Jak si vyrobit postel pro dítě

Pro děti se rodiče vždy snaží vybrat to nejlepší, včetně nábytku, ale při pohledu na ceny, které nejsou vůbec dětské, za dřevěné postele nebo za postele pro auta, lodě atd.nedobrovolně budete přemýšlet o tom, zda stojí za to něco takového koupit na několik let ... Nákup, možná ne, ale můžete to udělat sami.Dětskou postel pro kutily si můžete za několik dní sestavit z několika desek a barů.Obzvláště obtížná práce nebo speciální nástroje nejsou nutné.Většinou potřebují ruce a touhu.

Dřevěná postel

Toto je obyčejná postel bez jakýchkoli triků.V prezentované verzi je vhodný pro střední školu a adolescenty, ale může být dokončen i pro děti od 3 let (druhá foto reportáž).Sestává se z dřevěných částí (desek a tyčí).Projekt lze použít jako základ a poté přidat návrhové nápady.

Můžete hádat o barvě, ale jako základ je to skvělá volba

Materiály a nástroje

všechny potřebné speciální nástroje.Vše, co potřebujete:

 • pila (ruční výroba na dřevo nebo kruhová - kdokoli, co má, možná - čelní stranu, může být řezána bruskou s kotoučem na dřevo);
 • desktop;
 • vrták s vrtáky a zahloubením;
 • bruska (pokud ne, můžete s brusným papírem pracovat ručně);
 • ruleta.

  Nástroje, které jsou potřebné v

Potřebné materiály jsou:

 • dřevo - 50 x 100 mm;
 • deska 25 x 100 mm a 25 x 75 mm;
 • ​​
 • lepidlo na dřevo;
 • tmel na dřevo;
 • brusný papír.

Spočítejte počet prken na základě plánovaných velikostí.Požadavky na dřevo - nízká vlhkost (ne vyšší než 16%) a nepřítomnost uzlů nebo jejich malý počet.

Děti rádi spí výše. Jak si lze přečíst podkrovní postel.

Výroba nohou

Dětská postýlka pro kutily začíná výrobou nohou.Z lišty 50 x 100 mm jsme vyřízli polotovary - pro delší čelo postele, pro stupačky - kratší.Jsou vyžadovány 4 kusy každé délky.Polotovary lepíme do dvojic.Vezmeme jednu, potřete lepidlem na dřevo, druhou položíme, zkontrolujeme, zda jsou přesně odkryté, zkroucené šrouby.V zásadě můžete použít lištu 100 x 100 mm a neobtěžuje se lepidlem, ale cena za ni opravdu kouše.

Desky natíráme lepidlem a skládáme do dvojic

Hlavy šroubů jsou zapuštěny do dřeva, pak jsme na dřevo opraveny tmelem.Po vysušení brousíme do hladkého stavu (s papírovým papírem se středním nebo jemným zrnem).

Připravené nohy před tmelením

Také přivezeme na brusný papírideální stav křižovatky - vše by mělo být hladké a hladké.

Otvory pro hmoždinky

Zadní desky budou potřebovat desky s drážkou o šířce 25 mm.Pokud máte frézu, můžete to udělat sami nebo ji brousit v truhlářské dílně.Hmoždinky lze také zakoupit hotové, podle jejich průměru si vyberte vrták.

Vyvrtejte otvory pro hmoždinky na koncích lamel s drážkami.Přesně určete jejich vzdálenost od okraje - musí být přísně na stejné úrovni na všech úrovních.

Otvory by měly mít stejnou hloubku - polovinu délky tohoto kusu dřeva.Aby bylo možné během vrtání navigovat, je k vrtáku připevněna značka - pruh maskovací pásky.S jeho pomocí můžete ovládat hloubku díry.

Otvory pro hmoždinky

Sestavení hlavy a patky

Desky stejné délky jsou vyříznuty z desek 25 * 50 mmnaplnit hlavu a nohu.Jsou vloženy do drážky, předem potažené lepidlem.

