Jak si vyrobit hřiště: 70 fotografií skutečných budov

Aby děti v zemi nebo v blízkosti domu nezkoumaly postele ani jiná místa, kde by neměly být, potřebují pro ně zajímavý koutek.Rodiče zpravidla přemýšlejí o nutnosti vytvořit hřiště nebo sportovní koutek - záleží na věku a touze dětí.Nezávisle vytvořené hřiště je dobré, protože během jeho výstavby je možné zajistit jeho postupnou transformaci.Koneckonců, to, co se hodí pro děti ve věku 2–3 let, se mu nelíbí 5-6 let, a ještě více, starší děti.A kromě toho je hřiště pro kutily často postaveno ne tak z důvodů ekonomického, jako z touhy potěšit dítě: kdo ví lépe než jejich rodiče, co vaše dítě má rád ... Někdo potřebuje pirátskou loď a někdo potřebuje svůj vlastní, skutečný důms verandou, dveřmi a všemi potřebnými atributy.

Dánské hřiště s vlastními rukama - místo pro hraní vašich oblíbených potomků v zemi nebo na dvoře

Vyberte místo

Bude obtížné vyřešit tento problém.Zaprvé je žádoucí, aby se na hřiště dívalo z domova az jeho prostor vcož je někdo většinou.Ideální, pokud je stránka prohlížena z několika místností nebo bodů.Za druhé, měla by být umístěna mimo obytné budovy s „aroma“, pokud existují.Zatřetí je vhodné vzít v úvahu úrodnost půdy: neplodné místo se složitou geologií lze rozeznat jako herní komplex: není třeba konkrétně kopat do země, zakopávat sloupy maximálně 30-40 cm.

Při výběru místa je vhodné umístit dětský koutek poblíž zdi nebo hlavního plotu.Tyto zóny mohou být ostře plně využity a v tomto případě mohou být použity pro hry.Například si na zeď udělejte mini-lezeckou stěnu, zajistěte lanové žebříky, břidlicovou desku a další zařízení neméně zajímavá pro děti.Pravděpodobně víte, co se vašim dětem líbí, a pokud nevíte, můžete to zjistit: existuje dost plotů a zdí, umístěte různá zařízení do různých oblastí a sledujte, kde vaše dítě déle přetrvává.Takže zjistěte, které hry ho přitahují více, budete vědět, kterým směrem se vydat dál.

Břidlicová deska na plotě - pro děti zábava a rozvoj jemných pohybových schopností rukou
)
Lezecká stěna pro děti na plotě
) Tréninkové hřiště pro malé horolezce na zdi

Je také nutné vzít v úvahu osvětlení.Místo dětských her by nemělo být neustále ve stínu, ale také na sluncitaké není potřeba.Asi 2/3 webu by mělo být ve stínu pískoviště, houpačka) a 1/3 na slunci - bazénu, pokud existuje, aktivní herní plocha.Pokud na místě není stín, budete muset přijít s baldachýnem nebo dát velký deštník.

Upozorňujeme však, že v oblasti navrhovaného místa existuje konstantní ponor.Děti samozřejmě musí být zmírněny, ale ne tímto způsobem.I při výběru místa pro dětský koutek věnujte pozornost skutečnosti, že v blízkosti se nenacházejí elektrické spotřebiče ani žádné štíty, stroje a jiná podobná zařízení.Děti jsou zvědavé a vynalézavé, takže je lepší to riskovat.

Jaká oblast je potřebná

Trochu o oblasti, která musí být vyhrazena pro dětské hřiště.Malé děti nepotřebují tolik prostoru - pískoviště, některé velmi jednoduché skořápky, malý bazén, pokud si myslíte, že je to možné.Je hezké mít trávník nebo dokonce hladký kousek s nějakým vhodným krytem, ​​kde si můžete pro své potěšení lehnout.To je vše.To vše má dostatek plochy 4-5 metrů čtverečních.metr.

Malé děti potřebují malé hřiště pro hry

Pro malé děti je vhodné uzavřít zónu.To vám dá příležitost nebýt neustále v blízkosti, ale dělat své podnikání v okolí: dítě je v dohledu a v bezpečí.Může existovat jakýkoli plot - záležitost je ve vaší fantazii, touze a možnostech.Hlavním požadavkem je, že musí být pro děti bezpečné a trvanlivé nebo zcela nepřístupné.Například jako síťovinaviz na fotografii výše.Stává se to s plastovým povlakem jasných barev a nevypadá tak vážně jako obvykle.

