Jak si vybrat zahradní drtič větví a trávy - nejlepší modely

Na letní chalupě a zahradním pozemku musíte pravidelně provádět úklid - odstraňte listoví, vrcholy, stonky, řezané keře a stromy.Vše, co je měkčí a menší, jde na hromadu kompostu, ale přednastavuje se to na dlouhou dobu - několik let.Větší stonkové větve musí být likvidovány radikálnějšími metodami - musí být někde odstraněny nebo spáleny.Obecně se jedná o běžnou bolest hlavy.A zahradní drtič to může vyřešit.Rozemele větve a rostlinný odpad na jemnou frakci, která rotuje rychleji nebo může být použita jako mulč.

Účel a možnosti

Účel zahradní drtiče -rozdrtit větve a rostlinný odpad na malé kousky.Velikost „kusů“ pro každou ze značek je jiná.Navíc se může změnit u různých modelů stejného výrobce.Obvykle se jednodílné zahradní drtiče dělí do tří kategorií:

 • Pro větve.Zahradní drtič pro větvičky dobře zvládne zpracování dřevního odpadu.Někteří z nich mohou dokonce nasekat malé kmeny (až do průměru 7 cm).Ale se skartovačem trávy nebo vinné révy mohou vážněvyrovnat se.

  Model by měl být vybrán v závislosti na tom, co je třeba rozdrtit

 • Pro trávu.Drtiče trávy naopak dobře zpracovávají veškerý travní odpad a větve mohou brousit pouze malé a krmit se v malých dávkách.
 • Pro větvičky a trávu.Zpravidla mají větší počet nožů (vertikálních a horizontálních), které zpracovávají vše, co jim slouží.

Při výběru se musíte soustředit na to, co více odpadu máte.Pokud máte na svém pozemku velkou část zahrady a keřů, je vaší volbou drtič trávy.Jejich nože jsou navrženy tak, aby se při zpracování suchých nebo „čerstvých“ rostlinných složek nezanášely.Pokud je pozemek vyhrazen pro zahradu, potřebujete vrtulník.Při výběru dávejte pozor na maximální průměr recyklovatelného odpadu.Pokud máte zahradu i zahradu, potřebujete „kombi“, který zvládne tvrdé větve i trávu.

Zařízení zahradního drtiče

Zahradní drtič je skříň, ve které jsou skryty motor a drticí systém.Nálevka je připojena k horní části pouzdra pro dodávání zpracovaných surovin.Může být širší a užší - v závislosti na cíli.Široká nálevka je výhodnější pro zásobování travnatých zbytků a listů a užší pro větve.

Instalace zahradního drtiče

Skartovaný odpad se vylévá zespodu - ze speciální díry.Existují jednotky s plastovou nádrží, jsou - s měkkým sáčkem.Je vhodné použít plast, ale onzvyšuje velikost a hmotnost jednotky Měkký kontejner pro recyklaci je sáček.Skoro nezabírá prostor a nepřidává množství, ale není tak pohodlné ho používat.Existuje třetí možnost - žádný kontejner vůbec.V tomto případě si můžete vybrat podle svého vkusu nebo použít oba typy - což je výhodnější, když.

Kritéria pro výběr

Volba jakékoli techniky je odpovědná a obtížná záležitost.Je třeba zvážit mnoho kritérií.V případě výběru zahradních drtičů je nutné brát v úvahu nejen technické parametry, ale také takové „subjektivní“ ukazatele jako snadnost přepravy.Zařízení bude muset být přemístěno po místě - do místa hromadění odpadu, srolováno /vyvaleno ze skladovací haly, takže umístění držadel pro přepravu a velikost kol mají značný význam.

Je třeba vybrat zahradní drtič větví a trávy podle řady charakteristik

Technické parametry

Počáteční fází výběru je výběrtechnické parametry.Výběr modelu závisí na účelu jednotky a úkolech, které musí řešit.Pokud větve zvítězí, potřebujete jeden druh kameniva, pokud je tráva a listí zcela odlišné.

Musí být vybrány všechny parametry

Typ a výkon motoru

Zahradní drtič větví a trávy může mít elektrickýnebo benzínový motor.Zařízení s elektrickým motorem váží méně, tišší, nemají výfuk.Jejich mobilita je však omezena délkou kabelu a přítomností připojovacích bodů.Stále zůstáváschopnost používat prodlužovací kabel /kabel.Výkon elektrických zahradních drtičů je 2-5 kW.Obvykle se jedná o modely pro domácnost, které nemají nejvyšší cenu.

Drtič stromů a trávy AL-KO Easy Crush LH 2800: technické specifikace

Zahradní drtič na benzín se může pohybovat kdekoli, ale je těžší, a samotný design je masivnější, protože motor je větší.K jeho hmotnosti je nutné přidat další množství paliva, které má být nalito, takže hmotnost jednotky připravené k provozu se ukáže.Ale motory jsou silnější.Tyto modely jsou mnohem dražší - cena začíná na 750 USD, ale jsou produktivnější a mohou je podniky používat.

