Jak si udělat hospodyňku na zdi

Pohodlí v domě „vycházejí“ z malých věcí.Jsou to malé detaily, které dávají domu originalitu a útulnost, činí život mnohem příjemnějším a pohodlnějším.Jednou z těchto drobností je držák na stěnu.Pokud není kam umístit klíče, musí být hledány po dlouhou dobu.Zkazí to nervy, dělá vás nervózní.Hospodyně není ani zdaleka složitá věc, je snadné to udělat sami.Mimochodem, domácí klíčový brankář může být skvělý dárek.

Trochu nuda: typy držáků klíčů

Jak pravděpodobně chápete, neexistuje přísná ani oficiální klasifikace.Celá paleta klíčových držáků však může být rozdělena do několika kategorií nebo typů.V místě nebo způsobu použití jsou držáky na zeď a kapsy na klíče.

Kapsy jsou pouzdra vyrobené z kůže, textilie nebo jiných podobných materiálů.Tento případ mázávěsy (kovové nebo ze silné šňůry), na které se drží klíče.Držáky kapesních klíčů jsou potřebovány více pro pohodlí a bezpečnost kapes nebo tašek: je snadné roztrhnout tenkou podšívku pomocí kovových klíčů.Druhou funkcí je mít všechny klávesy na jednom místě.Dají se snáze najít i v dámské kabelce.

Držáky na klíče na kapsy a tašky - jeden z nejlepších a nezbytných dárků

Nástěnné věšáky na klíče lze otevřít nebo zavřít.Zavřeno - malé zásuvky se zavěšenými dveřmi s háčky nacpanými dovnitř.Dveře mohou být také sklopné nebo zvedací.Uzavřené držáky na klíče jsou vhodné pro klíče, které se používají jen zřídka.Neustálé otevírání a zavírání dveří není příliš pohodlné.

Nástěnný držák na klíče uzavřeného typu může mít různé tvary ... přinejmenším kulatý, pokud chcete))

Nástěnné otevřené držáky na klíče jsou běžnější a mohou vypadat velmi různorodě..Nejslavnější a nejjednodušší je prkno s malými háčky.Háčky: nábytek, hřebíky nebo šrouby, kousky silného měděného drátu, dřevěné uzly.Můžete použít staré vidlice, nábytkové kliky a stejné staré klíče, ohnuté ve formě háčku.Obecně platí, že fantazie není omezena, můžete opravit vše, co se hodí na klíčenka.A není nutné používat to samé.Tato kombinace může být velmi zajímavá.

Mnohem jednodušší ... ale je zde lesk

Nástěnné hospodyně jsou také vyrobeny z různých, někdy nečekaných věcí nebo materiálů, ale nejčastější jsoudřevěný nebo listový materiál, jako je překližka, MDF atd.Obzvláště často se dřevo používá k výrobě držáků klíčů vlastníma rukama.Je snazší pracovat se dřevem nebo překližkou a výsledek je víceméně zaručen, i když sami něco děláte poprvé.Vlastní držák klíče na zeď je pro začátečníky dobrým zážitkem.

Nástěnná hospodyně: nápady a možnosti

Pokud se rozhodnete pro hospodyni, je lepší začít s něčím, co není příliš složité.Nejprve se rozhodněte o místě, kde chcete produkt zavěsit.To usnadní a zrychlí výběr modelu - dlouhý, úzký nebo blíže tvar čtverce, kruhu atd.Pak je to otázka technologie.Většina modelů je zcela nekomplikovaná, i když to uděláte sami poprvé.

Pokud máte trpělivost a dobře používáte skládačku, můžete vyrobit takové mistrovské dílo z překližky

z dřevěných prken

Jak jsme již řekli, nástěnné držáky na klíče ze dřeva jsou jednou z nejčastějších možností pro domácí lidi.Nyní pochopíte, proč ... Pravděpodobně není problém, aby někdo našel několik tablet.Vhodné jsou desky libovolného formátu a tloušťky.Můžete použít dlouhé tenké proužky - 20-30 mm široké, střední - 40-70 mm nebo dokonce široké.Lze je vzájemně propojit a skládat do požadovaného tvaru /tvaru.Tři vzorky na fotografii níže.Když se rozhodnete pro formulář, můžete začít zpracovávat.