Síťovina s PVC potahem je dobrou volbou pro oplocení dětských hřišť

Pokud z nějakého důvodu není tato možnost podobná, můžete položit plotovku, kteráněkde na ramenou budou děti na výšku, vzdálenost mezi sousedními prkny by měla být taková, aby tam hlava neklouzala.Shtaketin lze malovat různými barvami.

Plotový plot je známé oplocení v neobvyklém designu

Jen věnujte pozornost skutečnosti, že vrcholy jsou zaoblené a nemají ostré rohy, jsou dobře zpracované:třísky jsou velmi rozrušující děti.Oplocení pevně upevněte.S očekáváním, že na ně děti určitě budou viset a skákat.

Lanové oplocení se používá zřídka, ale vypadá dobře, dobře plní své funkce: je odolný, bezpečný, esteticky atraktivní.

Lanový plot pro hřiště je odolný, levný, spolehlivý a bezpečný

Pro starší děti je plot relikvií.Pro ně je oborem činnosti celé místo a jen skutečně něco zajímavého je může rozptýlit.Tato oblast je také potřeba více.Pokud je to možné, dejte dětem do 7 let ve věku 8–9 m2 , od 7 do 12 let - do 12 m2 .Již existuje řada vážnějších skořápek, a proto vyžadují velké plochy.

Pokrytí hřiště

Jedná se o složité téma s velmi obtížnou volbou.Zatímco děti jsou malé, jsou v pořádkufit trávník.Ne ceremoniální, ale sportovní (existuje zvláštní složení bylin s vysokou odolností proti oděru).Není tak atraktivní vzhled, ale je schopen vydržet malé vtipálek s téměř bez poškození.Nedostatek trávníků vyžaduje pravidelnou péči: zalévání, sekání atd.

Trávníková tráva je pro malé děti ideálním krytím na hřišti

Trávník již nedokáže zvládnout zatížení ze hry starších dětí.Zejména v oblasti aktivních her: v blízkosti skluzavek, houpaček.To jsou nejproblematičtější oblasti.Pokud tyto oblasti opustíte „tak, jak jsou“, pak se během deště pod nimi vytvoří louže, po několika „jízdách“ se změní v bažinu.Existuje dobré řešení: z drceného kamene vyrobte drenážní polštář a nalijte na něj písek nebo položte gumový povlak, jaký se používá na stadionech.Je odolný a odolný.

Chcete-li odstranit vlhkost z oblasti hřiště, odstraňte půdu do hloubky 15–20 cm, vyplňte a kompaktní štěrk, posypte pískem na vrchol a také jej zhutněte.Obě vrstvy mají délku přibližně 10 - 15 cm. Během výstavby to lze již zastavit: přistání na takovém místě je již dobré.Ale písek se postupně rozpadá a bude se muset pravidelně aktualizovat.Gumovou rohož můžete rozložit.To je již vážnější, pouze bude nutné mírně zaujmout, aby voda z něj během deště klouzala.Někdo prostě dá gumové rohože, které se vyměňují, jak se nosí.

Jiným způsobem je vyplnit celou oblast jemným prosetým pískem.Bude to nutné pravidelněúroveň a přidat, ale to je možná nejpraktičtější řešení.

Potah na hřiště z písku je z kategorie „rychle a bez větších potíží“

Další možností je nalít rozdrcenou kůru.Další otázkou je, že ne každý má možnost tuto kůru vzít.Ale pokud ano, zkuste to.Povlak je měkký a není nebezpečný.Pouze je nutné ji dobře brousit a odstranit čipy, které tam mohou být.

Z technologicky vyspělejších lze navrhnout toto:

 • Regupol.Tovární gumová vrstva, položená na rovný beton nebo asfaltový podklad.Cena - 25–70 $ za metr čtvereční.
 • Gumová drobenka s pojivem.Nalévá se na připravenou rovinnou plošinu (je to možné na zhutněný písek položený na drcený kámen).Cena - 25-80 $ za metr čtvereční.
 • Modulární PVC systémy s vysokou hustotou.Desky, které se spojují na principu hádanek.Cena „čtverce“ je 50–70 $.
 • Umělá tráva.Je položen na připravený základ křemenného písku a gumové drobky, vyžaduje odtok vody.V závislosti na výšce hromady to stojí od 40 do 80 $.

Je těžké si vybrat.Příliš mnoho vzájemně se vylučujících požadavků a tužeb, ale musíte si vybrat něco.Nejobvyklejší možností je trávník, druhou nejoblíbenější je písek.Zbývající nátěry se nanášejí pouze na místech - v nejvíce „zatížených“ částech.

