Jak si vybrat nádrž pro letní venkovskou sprchu

Letní sprcha v zemi - to je nutnost.Po odpočinku je tak příjemné se osvěžit.Aby byla voda teplá a v dostatečném množství, je zapotřebí sprchová nádrž.

Letní chata nebo zahradní sprcha musí mít vodní nádrž

Možnosti výběru

Pro pohodlnou sprchu v letní chalupě nebo na zahradě je nutné zvolit správnou sprchovou nádrž.Nemělo by dávat dostatečné množství vody současně, ale zároveň by nemělo být příliš těžké - konstrukce venkovního sprchy by jej měla snadno odolat.Proto věnujte pozornost hned několika charakteristikám:

  • objem;
  • velikost a tvar;
  • materiál.

    Volba je vždy obtížná

Volba objemu

Minimální velikost nádoby na sprchu je 50litry.Takový objem vody stačí pro rychlé oplachování pro jednu osobu.Neměli byste počítat s dlouhými vodními procedurami s tolika vodou.Maximální objem je 300 litrů.Taková kapacita však může být instalována na pevném základě, takže je třeba zvolit objem také s ohledem na spolehlivost návrhu.

Jak zjistit objem nádrže pro sprchu?Při výpočtu se vyplatí dodávat vodu asi 50 litrů na osobu.To je dost "umýt se" bez ozdůbek.Samozřejmě,že chcete mít více vody, ale musíte si uvědomit, že tato zásoba bude muset být zahřátá.Pokud je v létě slunce v regionu aktivní, mohou problémy nastat pouze na jaře a na podzim.Můžete také zabudovat do topení, ale budeme mluvit o vyhřívaných nádržích níže.

Velikost a tvar

Ve ​​tvaru jsou pravoúhlé sprchové nádrže - ve tvaru rovnoběžnostěn, jsou - obyčejné sudy, má ploché dno a zaoblený vrchol.Nejnešťastnější volbou jsou sudy.Díky svému designu je voda v nich mírně zahřátá, v každém případě horší než v plochých nádobách nebo s vypouklou střechou.

Různé tvary a objemy

Rovné čtvercové nádrže jsou také dobré, protože mohou současně sloužit jako střecha letní sprchy.Rozměry rámu by pak měly být o něco menší než rozměry kontejneru - tak, aby pevně ležel na podpěře.A tak si můžete vybrat rozměry nádrže pro sprchu - nejprve postavte rám a vyhledejte kontejner pod ním.Ale můžete udělat pravý opak - získat kapacitu a již postavit strukturu podle jejích rozměrů.Ačkoli se nikdo neobtěžuje, udělejte si střechu a dejte na ni kontejner, jak chcete.

Kov

Sprchová nádrž je vyrobena z kovu a plastu.Kovem může být konstrukční, galvanizovaná nebo nerezová ocel.Nejlepší z nich je nerezová ocel.Jsou odolné, přestože jsou vyrobeny z tenkých plechů - tloušťka stěny je obvykle 1–2 mm.Je to všechno o vlastnostech tohoto materiálu - nekoroduje, což znamená, že se nerozpadá.Výjimkou mohou být pouze švy, pokud jsou normálně svařovány.svařování (nikoli v prostředí s inertním plynem).Na těchto místech získává slitina materiály obvyklé vlastnosti.Nevýhodou nerezových sprchových nádrží je jejich vysoká cena.

Sprchová nádrž z nerezové oceli je trvanlivou možností.

Pozinkované nádrže z nerezové oceli ustupují.Vrstva zinku chrání kov před destrukcí na nějakou dobu, ale dříve či později zreziví.Aby byla ochrana odolnější, může být pozinkovaná ocelová nádrž natřena.Navíc musí být provedeno dovnitř a ven.Není to dobré řešení, ale mírně prodlužuje životnost nádrže.

Nejhorší ze všech je případ u ocelových konstrukčních nádrží - rychle rezaví.Zde jsou nutně natřeny a každoročně aktualizují krytinu.Jedná se o nejdražší nádoby na vodu, ale netrvají dlouho a přítomnost velkého množství oxidů železa ve vodě neovlivňuje kůži tím nejlepším způsobem.

Plastové

Je lepší používat plastové sprchové nádrže.Jsou chemicky neutrální, nereagují s vodou, nekorodují.Jedinou věcí, která je může zničit, je silný úder a mráz.A pak existují polymery, které vydrží teploty až do -30 ° C.A pokud tomu tak není, musí být kontejner vyjmut pro skladování v zimě, protože v zimě stejně nebudete používat sprchu na ulici.

Plastové sprchové nádrže mohou mít odlišný tvar

Další výhodou plastových vodních nádrží je to, že jsou černé, což způsobuje, že slunce je horkější.intenzivně.Kovová nádrž může být také natřenačerná, ale barva rychle praskne a mouchy a plasty jsou zabarveny do hmoty - k hmotě se přidá barvicí pigment a celá tloušťka materiálu má stejnou barvu.

Další výhodou je nízká hmotnost.Navzdory skutečnosti, že stěny nádrže nejsou tenké, váží jen velmi málo.Mají však také nevýhodu - pokud mluvíme o plochých čtvercových nádržích, pak je minimální objem od 100 litrů.Nenajdete méně.K dispozici jsou miniaturní sudy na sprchu - zde jsou od 50 litrů.

Další provozní bod: při instalaci velké ploché nádrže na vodu na střechu bez překrývání je lepší mít několik protínajících se proužků, které podpírají dno.Ve spodní části jsou samozřejmě výztuhy - zahušťování ze stejného materiálu, ale je lepší mít další podporu.

Vyhřívané nádrže - klady a zápory

Daleko od slunce je pro nás ohřev vody dostatečný k ohřevu vody na přijatelnou teplotu a můžete získat pouze horkou voduna jihu, s jeho horkým sluncem.Pro zajištění pohodlných podmínek v letní sprše za každého počasí je do nádrže zabudován topný článek - TEN.Takové modely existují jak mezi kovovými, tak i plastovými.

Kovová sprchová nádrž s ohřevem

Ve vyhřívané nádrži se teplota ohřevu nastavuje na termostatu, stupeň ohřevu se reguluje čidlem, které je ve vodě.K dispozici je také termostat, který v případě potřeby vypne topení (když je voda ohřátá na požadovaný stupeň).To jeukáže se jako druh venkovního ohřívače vody pro sprchu (voda, pokud je to žádoucí, může být použita pro jiné účely v domácnosti).

Obecně lze říci, že výhody vyhřívaných sprchových nádrží jsou zřejmé - ohřátí vody na 50 až 70 ° C.Stupeň zahřívání závisí na materiálu, z něhož je nádrž vyrobena.

Ale nebylo to bez vad:

  • Je třeba přivést elektřinu do duše chalupy.
  • Vyžaduje připojení sprchy k přívodu vody nebo k přívodu vody pomocí čerpadla.
  • Potřebujeme systém pro automatickou kontrolu hladiny a naplnění nádrže vodou.

To znamená, že instalace sprchové nádrže s ohřívačem není jednoduchý podnik, vyžaduje komunikaci - alespoň elektřinu a vodu.