Jak si vybrat kukátko (kukátko s videokamerou)

Bojíte se o bezpečnost vašeho domova, bojí se dítě nebo manželka otevřít dveře, aniž by viděli, kdo je za ní?Všechny tyto problémy zmizí, pokud na přední dveře nainstalujete video kukátko.V závislosti na modelu to může být zařízení, které jednoduše přenáší obrázek na monitor, pořizuje záznam nebo obrázky, slouží jako interkom a dokonce odesílá fotografie návštěvníků do vašeho telefonu.Obecně může být užitečná videopole (nebo videohovor).

Co je to video oko a jeho účel

Videokefa pro přední dveře v nejjednodušší podobě je miniaturavideokamera, ke které je připojena infračervená LED.Kamera je připojena k malému monitoru, který je umístěn uvnitř.Signál z kamery vstupuje do monitoru, takže můžete vidět návštěvníky na obrazovce.Existuje mnoho odrůd s různými funkcemi, ale nejjednodušší možností je právě to.

Jedna z možností (ne zcela jednoduchá)

Aby bylo možné vědět, komu otevíráte dveře, je nutná videopole.Obyčejný kukátko nenívždy šetří.Zaprvé, pokud stojíte na boku dveří, ani širokoúhlé zařízení nikoho neuvidí.Za druhé, jasnost obrázku je velmi nízká, zejména při slabém světle, a ve tmě nic nevidíte.Videokamera poskytuje větší pozorovací úhel (od 90 do 180 °), může být vybaven podsvícením.Zatřetí je možné nahrávat, pořizovat fotografie, odesílat upozornění do telefonu.Video kukátko pro vstupní dveře obecně může mít širokou funkčnost.

Napájení video dveří

Existuje mnoho druhů tohoto vybavení.První věc, kterou musíte věnovat pozornost, je výživa.Může být dodán z:

  • převodníku obsaženého ve 220 V;
  • baterie zabudované do zařízení;
  • vestavěné dobíjecí baterie;
  • externí baterie

Zdá se, že tažení vodičů ke dveřím je obtížné.Je nutné provést přechod kabelu ze stěny na dveřní křídlo, natáhnout kabel k videozařízení.Je to obtížné, ale baterie netrvají příliš dlouho (můžete je zapomenout na jejich výměnu) a dobré dobíjecí baterie, i když poskytují několik měsíců provozu, jsou drahé.Potřebujete-li model rozpočtu - video kukátko pro vstupní dveře napájené 200 V bude stát se stejnými nastaveními fotoaparátu méně.

Při napájení z 220 V ze strany pantu musí být proveden flexibilní přechod

Ukazuje se tedy, že nejlepší možností je napájet přes převodník z 220 V. Ale,v tomto případě není světlo - video oko nefunguje.Pokud chcete mít vstupní dveře pro video, pracujte s nimipodmínky, má smysl hledat variantu s redundantní energií (220 V + baterie nebo baterie).

Způsoby zapnutí

Jednodušší možnosti pro video dveřní oči začnou fungovat poté, co obdržíte zvonek.U těchto modelů je tlačítko vyzvánění obvykle namontováno na stejném panelu, kde stojí kukátko fotoaparátu.Při instalaci takového zařízení nebudete vědět o návštěvnících, kteří nezazvonili na zvonek na .Tento typ zařízení se také nazývá „videohovor“.Důvodem je to, že se fotoaparát často aktivuje po stisknutí tlačítka volání.

Tlačítko zvonku je obvykle umístěno na stejném panelu jako videokamera

Další typ video kukátka má vestavěné detektory pohybu.Začne fungovat, jakmile se v oblasti pokrytí senzoru objeví pohybující se objekty.Umístěním takového zařízení budete vědět o všech návštěvnících.Je pravda, že otázka zůstává otevřená: je to nutné nebo ne nějaký alarm.Pokud nedojde k poplachu, v situaci, kdy osoba nezavolá, zjistíte, že někdo stojí pod dveřmi, pouze pokud se podíváte na monitor.Pokud je zvukový alarm zapnutý, může to být nepříjemné v případě falešných poplachů (nejsou vyloučeny).Za kompromis lze považovat obrazový signál - například žárovku.

Jak je signál přenášen

Dále musíte zvolit, kde a jakým způsobem bude signál z videokamery na výstupu.Existují dvě možnosti:

  • drátový přenos;
  • Bezdrátový přenos Wi-Fi.

