Jak si vyrobit televizní anténu vlastníma rukama: pro chaty a doma

V příměstských oblastech může být televizní signál zřídka přijímán bez zesílení: je příliš daleko od opakovače, terén je obvykle heterogenní a stromy interferují.Pro normální kvalitu „obrázku“ potřebujete antény. Každý, kdo ví, jak s páječkou zacházet, může anténu vyrobit pro vlastní ruce.Estetice mimo město není tolik důležitá, hlavní věcí je kvalita recepce, jednoduchý design, nízké náklady a spolehlivost.Můžete experimentovat a dělat to sami.

Jednoduchá televizní anténa

Pokud se opakovač nachází do 30 km od vašeho letního domu, můžete to udělat nejjednoduššínavrhnout přijímací část.Jedná se o dvě identické trubice spojené kabelem.Kabelový výstup je veden na odpovídající vstup televizoru.

Konstrukce antény pro televizi v zemi: je velmi snadné to udělat sami (pro zvětšení velikosti obrázku na něj klikněte levým tlačítkem)

Comusíte tuto televizní anténu vyrobit

Nejprve musíte zjistit, jakou frekvencivysílá nejbližší televizní věž.Délka kníru závisí na frekvenci.Vysílací pásmo je v rozsahu 50-230 MHz.Je rozdělena do 12 kanálů.Každý potřebuje svou vlastní délku trubek.V tabulce bude uveden seznam pozemních televizních kanálů, jejich frekvence a parametry televizní antény pro vlastní produkci.

Číslo kanálu Kanálová frekvence Délka vibrátoru je od jednoho konce trubek, viz Délka kabelůpro přizpůsobovací zařízení, L1 /L2 cm
1 50 MHz 271 - 276 cm 286 cm /95 cm
2 59,25 MHz 229-234 cm 242 cm /80 cm
3 77,25 MHz 177-179 cm 187 cm /62 cm
4 85,25 MHz 162-163 cm 170 cm /57 cm
5 93,25 MHz 147 - 150 cm 166 cm /52 cm
6 175,25 MHz 85 cm 84 cm /28 cm
7 183,25 MHz 80 cm 80 cm /27 cm
8 191,25 MHz 77 cm 77 cm /26 cm
9 199,25 MHz 75 cm 74 cm /25 cm
10 207,25 MHz 71 cm 71 cm /24 cm
11 215,25 MHz 69 cm 68 cm /23 cm
12 223,25 MHz 66 cm 66 cm /22 cm

K tomu, abyste si mohli sami vyrobit anténu pro televizor, potřebujete následující materiály:

 1. Kovová trubka je o 6 až 7 cm kratší než délka uvedená v tabulce..Materiál - jakýkoli kov: mosaz, ocel, duralová hmota atd.Průměr - od 8 mm do 24 mm (obvykle 16 mm).Hlavní stav: obě kníry musíbýt stejný: z jednoho materiálu, jedné délky, z trubky stejného průměru se stejnou tloušťkou stěny.
 2. Televizní kabel s odporem 75 ohmů.Jeho délka je stanovena místně: od antény k televizoru plus metr a půl pro prověšení a půl metru pro odpovídající smyčku.
 3. Kus silného textitu nebo getinaků (tloušťka nejméně 4 mm),
 4. Několik svorek nebo kovových pásů pro upevnění trubek k držáku.
 5. Tyč pro anténu (kovová trubka nebo roh, s malou výškou - dřevěný blok atd.).

  Jednoduchá anténa pro letní chatu: i školák ji dokáže vyrobit vlastními rukama

Bylo by hezké mít páječku, tavidlo pro tvrdé pájení mědi a pájku: všeje žádoucí pájet spojení centrálních vodičů: kvalita obrazu bude lepší a anténa vydrží déle.Příděly by pak měly být chráněny před oxidací: nejlépe je vyplňovat vrstvou silikonu, můžete použít epoxidovou pryskyřici atd.V extrémních případech to nalepte elektrickou páskou, ale to je velmi nespolehlivé.