Nástěnný držák na klíče vyrobený z dřevěných desek

Nezpracovávejte ani dřevoproblém.Můžete použít různé metody.Pokud chcete mít něco klasického a přísného, ​​vezměte brusný papír nebo brusku a povrch zbruste do hladkosti.Dále - můžete přikrýt barvou, olejem, skvrnami lakem nebo bez.To vše dává různé typy povrchů, a vypadá odlišně.

Několik dalších nápadů

Pokud potřebujete více neformální pohled - půdní prostor nebo něco podobného, ​​můžete si vzít kovový kartáč (můžete - trysku na cvičení), odstraňte některá měkká vlákna.Objeví se jasný dřevnatý vzor.To je rychlé a snadné s borovicí.Stačí najít desku se zajímavým vzorem.Další - můžete znovu projít dřevěným olejem, skvrnami, vodou ředitelným lakem s barevným pigmentem.Všechny mají odlišný účinek, ale vystupující části jsou zbarveny horší, dřevo průsvitné.Měkká část ztmavne.Výsledkem je, že se dřevitý vzor objevuje jasněji.

Přibližně se stejným účinkem, ale „tvrdším“, dosahuje ošetření foukačem.Měkká vlákna hoří, struktura je jasnější.Ale musíme si dát pozor, abychom se nepřehřáli.Již nebude možné obnovit ...

Potom upevníme prkna a háky na hřebíky.Přečtěte si více o háčcích níže a také o tom, jak připevnit držák klíče ke zdi.

V kombinaci s policí

Držák na klíč na zeď jen pro klíče není příliš praktický.Obvykle nemáme mnoho svazků, abychom vyplnili tucet háčků.Proto často vznikají kombinované modely - s malýmipolice na malé věci, které mají také místo u dveří.

Držák na klíče s policí

Jak vidíte, jsou různé velikosti a formáty.Úroveň obtížnosti je stejná.Vyberte si, jak si přejete.Můžete vytvořit design ve tvaru písmene L nebo T, připojit háčky nahoře nebo dole.

Na fotografii je velmi zajímavý nápad - držák na klíče s magnety bez háčků (vlevo na fotografii nahoře).Malé magnety jsou přilepeny ke spodní části police, které přitahují klíče.Je to pohodlné použití - není třeba „zaměřovat“, všechno se děje velmi rychle.Magnety - pokud jsou stejné a vypadají „civilně“, můžete je přilepit na přední povrch, pokud jsou různé velikosti, je lepší vytvořit vybrání.Samotný magnet by měl vyčnívat mírně nad povrch - o 1-2 mm.To stačí k tomu, abyste to našli dotykem (pokud je to nutné).

Z překližky

Práce s překližkou je tedy jednodušší než se dřevem.Povrch je již zpracován, vše, co je potřeba, je vystřihnout ho do tvaru, procházet se podél okraje smirkovým hadříkem.Pak malovat, a můžete pokračovat do finále - upevněte háčky.

Z překližky může být vyříznut jakýkoli tvar

Držáky na klíč z překližky jsou dobré - můžete vyříznout jakýkoli tvar.Jakákoli forma, styl.Držitelé klíčů často používají obrázky klíčů, ale možná pes, pták, myš ... cokoli.

Z rámečků obrázků

Pokud máte rámeček obrázku nebo ho můžete vyrobit, vytvoří také velmi dobrý držák na stěnu.Na zadní straně musíte opravit nějakou základnu, například kus dřevovláknité deskybahenní sololit.Je vhodnější připevnit pomocí konzol z konstrukční sešívačky.V extrémních případech použijte univerzální lepidlo.

