snáze vejdou do malých místností.

Přímý sprchový kout

Úhlové však mohou mít různé tvary.Více obyčejný se zaoblenou přední částí - ve formě sektoru kruhu, ale tam jsou také se zkosenou a obdélníkovou základnou.

Tvar přední stěny může být nejen zaoblený

Nyní o kompletní sadě.K tomuDoporučené sprchy jsou rozděleny na uzavřené a otevřené.V otevřeném prostoru není horní panel ani boční stěny.V uzavřené jsou.Otevřené sprchy se nejčastěji nazývají „sprchový kout“ nebo roh.Jeho vybavení se také může lišit - s paletou nebo bez ní.

Různé vybavení

Některé uzavřené sprchy mají mnoho dalších funkcí - různé typy tryskové masáže, sprchy - pravidelné, tropické atd., Vestavěná saunanebo parní generátor pro hammam.Taková multifunkční zařízení se právem nazývají „hydromasážní kabiny“ a jednoduše - hydrobox.

Je zřejmé, že čím složitější je „plnění“, tím pracnější bude shromáždění.Hydromasážní kabiny jsou ale montovány na samém začátku stejně jako sprchový kout s podnosem.Pokud víte, jak sestavit hlavní věc, bude snazší instalace stěn a střechy.Hlavní věc, jako obvykle, je založení a montáž sprchové kabiny jakékoli složitosti začíná instalací vaničky a vodítek pro dveře.

Jak sestavit sprchový kout - roh

Nejčastěji se kupuje roh s podnosem.Bez palety to trvá dlouho najít podlahu a kanalizaci.Snadnější uvedení hotového žlabu.Nejprve proto popisujeme postup instalace takové sprchové kabiny.Jak vyrobit sprchovou vaničku z dlaždice zde.

Řekněme, že modely se smykem vyžadují výškový odstup nejméně 15 cm: dole jsou sifonové a vodní vypouštěcí hadice.Takže pro montáž kabiny 215 cm musí být výška stropu nejméně 230 cm a potébude obtížné pracovat.Pokud jsou vaše stropy nízké, musíte postavit stánek bez palety - pouze stěny a kanalizace v podlaze.

Instalace vany

Vana v moderních sprchových koutech je vyrobena z plastu.Je posílena několika vrstvami skelného vlákna, což zvyšuje jeho pevnost, ale je stále normální stát na něm bez podpory.Souprava obsahuje několik kovových trubek čtvercového tvaru, které jsou sestaveny do struktury, která podepírá dno.

Konstrukce pro podepření podložky

Ne všichni se však rozhodnou nainstalovat sprchový kout na několik kusů železa.Někteří lidé upřednostňují výrobu základny z cihel nebo dřevěného trámu.

​​

Sestavení sprchové kabiny na kovovém rámu

V některých modelech je první věcí, kterou musíte udělat, nalepit ozdobný ochranný kryt na paletu.Jednoduše se zasune do drážky a zašroubuje kovovými deskami.Poté proces instalace pokračuje.Proč je tato metoda špatná?Jak vyměnit nebo opravit odtok v případě potřeby?Kryt nelze odstranit - je připevněn zevnitř.Jediným způsobem, jak udělat dveře sami, a poté vložit upravený panel zpět na místo.

Postup montáže sprchové vaničky je následující:

 • Čepy jsou přišroubovány do stávajících zásuvek.V některých provedeních jsou hnízda menší než referenční paprsky.Pak jsou v sadě krátké sponky do vlasů.Jednoduše se vkládají a přidržují na šroubech, čímž rozdělují část nákladu.
 • Matice jsou přišroubovány k nainstalovaným čepům, kterézamknou kovový nosný rám a nedovolí, aby se opřel o paletu.

  Začátek montáže sprchové vaničky

 • Na čepy se nasadí rám s maticemi, vyvrtají se otvory.
 • Matice jsou stále našroubovány na vystupující konce kolíků, teprve nyní jsou na druhé straně trubky.

