Jak si vyrobit rybník v zemi, na zahradě, v blízkosti domu

V letní chatě nebo v blízkosti domu jsou obvykle tři oblíbená místa k odpočinku: veranda, altán, houpačka a rybník.I malý zásobník jako magnet přitahuje ostatní.Voda je fascinující i v malém množství ... Navíc je možné za pár hodin postavit rybník vlastními rukama.Ale je to malý umělý rybník.Vybudování velkého bude vyžadovat peníze i čas.

Kam kopat

Na malých umělých nádržích je nejlepšímotret top.Proto, pokud je na místě odpovídající dutina, je nejlepší to udělat zde.To však má negativní stránku: budete muset zvýšit okraje mísy výše, aby se dešťová voda nedostala dovnitř.Druhou možností je přijít s odvodňovacím systémem (vytvořit odtokový systém nad zásobníkem).

Pokud je někde v této oblasti klíč, je logické vytvořit přírodní rybník vykopáním nebo prohloubením stávající mísy, položením hranic dlažebními kostkami nebo kameny a výsadbou rostlin.Potok, který je v tomto případě povinný,Můžete ji také zušlechtit položením okrajů dlažebními kostkami, utopením ve vlhké půdě, dáte břehu větší sílu, mezi nimi můžete zasadit rostliny milující vlhkost.

Kamenováním pobřeží se vyhněte vyluhování půdy
I malý vodopád je magický pohled
Jak zastavitrybník, pokud je ve vaší oblasti přírodní potok - vykopejte základovou jámu, zakryjte jej kamenem a do něj nasměrujte proud
Jak vyrobitpotok, pokud není na vašem webu

Ne každý na webu má luxus streamu nebo klíče.Musíme vyrobit umělé rybníky.Se správným designem nevypadají horší než ty přirozené.

Jak vytvořit umělý rybník s miskou (bez filmu)

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak vytvořit umělý rybník v venkovském domě, je pochovat hotovou misku v zemi, zdobit a zdobit její okraje.Jsou zde plastové misky - hotové v různých tvarech, velikostech a barvách (hlavně modrá, zelená a černá).

Tvary misek pro malé rybníky v oblasti se mohou lišit

Stavba plastové zahrady nebo letní chatky není obtížná.Zde je postupná instrukce:

 • Je nutné vykopat jámu ve tvaru misky.Pokud je tvar velmi nestandardní, můžete jej na místě instalace otočit vzhůru nohama, nakreslit obrys něčím (alespoň vykopat lopatu).Miska je odnesenakopání příkopu.Mělo by to být o něco větší - trochu širší, ale ne hlubší.Hrany nebo by měly být zarovnány se zemí nebo mírně vyčnívat.Pokud se vám podaří trochu zvednout okraj, bude to ještě lepší: špinavá voda nebude pršet během deště.
 • Po dosažení požadované hloubky se dno vyrovná k obzoru: nejprve se vyrovná lopatou, poté se zhutní a přebytek se odstraní pomocí ploché tyče.Povrch by měl být rovný a pevný: plast by měl mít dobrou podporu.Pokud se podlaha nerovná dobře (hlína), můžete nalít 5-10 cm písku, navlhčit a zhutnit.
 • Další fází je instalace misek do jámy.Pokud by bylo dno rovnoměrné, okraje mísy budou přesně ve vztahu k obzoru.Nyní musí být prostor, který zůstává mezi stěnou mísy a jímky, zakrytý půdou nebo pískem a dobře stlačený.
 • Nyní je to na konstrukci: instalace je dokončena, můžete doplnit vodu.

Podívejte se, jak byl tento rybník postaven na nádvoří s osvětlením, podívejte se na tuto fotografickou zprávu (kliknutím na miniatury níže můžete procházet galerii fotografií sami).

Tato zdánlivě velká mísa dobře zapadá mezi cestu a plot
Kopání jámy.Rozhodli se, že strany budou o 1-2 cm vyšší než úroveň koleje - uvnitř by bylo méně zbytků a okraje bychom ozdobili kameny
To je o tom, jak to bude
Je dobré, že je instalatérské akanalizace.Přinesli to a to.Rybník se nechal vytékat
Vodní dýmka byla maskována tímto skluzavkou (na něj byl položen džbán. Dno bylo opatrně vyříznuto
Z této strany byla do mísy vyříznuta trubka těsně pod maximální hladinou, takže přebytečná voda vypouštěna a vypouštěna do kanalizace
Také dali malou fontánu
V noci s osvětlením je náš malý rybník velmi krásný

Ale není vždy a všude to, že do rybníka můžete neustále přidávat a odstraňovat vodu.ať je nutné zasadit takové rostliny, které je budou čistit, nebo je pravidelně měnit.

