Jak si vyrobit skříň na balkon nebo lodžii

Podle staré tradice se věci, které nenalezly místo v bytě, ukládají na balkon a lodžii.A aby se tyto malé pokoje neproměnily na skládku, potřebujete dobrý skladovací systém.Nejpraktičtější možností je vestavěná skříň na balkon nebo lodžii.Vše, co se vyžaduje, je vypracování stavebních projektů, na kterých budou police drženy, a položení dveří.Tento úkol lze snadno provést vlastníma rukama i při minimálních dovednostech.

Materiály a konstrukce

Návrh vestavěné skříně lze rozdělit na dvě části: je to rám a dveře.Někdy, pokud potřebujete postranní stojan, je také plášť.

Z čeho je rám vyroben

Rámy pro skříň jsou nejčastěji vyrobeny ze dřeva.Průřez přibližně 40 x 40 mm nebo 50 x 50 mm.Tato možnost není špatná, ale na nevyhřívaném balkonu může být vysoká vlhkost.A dřevo je materiál, který mění velikost v závislosti na vlhkosti.Je tu ještě jeden bod: ne ve všech regionech je paprsek levný.

Pro rám se používají hlavně dva materiály: dřevěné dřevo a kovový profil

Existuje další možnost - namontovat rám na profil pro sádrokartony.K tomu se dokonale připojí každýdeskový materiál typu z dřevotřísky, překližka atd.Pokud vezmeme galvanizované, pak žádné problémy s vlhkostí nejsou hrozné.

Co vyrobit police z

Nejjednodušší způsob, jak snížit velikosti polic z plošného materiálu.Je to stejná dřevotříska - obyčejná nebo laminovaná tlustá překližka, někdy můžete použít OSB, ale police na závaží by měly být požadovány na dřevěném rámu.

Lze je připevnit na místa připravená na tyčích nebo samořezných šroubech. Existuje možnost - s rohy přímo ke zdi.Je však dobré, aby stěny mohly být okamžitě vyvrtány šrouby, jinak položte každou polici na hmoždinku příliš dlouho.Potom je jednodušší sestavit rámeček a připevnit ho.

Upevnění polic do rohů

Existuje ještě snazší způsob, jak vyrobit police na balkon nebo lodžii: použijte kovové vodítka a držáky.Tyto systémy se používají v obchodech, ale v tomto případě jsou více než pohodlné: výška se snadno mění s poměrně malým krokem.Pouze závorky převažují nad ostatními otvory.

Pohodlné systémy pro police na balkóně

U takové organizace je vše, co potřebujete, je odložit dveře.To je skříň na lodžii nebo balkonu.

Mimochodem, z dřevěných bloků lze udělat něco podobného: vybrání pod policemi s určitým krokem.Řezy můžete provádět pomocí pily a pak jej sekáčem odstranit.

Příklad polic pro skříňku na výškově nastavitelném balkonu

Často jsou police vyrobeny z řezaných kusů desek.Od šířky balkonuobvykle malé, jedná se o všechny druhy ověsů.Pouze proto, aby neztratili svůj vzhled po dlouhou dobu a snadno se otírali, musí být něčím pokryto.A ačkoli prosklený balkon a lodžie jsou více spjaty s interiérem, vezměte nátěr pro venkovní práce a také ochrannou impregnaci.Obsahují látky, které chrání před ultrafialovým zářením.Bez nich bude dřevo za pár let bídně vypadat.

Nejčastěji se vyrábějí police z prken na balkóně

Aby při práci v bytě příliš „necítil“, můžete si vzít laky na vodní bázi.Nevytváří film, ale nečistoty nejsou absorbovány do povrchu.

Jaké jsou dveře

Do skříně na lodžii nebo balkonu lze vyrobit tři typy dveří:

  • konvenční křídlové dveře;
  • posuvné - jako posuvná skříň;
  • rolety.

Všechny tyto dveře mohou být celou výškou skříně, ale je vhodnější rozdělit je na dvě nebo tři části a každé dveře zavěsit vlastní.

Dveře lze zavěsit

Nejvýhodnější jsou dveřní křídla.Dveře a panty jsou samy o sobě potřebné a „jejich“ zavedení je snadné samo o sobě.Posuvné systémy jsou dražší.Potřebujeme vedení - horní, dolní a boční, jakož i systém válečků, který je nainstalován na dveřním křídle.Tato možnost je však atraktivní, protože šetří místo.

Posuvné dveře a žaluzie

Nejdražší jsou rolety.Jsou však atraktivní v tom, že přicházejí s hotovou sadou a instalace je v podstatě „spojená“ s nákupem.

Jak sbíratposuvné dveře pro balkonovou skříň sledovat video.Hodně bude objasněno.

Jak vyrobit balkonovou skříň na dřevěném rámu

Nejprve nařežte 4 stojany na požadovanou výšku skříně.Pokud plánujete dosáhnout stropu, změřte každý zvlášť a neřežte to samé.Výška se často slušně liší.Regály s plátky jsou připojeny.Vzdálenost mezi nimi určuje hloubku skříně, ale častěji záleží na dostupném prostoru.Stejně jako používají.

