Jak si vybrat lustr s LED

S vývojem technologie máme stále více nových zajímavých nástrojů a zařízení a staré a známé přístroje získávají nové funkce a schopnosti.Například se stalo módním nákupem LED světel.Existují dva významné důvody - jejich různorodý design a nákladová efektivita.O tom, jaké vlastnosti mají lustry LED pro domácnost, jak je vybírat a budeme si dále povídat.

Vlastnosti LED lustrů

Všechny vlastnosti, výhody a nevýhody tohoto typu osvětleníZařízení jsou spojena s tím, že používají LED jako zdroje světla.Určují jejich vlastnosti a schopnosti.

Lustry LED pro domácnost jsou krásné

Různé vzory

LED, která je dostatečně výkonná, je malákrystal, několik milimetrů, a může vydat silný světelný tok.Některé krystaly o velikosti 3 x 3 mm mohou nahradit nepříliš výkonnou žárovku.Další věc je, že takové krystaly jsou drahé.Ale za podmínek provozu mohou pracovat po celá desetiletí.

Standardní nebo neobvyklý design - můžete se pouze rozhodnout

Tyto vlastnosti - významný výkon světelného toku v malých velikostech - rozšiřují možnosti designu do nekonečna.Při vývoji designu všech ostatních lamp musí designéři přijít s nějakým druhem stínítek a poměrně velkých rozměrů - abyste mohli skrýt zdroj světla.

Při práci s LED diodami nemají návrháři prakticky žádná omezení - milimetrové zdroje světla lze uspořádat v libovolném pořadí, množství.„Strop“ pro ně není nutný, protože mají různé úhly rozptylu.I když uděláte strop, přístup je hlavně estetický, technické požadavky jsou minimální.V tomto ohledu je provedení stylu velmi odlišné - od klasických klasiků až po pokročilé high-tech, minimalismus, podkroví.Najdete všechny styly.

Možnosti nastavení: jas a teplota žáru

Většina světelných zdrojů může vydávat pouze světlo určitého spektra (barvy).Žárovky a halogeny dávají pouze bílé světlo, některé jiné barvy mohou dávat pouze zářivky, a dokonce ani ne příliš.

LED diody jsou uspořádány tak, aby mohly vydávat světlo jakékoli barvy.Tato vlastnost se používá v lustrech LED s ovládacím panelem.Jako zdroj světla používají tři krystaly najednou - červenou, zelenou a modrou.Změnou jasu záře každého dna získáme jakoukoli barvu spektra.To znamená, že lustr LED pro dům může svítit nejen bílým světlem (s různými odstíny), ale také modrým, zeleným, červeným atd.Upozorňujeme, že ne všechny modely mají tuto funkci, ale pouze některé.

Bílé světlo se také může lišit

Mají lustry LED pro domácnost a další vlastnost - jas záře lze nastavit v širokém rozsahu.Tato možnost je realizována na základě žárovek, pro které se používají speciální zařízení - stmívače. Snižují /zvyšují napětí, na kterém závisí úroveň osvětlení lampy.Chcete-li změnit jas světla pomocí stmívače, musíte jít nahoru k němu (obvykle zabudovaný do spínače) a otočit knoflíkem.U zářivek nebo halogenových žárovek nefunguje ani takové „zaostření“, nemohou pracovat při nízkém napětí.

Některé LED lustry pro domácnost s ovládacím panelem mohou také měnit barvu

LED diody mění úroveň osvětlení v širokém rozsahu a tuto funkci lze implementovatvzdáleně - z ovládacího panelu.Můžete změnit množství světla v bílých i barevných krystalech.Tato funkce může být velmi výhodná ve školkách a ložnicích - nelze vypnout světla, ale pouze ztlumit přijatelné hodnoty.

Parametry napájení a životnost

LED diody pracují na stejnosměrném napětí 12 V, ale v síti máme 220 V stř. Pro přímé připojení k domácí síti v osvětlovacích tělesechu tohoto typu je zabudován převodník napětí, který usměrňuje a snižuje napětí na požadované hodnoty.Životnost LED závisí na kvalitě tohoto převodníku - čím stabilnější je výkon, tím déle LED vydrží.

Existují velmi neobvyklé modely

Obecně mohou LED diody pracovat bez významné změny charakteristik po dobu 30–50 tisíc hodin.To odpovídá práci 20–50 let.To je však podmíněno pouze dodávkou napětí v rámci stanovených limitů.

Energie v našich sítích bohužel není zdaleka stabilní.Tam jsou ostré skoky nahoru a dolů.Takové skoky negativně ovlivňují životnost LED - vyhoří, ztratím jas.Protože lustr LED je velmi drahé zařízení, má smysl dodávat energii prostřednictvím stabilizátoru.Jedná se samozřejmě o další náklady, ale o stabilizátor, který vytváří normální podmínkyLED diody občas prodlužují jejich životnost.

