Jak svařovat kovové dveře

Vstupní dveře by měly být nejen krásné, ale také silné, stejně jako teplé a spolehlivé.Tato kombinace vlastností dává kovové dveře.Spolehlivost se může pochlubit pouze ne všichni, kdo jsou na trhu - mnoho z těch levných lze otevřít kuchyňským nožem.Opravdu krásné a spolehlivé ocelové dveře jsou velmi drahé.Pokud máte svařovací stroj a některé svářecí dovednosti, můžete si vyrobit železné dveře vlastníma rukama.I když vezmeme v úvahu náklady na nákup materiálů, bude to o 30 až 50% levnější.

Co je třeba

Vaříme vstupní železné dveře z profilové trubky a plechu.K práci potřebujete hladký pracovní povrch, svařovací stroj, vrtačku, brusku, je příjemné mít hladinu (laserovou hladinu) a něco měřit - například úhel tesaře.

Standardní kovové dveře.Uděláme něco takového

Z materiálů, které budete potřebovat:

  • profilovaná trubka 40 x 40 mm, 40 x 20 mm;
  • kovový plech o tloušťce 2 mm, velikost křídla dveří;
  • kovové panty jsou dostatečně silné, aby unesly hmotnost asi 100 kg;

K „zušlechtění“ dveří budete potřebovat barvu na kov (nejlépe smaltovací kladivo), dřevěné latě, izolaci (polystyren nebo minerální vlna), překližku, OSB nebo jiný podobný materiál, plast nebo jakýkoli jinýjiný dekorační materiál, dveřní kukátko, zámek.

Vařte dveře

Nejprve uvařte rám dveří.Vyrábíme z profilované trubky 40 x 40 mm.Řezejte kousky na míru.Pokud je na trubce rez, vyčistíme ji.Polotovary sklopíme, postavíme rohy a popadneme je.

Svařovaný rám dveří

Po svařování zkontrolujte úhly, změřte úhlopříčky.Pokud existuje dokonce i nejmenší odchylka, opravíme ji (dopad na podlahu obvykle pomáhá, hlavní věcí není přehánět).

Svařujeme smyčky.Ústup od zdola a shora asi o 20 cm, vyznačení, vaření, ujistěte se, že jsou na jedné přímce.Hladina laseru je zde velmi užitečná, a pokud tam není, musíte přesně změřit vzdálenosti, abyste přesně nastavili.

Svařovali jsme panty

Dále jsme z trubky 40 x 20 mm vařili vnitřní rám.Rozměry vypočítáme tak, aby mezera na všech stranách byla 3 až 5 mm.V jedné z dlouhých trubek jsme vyřízli otvory pro zámky.

Zajistěte otvory

Sváříme vše, kontrolujeme diagonály a zkoušíme.Pokud je vše v pořádku, můžete svařovat příčníky - pro zvýšení tuhosti křídla dveří.Vyrábíme je ze zbytků potrubí 40 x 20 mm.

Krabice a rám z domácích kovových dveří

Vyčistíme všechny svářecí body a eliminujeme příliv - vše by mělo být rovnoměrné a hladké.Přebytek můžete začít se souborem, ale rychleji - s odpovídajícím diskem na brusce.

Aby se rám „neohnul“ a poté existuje prostor pro instalaci těsnicí gumy,zvedněte rám svařením kovových desek.

Svařujeme desky, které drží rám v nastavené poloze

Rám uvnitř rámu je nastaven na správnou úroveň (zkontrolujte úroveň nebo úroveň tak, aby bylo vše v jedné rovině)., svařte smyčky odezvy.

Na hotový rám jsme položili kovový plech a označili ho.Měl by jít na trubku rámu dveří 3-10 mm.Pouze ze strany závěsu by měl být přístup 3-5 mm, na druhé straně je to možné více.Vykryjeme list ze strany smyček, označíme řeznou čáru, pomocí brusky, kterou jsme odřízli.

Označíme, kde se má řezat

Po řezání zpracováváme otřepy a jiné nepravidelnosti pomocí pilníku - na rovnou hranu.Pro urychlení procesu můžete použít brusku se smirkovým kolem.Poté rozložíme list tak, jak má být, a jemně uchopte rám k rámu, list také k rámu (nikoli k rámu).Celá struktura musí být obrácena a je obtížné to udělat jiným způsobem.