Zahradní drtič benzínu - zařízení je vážnější a dražší

Kromě typu motoru je třeba věnovat pozornost také jeho výkonu.Je nutné vidět, že deklarované schopnosti (maximální průměr zpracovávaných větví) jsou potvrzeny výkonem motoru.Průměr je 4-6 hp.

Podle recenzí je užitečnou funkcí schopnost zpětného chodu.Zpětný zdvih umožňuje opravit neúspěšnou větev, která blokuje hřídel.To urychluje a usnadňuje práci, ale náklady na takové jednotky jsou o něco vyšší.

Zahradní drtič: druh řezné části

Produktivita a velikost zpracovaných větví závisí na typu řezné části.Dodává se ve třech podobách:

 • Se dvěma nebo více noži.Nejjednodušší modely jsou vybaveny dvěma noži, které stojí v horizontální rovině.Takové modelybrouste hlavně trávu a malé větve - do průměru 2,0 - 2,5 cm.Složitější jsou vybaveny čtyřmi nebo šesti noži a mohou stát ve vertikální a horizontální rovině.Ty se již vypořádávají s vážnějšími úkoly.

  Modely s noži jsou nejjednodušší a nejlevnější

 • Se šnekovým drtičem.U těchto modelů je řezná část podobná šroubu, který stojí v mlýnku na maso.Pouze je umístěn, převážně svisle a má méně zatáček.Zahradní drtič s řeznou částí tohoto typu pracuje rychleji, dobře se vyrovná suchým a čerstvě řezaným větvím o větším průměru (asi 4 cm).Dobře pracuje s travnatými zbytky, ale tráva se může přilepit ke šroubu nebo ovinout kolem něj, takže nože musí být pravidelně čištěny.Zahradní drtiče tohoto typu jsou univerzální.Příklady populárních modelů jsou Bosch AXT Rapid 2200.

  Silnější větve mohou brousit

 • Válcová řezací jednotka s velkým počtem nožů.Nazývá se také „mlýn s více noži“.Jedná se o jedinečný vývoj Bocsh a nebyl nalezen v jiných.Univerzální zahradní drtiče jsou vybaveny, takže pokud potřebujete takový model, budete si muset vybrat mezi tímto nožem a červem.Nože tohoto typu se vyrovnávají s čerstvými nebo suchými větvemi, úlomky rostlin.Pouze liany mohou být zraněny, a to pouze tehdy, jsou-li nože nudné.Tyto nože jsou na BOSCH AXT 25 TC.

  Univerzální zahradní drtič BOSCH AXT 25 TC a jeho jedinečný systém řezání

 • Řezací hřídel.Silnější drticí jednotka vám umožní brousit i silné větve a větve.Jsou vybaveny zahradními drtiči větví.Maximální velikost zpracovaných uzlů je 5 - 8 cm, což je věcí modelů domácnosti, protože poloprůmyslový a průmyslový se dokáže vypořádat s tlustšími.Problém je v tom, že jak velikost, tak náklady, jsou relevantní.

  Pro sekání větví a větví je vhodnější řezací hřídel

Výběr typu řezací jednotky je určen úkoly, pro které potřebujete agregát.Věnujte tomu zvláštní pozornost, abyste ji později nenutili.

Snadné použití

Existuje mnoho parametrů, které je třeba vzít v úvahu i při výběru mlýnku na sodu.Vypadají jen nevýznamně, ale ovlivňují, jak pohodlné to pro vás bude fungovat.A to je důležité.Zde je to, čemu věnujeme pozornost:

 • Rozměry, nebo spíše výška jednotky ve smontovaném stavu.Zvon, do kterého musí být odpad umístěn, může být umístěn velmi vysoko - ve výšce asi jeden a půl metru.Pro lidi s krátkou postavou je to kritický ukazatel.
 • Umístění držadel pro přepravu.V některých jednotkách jsou úchyty pro přepravu umístěny velmi nízko - na úrovni terénu.Nosit zařízení značné hmotnosti s nízkým ohybem je povolání nejjednodušší.

  Výška sekačky větví a trávy se může lišit, pokud jste krátká, nezapomeňte na toto kritérium

 • Šířka kol.Čím širší jsou pneumatiky, tím snazšípřesuňte jednotku po webu.Koneckonců, není vždy možné pohybovat se po kolejích.Častěji se stává opak - musíte táhnout podél uliček, trávy nebo vykopat zem.Zde široké pneumatiky a ušetřete.
 • Tvar přijímacího zásobníku, přítomnost ochranného zorníku.Při práci se zahradním drtičem jsou možné situace, kdy z zvonku vyletou třísky nebo větve.Přítomnost hledí na přijímací násypce, alespoň na jedné straně, vám umožní pracovat více či méně bezpečně (stále jsou potřeba ochranné brýle).
 • Hmotnost.Tomuto parametru není věnována pozornost příliš často, ale marně.Pokud budou do zpracování zapojeny ženy nebo lidé ve věku, je důležitá hmotnost jednotky.
 • Objem hluku během provozu.Normální indikátor je 70-80 dB, musíte pracovat se vším ostatním ve speciálních sluchátkách.