Tuto domácí anténu pro televizi, dokonce i doma, vyrobí dítě.Je nutné odříznout trubku té délky, která odpovídá vysílací frekvenci blízkého opakovače, a pak ji přesně viděl na polovinu.

Postup montáže

Získané trubky jsou zploštěny na jedné straně.S těmito konci jsou připevněny k držáku - kus hetinaxu nebo textolitu o tloušťce 4-6 mm (viz obrázek).Trubky jsou umístěny ve vzdálenosti 6-7 cm od sebe, jejich distální koncemusí být ve vzdálenosti uvedené v tabulce.Jsou připevněny k držáku svorkami, musí pevně držet.

Namontovaný vibrátor je připevněn ke stožáru.Nyní musíte propojit dvě "kníry" pomocí odpovídajícího zařízení.Jedná se o kabelovou smyčku s odporem 75 ohmů (typ RK-1, 3, 4).Jeho parametry jsou uvedeny v pravém sloupci tabulky a jak se to dělá na pravé straně fotografie.

Střední žíly kabelu jsou přišroubovány (pájeny) k plochým koncům trubek, jejich oplet je spojen s kusem stejného vodiče.Získání drátu je jednoduché: odřízněte kus o něco větší než je požadovaná velikost z kabelu a uvolněte jej ze všech obalů.Konce odizolujte a našroubujte na kabelové vodiče (lépe k pájení).

Poté jsou připojeny centrální vodiče ze dvou kusů odpovídající smyčky a kabel, který vede k televizoru.Jejich cop je také spojen měděným drátem.

Poslední akce: středová smyčka je připevněna k tyči a kabel k ní je přišroubován.Tyč se zvedne do požadované výšky a tam se „vyladí“.Pro ladění jsou potřeba dva lidé: jeden otočí anténu, druhý sleduje televizi a odhadne kvalitu obrazu.Po určení, odkud je signál nejlépe přijímán, je v této poloze pevná anténa vyrobená.Abychom s „laděním“ dlouho netrpěli, podívejme se, kam směřují přijímače sousedů (pozemské antény).Nejjednodušší anténa pro letní dům.Nastavte a „zachyťte“ směr otáčením podél jeho osy.

Jak vyřezat koaxiálníkabel sledovat video.

;

Smyčka z potrubí

Tuto anténu pro kutily je trochu obtížnější vyrobit: potřebujete ohýbačku potrubí, ale poloměr příjmu je větší - až 40 km.Výchozí materiály jsou téměř stejné: kovová trubka, kabel a tyč.

Poloměr ohybu potrubí není důležitý.Je nutné, aby trubka měla požadovanou délku a vzdálenost mezi konci byla 65-70 mm.Obě „křídla“ by měla mít stejnou délku a konce by měly být symetrické kolem středu.

Domácí anténa pro televizi: přijímač televizního signálu s poloměrem příjmu až 40 km je vyroben z kusu potrubí a kabelu (pro zvětšení velikosti obrázku na něj klikněte levým tlačítkem)

Délky potrubí a kabelů jsou uvedeny v tabulce.Zjistíte, na jaké frekvenci opakovač nejblíže k vám vysílá, vyberte odpovídající linku.Odřízněte trubku o požadované velikosti (nejlépe 12-18 mm v průměru, jsou uvedeny parametry odpovídající smyčky).

])​​11
Číslo kanálu Kanálová frekvence Délka vibrátoru - z jednoho konce na druhý, viz Délka kabelu propřizpůsobovací zařízení, viz
1 50 MHz 276 cm 190 cm
2 59,25 MHz 234 cm 160 cm
3 77,25 MHz 178 cm 125 cm
4 85,25 MHz 163 cm 113 cm
5 93,25 MHz 151 cm 104 cm
6 175,25 MHz 81 cm 56 cm
7 183,25 MHz 77 cm 53 cm
8 191,25 MHz 74 cm 51 cm
9 19925 MHz 71 cm 49 cm
10 207,25 MHz 69 cm 47 cm
215,25 MHz 66 cm 45 cm
12 223,25 MHz 66 cm 44 cm

)Sestava

Trubka požadované délky je ohnuta, takže je absolutně symetrická vzhledem ke středu.Jedna hrana je zploštělá a vařená /utěsněná.Naplňte písky a uzavřete druhou stranu.Pokud nedochází k svařování, můžete zasunout konce, stačí nasadit svíčky na dobré lepidlo nebo silikon.

