Jak si udělat vlastní bar v kuchyni

Kdysi byly barové pulty používány pouze k zamýšlenému účelu: posadit se a pít v nápojovém zařízení.Nějak se stěhovali do kuchyně a usadili se tam.Tato část se ukázala jako velmi výhodná, zejména proto, že prošla výraznými změnami a moderní barový pult v kuchyni má rozmanitý design.Jeho možnosti se mohou velmi lišit designem a stylem a jejich funkční účel se může také lišit.

Účel a druhy

Pokudkuchyňská klapka umožňuje, barový pult v kuchyni je nastaven pro zamýšlený účel: posadit se na šálek kávy nebo něco silnějšího, dát si kousnout k jídlu.Dále má také „vybavení“: držáky na brýle, sklenky na víno, skleničky, vedle police /držáky šťáv, lahví atd.Položili jej jedním okrajem na stěnu nebo hranu kuchyňské soupravy, někdy jsou umístěny ve formě kostry uprostřed svobodného pásma.

Barna čítač ve velké kuchyni

V malých kuchyních častomultifunkční.Může být také použit jako oddělovač do zón - jídelna a kuchyň, ve velmi malých oblastech se často používá jako jídelní stůl.A může být umístěn nestandardně - proti zdi.

Tyč podél zdi

Ve ​​středních kuchyních - 10–12 metrů - často vyráběných ve formě poloostrova - malá boční římsa.Pro racionálnější využití prostoru je místo pod deskou zaujato pod policemi nebo skříňkou.Tato konstrukce je velmi jednoduchá - deska stolu baru často spočívá na několika kusech rovných nebo šikmých trubek připevněných ke stolu skříně.

Barovým pultem v kuchyni je poloostrov

Takové vícestupňové kuchyně se v poslední době staly populárními: je vhodnější provádět různé operace v kuchyni na povrchech s různými výškami.

Dva povrchy jeden nad druhým

Povrch stojanu je oproti stolu mírně posunutý

Ale to je ono- ve studiových apartmánech je častěji k dispozici bar pro kuchyni, který rozlišuje dvě zóny: kuchyň od obývacího pokoje nebo od předsíně - kdokoli ji má kombinovanou.Navíc je často pokračováním stolního ostrova nebo poloostrova.

Bar pro kuchyni jako pokračování ostrovního stolu

Také dělají přepážku.V tomto případě je základna nejčastěji vyrobena ze sádrokartonu a povrch je k ní „připevněn“ - shora nebo ze strany.

Příčka čítače barů ze sádrokartonu

Tato možnostsnadno proveditelné

Obecně existuje mnoho variací, variací a různých druhů.Přizpůsobte si myšlenku, která se vám líbí, a můžete ji začít implementovat.

Rozměry a rozměry

V tomto ohledu neexistují žádné přísné normy.V některých případech jsou některá doporučení porušena.Doporučení se týkají pouze výšky a šířky pracovní desky:

 • Obvykle je pro tyčový pult vyrobena výška 1,1 - 1,2 metru.Potom do ní vložili speciální vysoké židle.
 • Šířka - minimum - 30 cm, optimálně 50–60 cm. Nemělo by být provedeno méně než 30 cm: nebezpečí bude ohroženo dokonce i malé desce, která je již na takové desce.A je to prostě nepohodlné: ani lokty ani lokty neopírejte správně.

Délka, tvar, množství a tvar nohou jsou na vás.Když už mluvíme o nohou.Tradiční stojany, které byly v nápojových zařízeních, jsou pracovní deskou na podstavci.Ale z kuchyně se z nějakého důvodu považuje deska na jednu trubku od podlahy ke stropu.

Něco jako tento typ pultu je v kuchyňských soupravách považováno za klasiku

Mimochodem, v této podobě se prakticky nepoužívá.Převažují funkčnější protějšky se skříňkami a skříněmi.

