Jak skrýt (zavřít) dýmky na záchodě

Inženýrské systémy poskytují naše pohodlí a jejich součástí jsou potrubí, takže potrubí u nás doma je nevyhnutelné.Ale jejich pohled, i ty nové, jen změněné, není zdaleka nejatraktivnější.Proto je přirozená touha je skrývat.Dnes si povíme o tom, jak skrýt dýmky na záchodě - právě v této malé místnosti jsou většinou nejvíce.

Jak obalit potrubí na záchodě?Například sádrokarton nebo překližka

Potrubí na toaletě můžete skrývat různými způsoby, ale většina metod zahrnuje vytváření stěn z různých materiálů.Pokud zvolíte tuto metodu, je lepší vyměnit staré potrubí za nové předem - přívod vody i kanalizace.Rozhodně nestojí za to skrývat staré komunikace za zdí, je lepší zvolit lehkou možnost, která kdykoli poskytne přístup k potrubím.

Jak vyrobit krabici ze sádrokartonu

Potrubí na záchodě můžete zavřít vytvořením krabice sádrokartonu.Toto je možná nejoblíbenější řešení.Je to proto, že technologie je velmi flexibilní, můžete skrýt potrubí jakékoli konfigurace.Dalším pěkným bonusem je více povrchových úprav: položte dlaždici na lepidlo, zarovnejteputty povrch, po malování nebo lepení tapety.

Krabice na trubky v toaletě může být vertikální nebo horizontální - nemění to podstatu

Vlastnosti

Pokudjste se rozhodli uzavřít dýmky na záchodě, je třeba zvážit několik bodů.První - do všech klíčových uzlů - čítače, filtry atd.musí mít přístup.Je vhodné, aby přístupové ventily byly rychlé.Existuje několik možností:

  • , aby se jeden panel sklopil nebo otočil (na pántech);
  • část panelu může být snímatelná, namontovaná na dvojici šroubů a /nebo magnetů;
  • umístěte poklop (plastový nebo neviditelný poklop pod dlaždice.)

Samozřejmě můžete strukturu oddělit, ale v případě potřeby musíte všechno rozbít, pak jej obnovit a problémy se vyskytnou i ss novými trubkami.

Speciální poklop pro dlaždice

Druhá - pokud ji dokončíte, je lepší ji nalepit na speciální lepidlo, než na cementovou směs apísek. Vrstva lepidla musí být tenčí, její hmotnost je menší. Za takových podmínek bude snazší sejmout /zvednout víko.

Postup

Nejprve určetebudete se muset rozhodnout, jak bude vaše krabice vypadat. Je vhodné naplánovat vše tak, aby nejen uzavřela potrubí, ale pokud možno také nese funkční zatížení, například pokud trubky stékají podél zdi doprava nebo doleva, což se stane, pokudtoaleta je instalována hygienická sprcha, skříňka může být vyrobena o něco výš a na nídát na vrchol různé potřebné malé věci.

Jak uzavřít dýmky na záchodě: vyrobte krabici sádrokartonu

Pokud zavřete stoupačky, které procházejí v jednom z rohů za záchodem (plánování standardních Khrushchevových toalet),má smysl uzavřít nejen ten roh, ale také vyšít celou zeď tím, že z ní vytvoří skříňku.Police mohou být otevřené nebo zavřené (s dveřmi nebo bez dveří), ale v malých bytech je to velmi výhodné.

​​

Pokud jsou trubky na zadní stěně a záchod je úzký a dlouhý, má smysl sešít zadní stěnu úplně

Poté, co se rozhodlo, jak bude vaše krabice vypadat,Na stěnách je podlaha označena.Poté vezměte pozinkované profily pro sádrokartony.Dole a po stranách je nosný profil - PN (UW) - bez ohýbaných stran.Protože struktury jsou malé, postačí profil 50 x 40 mm.Na můstcích je profil stojanu - PS (CW) - jeho šířka je také 50 mm a hloubka, pokud je to žádoucí, může být malá.

Spojení propojek

Svetry jsou řezány na míru (kovovými nůžkami) upevněné samořeznými šrouby.Při malé vzdálenosti - až 50 cm - stačí jeden od každého konce, s větším paprskem položeným dva.Krok instalace stojanů je asi 60 cm, propojky - s přibližně stejným krokem.Na místo připevnění dveří (pokud jsou k dispozici) umístí zesílený - dvojitý profil.

Sestavený rám je opláštěn sádrokartonovou deskou, rozřezanou na velikosti.Upevňují se pomocí malých samořezných šroubů se šroubem na konci (TEX 3,5 * 9,5 mm).Namontujte upevňovací prvky kolem obvodu a na místa, kde jdoupropojky /stojany, krok - 20 cm. Při utahování se ujistěte, že klobouk je mírně zasypán do sádrokartonu, ale zároveň nepronikne do lepenky.

Přečtěte si více o práci se sádrokartonem zde.

Po opláštění probíhají dokončovací práce, které závisí na zvoleném provedení.Pro malování a tapetování je krabice kompletně zatmelená, pro pokládku dlaždic jsou pouze tmelené hlavy.

Co jiného si můžete vytvořit krabici na potrubí na toaletě

Ne každý rád pracuje se sádrokartonem a profily pro ně.V tomto případě může být rám sestaven ze suchých dřevěných tyčí.Pokud je to žádoucí, mohou být (a v zásadě nutné) ošetřeny antibakteriálními sloučeninami - aby nehnilo.