Obyčejný nebo neobvyklý rámeček

Uvnitř rámečku můžete malovat povrch, nalepovat obrázek, obyčejný papír, kus tapety ... Ať už chcete nebo přijít.Háčky lze připevnit k rámu nebo zevnitř - to je opět, jak si přejete.Bod je v typu a zatížení, které je plánováno.

Dřevěné a bez háčků

Tomu nebudete věřit, ale je zde držák na stěnu s klíčem bez háčků a magnetů.Obvykle je vyrobeno z přírodního dřeva, protože myšlenka je v tomto materiálu realizována nejjednodušeji.Koneckonců, nemůžete zavěsit klíče za prsten, ale vložit je do něčeho.Například v mezeře.Zbývá jen takové praskliny udělat, a to není vůbec obtížné.

Držák na klíče bez háčků

Kromě toho, jak vidíte, řezy mohou být vodorovné i pod úhlem.Můžete je vyrobit například pomocí frézky.Toto je nejpřesnější a nejbezpečnější způsob.Stále můžete používat kotoučovou pilu.I obyčejná pila.Je důležité pouze zastavit včas a pak řez dobře zpracovat.

Palubní desky různých zařízení jsou rovněž věcí

Jsou-li stará nefunkční zařízení zachována ve spíži, ve které jsou panely se zásuvkami, ve kterých byla zástrčka jednou vložena, mátešanci udělat exkluzivního hospodyně.Opatrně vystřihněte tento panel a zasuňte zástrčku s kroužky na klíče do zásuvek.Všechno je připraveno.Lze zavěsit na zeď.

Stylové nástěnné držáky na klíče v mládíinteriér

Není horší, když se použije hlava krku z kytary /houslí /violoncella nebo jakéhokoli jiného strunného nástroje.Můžete použít kolíky, přidat háčky.Mimochodem, nikdo se neobtěžuje provést simulaci, pokud je škoda zkazit nástroj.Takže ještě zajímavější se může stát.

Háčky pro držák na klíče

Háčky mohou být vyrobeny z celé řady materiálů.Pro klasiky můžete začít v obchodě s nábytkovým kováním.Existuje spousta z čeho vybírat.Na povrchu jsou položeny háčky na nábytek, které jsou připevněny k povrchu.

Některé typy kovových háčků na nábytek, ale existují i ​​plastové háčky

Háčky lze upevnit také na překližku, ale k tomu je třeba je přilepit.Hlavní věcí je najít vhodné lepidlo s dobrou přilnavostí ke dřevu a plastu nebo kovu, z nichž jsou vybrané háčky vyrobeny.

Abychom si ujasnili, o co jde,

Existují různé druhy /typy šroubů /šroubů s háčky na koncích.Musí být přišroubovány k desce, takže u překližky to není možné.

Na obrázku jsou stále háčky (viz obrázek níže).Jsou vyrobeny z plastu, v případě, že mají několik kovových kolíků.Tyto kolíky jsou ucpané kladivem a bez problémů vstoupí do betonu.Jediným negativem této možnosti je značná cena.A tak vypadají dobře a dobře se drží.

Velmi snadná montáž

Jsou to jen standardní háky.Obecně může být vyrobena z uzlů, starých klíčů, vidliček, drátu ... vše, co má malou tloušťku avhodná forma, nebo které může být tato forma dána.

Jak vyrobit nástěnný držák na klíče vlastníma rukama: fotoreportáž

K vytvoření držáku na nástěnný klíč byly potřebné tyto materiály:

  • Rám pro fotografii ve vhodném formátu.Jsou z toho dveře.
  • Dřevěné pruty 20 x 40 mm.
  • Dřevovláknitá deska.
  • Háčky, panty, klika dveří.

Z nástroje - pila, skládačka, sešívačka se sponami, vrtačka a šroubovák.No a páska měří tužkou.Toto je první věc, kterou udělali svými vlastními rukama, takže existuje dost chyb.