Barový pult pro kuchyň: kroky, výrobní metody, fotoreportáže

Nejjednodušší možností je klasická varianta: stolní deska upevněná jednou hranou ke zdi nebo nábytku adruhý spočívá na potrubí.Existují možnosti s pracovní deskou:

 • Vytvořte z široké desky, nejlépe ne jehličnaté -jejich dřevo je příliš měkké.
 • Objednejte u stejné společnosti, ve které kuchyni vyrobili.Pokud jste si zakoupili hotový výrobek, budete muset na fotografii hledat podobný materiál nebo si s sebou do dílny vzít malý náhradní díl, abyste předvedli, co potřebujete.
 • Vytvořte tlustou překližku a poté ji ozdobte něčím - plastem, dlaždicemi, mozaikou.

V obchodě s nábytkovým kováním je nejlepší si vybrat vše ostatní.Výběr je velmi široký a cenové rozpětí je obecně úžasné.Například trubka se stejným průměrem může stát třikrát tolik.Ale takový rozdíl není bez důvodu.Od levných čínských dýmek /sítí /košů se v průběhu času začne pochromovat chromování.Německé armatury mají velmi vysokou cenovku, ale doživotní záruku, Poláci uprostřed co do ceny a kvality.Volba je na vás.

Domácí barový pult pro kuchyň z prkna

Fotografie nahoře ukazuje domácí barový pult vyrobený ze silné desky.Spočívá na jedné straně na polici připevněné ke zdi (také z palcových desek).Druhý sloup je tradiční dýmka.Pod trubkou v těle pracovní desky je vyvrtán otvor vhodného průměru.Pod stolní deskou je na trubce instalován „upevňovací kroužek“ s tryskou, otvor je uzavřen ozdobným kroužkem nahoře.K dispozici je také „axiální ložisko“ nebo univerzální připevnění trubky k podlaze a stropu, jakož i různé držáky a police na ni.

Pokud je pracovní deska připevněna, bude přímo na stěnu, pro tyto účely se obvykle používají rohy.Můžete mít zesílené a barevnévybrat na základě cíle.Tento typ příslušenství je však nainstalován tak, aby nebyl viditelný - ustoupil od okraje o několik centimetrů.Můžete dát několik malých rohů, nebo jeden pevný.

Držáky poliček lze umístit pod pracovní desku

Pokud se rozhodnete vytvořit barový pult v kuchyni podél zdi, můžete použít ozdobné držáky police.Jejich únosnost by měla stačit pro pracovní desku, zejména proto, že můžete dát několik kusů.Příklad sestavení čítače tyčí jednoduchým designem s trubkou na fotografii níže.

Fotoreportáž č. 1: domácí pult z pracovní desky a potrubí

Pultová deska byla vyříznuta z okenního parapetu (masiv), hrana byla zaoblená, broušená, tónovaná a lakovaná.V oddělení hardwarového vybavení byly zakoupeny náhradní díly - tyč baru, držáky a upevnění k podlaze.

Toto jsou počáteční údaje

Dorazíme na doraz k pracovní desce, rohy k okraji.Sedí na samořezné šrouby s plochým kloboukem.Práce trvá asi 7 minut.

Hlavní část je smontována

Umístěním smontovaného stojanu proti zdi označte místa na zdi, kde je třeba nainstalovat hmoždinky.Na podlahu nakreslíme značku se značkou: na tuto značku vložíme axiální ložisko.Klademe důraz na značky pro stojan, do zdi vkládáme hmoždinky.

Přípravná část

Umístili jsme stojan na místo a upevnili jej šrouby.To je vše.Hotovo.

Udělejte si jednoduchý barový pult

Barové pulty s policemi

Pokudkonstrukce potrubí nejako byste to mohli udělat bez toho, ale musíte odstranit horní část, která je umístěna pod stropem.Místo nohou můžete například vyrobit stejnou polici jako u zdi.Pohled se okamžitě stane dynamičtějším a modernějším.

Náčrtky čítačů tyčí, které lze snadno vyrobit

A skutečně celá konstrukce může být sestavena z širokých prken a spojovat je v pravém úhlu.Při pohledu na fotografii níže pochopíte, o co jde.

Barový pult pro kuchyň v moderním stylu (také pro minimalismus a hi-tech)

Zlomené linie lépe zapadají do moderních interiérů.Pokud je kuchyně ve stylu minimalismu nebo high-tech, pak je těžké se tam přizpůsobit klasice, ale něco, co se skládá z přerušovaných čar, bude vypadat velmi dobře (několik náčrtů na obrázku níže).