Kabelové modely video očípřenášet signál z videokamery optickým kabelem na monitor.Mnoho v původní verzi zahrnuje instalaci monitoru na vnitřní stranu dveří.Uvidíte, kdo vám volal na dveře, pouze tím, že půjdete ke dveřím.Ne příliš pohodlné.

Obecně lze zakoupit pouze video oči bez monitorů a připojit je ke stávajícím

Ve většině modelů lze snímek zobrazit na jiné obrazovce bez použití dalšího vybavení (moderní televizor)například).V případě potřeby můžete monitor umístit do určité vzdálenosti od dveří.Videový signál může být také odeslán na dvě nebo více video zařízení.To vše je pohodlnější, ale je nutné pokládat kabely.

Můžete poslat signál na monitor se společným vstupem

Modely, které v tomto ohledu přenášejí obrázky přes Wi-Fi, jsou mnohem pohodlnější.Video přenos není přes kabely, ale používá kódovaný rádiový signál.Vzdálenost je omezena pouze výkonem vysílače.Nevýhodou bezdrátového video kukátka je vysoká cena (v oblasti 150–200 $), protože jde o složitější systém, který zpracovává signály.Ve skutečnosti se jedná o digitální zařízení s vlastním ovládacím modulem a pamětí.Na našem trhu jsou zastoupeny i-Corder Radio, iHome 4 (Rollup i4), Black Fortress.Uvedené modely jsou napájeny interními bateriemi, včetně nabíječky.Existuje levnější oko SITITEK, které nelze odlišit od obyčejného oka.Stojí polovinu ceny, bezdrátový přenos signálu, ale nezaznamenává se.

Bezdrátové modely lze odlišit přítomností antény

Ale bezdrátová WiFi video kukátka pro přední dveře má širší funkčnost: například může do vašeho telefonu odesílat fotografie návštěvníků bez ohledu na to, kde jste a poskytne další bonusy..

Se záznamem nebo bez záznamu

Musíme se také rozhodnout, zda potřebujete záznam návštěvníků nebo ne.Nejlevnější kabelové modely video očí tuto funkci nemají.Pokud chcete vidět, kdo k vám přišel, když jste nebyli doma, podívejte se na video kukátko u vstupních dveří se vstupem.Pracují na principu DVR, mají vestavěný snímač pohybu.V rozsahu viditelnosti se objevil objekt, nahrávání začalo.

Nahrávání je nutné, pokud existují obavy o bezpečnost vašeho domova

Nahrávání lze provádět do interní paměti (můžete zobrazit pouze připojením kabelu k elektronickému zařízení) nebona paměťovou kartu.Je však třeba si uvědomit, že po využití volné paměti se nové informace ukládají na staré.To znamená, že k prohlížení je k dispozici pouze určité časové období.Délka tohoto období závisí na objemu média, na kterém jsou informace zapsány, a na frekvenci návštěv.

Další funkce

Jednou ze zajímavých možností je kukátko s videokamerou a vestavěný mikrofon /reproduktory.Tato zařízení vám umožňují jednat s návštěvníky bez otevření dveří.U některých modelů (se záznamem) může návštěvník odejítzvuková zpráva.Některé modely umožňují přiblížení objektu zobrazeného na obrazovce.To umožní návštěvníkovi lépe vidět zrakově postižené.

Odesílejte fotografie návštěvníků do svého telefonu, tabletu

Pro vstupní dveře s modulem GSM je k dispozici videopole.Je to oni, kdo může posílat fotografie návštěvníků v reálném čase do telefonu (pokud je vaše mobilní zařízení online).Pokud navíc máte mikrofon a reproduktory, můžete s mobilním telefonem hovořit s návštěvníkem.Nerozumí však, že nejste doma.Tato možnost vám umožní nenechat si ujít důležitého návštěvníka, i když jste nuceni opustit domov.Příklady jsou SITITEK i8, WiFi /GSM Proline PR-iHome4.i-Corder Sensor GSM.Náklady na toto zařízení se liší - od 70 do 250 $.Jde o kvalitu kamer, dostupnost dalších funkcí a vybavení.Ne všechna tato zařízení přicházejí s monitory.Vzhledem k tomu, že obraz lze přenášet do televizoru nebo mobilního zařízení, není vždy nutné mít poblíž předních dveří monitor.

Pro přední dveře existují IP video dveře.Liší se tím, že kromě zaznamenávání informací na paměťovou kartu ji může poslat do cloudového úložiště (na YandexDisk nebo GoogleDisk, jakékoli jiné podobné úložiště).