Rybník ze staré koupelny

Není nutné kupovat misku. Můžete použít jakýkoli kontejner.stará vana. Ukázalo se to velmi dobře. Všechny kroky jsou stejné, první jamka nadace kopne, vloží se do ní vana, která jde dále, podívejte se na řadu následujících fotografií.Na nich je rybník ze staré lázně přeměněn na opravdu okouzlující koutek.

Všechno také začalo: základová jáma, instalace vany, narážení kolem země.Chtěl jsem jen udělat zpevněnou plochu kolem rybníka a hliněné půdy: na to nemůžeš nic položit.Proto byl takový trik vynalezen: šířili velkou část suti a řídili je gumovou paličkou do
drát - tak, aby jíl neklouzl a plošina neklesla
Na vrchol se nalil malý písek a začalo se pokládat kámen
Proces pokládání vápence
]
Zatím to není moc krásné, ale obrysy jsou již vidět
Za měsíc je tato krása jako zahradní zahrada,self-postavený dělá mi radost
O měsíc později, další úhel

Rybník z pneumatiky automobilu (s filmem)

Mini-rybník může být vyroben ze stovkyroj pneumatik automobilu, nebo spíše z pneumatiky.Čím je větší, tím větší jezírko.Nejobtížnější v této záležitosti je odříznutí jedné boční části.Pokud jsou hrany ostré, musí být ošetřeny brusným papírem.Druhým nejobtížnějším úkolem je vykopat díru vhodné velikosti.To ukončilo potíže.Zbytek je velmi snadný.

Oříznutá pneumatika je instalována v jámě, na jejích stranách pokrytá zemí, dobře zhutněná.Rovněž se nalije země nebo písek, dno se vyrovná.Vezměte kousek husté plastové fólie, lze ji složit na polovinu a zakrýt výslednou nádrž.Nesnažte se tvrdě: nalít vodu, narovná film sám.

Místo polyethylenu si můžete pořídit bannerový film (k dispozici v reklamních společnostech, které vyrábějí venkovní reklamu), nebo kus speciální pro bazény a rybníky.Jsou mnohem silnější (ale dražší).

Vyčnívající konce filmu jsou omotány kolem zdí vašeho rybníka, zdobené kameny.Zařízení rybníka je tedy dokončeno - dekorace a výsadba rostlin.Podívejte se, jak vytvořit rybník z pneumatiky ve fotografické zprávě.

Do vykopaného otvoru se vloží oříznutá pneumatika, uvnitř se nalije trochu půdy a vyrovná se spodní část
Film je zakrytý.Udrží vodu
Voda se nalije, film je zcela vyhlazen, můžete zabalit okraje a stlačit je kameny
Dalším krokem při výrobě mini-rybníka pro letní sídlo je zdobení okrajů kameny
Za účelem oživení obrázku bylo dno také pokládáno kameny, pro akvárium bylo instalováno čerpadlo
​​
) Voda přetékající při zapnutí čerpadla se rozvádí podél místa: byly vytvořeny miniproudy, podél okrajů kterých byly vysazeny květiny.A mini-rybník nyní dává život obrovské oblasti osázené rostlinami

S takovým zařízením rozhodně není nic složitého.Kdokoli si může postavit takový rybník na venkově vlastníma rukama a investice jsou minimální.

Obecně se mini rybníky vyrábějí také z nádrží, sudů, květináčů, dokonce i květináčů.Hlavní věc je, že existuje budova, ale její navrhování není příliš obtížné: zážitek postupně přichází.Jsou umístěny v zahradě, na venkově, v blízkosti domu.Je možné přivést vodu, vyrobitpotok, to může být zasazeno pod stromy, například, nebo keře.A krásu a užitek současně.

O zde se čtou základy architektury krajiny.