V noze také vyvrtáme otvor pro hmoždinky.Nejprve najdeme střed, nakreslíme podél něj čáru (tužkou).Připojte sestavenou zadní část, vyrovnejte ji s horním okrajem, vložte hmoždinky do řady a označte místa, kde je třeba vyvrtat otvory pod nimi (dva nahoře a dva dole).Nalít nějaké lepidlo do otvorů a umístit záda.Je nutné zasadit pevně, bez trhlin.Můžete klepat pěstem nebo paličkou (nepoškozujte dřevo).

Upevňujeme záda k noze postele

Opakujeme stejnou operaci s druhou nohou.Není to moc krásný kloub nahoře, můžete zavřít desku a posaditsamořezné šrouby a lesklé otvory.Výsledkem je toto.

Patka a hlava postele jsou připraveny.

Jeden důležitý bod týkající se podrobností o velikosti.Dokud lepidlo nezasáhne, spoje jsou pohyblivé a díly se mohou deformovat.Proto při nastavení úhlů na 90 ° je součást pevná (se svorkami nebo jiným způsobem) a ponechána, dokud lepidlo nevyschne.Práce pokračuje i po zaschnutí a zpravidla začíná broušením spáry, která je pouze slepena.

Přečtěte si, jak vytvořit dětský sportovní koutek.

Vyrábíme základ pro matraci

Bereme dvě desky o délce 50 x 100 mm, které se rovnají délce matrace (nebo o několik centimetrů více, aby byla pohodlnější).Podél okraje lepidla a šroubů zasadíme tyč 25 x 50 mm.Je o 10 cm kratší - ponecháme 5 cm na každé hraně.Při šroubování lišty se ujistěte, že jsou okraje správně nastaveny.Vyvrtáme otvor pro každý šroub - blízko k okraji tak, aby dřevo neprasklo.Kromě toho vytvoříme na klobouku díru o větším průměru - musí být skryté.

Instalujeme proužky

Protože lepicí spoj je v tomto případě pevně upevněn, nemůžete čekat, až lepidlo zaschne.

Z desky 25 x 100 mm jsme proužky ořízli podél šířky matrace (můžete znovu přidat 1-2 cm).Jsou připevněny k proužkům, které byly právě vytvořeny s důrazem.Krok instalace - 10 cm, na každé prkně - 2 šrouby na každé straně.Pro každý samořezný šroub je předvrtán otvor (průměr vrtáku je o 1-2 cm menší než průměr samořezného šroubu), víčko by mělo jít dodřevo.

Upevňujeme příčné proužky

Otvory pro upevňovací prvky jsou potaženy tmelem a po vysušení vyleštěny.V extrémních prknech jsou provedeny řezy pro instalaci nohou.

Výřez pod nohou postele

DIY dětská postýlka: montáž

Nakonec opravíme všechny žetony a vady naviditelné části postele s tmelem, po vysušení brousíme do hladkosti.Pak jsme broušili a malovali ve vybrané barvě.Po malování zbývá pouze spojit záda a podstavec pod matraci a můžeme předpokládat, že dětská postel je připravena vlastními rukama.

Díly lze spojit pomocí speciálního vybavení - konzol a záclon nebo jednoduchým způsobem - přibitím rohu, což je blok, na kterém je uložen smontovaný štít matrace.

Příslušenství pro instalaci dna postele

Dětská postel pro kutily je sestavena

Jakpřečtěte si zde, abyste si vytvořili dvoupodlažní dětskou postýlku (existuje foto reportáž).

Domácí autíčko

Jen málo chlapců opustí autíčko.A k potěšení dítěte není vůbec nutné jít do obchodu.S pomocí překližky nebo MDF plachty, vodou ředitelných barev a laků se z obyčejného místa na spaní stává sen: do-it-yourself dětská postýlka ve formě Batmobile (nebo jakéhokoli jiného auta) je realizována za týden neuspěchané práce ve večerních hodinách.

Vyrábíme takové dětské autíčko vlastníma rukama

Nejprve vyhledejte obrázek automobilu, který vám vyhovuje, najděte programse schopností vizualizovat kresby.Po přesunutí lze obrázek rozdělit na čtverce se stranou 100 mm - takže později by bylo snazší převést je do skutečného měřítka.Nejvhodnější je, když všechny detaily zapadnou do překližky nebo MDF, kterou jste si zakoupili, a ještě lépe, pokud z jednoho listu můžete udělat dvě strany ... Obecně vyberte rozměry, změňte tvar.Jakmile vám výsledek vyhovuje, můžete návrh převést do listu.

