Jak si vybrat moderní skluzavka v obývacím pokoji (pokoji)

Moderní trendy v designu interiéru vyžadují minimální množství nábytku.Podle tohoto konceptu by většina věcí měla být uložena v úložných systémech.Ale ne každý a ne vždy uspěje nebo chce plně dodržovat tato pravidla.Skříňový nábytek je stále nutný, i když ne ve stejném množství nebo formě jako dříve.Například stěny sklíčka v obývacím pokoji.Moderní možnosti - ne sada skříní, ale zajímavé a rozmanité nábytkové soubory.

Druhy moderních nábytkových skluzavek

Před výběrem stěn sklíčka v obývacím pokoji přemýšlejte o tom, co chcete na tento nábytek umístit.Někdo musí ukládat oblečení, takže musí existovat skříň a komoda.Někdo plánuje umisťovat nádobí, takže pro nádobí potřebujete speciální skříňku.Pro někoho je třeba k instalaci video a audio zařízení do haly.Takže potřebujete velké police.Někdo plánuje umístit knihy - aby to bylo možné, mělo by tam být hodně polic.Existují také možnosti, které slouží pouze k instalaci televizoru a ozdobných předmětů.Obecně je třeba vybrat nábytkovou stěnu podle vašich potřeb.

Je třeba vybrat stěny sklíčka v obývacím pokojistále mluví o tvaru a velikosti.Existují tři typy nábytku:

 • Podél jedné zdi.Taková stěna může zabírat celou zeď od okraje k okraji, nebo možná jen některé části.Ve druhém případě se to snaží uspořádat uprostřed zdi tak, aby ze dvou stran zůstaly přibližně stejné.

  Lineární posuvná stěna.jak vidíte, skříňky jsou volitelné

 • Roh.Dobrá volba pro malé místnosti, nebo pokud se vše, co chcete na jedné stěně, nehodí.
 • ve tvaru písmene U.Toto je možnost pro prostorné obývací pokoje, stejně jako podobné soubory vypadají pouze ve velkých objemech.

  Rohové posuvné stěny do obývacího pokoje

Bez skříní

Pokud máte ve svém domě šatní skříň nebo šatní skříň a je zde dostatek míst pro uložení věcí, které můžete bez skříní dělat vůbec.V tomto případě se stěny skluzavky do obývacího pokoje skládají ze zásuvek a polic.Vyrábají zásuvky s nízkou šířkou podlahy, na které můžete umístit televizor, další zařízení a dekorační předměty.Otevřené nebo zavřené police skříně jsou zavěšeny nad stěnou.Navíc je jejich tvar nejčastěji nelineární - zlomený, lze dokonce použít krabice různých výšek.Hlavní věcí je jejich správné sestavení.Několik příkladů moderních stěn skluzavek do obývacího pokoje bez skříní ve fotogalerii.

Jedna z možností pro stěnu skluzavky v moderním stylu
Uzavřené skříňky různých velikostí a tvarů jsou všechno, co tato sada nábytku sestává z
Asymetrie dává této náhlavní soupravě neobvyklý vzhled
Dobře se hodí k minimalismu nebo modernímu stylu
S otevřenými policemi na knihy.nemůžete hned říct, zda se jedná o zeď nebo ne ...
Hraní na kontrastech je oblíbená technika designérů

Přesně řečeno, jedná se o sadu skříní a nástěnných skříní různých konfigurací, ale podle staré paměti se také nazývají stěny posuvné části.

Mini skluzavky

Nebudete vkládat objemný nábytek do malých obývacích pokojů - konečně „sníží“ objem, což z něj učiní nepříjemné a nepohodlné v místnosti.V takových případech existují mini stěny.Skládají se doslova z několika předmětů - dvojice skříní, na které kladou televizi a vybavení, malou skříňku nebo komodu.Nad - nad podstavec pro několik dalších polic otevřeného nebo zavřeného designu lze stále najít.