Barové pulty pro kuchyně v secesním stylu

Na fotografii je prezentována o něco více tradiční verze.Z toho se nestal méně zajímavým.Nestandardní přístup, a to i v malých dávkách, výrazně mění vnímání.

Varianta tyčového skladu - tabulka

Čítač barů na základě

To vše jsme zvažovali bez možnosti.Stolní stůl však lze připojit k nějakému obrubníku.Pokud je pracovní deska přesně nad povrchem stolu, vezmeme trubku a standardní upevňovací prvky na vodorovné povrchy.Pokud, jako v tomto případě, je povrch tyče posunut, existuje speciální nakloněné zařízení.

Připojení pracovní desky ke skříni je rychlé a snadné

SkříňMůžete si to udělat sami.Ve skutečnosti je hlavní věcí sestavit rám.Může být opláštěná nábytkovou překližkou nebo jiným dokončovacím materiálem - záleží na stylu vaší kuchyně.Rám může být vyroben z dřevěných (suchých) lišt, nebo můžete svařovat kovový roh.

Na takovém stojanu můžete tančit

Jako možnost - sestavit z profilů pro sádrokartony, pochvy nebo GVL.Další možností je položit cihlovou základnu.Ale to, pokud to dovolí únosnost překrytí.

Ve stylu podkroví

U základny sádrokartonových desek: fotoreportáž č. 2

Často se často volí základní jednotka sádrokartonových desek.Materiál je levný, technologie byla vyzkoušena, mechanika je známá, výsledek - alespoň - dobrý.V pořadí práce, žádné novinky: sestavíme rám.V tomto případě byly použity dřevěné tyče, ale stejným způsobem je také možné použít profily.

Sestavený rám

Hlavní věcí je udržovat roviny svislé a vodorovné a umístit stojany přesně pod 90 °.Vše je kontrolováno s dobrou konstrukční úrovní, svislost je lepší sledovat s olovnicí: nemá žádnou chybu.Když je rám smontován, je na obou stranách opláštěn sádrokartonovou deskou nebo sádrokartonovou deskou.

Byly namontovány sádrokartonové desky

Na šrouby, rohy a spoje jsme zatmelili.Dále záleží na vybraném typu povrchové úpravy: některé vyžadují tmelení (barva na vodní bázi), zatímco jiné ne.V našem případě byla vybrána texturovaná barva, která se nanáší silnou vrstvou a můžete- Přímo na sádrokarton.

Pokryté texturovanou barvou

Zbývá nainstalovat pracovní desku na barový pult.Vyberte si, který je vhodnější pro zbytek nábytku v kuchyni.

Foto report č. 3: Barový pult s umyvadlem

Toto byla první zkušenost s výrobou nábytku (a obecně něco, co stojí za to) vlastníma rukama, v důsledku čehož došlo k určitým konstrukčním chybám..Design nebyl nejúspěšnější, ačkoli se netýkají vkusu.

Zdrojové materiály:

 • levné pracovní desky zakoupené na prodej;
 • zbytky ze skříně z laminované dřevotřískové desky ;
 • sloupce;
 • několik dalších dveří;
 • instalatérské potrubí: dřez, sifon, směšovač a požadované armatury trubkových hadic.

Pracovní desky jsou složeny písmenem „G“, spojeným ocelovými deskami, připojeny boční stěny

Zde je popsána instalace a výměna míchačky v kuchyni.

Desky jsou položeny lícem dolů na podlahu.Jsou spojeny ve formě písmene „G“ lepidlem, kterým jsou konce otřeny a ocelovým pásem s perforací, do kterého jsou zašroubovány šrouby.Pruh je samozřejmě upevněn na dně.

Boky měly být zušlechtěné (pravděpodobně laminátem), protože byly použity zbytky domácnosti - staré dveře a skříň.Jsou přišroubovány s rohy, zarovnány na okraji desky.A to je první chyba.A taková skříňka vypadá vizuálně těžce a sedí nepříjemně.Boky musí být posunuty nejméně 10 cm od okraje.

Po instalaci bočních stěn se obrubník otočí a postaví na stálé místo.Všechny ostatní práce byly provedeny na místě.Pro umyvadlo byla vytvořena díra, instalatérská část byla nainstalována a připojena.