Skica připravená k použití s ​​rozvržením

Vše začíná nakreslením listu do čtverců o straně 100 mm.

List nakreslíme na čtverce

Po kontrole existujícího listu přeneste všechny čáry z papíru na překližku. Nejprve jsou čáry tenké, poté, co více nebo méně nakreslíte, můžete výsledné obrysy vyznačit tučnou čarou - bude snazší řezat.Ačkoli jsou detaily potřeba ve dvojité kopii, nemá smysl nakreslit druhou: vystřižením první, zakroužkujeme ji a získáme druhou.

Přenesení výkresu na velkou plochu

V tomto projektu jsou také nadzemní části - kreslíme je zvlášť.Až bude vše připraveno, vezměte si skládačku a ořízněte ji podél kontur.

Vyříznuté části

Hrany nebyly zdaleka ideální, takže je můžeme dobře brousit strojem nebo ručně.Poté pokračujte v řezání vybrání, děr atd.Tato technika je tradiční - používáme vrták, vrtání jedné díry blízko druhé, pak ukládáme propojky.Jakkoli je to možné, obruste nerovný okraj a zaokrouhlte jej,navíc by z vnějšku a zevnitř mělo být vše hladké a hladké.

Pracujeme na konstrukčních prvcích

Poté, co byly zpracovány všechny podrobnosti, stalo se to.

Detaily jsou připraveny k malování

Pro výrobu herního domu v bytě nebo domě čtěte zde.Zde je popsáno, jak stavět dům pro děti v zemi nebo v blízkosti domu (s fotografickými zprávami)

Základní nátěr a malba

Pro malování musí být vybrány bezpečné materiály.Nejlepší je vodní emulze s latexem a lakem na vodní bázi je vhodný k ochraně barvy před poškrábáním a oděrem.

Jsou-li části vyrobeny z MDF, je velmi vhodné připravit vše, nejlépe dvakrát.Tento materiál může absorbovat barvy velmi silně, zejména na koncích.Základní nátěr občas snižuje absorpci a barva se ukládá v rovnoměrnější vrstvě.

Části jsou připraveny a suché

Po zaschnutí půdy jsou první plochy, které se mají natřít, šedé.Konstrukce má také tenké šedé pruhy.Aby je nebylo možné čerpat, je vírou nalepen tenký proužek maskovací pásky (3 mm), který odstraní a poté získáme požadovaný vzor.

Nejprve nalakujte šedou barvou, po vysušení na ni přilepte tenkou vrstvu lepicí pásky

Lakování téměř dokončeno

Sestavíme postel pro automobily

Bereme jednu bočnici, připevňujeme k ní samořezným šroubem a dřevěnou lištou minimálně 25 x 25 mm.Instalujeme samořezné šrouby do 20-30 cm. Upevňujeme přední část ke konci lištyomezovací deska.Stejný postup opakujte i ve druhé části (nezapomeňte upevnit lišty ve stejné výšce).

Porazili jsme proužky, dali jsme zarážky s magnety pro upevnění hlavy a polic

Po instalaci druhé části jsme zkroucili strukturu.Uprostřed je nutné stanovit trvalou úroveň, která pevně drží obě boční stěny a nedovolí jim, aby se pohybovaly od sebe.

Kolem středu klademe důraz - tyč, která fixuje požadovanou šířku postele

Řezané desky, které podepírají matraci, se pokládají na desky upevněné po stranách, jako na rám;.Lze je upevnit pomocí šroubů (dva na každé straně), nebo je můžete jen nasadit.V tomto případě bude postel rychle rozložena.V této variantě byla zvolena druhá metoda - proužky nebyly upevněny, byla na ně položena matrace.

Položení lamel

Na základě stejného provedení byla pro dívku vyrobena postel.Zábradlí je jednodušší, práce s nimi je menší, ale obtížnější při malování.Takže také vaše momenty.

Dětská postel pro dívku s vlastníma rukama

Zde si přečtěte, jak si vyrobit domeček pro byt.

Související videa