Pokud na skříňky umístíte matné zrcátko, nábytek nevypadá vůbec objemně
)
Toto je již super mini zeď.Pro styl minimalismu je to nejvíce
Přísně popsáno - malá skříňka, komoda a několik polic
Průsvitné dveře nedávají masivitu, ale zakrývají předměty z prachu
Kombinace světlých béžových a černých kontrastů je vždy v módě
Pokud by na mini sklíčku měla být skříň, mohlo by to být takto
Další minimalistická verze
Lesklé povrchy se spojí i s high-tech, ale dokonale se hodí do jiných módních stylů

Tyto stěny sklíčka v obývacím pokoji by měly být vybrány také z hlediska jejich funkčnosti.Budete v nich muset něco uložit.Takže přemýšlejte o tom, který ze vzorků bude pro vás výhodnější.Budete potřebovat otevřené police, abyste si mohli dát své oblíbené knihy nebo ozdobné prvky, ale prach se na nich rychle hromadí, a to stojí za to mít na paměti.

Lineární a hranaté

V obývacím pokoji střední velikosti se nejčastěji instalují lineární nebo úhlové stěny.Jak již bylo zmíněno, počet skříní, komody, zásuvky, skříně se volí na základě toho, v čem a v jakém množství bude muset být v nich uloženo.Pokud potřebujete hodně skříněk, aby nevypadaly objemně, zvolte pro dveře světlou barvu.Některé dveře mohou být vyrobeny z průsvitného skla a mohou být v těchto skříních osvětleny.Díky tomu bude nábytek ještě méně „utiskující“ a takový soubor vypadá moderněji.

Nábytek lze vizuálně zesvětlit, pokud je spodní část tmavá a horní část světlá.Ne nutně bílá.Barvy jsou vhodné, ale mléčné, světle béžové, krémové, světle šedé atd.V jednom gamutu s tmavým dnem, ale mnohem jasnějším.

Posuvné stěny v obývacím pokojitmavé barvy jsou vhodné pro prostorné světlé pokoje
Zajímavý neobvyklý styl
Televize je tradičně ve středu a po stranách jsou skříňky.Takže nejsou těžké, uprostřed je rámeček ve světle béžové
Jednou z charakteristických vlastností moderního nábytku je nerovný horní okraj
Rozložení s velkým počtem polic
Tento snímek lze nastavit pouze tehdy, je-li interiér navržen ve stejném stylu
Otevřít auzavřené skříně a police

Trochu o uspořádání nábytku ve stěně skluzavky do obývacího pokoje.Pokud existují skříně, s lineárním uspořádáním jsou umístěny kolem okrajů, přičemž střed je téměř prázdný - nízká skříňka je umístěna pod televizorem a na horní část lze umístit několik polic.

Modely stěn diapozitivů jsou mnohem méně běžné, ve kterých jsou skříně na oděvy a náčiní nebo pouzdra na tužky rozptýleny police a nejsou na okrajích, ale na libovolném místě.To však neznamená, že tento typ nábytku je horší.Je to jen více originální a nestandardní.

Rohové stěny skluzavky do obývacího pokoje jsou z hlediska uspořádání nábytku mnohem rozmanitější.Někdy skříně také stojí za hranami, uprostřed je obsazeno nízkými podstavci, ve středu (v rohu) je místo pro TV.Ve středu je opačné uspořádání - rohová skříň (neboskříňky), na okrajích jsou nízké skříňky a police nad nimi.

Neobvyklá rohová stěna skluzu v hi-tech stylu.Žádné zbytečné detaily - hladký povrch a vyniká pouze centrální část
Ve středu je místo pro rohovou pohovku - nestandardní přístup
Tmavá masivní stěna je vhodná pro velmi světlé místnosti
Vzácným jevem je kombinace různých barev
Skříně v rohu a police kolem okrajů -původní vzhled
Vrcholem tohoto souboru jsou neobvyklé dveře a nerovnováha mezi horní a spodní částí nábytku 4]
Rohová stěna skluzavky v moderním stylu
Běžným řešením je televize v rohu
Jsou-li stěny různých délek

Úhlové stěny skluzavky do obývacího pokoje mohou zabírat úplně jednu zeď a zachytit pouze malou část sousedního objektu.To je výhodné, pokud je místnost malá a v rohu je okno.Je to úhlová verze rozložení, která umožní racionálnější využití prostoru, který nelze použít jiným způsobem.