To je vše, co bylo potřeba k tomu, abyste si vyrobili držák na stěnu pomocí vlastních rukou

Vyrobili jsme rám

První věc, kterou tyčky vidělpodle velikosti snímku.Připojeno pomocí svorek ze sešívačky.Výsledkem je rám součásti zavěšené na zdi.Kousek dřevovláknité desky byl nařezán na míru a také připevněn k rámu pomocí konzol.

Vyrábíme zadní stranu uzavřené hospodyně

Existují dvě nejlepší řešení.Prvním z nich je spojení tyčí po jejich smytí při 45 °.Vypadá to mnohem lépe, i když obtížněji proveditelné.Pokud si nejste jisti, jak přesně to vystřihnout, můžete to udělat jako na fotografii.Je však lepší upevnit tyče pomocí samořezných šroubů.A je to jasné.Držák klíčů nesmí zatěžovat velké zatížení a vláknitá deska také dává tuhosti rámu, ale je spolehlivější upevnit tyče pomocí šroubů.

Pokud je spára jako na fotografii, šrouby - dva kusy pro každý spár - se přišroubují shora, kolmo k horní desce.Aby byl šroub jednodušší, proveďte předvrtánídíry.Průměr vrtáku je o 1 - 2 mm menší než průměr šroubu.

Instalujeme příčky pro háčky

Ze stejných tyčí jsme odřízli dva kusy - podle vnitřní velikosti krabice.Položili jsme je do pouzdra a připevnili na záda pomocí konzol.Bereme nábytkové panty, označujeme jejich polohu na těle, označujeme otvory pro upevňovací prvky.Vyrábíme díry vrtákem, připevňujeme panty a dáme nábytkový magnet k zajištění dveří v zavřeném stavu.

Nastavte háčky

I zde je něco, co je třeba udělat „správněji“.Je lepší upevnit lamely stěnami rámu stejnými šrouby.Aby se nepohybovaly, lze je jednoduše upevnit pomocí konzol, ale pak je lepší na každou stranu přišroubovat dva šrouby.Aby čepice nevyčnívala, nasaďte vrták, který má o něco větší průměr, než je průměr hlavy šroubu.Vyrobte otvor pro závitořezný šroub (vyvrtejte o 1 mm menší než je průměr šroubu), pak vytvořte malé otvory s velkým průměrem - aby byl klobouk skryt.

Sestavíme dveře a namontujeme panty

Dále navrhneme dveře.Ze stejné dřevovláknité desky jsme vystřihli kus vhodné velikosti a připevnili jej pomocí konzol.Na jedné straně vyvrtáme průchozí otvor, namontujeme držadlo.Na druhé straně označíme, kde je třeba kloubové závěsy upevnit, odšroubovat je upevněním protikusů, označit místo pro instalaci upevňovacích prvků.Po vytvoření děr vložte smyčky na místo a spojte obě části.

Téměř všechny

Jako obvykle popis nejlepší možnosti.Jak vidíte, mezi dveřmi a tělem jsouslušná mezera.S touto instalací smyček je to nevyhnutelné.Abyste tomu zabránili, smyčte po obvodu ostrou tužkou (je lepší ji poškrábat nožovou čepelí), potom pomocí sekáče odstraňte nějaké dřevo - do tloušťky smyčky.Jeho povrch by měl být zarovnán s rámem.Podobná operace se provádí s protějškem.Smyčka nastavená tímto způsobem nedává mezeru, přestože je zapotřebí více práce.

Domácí klíčenka na zeď

Obecně platí, že pro první experiment to není špatné.Aby však držák klíče na zdi vypadal reprezentativněji, je žádoucí jej oříznout.Povrchová úprava je záležitostí vkusu, ale musí být alespoň broušena.Pokud neexistuje bruska, lze to provést brusným papírem namontovaným na tyč.Nejprve vezměte průměrné zrno, pak je vše menší.