Získaný vibrátor je upevněn na stožáru (tyči).Připevňují se ke koncům potrubí a poté se pájí centrální vodiče koordinační smyčky a kabel, který vede k televizoru.Dalším krokem je propojení kabelového opletu s kusem měděného drátu bez izolace.Sestavení je dokončeno - můžete přejít do „nastavení“.

Pokud se vám to nelíbilo, přečtěte si , jak si vybrat anténu, kterou zde dáte.

Anténa z plechovek od piva

Přestože to nevypadá vážně, obraz se stává mnohem lepším.Opakovaně kontrolováno.Vyzkoušejte to!

Venkovní anténa pivních plechovek

Požadováno:

 • dvě plechovky s obsahem 0,5 litru,
 • kuskusy dřeva nebo plastu dlouhé asi 0,5 metru,
 • kus televizního drátu RG-58,
 • páječka,
 • hliníkový tok (pokud jsou hliníkové plechovky),
 • pájka.

  Jak vyrobit anténu z plechovek

Sestavujeme to takto:

 1. Ve spodní části plechovky vyvrtáme otvor přesně ve středu (průměr 5-6 mm).
 2. Tímto otvorem táhneme kabel, protáhneme ho otvorem v krytu.
 3. Tuto nádobku upevníme nalevo od držáku tak, aby kabel směřoval doprostřed.
 4. Vytáhneme kabel z plechovky asi o 5 až 6 cm, odstraníme izolaci asi o 3 cm, rozložíme cop.
 5. Prýmek jsme ořízli, jeho délka by měla být asi 1,5 cm.
 6. Rozložíme jej na povrch plechovky a pájíme.
 7. Centrální vodič vyčnívající o 3 cm by měl být připájen ke dnu druhé plechovky.
 8. Vzdálenost mezi oběma břehy by měla být co možná nejmenší a nějakým způsobem stanovena.Jednou z možností je lepicí páska nebo elektrická páska.
 9. To je vše, domácí anténa UHF je připravena.

Druhý konec kabelu ukončíte vhodnou zástrčkou, zapojte do požadovaného konektoru TV.Tento design, mimochodem, lze použít pro příjem digitální televize.Pokud váš televizor podporuje tento formát signálu (DVB T2) nebo existuje zvláštní předpona pro starý televizor, můžete zachytit signál z nejbližšího opakovače.Stačí jen zjistit, kde to je, a poslat kutilskou anténu vyrobenou z plechovek.

Jednoduché domácí antény lze vyrobit z plechovek (z piva nebo nápojů).Navzdory křehkosti „komponent“ to funguje velmi dobře a vyrábí se velmi jednoduše

Stejný design lze přizpůsobit přijímacím kanálůmměřicí rozsah.Místo 0,5 litrových plechovek vložte do 1 litru.Bude mít rozsah MV.

Další možnost: pokud nemáte páječku nebo pokud nevíte jak pájet, můžete to usnadnit.Připevněte k plechovce dvě plechovky ve vzdálenosti několika centimetrů.Konec kabelu je odizolován 4-5 centimetrů (opatrně odstraňte izolaci).Oddělte cop a stočte jej do škrtidla, vytvořte z něj prsten, do kterého vložíte samořezný šroub.Z centrálního vodiče vytvořte druhý kroužek a protáhněte ním druhý samořezný šroub.Nyní na dně jedné plechovky čistíme (kůží) skvrnu, do které zašroubujeme šrouby.