Modulové stěny skluzavky

Výroba nábytku na zakázku není špatná, ale obvykle je třeba čekattrvá to dlouho.Standardní možnosti také nevyhovují každému - výška, délka nebo rozvržení nejsou vhodné.Proto výrobci nábytku začali sbírat skříňky, skříňky, police ve stejném stylu a barvě, ale v různých velikostech.Z těchto součástí si jako designér vytvoříte vlastní verzi stěny sklíčka - podle vašich potřeb a rozměrů místnosti.Je to dobrý nápad, zvláště když si uvědomíte, že cena není vysoká: sada je standardní, sériová výroba, náklady nižší.

Příklad modulárního systému a din variant toho, co z něj může být složeno
Sada prvků se mění
) Může existovat mnoho komponentů
V některých modulárních systémech není výběr příliš široký
Zde si můžete vybrat složení pro jakýkoli požadavek
) Barvy jsou obvykle nejoblíbenější

Některé továrny na nábytek nebo dílny nabízejí určitou sadu barev, ve kterýchkaždý systém se spustí.To dále zvyšuje kombinaci.Obecně platí, že pokud potřebujete levnou stěnovou skluzavku v obývacím pokoji - podívejte se na modulární systémy.

Volba materiálu a barvy

Volba modelu a složení skříní je pouze částí úkolu.Je také nezbytné určit materiál, ze kterého bude nábytek vyroben, jakož i barvu adruh povrchu.

Stěny skluzavky do obývacího pokoje jsou, stejně jako jakýkoli jiný nábytek, vyrobeny ze dřeva, MDF a dřevotřískové desky.Dřevěný odkazuje na prvotřídní třídu, má vysokou cenu.Nejlevnější nábytek je z dřevotřísky.Tento materiál se používá k výrobě modelů ekonomické třídy.Dřevotříska - střední cenový segment.

Levné stěny obývacího pokoje jsou vyrobeny z dřevotřísky

Jaké jsou nevýhody dřevotřísky?Ve skutečnosti se při jeho výrobě používá pojivo - lepidlo, které uvolňuje látky škodlivé pro zdraví.V nebezpečných množstvích jsou tyto látky uvolňovány z materiálů nízké kvality s emisní třídou E2 a vyšší.Pokud je emisní třída dřevotřískové desky E1 nebo E0, je materiál považován za neškodný a je z něj dokonce možné vyrobit dětský nábytek (třída E0), stěny skluzavky do obývacího pokoje a ještě více.Při nákupu nábytku se zajímejte o dřevotřískové certifikáty, abyste mohli kontrolovat kvalitu materiálu.

Zásady barevného designu

Samostatným tématem je výběr barvy a typu povrchu.Barevné schéma závisí na stylu interiéru, dominantních barvách v designu, rozměrech místnosti a konečně na vkusu a tužeb majitelů.Je tedy téměř nemožné poskytovat radu v nepřítomnosti.Existuje však několik univerzálních pravidel, podle kterých si můžete vybrat.

Existují tři hlavní typy barevných kombinací, které se používají v dekoraci místnosti:

 • Solid.To je, když všechny objekty mají stejnou barvu, ale různé odstíny - například hnědé a všechny jeho odstíny nebo šedé v celé své rozmanitosti.Můžete přidatneutrální tóny - bílá, šedá, trochu černá.Několik jasných míst nebude rušit, ale nemělo by jich být mnoho.
 • Harmonický.Kombinace barev různých, ale úzkých - červená s oranžovou, modrou a zelenou.Tady je těžké poradit, musíte se podívat na vybrané typy barev.
 • Kontrast.Barvy se liší, ale docela kombinují - fialovou se zelenou, žlutou s modrou atd.Interiér v kontrastním stylu je vhodný pro aktivní a kreativní lidi, ale může se rychle nudit.