Jak vyzdobit nástěnný držák na klíče dveřmi

Jak ale dekorovat dále, je to podle vašich představ.Nátěry, nátěry se skvrnami nebo laky, nalepení fotografie, obrázky, odbarvení . Možnosti pro moře.Trochu na fotografii výše.

Na míru vyrobené domácí držáky na klíče na zdi

Není nutné, aby byl držák na klíče na klíče dlouhý a tvrdý.A nikdo neřekl, že nemůžete použít nestandardní materiály.Jako vždy je v výšivce možné všechno, někdy dokonce i to, co je zakázáno.Několik nápadů, které vás potěší jednoduchostí a neobvyklostí.

Prvním číslem je použití konektorů a vhodných konektorů.Z konektorůvyrobíme kroužky na klíče a konektory „za nic“ upevníme poblíž předních dveří.Celkem podnikání - asi dvacet minut.

Konektory a zástrčky - a není třeba nic dělat

Normální tyč může být také přeměněna na držák na klíče.Z hliníkového vedení vytvořte háčky, omotejte je kolem hůlky, ozdobte je barevným provázkem, natřete barvy.Upevnění na zeď také není problém - lano je přivázáno na dvou koncích, přiléhá ke karafiátu nebo háčku.

Z obyčejné hůlky

Házení vinných zátek je neslýchaný odpad.Jsou velmi zajímavým držitelem klíčů.Zátky jsou slepeny k sobě a pak jsou do nich zašroubovány šrouby s háčky.Stylový a neobvyklý, minimální čas a náklady.

Z vinných zátek

Pokud existuje jen kousek dobrého dřeva, lze jej vyleštit a v několika vrstvách natřít dřevěným olejem pigmentem.Už to dopadá krásně.Hledání nebo výroba malých háčků není problém a deska sama může být něčím ozdobena.

Dobře vytvořený kus dřeva s ozdobami a háčky

​​

Na výše uvedené fotografii je uveden stylizovaný klíč, ale může to být cokoli.Zajímavá věc, která rezonuje s interiérem nebo odráží vaše koníčky.Ano, alespoň pár magnetů přinesených z cestovního lepidla.Na chladničkách už jsou moderně zavěšené, ale tady budou mít pravdu.

Tenisové míčky také velmi dobře fungují jako držáky klíčů

Pokud je tenisový míček přibližně nařezánna polovinu dokonale udrží jemné drobné předměty.Z několika těchto „držáků“ si můžete udělat hospodyni ve sportovním domě.Druhá možnost na obrázku vpravo.Pokud můžete koule upevnit na tyč (např. Lepidlem), není zasunutí malých háčků problém.Problém je v tom, že se pravděpodobně točí.A aby se tomu zabránilo, uvnitř koule můžete nalít směs, která po vysušení /polymeraci ztvrdne.První věc, která přijde na mysl, je lepidlo na dlaždice.Jen to pečlivě vyplňte.Pokud narazí na povrch míče a ztvrdne, nebudete jej umývat.

Nápady pro inspiraci

Pokud existuje mnoho klíčů, můžete vytvořit „vícestránkovou“ stránku.Tato volba je vhodná pro hotely, rekreační domy

Držák na stěnu je ozdoben čímkoli.Pokud máte rádi kameny, můžete je držet.Byla by touha

Pokud jsou klíče dražší než peníze ... existují klíčoví strážci s kombinačním zámkem

Lze použít jako dárek

Se vzory a kovacími prvky.Pro některé interiéry je přímý nález

Humorné a velmi roztomilé

Se samostatným „vestavěným“ kroužkem na klíče pro každého člena rodiny

Hlavní věc se nesmí zaměňovat s normální zásuvkou

Máte-li techniku ​​vykládání, lze i hnilobu ve dřevě proměnit v ctnosti.Ve skutečnosti to není obtížné dát to na očištěnévyprázdňuje kameny /keramické kousky a vše vyplňuje epoxidovým lepidlem

Můžete použít velmi malou mozaiku