Vyrábíme rybník s filmem

Vytvořením tohoto umělého rybníka z filmu téměř přesně opakujete práci popsanou výše, pouze bez instalace misky:

  )
 1. označují tvar budoucího rybníka;
 2. vykopávání základové jámy, v případě potřeby formování říms;
 3. čistí dno jakýchkoli ostrých předmětů: kořeny, kameny atd.;
 4. lemují břehy vašeho rybníka;
 5. šíří hydroizolační fólii;
 6. naplňte rybník vodou;
 7. upevňují okraje fólie;
 8. zdobí.

Rybník země vytvořený pomocí této technologie již může být pevnější.Důležitý bod: na volné půdě stačí vytvořit základovou jámu a dát film nebude fungovat.Budeme muset přijít s některými opatřeními na posílení pobřeží.V tomto případě budete muset buď dát misku, nebo udělat vážnější strukturu - z cihel nebo betonu.Dále uvažujeme příklady, jak levně vytvořit rybník z filmu.

První projekt: splachování se zemí

V venkovském domě je postaveno osm jednoduchých kroků a vaše vodní plocha je postavena.Jak kopat a vybavovat jezírko v zemi, aby to vypadalo jako přirozené, viz foto report.

Vyznačte tvar, odstraňte trávník
Vykopejte základovou jámu a vytvořte římsy
Zarovnejte okraje tak, aby voda nevytekala ze strany, kde je hladina nižší
Rozložte fólii, mírně rozprostřete záhyby
]
Naplňte vodu, konečně narovná film
Zasuňte okraje filmu a ozdobte je
Zasaďte rostliny a čekejte na vládní přijetí))))

Druhý projekt: vyvýšené strany

Druhá verze provizorního rybníka v prvních etapách je konstruována téměř stejně jako první.Teprve poté, co hloubka jámy dosáhla návrhu, byly strany zdviženy, rozloženy podél okraje cihly a betonovány.Ukázalo se to na rybník se zvednutými stranami.Stále vytvořil systém cirkulace vody.Je uveden na obrázku níže.

Jak vytvořit rybník s potokovou pumpou.Jeho uspořádání je již o něco složitější, ale výsledek je dekorativnější

Jak vidíte, tento rybník je vícevrstvý a jeho přemístění je vážnější.Pokud chcete mít rybník alespoň střední velikosti a nestavět vážnou mísu, můžete to udělat tak, jak je znázorněno na obrázku: vytvořenou základovou jámu nalijte pískem, zakryjte ji geotextilií a film položte pouze na vrchol.Geotextilie rovnoměrně distribuují zátěž a zabraňují klíčení rostlin.To platí zejména, pokud stavíte rybník v zahradě a poblíž jsou keře nebo stromy.

Označení část, kopat příkop
Desky se zvýší: vyloženého do svislé polohy a pohřben v polovině výšky cihel shora vybetonován
fólie je stohovat, naplní vodou, zabalené okraje okolo provazce
vnějším okrajem dekorativní kámen je položen, vystupujícímu okraji.Z výše uvedeného je uzavírací vztahuje okraj fólie cementu skládaný řezané dokončovací kámen
Finální vůle korálek začít tvořit proud uzavíracího tělesačerpadlo
to je, jak to vypadá v konečné podobě před vzrostlých rostlin
je to rostlina pěstuje, okrasné jezírko je připraven
Jiný pohled

o tom, jak fontány vlastníma rukama, čtěte zde.

vyčnívá Hlavní: z cihel a betonu

Chcete-li mít velký rybník v zemi, a chtějí postavit vlastníma rukama, budete muset prozkoumat téma výstavbybazény.Za prvé, výstavba pohárů - jedna v jednom opakování všech stupních.Dokonce i formy se někdy dělají stupňovitě.Je pravda, že banky nedělají z rostliny, a ne dát do bazénu ... Ale proces výstavby, s výztuží, omítky, izolace stejné.Nejen to, systém zásobování vodou a úprava vodytaké podobné.Kromě toho, že rybníky nepoužívají chemické čisticí metody, je možné použít filtry, scrimmery a ultrafialové záření.

Obecně platí, že velký rybník je drahé potěšení.Kromě toho jsou náklady požadovány pouze za konstrukci, ale také za udržování velkého množství vody v dobrém stavu: filtry musí být pravidelně čištěny a vyměňovány patrony nebo zásypy.Ale potěšení je samozřejmě skvělé ...