Pokud existují tři prázdné stěny, není problém.Tyče jsou připojeny k hmoždinkám.Umístí lištu proti zdi, ověří její svislost, vyvrtají otvory pro upevňovací prvky na správných místech skrz a skrz.Tyč je odstraněna, plastové otvory z hmoždinek jsou vloženy do otvorů ve zdi.Po instalaci lišty na místo ji přišroubujte ke zdi.

Příklady upevňovacích stojanů

Pokud na balkóně zhotovíte skříňku, jedna strana je připevněna ke zdi a druhá strana k rámovým prvkům nebo pouze nahoře a dole ke stropu.a podlahu (použijte zesílené kovové rohy).

Jiná možnost pro takový případ je, pokud potřebujete něco zavřít zasklené sklo - umístěte zeď blízko okna (například ze dřevotřísky), připevněte ji ke spodní a horní části rohy k podlaze a stropu a poté ji připevněte ke zdi (a k proudu a podlaze) tyče rámu.

V blízkosti skla položte boční stěnu z dřevotřísky a připevněte k ní police

Poté se příčníky přibijí na sloupky.Dávají celému systému vysokou tuhost a police na nich spočívají.

Varianta s policemi na sklo

Jednotka je větší

Aby nedošlo k „procházce“ místem poblíž skla, je tato část také obsazena policemi.Vzhledem k tomu, že šířka nábytku je jiná, často si vytvořte dvě oddělené malé skříňky: na spodní a horní polovinu.Často se také liší hloubkou: dno může být rozšířeno a skrýt tam těžší a rozměrnější věci.Horní skříň v tomto případě může být vytvořena méně hluboko.V tomto případě lze horní část spodní skříně použít jako pracovní desku.

Lze vyrobit ze dvou částí různých šířek a možná hloubek

Další verze skříně na lodžii jsou dvě části apříklad jeho použití

Zbytek věci je pouze co a jak vyrobit dveře.Nejlepší možností je provést posuvné.Jejich schéma je na obrázku.Existuje mnoho náhradních dílů, ale můžete na to přijít.

Možnosti pro dveře oddílu

Rohová skříň na lodžii: foto report

Nejprve byla lodžie vyložena šindelem.Ihned poté byla ze stejného obložení vyrobena skříňka.Bylo rozhodnuto si přát roh, aby se okno příliš nezavřelo.Na druhé straně zaujímá skříň téměř celou šířku a mírně nedosahuje balkonových dveří.

Regály nebyly připojeny.Přibili tyče na strop a na podlahu, stěny na ně.Ukázaly se krátce - na třech prknech.Prkna byla přibita k obložení stěn, na kterém byla položena stejná obklad, vyříznuta podle výsledné podoby skříně.

Etapy výstavby rohové skříně z obložení

Nad a pod dveřmiotvory vyplňovaly obložení přes otvor.Změřili jsme zbývající vzdálenost, odečtili jsme 1,5 centimetru od nepřesností a odřízli obložení na dveřích této délky.Vzali šest kusů.Sestřelen čtyřmi příčníky sestřelenými na dveře.Zavěšeno pomocí konvenčních kloubů.

Dveře se zavěšovaly, vytvořily police pod

Ve volném prostoru mezi stěnou skříně a kůží balkonu byly přibity dva police.O něco později přidali trochu vyšší se zaoblenými okraji.Poslední krok byl přibit pod strop a na podlahu soklu (pro uzavření mezer), pak vyleštili obložení brusným papírem a namalovali ho skvrnou.

Výsledek práce a po třech letech provozu

Výkresy a schémata

Diskuse o některých standardech týkajících seSkříně na balkony nejsou povoleny.A velikost a konfigurace a zasklení pro každého je jiné.Proto i při velikosti polic je nutné určit „na místě“.Zde je několik příkladů, které můžete podle potřeby změnit.

Skříň z listového materiálu (OSB, překližka, dřevotříska nebo jednoduše dřevotříska)

S oddělením pro objemné předměty

Roh

) Různé hloubky as různým obsahem (na obou stranách balkonu)

Mnoho polic

Další uspořádání posuvných dveří (hloubka polic je menší než šířka spodního vedení)

Obydlený balkon

Další možnost sotevřené police a dvě řady otočných dveří

Návrh skládacího stolu, který jej může potřebovat))))

Fotografie hotových šatníků na lodžii a balkonu

Levé dveře k zavěšení

Dřevěná skříň na balkóně

Když je balkon úplně zasklený, můžete si udělat skříňku až k okennímu parapetu

Ne zcela skříň - místo se zásuvkou pod

Posuvná skříň na balkóně pro ukládání věcí

]

Skříň na lodžii z plastuka

​​

, k výšce prahu, aby nedošlo k kazit pohled