Pohledy zepředu a zezadu

Lamely jsou přibity na podlaze - podél stěn a mírně ustupují od vnější hrany (odsazeno 5 cm, 10 může být výhodnější),vyrobené police.Skříň na straně mytí je zavřena dveřmi, police na levé straně zůstávají otevřené.Prostor je částečně zakončen dřevěnými prkny.

Nejprve si mysleli, že na dýmku položí několik různých „zvonků a píšťal“, ale půlkruhové hrany zůstaly z pracovních desek.Bylo rozhodnuto je použít na potrubí.Jako vnější ozdoba obrubníku byly použity panely pro zdobení balkonů (zakoupené v Leroy).Skoro zapadli do velikosti a zbývající štěrbiny zakryli kroucenou šňůrou.Výsledkem je, že na níže uvedené fotografii vypadá domácí barový pult se skříňkou na mytí.

Barový pult pro kuchyň s umyvadlem pro kutily

Stále existují komentáře k cíli.Nejprve bude šňůra brzy nasycena různými tekutinami, bude mít bledý vzhled a silnou „vůni“.K odložení vzhledu pachů může být něco pokryto i stejným lepidlem PVA.Druhé - desky jsou jednoduše ukotveny.Voda spadne do štěrbiny, různé malé trosky se napěchují.I ve fázi „docking“ musí být okraje potřeny tmelem (transparentní, silikonový, ne akrylový).Je také možné a nutné zpracovat okraje výřezu pro praní.Pak nebude pracovní deska nabobtnat.Kloubydesky mohou být oříznuty nábytkovými lištami, mohou být také použity nebo podobné místo kabelu.Další možnost rozpočtu - plastové rohy a stejné proužky ve tvaru písmene T.

​​

Tyčinka pro kuchyň na zbytcích zdi

Pokud je kuchyň kombinována s balkonem, zůstává část zdi.Místo, kde bývalo okno.Pokud si to nepřejete zničit, můžete si udělat bar.

Zbytek stěny lze při kombinaci kuchyně a balkonu změnit na barový pult

Existují dvě možnosti:

 • Ve výšce, kterájíst, dát pracovní desku.Bude to další pracovní plocha nebo police.Nad ní na potrubí v nadmořské výšce asi 1,1 - 1,2 m opravte další rovinu, která bude ve skutečnosti barovým pultem.
 • Dokončete /pěstujte zeď do požadované výšky a vložte pracovní desku.

Jak můžete uspořádat počítadlo na zbytek zdi

Obě možnosti nejsou špatné, ale ta pravá je praktičtější: vždy jsou v kuchyni vždy dva povrchylepší než jeden.Vezměte prosím na vědomí, že rozměry pracovních desek jsou větší než šířka „nohou“.To není náhoda: tímto způsobem můžete více či méně pohodlně sedět bez otáčení do strany.

A pokud nejste příliš líní k odstranění této zdi, můžete udělat něco pohodlnějšího - abyste si mohli dát nohy.Příklad je na fotografii.

Bude pohodlnější sedět tímto způsobem

Nápady pro návrh fotografií

Samostatný roh

Plocha jako základ

Fotografie čítače barů v malé kuchyni

Možnostúzemní

Zajímavé upozornění

Jako základ konferenčního stolku

V prostorné kuchyni)

Barová pult vyrobená z cihel nebo kamene - stylová

Vlastní vzhled a barva

Barový pult ve studiovém bytě

Můžete si také dát oběd

Dva náčrtky pro provedení

Barový pult pro malou kuchyň

Související video

) Pokud chcete umístit barový pult do otevřené letní kuchyně, můžete si tento nápad vyměnitudělat v tomto videu.Chlap z háčků a tlustého prkna v lese vybudoval zajímavý stojan.

Nejčastěji vyvstávají otázky o tom, jak vytvořit pracovní desku pro barový pult.Můžete jej oříznout mozaikou.A jak - podívejte se na video.Obecně je technologie pokládacích mozaik jednoduchá: na speciální bílé lepidlo s následnou injektáží spár mezi dlaždicemi.Je obtížné vytvořit nerovný okraj.Zde je návod, jak to udělat - sledovat video.

Pracovní deska lepená z tyčí