Všechny tyto „nevýznamné“ podrobnosti ovlivňují práci, a to je důležité, protože je obvykle nutné zabývat se zpracováním hodinek.To, že je v nepohodlné poloze nebo přepravuje jednotku ohnutou, nebude to fungovat, ale mučit.

Modely a recenze

Volba technických parametrů není ve srovnání s výběrem výrobce nic.V tomto oboru existují dvě směrnice: povědomí o značce a recenze vlastníků.

Známí výrobci

Značka je dobrá, ale vybavení známých značek stojí hodně.Pokud vás to neděsí, všechno je jednodušší.Vyberte si ze značek.Zahradní drtiče odpadu jsou vyráběny těmito známými společnostmi:

 • Bosch
 • Viking
 • AL-KO
 • Wolf Garten


Tito výrobcimůžete vzít jakoukoli jednotku, jen si pozorně přečtěte, k jakému účelu je určena - více pro větve nebo trávu.Například (podle hodnocení vlastníků):

 • Zahradní drtič Bosch AXT 25 D se dobře vypořádá se suchými větvemi a trvá dlouho, než se pohrává s čerstvě řezanými.
 • Bosch AXT 25 TC zpracovává velké pobočky v továrním nastavení.Aby se normálně zabývalo malými větvemi a vinnou révou, je nutné dotáhnout seřízení až na doraz (je u tohoto modelu).
 • Bosch AXT Rapid 2000 má vynikající hodnocení - řeže větve, ale není příliš přátelský k trávě.Dobře předané smrkové větve, keře, dokonce i mladé stromy.
 • Bosch ATX 18-35.Příkon 1800 wattů.Má šroub v mlýnku na maso a pole je dalším nožem.Řez je velký, ale dobře se vyrovná i s větvemi o průměru 45 mm.

Ale pokud se rozhodnete pro své úkoly - všichni mají vynikající hodnocení.Jako Vikinga (150, 250, 350).Vikingové jsou obecně považováni za všežravce, protože mlátí všechno (kužely, smrkové větve (zatuchlé), kukuřice, slunečnice, stonky květů, prořezávané maliny a ostružiny, zatuchlé listy a tráva).Jsou však vysoké, zejména model 250 a 350.

Modely neznámých značek

Z méně známých a levnějších se ukázaly dobře:

 • IKRA MOGATEC EGN 2500. Řezá všechno a velmi rychle, malý zlomek.Ale dokud nejsou nože nudné.Nemůžete koupit nové za běžné, pouze v servisních střediscích.
 • MacAllister 2800 W.Dokonce jsem zpracoval zbytky desek, čipy jsou velké - 2-3 cm. Řezy sušené větve rychleji, svěží - pomalejší, některé zůstávají pomačkanékrátké klobásy.Velikost větví je až 4 cm, při provozu je hladina hluku vysoká - 99 dB.
 • Stiga Bio Quiet 2100. Funguje tiše, rozdrtí ji na kousky 2 cm dlouhé, pokud je větev vodorovná, delší kousky vyskočí.Taška je součástí balení, ale není nic, na co by se dalo zavěsit, postavili krabici.Aby se při práci na spodním grilu mohl recyklovat ten, který se musel hromadit, musel být odříznut zahradnickými nůžkami.Obecně je design „olíznut“ s Bosch 25 D. Závěr založený na výsledcích práce, který musí brousit vrcholy - hledat jiné zařízení.Tohle je pro pobočky.
 • Skill Shillder.S vrbovými větvemi do velikosti 3,5 cm jsem zvládl ránu.U suchých větví rybízu se situace zhoršila - jsou velmi rozvětvené.Při práci se suchými větvemi klesá výkon.
 • Drtič stromů se zemětřesením 9060300. Má dvě přijímací násypky pro větve a velkou pro listoví.Fungovalo to po dobu 35 hodin. Nevýhody jsou velké a těžké, válcování je stále normální, ale nakládání do auta je problematické, hodně se rachotí, takže potřebujete brýle a sluchátka.Tři typy nožů - dva disky.První s přímými čarami, druhý s trojúhelníkovým a tvaru L.
 • PATRIOT.Při práci po dobu 3 dnů (téměř plné světlo).Normálně řeže větve a mladé stromy.Větve se napínají, ale úsilí není příliš velké.
 • Sterwins 2500. Během sezóny bylo vyrobeno asi 200 kbelíků mulče.Zpracovávali maliny, třešně, irgu, švestky, jabloně, dřín, vrby, vesikuly, břízy.Během nepřetržitého provozu se tepelná ochrana aktivuje každých 15 - 0 minut.Po ochlazení můžete znovu pracovat.

Jsou,pravděpodobně další ne příliš drahé a běžně fungující zahradní drtiče, ale před jejich nákupem si pozorně přečtěte co nejvíce recenzí.Vezměte v úvahu pouze ty, které jsou uvedeny s vašimi vlastními fotografiemi a detaily, které z popisu nelze zachytit.