Ve ​​skutečnosti je pájení nezbytné pro lepší kontakt: je lepší cínování a pájení opleteného prstence, jakož i místa kontaktu s kovem plechovky.U samořezných šroubů se však ukázalo, že to není špatné, ale kontakt je periodicky oxidován a je třeba jej vyčistit.Budete vědět, jak to „sněží“ - proč ...

Možná vás zajímá, jak vyrobit pánev z válce nebo hlavně do , o tom si můžete přečíst zde.

DIY anténa pro digitální TV

Konstrukce antény - rám.Pro tuto verzi přijímacího zařízení budete potřebovat kříž z dřevěných desek a televizního kabelu.Izolační páska, bude také potřeba několik hřebíků.To je vše.

Už jsme řekli, že pro příjem digitálního signálu je zapotřebí pouze decimetrová etherová anténa a vhodný dekodér.Může být zabudován do televizorů (nové generace) nebo vyroben ve formě hotelového zařízení.Pokud je na televizoru funkce DVB T2, je na výstupu signálPřipojte antény přímo k televizoru.Pokud v televizoru není žádný dekodér, budete si muset zakoupit digitální set-top box a připojit výstup z antény k němu a k televizoru.

Jak určit kanál a vypočítat obvod rámců

V Rusku byl přijat program, podle kterého se věže neustále staví.Do konce roku 2015 by celé území mělo být pokryto opakovači.Na oficiálním webu http: //xn--p1aadc.xn--p1ai/when/najděte věž nejblíže k vám.Zobrazuje vysílací frekvenci a číslo kanálu.Obvod rámečku antény závisí na čísle kanálu.

Toto je mapa umístění digitálních televizních věží

Například na kanálu 37 se vysílání provádí na frekvenci 602 MHz.Vlnová délka se považuje za následující: 300/602 = 50 cm, což bude obvod rámu.Pojďme vypočítat jiný kanál stejným způsobem.Nechť je to kanál 22.Frekvence 482 MHz, vlnová délka 300/482 = 62 cm.

Protože tato anténa sestává ze dvou rámců, délka vodiče by měla být dvojnásobkem vlnové délky plus 5 cm na připojení:

 • pro kanál 37 bereme 105 cm měděného drátu (50 cm * 2 + 5 cm = 105 cm);
 • pro 22 kanálů potřebujete 129 cm (62 cm * 2 + 5 cm = 129 cm).

Možná máte větší zájem o práci se stromem? Zde je uvedeno, jak vytvořit holubník a asi výroba chovatelské stanice - v tomto článku.

Sestava

Měděný drát se nejlépe používá z kabelu, který jde dále k přijímači.To znamená, že si vezměte kabel a odstraňte z něj plášť a oplet, uvolněte centrální vodič požadované délky.Jednejte s ním opatrněNepoškoďte.

Dále stavíme podpěru z desek, jak je znázorněno na obrázku.Chcete-li to provést, určete délku strany rámu.Protože se jedná o obrácený čtverec, nalezený obvod se dělí 4:

 • pro kanál 37: 50 cm /4 = 12,5 cm;
 • pro 22 kanálů: 62 cm /4 = 15,5 cm.

Vzdálenost od jednoho hřebu k druhému by měla odpovídat těmto parametrům.Pokládka měděného drátu začíná vpravo, od středu, pohybuje se dolů a dále podél všech bodů.Nezkratujte vodiče pouze v místě, kde se rámy přibližují k sobě.Měly by být v určité vzdálenosti (2-4 cm).

Domácí anténa pro digitální televizi

Když je celý obvod položen, splétejte z kabelu několik centimetrů dlouhý kabel, zkrouťte jej do svazku a pájejte jej (pokud se nepodaří pájet, zabalte jej)) k protilehlému okraji rámu.Dále je kabel pokládán, jak je znázorněno na obrázku, a obalí jej elektrickou páskou (je to možné častěji, ale směr pokládky nelze změnit).Pak kabel jde do dekodéru (samostatný nebo vestavěný).Veškerá anténa pro příjem digitálních televizí je připravena.

Jak vyrobit anténu pro digitální televizi vlastními rukama - jiný design - ve videu.