Úspora elektřiny a malé množství tepla

LED osvětlovací zařízení se vyznačují zvýšenou účinností - lampa, která spotřebovává 15-20 wattů elektřiny, produkuje tolik světla jako 100Žárovka Watt.Důvodem je skutečnost, že LED využívá velkou část energie spotřebované na luminiscenci a pouze malá část z ní se přeměňuje na teplo.V současné době se jedná o energeticky nejúčinnější světelné zdroje.

Lustry LED pro domácnost jsou nejlepší volbou pro zavěšené stropy - produkují málo tepla

Malé množství tepla, které LED lustry pro domov vydávají, umožňuje jejich použití pro podhledy.

LED lustry pro domácnost: výběr

Při výběru LED lustrů pro domácnost musíte kromě estetických kritérií a velikostí sledovat i další technické body:

 • Napájecí napětí.Většina domácích LED lustrů je připojena přímo k síti 220 V. Ale existují modely, které je třeba připojit přes převodníky na snížené konstantní napětí - 12 V nebo 24 V. V technických specifikacích je tento parametr vyžadován.
 • Osvětlená oblast.K osvětlení jiného můžeme použít běžný lustr se standardními kazetamiv oblasti areálu - můžete dát lampy různých kapacit.U LED lustrů to nefunguje: LED diody jsou uvnitř utěsněné a mají určité parametry.Při výběru proto věnujte pozornost maximální ploše, kterou může toto osvětlovací zařízení osvětlit.Je žádoucí, aby váš pokoj už nebyl.

  Lustr LED je určen k osvětlení určité oblasti

 • Teplota barev.Tento parametr je důležitý pro LED lustry bez dálkového ovládání.LED diody mohou dávat bílé světlo různým „teplotám“ - teplé, jako žárovka, studená, jako zářivka.Musíte se rozhodnout, kterou chcete a hledat žárovky s vhodnými parametry.
 • Stupeň ochrany krytu.U bytových prostor, jakož i pro technické a normální provozní podmínky lze stupeň ochrany bydlení ignorovat.Ale pokud si vyberete lustr pro koupelnu, koupelnu, bazén atd., Musí mít skříň bezpečnostní třídu alespoň IP44.To znamená, že je chráněno před prachem a stříkáním, nebojí se vysoké vlhkosti.
 • Záruční doba.Toto číslo odráží skutečný stav věcí - kolik bude lampa fungovat bez poruch a snížení úrovně osvětlení.Čím delší záruční doba, tím lepší osvětlení.

Toto jsou technické.vlastnosti, které musí být sledovány.Jsou dokonce v krátkém popisu zboží.V každém případě by to mělo být.Pokud jste nenašli žádná data, je lepší hledat něco jiného.Tato kvalita vás pravděpodobně neuspokojí.

Vlastnosti výběru lustrů s ovládacím panelem

LED lustry pro domácnost a kancelář s ovládacím panelem mají své vlastní vlastnosti.Kromě všech výše popsaných technických charakteristik je rovněž třeba zkontrolovat:

 • Jaké možnosti má tento model.Možná:
  • Změňte jas světla.
  • Změna barvy.
  • Schopnost zapnout lampy v „porcích“ - některé mohou hořet, jiné nemusí.

   Na závěsech jsou lustry LED, stropní lustry

 • Dosah dálkového ovladače.Pro malé pokoje to není tak důležité, ale pro prostorné pokoje, jako je například obývací pokoj s kuchyní, to může být dokonce velmi důležité.
 • Jaké zdroje energie používá dálkové ovládání?Je lepší, když se jedná o běžné baterie, které jsou v obchodě.

Zkontrolujte ovládací panel.Pro dobré výrobce je vyrobeno z kvalitního plastu, tlačítka „jemně“ jdou “

Výrobce

LED lustry pro domácnost odČína, Evropa, existují ruské možnosti.Můžete je hned rozlišit - za cenu.Číňan - nejlevnější, evropský -nejdražší.I ti, jejichž produkce se nachází v Číně.

Které stojí za to koupit?Evropské nebo osvědčené ruštiny.Používají vysoce kvalitní LED diody, které přesně vypočítají záruční dobu.Kromě toho podporují záruku, tj. Opravují nebo vyměňují zařízení, které selhalo nebo změnilo jeho parametry.

Domácí lustry LED se mohou velmi lišit.

Celý problém spočívá v tom, že navenek laik nedokáže odlišit vysoce kvalitní LED od nízko kvalitních.To se odhalí během provozu - ztrácejí jas nebo dokonce přestanou svítit.Všechna naděje na kontrolu výroby, která odmítá kvalitní LED diody.Levné čínské lustry, nejčastěji, jsou sestaveny přesně na těchto odmítnutých LED.Je nemožné předvídat trvání nebo kvalitu jejich práce.Výjimkou jsou osvědčené čínské značky, ale cena jejich produktů zdaleka není evropská.Takže ... ve skutečnosti není na výběr.

Dalším problémem s nízkými náklady na lustry LED je výkonový měnič nízké kvality.Pro kvalitní převod potřebujete kvalitní (číst - drahé) komponenty a profesionální montáž.To vše zvyšuje cenu zařízení.A ne plně „zarovnané“ střídavé napětí rychle ničí i dobré LED, nezmínit vadné.