Ne největší rybník, ale trvalo to 10 pytlů cementu, 30sáčky z písku (20 velkých a 10 malých), hydrofobní přísada - 5 sáčků, takže beton je odpuzující vodu.Štukovali na mřížce upevněné v půdě
Po vysušení byly omítky natřeny akrylovou barvou pro bazény (zbývalo 5 litrů)
Pro ověření ji naplnili vodou a nechali ji na týden.Nikde nejsou žádné úniky.Vytekli, dokončili ozdobu a usadili se v rybách
A tohle je zimní rybník.Je na našich místech pouze v nejchladnějších mrazech pokrytých ledem a nezamrzne až na dno.Ryby tam hibernaují
A toto jsou naše ryby

O organizaci a výstavbě vodopádu na místě si přečtěte zde.

Rostliny pro rybník

Při formování nebo výběru mísy zvažte nejen její tvar a hloubku.Pokud chcete, aby v rybníku rostly rostliny, je třeba bažinatá pobřežní oblast.Pokud vytvoříte rybník sfilmy, můžete si vytvořit takový profil jako na obrázku.

Jak správně umístit dno pod rostliny.Uspořádání rybníka bude snazší, pokud budete vyrábět římsy na různých úrovních, rozprostřete kameny, do nich nalijete trochu půdy

To je vhodnější, pokud vyplníte základní jámu vrstvou písku o tloušťce nejméně 15 cm.S tím můžete udělat úlevu tak, jak se vám líbí.Aby se usnadnila práce a film se neroztrhl, položte geotextilie na písek.Tato tenká membrána je velmi odolná proti roztržení.Můžete dělat, co chcete, a neroztrhat to.Poté, co jste vytvořili pomocí požadované topografie dna, můžete na ni narovnat film a položit na něj kameny, naplnit jej vodou a rostlinami na různých úrovních.

Chcete-li mít ve vodě dostatek kyslíku, můžete zasadit kanadskou Elodea, rohovce a bažiny.Jsou na fotografii níže.Přistávají ve vodě - jedná se o vodní rostliny.

Tyto rostliny obohacují vodu kyslíkem

Hluboká voda

Jsou vysazeny na nejhlubších místech, dole ve speciálních podmínkách.hrnkové se spoustou děr.V květináči je půda kolem kořenů rostliny dobře zvlněná a pokrytá středně velkým štěrkem.Kameny zabraňují vyluhování a neumožňují vykopat ryby (pokud je to rybník s rybami).

Vejce (trpasličí, mnohonárodnostní a mimozemšťané), lekníny (bílé a hybridní), plavání na koni a obyčejná těla se cítí nejlépe v umělých rybnících.

Telores obyčejné
Plovoucí hlodavec
Maminka okvětní lístek
Leknín bílý

Mělká voda

Tento druh rostlinymůže být zasazena blízko pobřeží nebo ve střední hloubce, někdy - obvykle blízko pobřeží na téměř suchém místě.Způsob pěstování je podobný: v nádobách s půdou, posypaných jemným štěrkem.Pouze tentokrát za účelem omezení růstu rostlin: v dobrých podmínkách rostou velmi rychle.

Hlubinné a mělké vody by neměly být vyšší než 30%, jinak by většina povrchu vody byla pokryta listy, což je již bažina.Pro umělé rybníky jsou vhodné tyto druhy rostlin: kalamus a bažina, bahenní kala, třílistá směna, tabernamontanová veverka, střelec obyčejný a listnatý, urut hvízdal a hvízdal.Některé z těchto rostlin pro venkovský rybník jsou na fotografii níže.

]

Pobřežní

rostliny rostou dobře na podmáčené půdě.Jsou zasazeny do skupin, nižší rostou blíže k pobřeží, pak vyšší.Když v prvním roce navrhujete umělý rybník, neměli byste hojně zasazovat břehy.Za rok budete musetbojovat proti jejich přerůstání.Pokud jste pro výsadbu vybrali strom nebo keř, neumisťujte jej blízko, aby nezakrýval rybník.Existuje mnoho rostlin, zde je jen několik: Čínská Astilba

]

Aby voda v jezírku nekvetla, je samozřejmě důležité mít filtry, ale existují přírodní filtry.Jsou to také rostliny: Vodní hyacint, nazývaný také Eichornia, je vynikající a krásný.

Chcete-li zabránit rozkvětu vody v jezírku, zasadte tuto krásnou květinu

Nyní můžete rybník nejen vyrobit vlastními silami, ale také ho zasadit krásnými rostlinami.