Výběr vybavení pro hřiště

Prvky pro plánování hřiště jsou nejlepší u dětí.Koneckonců, je to pro ně, že vyse chystají postavit herní zónu a je třeba přesně poslouchat jejich touhy.Často se snažíme reprodukovat to, co by podle nich mělo pro ně být zajímavé, a pak jsme překvapeni, že si děti hrají kdekoli, ale ne na místě, které si s takovou láskou vybudovali.To vše proto, že jste ztělesnili své touhy a očekávání, nikoli děti.Poslouchejte, co dítě chce, projděte se kolem hostů, kteří již takové zařízení mají, a podívejte se, kde dítě tráví více času.Na tomto základě je již možné něco postavit.

Je lepší naplánovat prvky hřiště za účasti dětí

Pískoviště

Pro dětina hřišti musí být pískoviště.To rozvíjí jejich koordinaci, umožňuje jim rychleji se rozvíjet.Obvyklý design - čtyři desky - porazit není problém, ale já chci, aby to bylo také krásné.Pro chlapce bude zajímavý stroj na pískoviště.Je vyrobena z vrstvené překližky odolné proti vlhkosti natřené ve dvou barvách.

Automobil vyrobený z překližky a v kombinaci z pískoviště

Pod kapotou je box na hračky.Uvnitř kabiny je také v této krabici „vchod“.

Pohled z jiného úhlu

Obecně jsou dřevěná auta pro kluky skvělá zábava.Jsou s tím zaneprázdněni.Další možnost od starého sudu.

Zezadu, mimochodem, můžete také uspořádat pískoviště ...

Další zajímavou myšlenkou je, jak vytvořit stín na hrací ploše: upevnit tyč ve výšce, hodit na nimarkýza při výrobějakýsi stan.A ne horké, a tam je stín.

Téměř loď ...

Dětské domy

Nejoblíbenější část rohu pro hry pro děti: jejich vlastní dům,ve kterém se můžete schovat před vševidoucím okem dospělých, stanovte svá vlastní pravidla.Pro děti nezáleží na tom, z čeho je jejich dům postaven.Hrají skvěle ve stanu vyrobeném z látky, ve stanu z větviček.Existuje mnoho konstrukcí dětských letních domů, které se rychle a snadno „staví“.Navíc se do této stavby mohou zapojit i ti nejmenší: bude ještě zajímavější hrát v domě postaveném na vlastní rukou.

Například chata.Sledujte, jak si děti hrají.To je přesně ta budova, kterou nejčastěji staví.V různých regionech to nazývají jinak: někdo podle svého „sídla“, někdo podle svého „domova“, chata, halabud.Obvykle používejte hole, přehozy na postel, jiný improvizovaný materiál.Na základě této „chalabudové stavby“ bylo vytvořeno několik následujících návrhů domů pro děti.

Několik tyčí naskládaných v chatě vytvoří svlačec během několika týdnů

Nejlevnější způsob, jak postavit letní dětský dům: postavte několik holí do chaty a zasadte kolem svlačeca počkejte několik týdnů, než dorostou.Tvar této živé chaty může být jakýkoli: ve formě kužele, jako na fotografii, tradiční chaty spíše jako dům atd.Spojte tyče s provázkem, plastovými sponami nebo takovým.Je pouze důležité zajistit poměrně stabilní rámec, jinak mohou děti, které nemají štěstí, tuto strukturu přemoci.

Obecně není nutné čekat na růst rostlin.Můžete si ušít látkový potah, udělat vchod, stejně jako ve vigvamu ... Možnosti uplatnění představivosti na moři.

Rychlým a absolutně bezpečným způsobem, jak postavit dětskou chatu, je připevnění textilních panelů k obruči.Zavěšení tohoto návrhu, například, na stromě.Podložte rohože a připojte panely k okrajům.Ukázalo se, že se jedná o vynikající letní dům, v němž budou děti teplé a pohodlné.

Obruč a obruč na šaty jsou rychlé, levné, bezpečné

Tento design je navíc vhodný nejen pro dívky.Na obruč zavěste maskovací síť nebo maskovací látku.Chlapci v ní zajisté uspořádají velitelství.

Pokud vaše dítě sní o domě, jako je ten váš, existuje ještě více možností.To je obvykle postaveno pomocí wireframe technologie: tyče jsou zakopané v rozích a spodní a horní vázání jsou připojeni k nim.Spodní postroj je základem podlahy, horní je strop.Pokud je dům plánován jako vysoký, je často pod ním umístěno pískoviště.Dům nahoře ho zakrývá před deštěm a sluncem.