Místo sádrokartonu můžete použít desky OSB, překližku odolnou vůči vlhkosti nebo ploché azbestocementové desky.Všechny tyto materiály lze jen stěží nazvat 100% šetrnými k životnímu prostředí, ale mnoho z nich je s prací s nimi dobře obeznámeno.Všechny z nich jsou odolné proti vlhkosti, snadno se s nimi manipuluje, takže dobrá volba.Mimochodem, azbestové dlaždice padnou dokonale, lépe než všechny ostatní materiály, včetně sádrokartonu.

Vytvořte zadní stěnu toalety z plastu

Potrubí v toaletě můžete skrýt za plastovými panely.Tento způsob uzavření dýmek na toaletě je nejlevnější, ale také nejkratší.Plast se snadno tlačí, takže musíte být opatrní.

Trochu o estetice.Pokud jsou stěny na záchodě plánovány ze stejného plastu, pak to není vůbec žádný problém - všechno je ve stejném stylu.Pokud je dekorace na zdi jiná, existují dva způsoby - najítplastové panely zblízka nebo hraní na kontrastech přidáním několika dalších detailů stejné barvy.

Barvy byly velmi dobře vybrány - přesně dlaždice

Opláštění trubek na záchodě s plastovými panely je jednoduché.Rám je nejprve smontován, ale již dřevěný.Připevňuje se ke stěnám a podlaze pomocí hmoždinek.Protože je struktura malá, dokonale se drží na hřebících, velká zatížení se stále neočekávají - plast vydrží jen velmi malou hmotnost.

Výchozí profily pro plastové panely jsou připevněny k dřevěnému rámu a do nich jsou vloženy kousky panelů požadované délky.Mají typ připojení - čep /drážka, jsou instalovány bez mezer.Plast je k rámu připevněn pomocí konzol a sešívačky.Pro zajištění bezplatného přístupu k potrubí pro opravu nebo údržbu jsou dveře v krabici /stěně vyrobeny z plastu.V takovém případě můžete instalovat plastové plastové poklopy - jsou lehké a zcela spadají do stylu místnosti zdobeného plastovými panely.Ti, kteří nemají rádi tuto možnost, si mohou vyrobit dveře sami, rám vyrobit také z dřevěných prken a obložit je samostatně plastem.Další možností je nechat několik prken volnou a v případě potřeby je odstranit.

Dokončení krabice a stropu jedním plastem je dobrý nápad

Při nákupu zvolte plastové panely na zdi (stále existují stropní) - mají silnější stěny, je obtížnější je protlačit.Pokud plánujete horní povrch krabicepoužití, je lepší položit list překližky pod plast (odolný proti vlhkosti).

Rolety na toaletě

Nejjednodušší způsob, jak uzavřít potrubí na toaletě, je instalace vodovodních rolet (rolety, rolety).Tato možnost je ideální, pokud potřebujete zavřít celou zadní stěnu.Vodítka jsou umístěna po stranách, cívka s popruhy je namontována nahoře, to je vše, instalace je dokončena, můžete ji použít.

Rolety na toaletě mohou pokrývat pouze část stěny.

Nevýhodou této možnosti je cena rolet.Kousne.Uzávěr zakrývající potrubí však můžete kdykoli zvednout a můžete jej opravit.Existuje další způsob, jak snížit cenu - umístit závěrku nikoli od podlahy ke stropu, ale zavřít pouze centrální část se všemi přípojkami.

Potrubí můžete skrýt na záchodě za roletami

I když nepotřebujete zavřít celou zeď, ale pouze její část, můžete si postavit zeď ze sádrokartonu nebo nástěnných pěnových bloků auž k této stěně připevněte roletu.

Jak jinak skrýt dýmky na záchodě

V malých bytech se počítá každý centimetr prostoru a jen uzavření alespoň části místnosti je skutečným luxusem.Potrubí pak můžete uzavřít pomocí skříňky.Proto jsou ideální toalety v Chruščově.

Potrubí na toaletě můžete zavřít pomocí skříňky

Lamely jsou připevněny ke stěnám na obou stranách a dveře k nim jsou zavěšeny.Shromažďují se police.Je-li to nutné, mohou být odstranitelné, aby poskytovaly přístup.do potrubí.

Z čeho je třeba vyrobit dveře?Nejjednodušší varianta je z laminované dřevotřískové desky, ale můžete si ji objednat z MDF.Budou vyrobeny podle dílny vaší velikosti, které vyrábějí nábytek.Pokud si také vyberete barvu, která odpovídá hlavnímu provedení nebo vyrobíte skříňku stejné barvy jako přední dveře, získáte dobrý interiér.

Velmi rozpočtovým způsobem, jak zatraktivnit zadní část záchodu, je použití horizontálních nebo vertikálních žaluzií.S instalací není vůbec žádný problém, jediné je najít správnou velikost.Potom udeřte lištu ke stropu a samotné žaluzie by k ní již měly být připevněny.

Žaluzie na záchodě na zdi jsou levným způsobem, jak skrýt dýmky.

Je také důležité uhodnout barvu při přiřazování - buď přizpůsobit tón, nebo použít kontrast.A mimochodem, horizontální plastové rolety budou v tomto případě praktičtější - nebudou se ohýbat, pokud se jich náhodou dotknete.Obecně je dobrá volba ve všech ohledech.