  Na obou stranách jsou pojistné matice

 • V nosné konstrukci jsou otvory, zašroubujeme šrouby, které s nimi přicházejí.Teoreticky by měly spadnout do odpovídajících otvorů na paletě.Pod těmito otvory je vyztužení, jinak šroub jednoduše propíchne plast.

  Kovový rám připevníme k paletě

 • Po kontrole, jak hladký je rám, a v případě potřeby seřízení, dotáhněte všechny dvojité šrouby na čepech.Ukázalo se, že jde o poměrně rigidní fixaci (všechno bývalo volné).
 • Pokračujeme v montáži nohou.
  • Namontujte zarážky.Jsou také na dvě ořechy.

   Namontujte zarážky

  • Po opravě tvaru přední plochy ozdobného pouzdra jsme zarážky upevnili.K tomu jsou šrouby s podložkami.Na podložky jsou umístěny ozdobné podložky.

   Připevňujeme dorazy k pouzdru

  • Zvíjíme nohy.Zbývá zarovnat nohy.Existují dva způsoby.Pokud je paleta malá a mělká, je snazší ji převrátit, umístit na místo a ovládat rovinu vodorovně tak, aby se vytvořily kroucující nohy.Pokud je paleta masivní a hluboká a stále existuje dekorativní plášť, je nereálné dostat se na všechny nohy.VV takovém případě stočte nohy tak, že je vystavíte ve stejné výšce.Můžete zkontrolovat, jak přesně jsou vystaveni, pomocí obvyklé úrovně budovy - položení ve dvojicích na různých nohách nebo pomocí nástroje pro tvorbu laserových letadel (jak ji používat, přečtěte si zde zde ).

   Připevnění nohou

 • Otočte podnos.Pokud jsou všechny nohy ve vodorovné a vodorovné poloze, měla by být paleta vodorovná a pevná.

Montáž sprchového koutu již byla dokončena na polovinu.Zbývá sestavit dveře.

Montáž palety na základě cihel nebo pěnových tvárnic

Zde je vše nesrovnatelně jednodušší, i když do značné míry závisí na tvaru palety.Nejčastěji se základna skládá z cihel nebo pěnových tvárnic.Je pohodlnější pracovat s pěnovými bloky s vysokou hustotou.Mají dostatečnou nosnou kapacitu pro nesení požadované hmotnosti, ale je snadné je řezat pilou, je snadné dát jim požadovaný tvar.

Nejprve je celá struktura suchá, bez malty nebo lepidla pro pěnové bloky.Pouze při tom nezapomeňte, že malta /lepidlo mírně zvýší strukturu.A to je druhá plus pěnových bloků: pro jejich instalaci stačí vrstva lepidla za pár milimetrů a pro cihlu to trvá nejméně 6-8 mm.

Příklad sprchové vaničky namontované na cihlách

Je možné předběžně změřit, jak sprchová vanička zapne lepidlo nebo maltu: najednou někde není dost pokládáno.Za tímto účelem je řešení uspořádáno více či méně vyrovnáno stěrkou, pokryto fólií a na fólii je již umístěna paleta.Odebíráte to vyBudete absolutně vidět, jestli je všude dostatek lepidla.

Po vložení roztoku, pokud je to nutné, vložte zásobník na místo.Srovnejte jeho technologickou práci: vezmeme konstrukční úroveň a soustředíme-li se na jeho svědectví, klikneme na různých místech.Dávejte pozor!Sprchovou vaničku můžete nainstalovat na fólii, aniž byste ji museli vyjmout z roztoku.V tomto provedení je možná demontáž bez zničení.