Vysoký dům pro děti

Je-li dům plánován v přízemí, výstavba může začít jiným způsobem.Položte bloky, na kterých bude stát, do vodorovné polohy, položte na ně paprsek (80 x 80 mm nebo 100 x 100 mm), připojte je do obdélníku a rohy připevněte pomocí kovových patch desek.Poté, co je již připevněn ke spodnímu rámu v rozích stojanu, který se stane oporou pro stěny a střechu.

Jedna z možností, jak si mohou děti hrát v zemi nebo na zahradě

Některé děti mají rádi dům, stejně jako dospělí: s verandou, skutečnými dveřmi a oknem, pohovkou ... Rodiče to udělali příliš často.Základ je stejný: paprsek, ze kterého je sestaven rám budovy, a podle přání je opláštěn.Rychlejší práce s deskovým materiálem, jako je vodotěsná překližka, delší s deskami nebo podšívkou.

Dřevěný dům pro děti s podšívkou
Další verze dětské chaty
Toto již není dům, a dům s terasou)]
Dům, jako by z pohádky vyřezávaný, na pařezu

Klouzačky pro děti

Mezi dětmi jsou neméně populární diapozitivy.Rychlý sestup je spousta legrace.To je místo, kde rodiče mají problémy.Co udělat dětskou skluzavku?Tradiční nátěr - plech z nerezové oceli - je nyní velmi drahý a je nebezpečné nechat jej na ulici bez dozoru - budou odneseny.Normální ocel nebude fungovat - zreziví se velmi rychle, takže musíte hledat náhradu.Existuje několik možností:

 • Najděte hotový plastový zásobník.Přizpůsobujte se pouze velikostem, které jsou.

  Tato dětská skluzavka je vyrobena z připraveného plastového podnosu

 • Pečlivě leštěním desek vytvořte skluzavku ze dřeva.Sestup nebude rychlý, ale pro děti je tento snímek bezpečný, i když starší ho nezajímají.

  Dřevěné dětisklíčko musí být pečlivě obroušeno

 • Opláštění dřevěného rámu něčím kluzším.Jako možnost - kus linolea.Můžete použít obložení, které se prodává na stavebních trzích.Umístěte jej vysoko po stranách a dobře jej zajistěte.Skluzavka je hladká, bezpečná pro jízdu, dost na rok.Vzhled je pravda „ne příliš“, ale vše záleží na úrovni dovedností.Hrany můžete uzavřít dobře vytvořenou prknou, která může být také zábradlí.

  Pro rychlejší sestup mohou být dětské skluznice obaleny linolea

  ​​
 • Vytvořte základnu z hladkého materiálu, vše vyplňte tekutým akrylem, který pokrývá koupelny.Tato myšlenka je experimentální, dosud neexistovaly žádné zkušenosti s aplikací ...

Kromě toho se v venkovském domě nebo v blízkosti domu jen zřídka provádí skluzavka.Obvykle se jedná pouze o část herního komplexu, který zahrnuje různé skořepiny: lana a běžné žebříky s různými úhly, závěsné dráhy, sítě, houpačky na řetězech nebo lanech, sloupy s příčníky a obecně cokoli, na co si vzpomenete.Několik nápadů najdete ve fotogalerii níže.

Dětský dům a skluzavka pro kojence
)
Dřevěná skluzavka je pouze částí hřiště pro děti v zemi
) Další možnost: hřiště pro kutily se skluzavkou, vysoký dům, horolezecká stěna a pískoviště pod
Sada schodů,houpačka s dětským skluzavkou

Houpačka

Zavěšené houpačky jsou oblíbené nejen u dětí, ale i u dospělých.Existuje mnoho různých možností - od modelů pro děti po starší děti.Některé z nich jste viděli na výše uvedené fotografii.K vytvoření takové zábavy nepotřebujete tolik materiálů: řetězy nebo lana, na kterých bude sedadlo namontováno.

Pokud používáte lana, musíte pravidelně kontrolovat jejich stav: stávají se méně odolnými při vystavení slunci a mohou se roztřepit.Řetězy jsou v tomto ohledu spolehlivější: vydrží těžké zatížení, ale představují další nebezpečí: články řetězu se posouvají a mohou sevřít kůži.Výsledkem jsou velmi bolestivé a velké hematomy.Ale existuje způsob.Aby to bylo bezpečné, nasaďte na řetězy hadice na místech, kde je berou ruce.Jejich skořápka chrání ruce dětí a dospělých, kteří houpají houpačkou (nebo jezdí sami).