  Kombinace barev se může lišit

V každém případě je jedna barva dominantní a je jich mnoho, všechny ostatní jsou v detailech a doplňcích.V souladu s designem obývacího pokoje jsou stěny obvykle natřeny v hlavní barvě a přidávány do některých zařízení.

Na základě tohoto principu se musíte rozhodnout, jaká barva - dominantní nebo doplňková - bude vaše skluzavka do obývacího pokoje.Pokud k němu chcete přenést akcenty, pak by barva měla odlišit situaci od situace, pokud jde pouze o pozadí, zbarvení je blízko hlavní barvě.

Barvy nábytku a jejich vnímání

Nábytek je nejčastěji vyráběn v hnědých tónech - od tmavě hnědé po světle béžové tóny.Poměrně často můžete vidět černé, šedé a bílé komplety, barva není tak běžná - vyžadují pečlivý výběr stylu a doplňků, což je docela obtížné.Zvažte, jak jsou nejobvyklejší barvy vnímány pro zeď v obývacím pokoji.

 • Hnědá.Vytváří pocit sebedůvěry, stability apohodlí.Tmavé odstíny dělají interiér těžkým, dobře zavedeným a pevným.Žádný problém se vejde téměř do jakéhokoli stylu, tradičně kombinovaný s bílou, béžovou, zelenou, vypadá dobře s modrou.Vhodný do prostorných pokojů, díky kterým je atmosféra komornější.

  Hnědá - barva wenge

 • Černá.Je to velmi studená barva, ve velkém množství může způsobit úzkost.Ale jako přízvuk se interiér dokonale harmonizuje.Pokud jsou stěny a zbytek nábytku ve vašem obývacím pokoji velmi světlé, černá stěna skluzavky se pěkně vejde a vytvoří kontrast.

  Pokud je černá lesklá, nevypadá tak pochmurně

 • Šedá.Neutrální barva, která slouží jako skvělé pozadí pro jasnější věci.Pokud potřebujete zvýraznit jinou skupinu v obývacím pokoji, může být stěna nábytku nastavena šedě.Také šedou lze kombinovat s jinými barvami.Tmavé odstíny vypadají dobře s červeným lemováním, střední - s růžovou, zelenou, fialovou.

  Šedá je jedna z neutrálních barev

 • Bílá.Barvou, která rozšiřuje hranice, se místnost zvětšuje.Tato barva v kterémkoli z jejích odstínů je kombinována s jakoukoli jinou barvou.Proto byl v poslední době tak populární.Může být použit v malých místnostech pro vizuální zvýšení objemu.

  Bílý nábytek vypadá velmi malý

 • Béžová.Další z neutrálních barev.To se hodí s jakoukoli jasnou barvou.Cítím se jako ne tak sterilní jako bílá, ale ne jako „těžká“ jako hnědá.Často v kombinaci s tmavě hnědou, jasně červenou, růžovou, tyrkysovou, fialovou, blankytnou.Béžová stěna skluzavky do obývacího pokoje dokonale zdůrazňuje strukturu podlahy a stropu, bude sloužit jako pozadí pro světlé designérské gizmy.

  Béžová je perfektní kulisou.Stěny skluzu do obývacího pokoje jsou často vyráběny v béžové

A všechny tyto barvy lze kombinovat s jasnými nebo vhodnými.Černá se často kombinuje s bílou nebo béžovou.S ní je také spojena jakákoli jasná barva.Kdokoli se obvykle přidá do bílé.Existuje tedy spousta možností.

Volba barvy také znamená výběr typu povrchu - texturovaného, ​​matného, ​​lesklého nebo pololesklého.Všechny se stejnou barvou vypadají jinak.Pokud potřebujete vytvořit komoru, útulnou atmosféru, matnou, hluboké tóny.Pro lehké hi-tech interiéry lze použít minimalismus, lesk nebo pololesk.Jen mějte na paměti, že lesklé povrchy budou často muset být otírány, aby si udržely svůj atraktivní vzhled.