Technické parametry

Vzhledem k tomu, že video kukátko pro přední dveře je technické zařízení, vyplatí se vybrat podle parametrů a charakteristik.Charakteristiku oka a obrazovky lze navíc posuzovat samostatně, protože se prodávají pouze video oči bez monitoru, ale najdete stejné modelyparametry oka /kamery as různými obrazovkami.

Při výběru je třeba se podívat na technické specifikace

Kamery

První věc, kterou byste měli věnovat pozornost, jebarva přenášeného obrazu.V případě potřeby najdete kamery, které přenášejí černobílé obrázky.Jedná se o nejdražší modely.Druhou možností je úhel pohledu kamery.Jsou ve dvou kategoriích:

  • Při normálním pohledu: rozsah 90-120 °.Měly by být nastaveny, pokud je vstup do místnosti na konci dlouhé chodby.
  • S širokým výhledem - úhel pokrytí 160 - 180 °.Širokoúhlý (videokamery poskytují praktický plný výhled, jsou umístěny na předních dveřích soukromých domů, bytů s přímým přístupem na schodiště.

Kamery pro dveřní kukátko se širokým pozorovacím úhlem jsou mnohem dražší. Pokud je váš byt na koncidlouhá a úzká chodba nemá smysl uvažovat o dvou částech sousedních stěn. Kromě toho optika s menším pozorovacím úhlem dává jasný obraz ze vzdálenosti 3 metrů, panoramatický - od 2 metrů.

Jednaz příkladů panelu s videokamerou, zvonkem, reproduktorem /mikrofonemoffset, LED podsvícení

Dále je třeba určit spodní část dveří video dveří. Neměla by být menší než tloušťka vašich dveří. Pro běžné izolované kovové nebo dřevěné dveře jsou vhodné standardní možnosti. Malý rozdíl v tloušťce předních dveří

-4 cm) je kompenzováno skutečností, že pouzdro se obvykle skládá ze dvou částí spojených závitem.silné dveře musíte hledat speciální modely, které mají velkou délku těla.

Je třeba věnovat pozornost dosahu kamery.Závisí to na síle podsvícení a na kvalitě samotné kamery.Maximální dosah je stanoven do 5 metrů, opravdu můžete vidět tváře lidí ve vzdálenosti 2-3 metrů.Mimochodem, černá a bílá mají lepší citlivost při slabém světle.

Monitor /displej

Pokud mluvíme o vlastnostech displeje /monitoru, hlavní věcí je jeho velikost a počet pixelů v matici.Čistý obraz se získá s rozlišením monitoru 1280 * 720.Menší bude mít rozmazanější obraz a větší nebude mít nic - nebudete hrát.

Připojení je jednoduché.

Monitor videohovoru může být buď normální, nebo dotykový.Pokud je matice běžná, je řízení mechanické.Jedná se o malá tlačítka, která jsou na boku nebo dole.Pokud je monitor citlivý na dotyk, ovládací prvky jsou jako na smartphonu pomocí ikon a rozbalovacích nabídek.

volby telefon s videokamerou, videokamery nebo videoglazok

Někdy není jasné, proč je telefon s vestavěným fotoaparátem a domácí monitoru je levnější než oko s kamerou a monitorem.Jde o součásti.V interkomech se obvykle používají nejlevnější videokamery s malým pozorovacím úhlem ne větším než 90 °.Kromě toho mají velmi krátký dosah.Většina z nich může dát více či méně jasný obraz ve vzdálenosti 0,4 - 0,6 metrů od oka kamery.Všechno dálvenku, identifikace není předmětem, jednoduše neuvidíte, kdo tam stojí.Proto je cenový rozdíl pochopitelný.

Důležitým prvkem je jasný obraz ve značné vzdálenosti

Další bod: v případě interkomu není možné zaznamenat.Možná existují takové modely interkomů, ale je obtížné je najít, protože náklady jsou vysoké.

Pokud porovnáme video oči s videokamerou, zdá se, že kamery mají více výhod:

  • Kamera může být umístěna na takovém místě, že je obtížné se k ní dostat.Video kukátko se elementárně uzavírá žvýkačkou, nálepkou, barvou.
  • Fotoaparát můžete umístit tak, aby se v zorném poli objevily požadované zóny.

Existuje však jeden bod: v Rusku, na Ukrajině jsou soukromé osoby zakázány používat skryté video sledování.Tato akce je trestně stíhatelná (v Rusku 138 trestního zákoníku Ruské federace).Tento článek se týká instalace miniaturní kamery bez oznámení dostupnosti dohledu.Instalace video oka - ne.