Cihlová základna je pokryta fólií

Při sklápění cihlové základny nezapomeňte, že potřebujete místo pro instalaci odtoku, potrubí z ní.Rovněž je nutné zajistit možnost výměny sifonu.Chcete-li to provést, vytvořte okno na jedné ze stran a zajistěte přístup k potřebným částem.Potom jej lze zavřít ozdobnými dveřmi nebo víkem.

Před konečnou instalací palety je připojen odtok.Pro ty, kteří někdy položili dřez nebo koupel, to není problém.Více o tom v příštím videu.Jeden okamžik: Při instalaci sifonu nezapomeňte namazat otvor pod odtokem tmelem.Tam je samozřejmě elastická páska, ale s těsnicí hmotou bude spolehlivější.

Jak si vyrobit sprchovou vaničku z dlaždic, najdete zde a sprchovou kabinu.

Utěsnění palety

Po nasazení palety musí být spára utěsněna.Obvykle se používá transparentní tmel.Stačí si uvědomit, že akrylové tmely po chvíli (po několika měsících) zblednou, proto je lepší hledat silikon.

Paleta musí být dobře utěsněna

Dobrávyplňte všechny mezery a mezery, můžete dvakrát.Abyste nepracovali okem, můžete položit paletu, nakreslit čáru se značkou, pak ji přemístit a dát několik pevných pásů tmelu pár milimetrů pod značku.Zasuňte paletu na místo a dobře ji stiskněte.Vyplňte mezery nahoře.

Existuje druhý způsob.Je to více estetické.Uzavřete křižovatku vodovodním rohem.Sám má těsnicí gumu, ale můžete ji také namazat tmelem.Tímto rohem můžete uzavřít malou mezeru, která se vytvoří, pokud úhel v koupelně není přesně 90 °.

Zde je popsáno uspořádání ventilace v koupelně.

Instalace dveřních kolejnic

Dále montáž sprchových kabin pokračuje instalací dveřních kolejnic.I když je kabina bez bočních panelů, musíte nejprve namontovat vodicí rám dveří, namontovat jej na paletu a poté označit místa upevnění upevňovacích prvků.Chcete-li sestavit rám, je k sobě připevnit boční sloupky a dva zaoblené vodítka.Pro zajištění tuhosti konstrukce lze instalovat pevné skleněné boční stěny.

Proč nemohu připevnit sloupky dveří ke zdi okamžitě?Protože stěny v koupelně jsou zřídka dokonale ploché.Připojením stojanů tímto způsobem získáte zkosené dveře, které se nebudou dobře zavírat /otevírat.Chcete-li porozumět celému rozdílu, můžete jej označit přesně svisle, jak se očekává, nastavením bočních vodítek svisle.Poté namontujte nosný rám, nasaďte jej a podívejte se na existující odchylky.V 99%existují a významné.

Jedna z konstrukcí válečků pro sprchovou kabinu

Při montáži rámu sprchové kabiny nemohou být žádné nesrovnalosti.Existují dva oblouky, jsou tam dva stojany.Spojte drážky a otvory, utáhněte je šrouby.Poté nainstalujte skleněné strany.Jsou upevněny zátkami.Poté nezapomeňte nainstalovat kolečka do sprchy.Mohou mít odlišný design, ale nejčastěji je pro jejich instalaci nutné odstranit boční zarážky z kolejnic, na obou stranách pohánět dva válečky v profilu a zátku nasadit na místo.

U některých modelů je nutné nejen nainstalovat kolečka, ale také zavěsit sklo, jinak jej nebudete moci přenést.Ale pak je lepší spolupracovat.Je to těžké pro jednoho.

Umístěním smontovaného rámu na paletu a kontrolou, zda se stal správným, označte umístění spojovacích prostředků značkou.Po vyjmutí kabiny vyvrtejte otvory a nainstalujte hmoždinky.

Potřete místa, kde rám přiléhá ke stěnám, tmelem.Naneste pruh velkoryse - přebytek je lepší setřít.Poté vodítka na místo a našroubujte je na šrouby.Zbývající sloty jsou znovu naplněny tmelem.Instalace sprchového koutu je téměř dokončena: zbývá zavěsit dveře a namontovat těsnění.