Chytíme plech k rámu dveří

Otočte téměř hotové kovové dveře a přivařte plech po obvodu rámu, poté k mezilehlým výztuhám.Není třeba provádět spojité švy - není nutná těsnost, svařujeme v malých segmentech ve stejné vzdálenosti.Zároveň dbáme na to, aby čisté „nevedlo“.

Svařujeme kovové dveře zevnitř

Svařovaný rám jsme odřízli od dveřního rámu, otočili dveře a osvobodili svařovanou fólii od lepení.Vyčistíme místa bývalého svařování.Teďlze nainstalovat zámky.

Instalujeme vybrané zámky

Oteplování a dekorace

Dále provedeme izolaci.Pěnový plast o tloušťce 4 cm se stává dobře svařovaným rámem železných dveří, bereme je s nízkou nebo střední hustotou, protože na ně nebude žádné zatížení.Tyto archy zabíraly 4 archy o velikosti 1 x 1 m.

Rozstřihli jsme PP, montážní pěnu s mírným roztažením (pokud vezmete pravidelný, pěna se vytlačí).Poté, co ustoupila od okraje asi 1 cm, aplikujte ji po obvodu obdélníku, do kterého jsme vložili pěnu, udělejte několik dalších pruhů pěny uprostřed, položte izolaci.Zbývající mezery mezi PP a trubkou také procházejí pěnou.

Lepicí izolaci lze také přilepit na univerzální lepidlo, které je vhodné pro kov a pěnu, například „Moment“.

Pěna byla položena

Aby se ušetřilo peníze, bylo rozhodnuto použít desku orientovaných prkenných desek dostupných v domácnosti.Dokončení je plánovaný rozpočet - samolepicí film.Jak se ukázalo, tento pár se moc dobře nemíchá - tmel OSB trval velmi dlouho.Bylo by to mnohem snazší s překližkou (odolný vůči vlhkosti, nábytek).

Na kovové dveře se již na horní část izolace pokládají tabule OSB.Upevňuje se po obvodu samořeznými šrouby.Nejprve se vyvrtá otvor pod šroub a potom se zašroubují upevňovací prvky.

Připevnili jsme desku OSB

V rámu dveří vyvrtáme montážní otvory - dva v každém segmentu.Rám vymalováme ve vhodné barvě (smaltovanýspreje).Malovaný rám musí být nějak vyveden do ulice.Do vyvrtaných otvorů za nimi vkládáme dlouhé montážní šrouby a přetahujeme je do ulice.

Rám dveří pro domácí železné dveře je natřen.

Zde se začaly problémy - film můžete nalepit pouze na rovný, hladký povrch a povrch OSB není ani zdaleka rovný.Nejprve se objevily pokusy vyleštit bruskou.Výsledek je neuspokojivý.

Pokusy o leštění

Existuje pouze jedna cesta ven - k tmelu.Bereme tmel, roztíráme ho, počkáme, až vyschne, brousíme ho.Pak znovu - vrstva tmelu, opět broušení.Takže - do normálního výsledku.

Povrch by měl být rovný a hladký

OSB připevňujeme také na druhou stranu, ale již byl předem ukotven a broušen - je to snazší.Vyřízněte otvory pro oční pera, zkuste na všechno.Dále začneme lepit film.V našich obchodech nejširší, což je - 90 cm, jsou dveře jasně širší.Proto bylo rozhodnuto, že povrchová úprava bude napodobena panelem, pro který bylo zakoupeno gumové nábytkové samolepící výlisky.

Film bude slepen „obrazně“

Na dveřích najdeme střed, na obou stranách položíme 45 cm, nakreslete čáru.Zde bude přilepen centrální pás filmu.Navlhčete povrch vodou (stříkáním ze stříkací pistole), jemně, bez bublin, přilepte film.

Opatrně nalepte fólii

Chybějící kousky rozřežeme, také je vložíme.Spoje obrazů jsou uzavřeny výliskem.

To se stalo v důsledkustrana ulice

Na straně místnosti je nalepen lehčí film

Zbývá pouze nainstalovat kovové dveře na jejich místo.Jsou instalovány u vstupu z kryté verandy do domu.

Jsou nainstalovány železné dveře vyrobené z domova.

Dveře vypadají dobře.Ukázalo se, že je velmi obtížné, neporovnatelné s obchodem.Většinu času strávili dokončením.Pokud zvolíte jinou možnost, bude to mnohem rychlejší.

Podobná videa

Ocelové dveře lze svařovat z rohů.Jedna možnost je v dalším videu.