Jak chránit ruce dětí v houpačce na řetízcích

Ale to je smůla - zvědavé děti si rádi sbírají dýmky, proto je pravidelně zvažujte.Jako ochrannou vrstvu se někdy používají kryty vyrobené z velmi husté textilie, jako jsou plachty.

Často se objevují otázky, jak k příčce připojit řetězy nebo lana.Nejoblíbenějším řešením jsou karabiny.Mají však dvě nevýhody: když se houpají, poměrně silně skřípají a postupně se opotřebovávají.Míra opotřebení závisí na hmotnosti houpajících se dětí (ne vždy sedí na houpačce) a na intenzitěpoužití.Oba problémy lze částečně vyřešit periodickým mazáním, ale pouze částečně.Druhou možností je použití ložisek, ale zde je nezbytné svařování.Několik možností, jak připojit houpačku na příčku, viz níže uvedená fotografie.

]

Kde mohu získat taková zařízení?V opravárenských obchodech.Najdete tam další nápady.

Často vyvstává otázka: jak a z čeho si vyrobit sedadlo.Ano, od všeho.I z pneumatiky nebo z kusu plachty, staré židle - dřevěné nebo plastové, jen kousek desky.Řemeslníci spravují a používají starou židli.

Kousek desky může být sedadlo pro zavěšení dětské houpačky

Kruh svázaný provazy je vynikající volbou

Stará houpací židle - proč ne?

Když jsme je mírně změnili a pověsili jen trochu nad zemí, neučíme houpání, ale simulátor pro rozvoj rovnováhy.Obzvláště zajímavé pro chlapce bude možnost s deskou ze skateboardu.A na široké platformě můžete houpat a sedět ...

Úprava závěsného houpačky

Schody a závěsné dráhy

Schody- jeden z klíčových prvků, který spojuje všechny nesourodé detaily do jednoho celku, což vám umožňuje pohybovat se z jednoho prostředí do druhého.Jsou vyrobeny z dobře vytvořenýchdřevo.Schody by měly být kulaté (nejméně 5 cm v průměru, aby bylo pohodlné s rukama) a rovné.Můžete udělat lano: je těžší je vyšplhat, ale dobře se rozvíjí koordinace.

Horolezectví je obtížné, ale velmi zajímavé je překonat

Na jedné straně zavěsit lanovou síť, vyrobit lanový žebřík.Ve všech extrémních přehlídkách nejsou mušlemi zbytečně přítomny.Jsou bezpečné, ale vyžadují dobře vyvinutou koordinaci pohybů a obratnosti.Zpočátku je to pro děti těžké, ale je to právě na takových „skořápkách“, že jsou nakresleny.

Stěna lana a žebřík jsou skvělým způsobem, jak učinit hřiště zajímavějším pro hry

Lanovka pro koordinaci pohybů

Ohromující přitažlivost pro chlapce

Zde je základní sada prvků, z nichž jsou sestavena dětská hřiště.U starších chlapců můžete přidat vodorovnou lištu a kroužky.Už si musí vyvinout nejen koordinaci, ale také svalovou sílu.Obecně může být spousta nápadů.Některé z nich jsou na níže uvedené fotografii.Doufáme, že hřiště vynaložené vaším úsilím přinese dětem radost a budete si to užívat: vždy je hezké se podívat na to, co jste udělali svými vlastními rukama.

Fotografie dětských hřišť a prvků

Domácí dětské houpačky

Vodní matrace v žáru je nejlepším místem k odpočinku

Sestup z plošiny vyrobené z lan - pro koordinaci pohybů

Starší kluci potřebují vodorovnou lištu, lano a kroužky

Hřiště s domem navysoké nohy - kresba s rozměry

hřiště s domem na vysokých nohách - kresba s rozměry

Další varianta sportovního koutku pro loděnici nebo letní rezidenci

Zavěšená houpačka pneumatik

Zajímavá parta dvou domů

Jedna z možností pro dětský dům s pískovištěm pod jednou střechou

Ldřevěný dětský dům

Plot může být vyroben z konopí natřeného v různých barvách

)

Konopí - vhodný plášť

Pískoviště konopí pod střechou

Dětský koutek v zemi by měl být bezpečný

Zajímavá možnost ve formě vlaku

Na jednu příčku byly sestaveny různé skořepiny

Kombinace schodů a houpaček

Dětský koutek - pirátská loď

Zajímavá kombinace různých nábojů

Další verze mostu na pirátské lodi

)

Různé typy dětských houpaček v jednom komplexu

Kovový komplex - pro ty, kteří mohou vařit kov

Dětský kouteks karanténou