Montáž sprchové kabiny: zavěsíme dveře

Pokud nejsou dveře nainstalovány, zavěsí se.Začněte nahoře.Většina modelů má otvory v křídle dveří: horní a dolní.Toto je místo připojení válců.Některé sprchy mají v každém dva otvorykaždý po čtyřech.Jejich počet závisí na konstrukci válců.

Vezměte šroub a nasaďte na něj plastové těsnění (ze soupravy).Po vložení šroubu do otvoru nasaďte druhé těsnění.Dále: uvnitř válce je závit a musíte se do něj dostat pomocí šroubu, potom podepřít vnější stranu válce prsty, uvnitř jej zašroubovat.Takový akrobatický prvek se opakuje se všemi válci.Utáhněte je, dokud nejsou všechny šrouby nainstalovány.Jen vydělejte peníze, aby dveře držely a nespadaly.

Po zavěšení dveří dotáhněte všechny upevňovací prvky.Byla poslední chvíle: instalace těsnění na dveře.Jednoduše zaklapnou (zatlačí prstem) na boční hrany obou spojených polovin dveří.Stejně tak jsou namontovány na druhé straně - na stojany proti stěnám.

Podrobnosti o zavěšení dveří sprchové kabiny v jednom z modelů viz video.

Zde si můžete přečíst informace o instalaci a připojení kotle.

Vlastnosti instalace sprchového boxu-hydroboxu

Po instalaci sprchové vaničky v uzavřených sprchových kabinách a hydroboxech je nutné sestavit panel, který zakrývá stěnu.Má montážní otvory, ve kterých jsou předem nainstalovány všechny „pleťové vody“ - trysky, držáky, mýdla, sedadla, reproduktory, lampy atd.tvar a velikost dna se liší pro každého, takže je těžké udělat chybu.Je vhodné namazat všechny „přistávací otvory“ tmelem: následně bude méně kapat.

Zejména stojí za zvážení instalace trysek.KroměPři instalaci samotných postřikovačů musí být tyto spojeny navzájem hadicovými segmenty.Nasadí trysky trysek, napnuté svorkami.To vše se shromažďuje podle schématu dostupného v pokynech.Zvláštní pozornost věnujte neporušeným hrotům trysek a pevným svorkám.Nebude zde na místě namazat každé sedadlo těsnicím prostředkem (jak pod tryskou, tak pod hadice).

Připojení trysek sprchové kabiny na zadní straně

Stěna s připojeným příslušenstvím je umístěna ve speciální drážce.Kloub je také předem potažen tmelem.Spojuje studenou, horkou vodu, můžete zkontrolovat systém.

Po instalaci stěn se kryt smontuje.Obvykle je dešťová sprcha, možná lampa.Při jejich instalaci můžete také použít těsnicí prostředek - nikdy nevíte, kam se voda dostane ... Na sprchovou trysku je položena hadice, která je utažena svorkami.Vodiče jsou připojeny ke svorkám lampy, připojovací bod je pečlivě izolován, několik teplom smrštitelných trubek lze nosit v sérii.

Smontovaný kryt je namontován na zdi.Spoj je opět namazán tmelem.Dokud tmel nezmrzne, namontuje se namontovaný dveřní rám.Při instalaci dveří závisí na modelu.V některých případech musí být zavěšeny před instalací, v některých - po.Všechny spoje jsou utěsněny.

V tomto videu je dostatečně podrobně znázorněna montáž kabiny hydromasáže.Žádné komentáře, alesled akcí je jasný.

Jak doufáme, jak sestavit sprchu, je jasné.Existuje mnoho modelů a úprav, ale pokusili se popsat hlavní problémové uzly.Pokud jste něco zmeškali, napište do komentářů, doplníme článek))