Jak udělat houpačku ze dřeva a kovu

Pamatujete si na dětský pocit houpačky?To je nejen příjemné, ale také užitečné - monotónní výkyvy trénují vestibulární aparát a také uklidňují nervový systém.Druhá vlastnost je v dnešní době velmi užitečná.Takové příjemné ošetření, relaxace po náročném dni.Kromě toho si může každý, kdo má „přímé“ ruce, udělat houpačku vlastními rukama.Existují samozřejmě složité modely, ale existuje mnoho jednodušších modelů.

O stavbách

Stejně jako většina přístaveb je houpačka nejčastěji vyrobena ze dřeva.Stojany a příčník - z baru, kulatiny, sedadla - z desek a dokonce i z částí domácího nábytku.

Takovou rozkládací pohovku s poličkami na protokoly je snadné vyrobit samostatně: rychle, levně, pohodlně

Trochu o designech.Existují tři hlavní typy závěsných houpaček, nebo jak se také nazývají - houpačka, pohovka, lavička atd.Hlavní rozdíl v typu nosné konstrukce: je zde tvar A a U.Příklad se stojany složenými do trojúhelníkového designu, jak vidíte výše, a na fotografii pod příkladem se stojanem ve tvaru U.Je to spíše pergola se zavěšenímlavička se také staví podle stejného typu, přičemž se bere v úvahu pouze kyvné zatížení.

Tato konstrukce houpačky je spolehlivější: vyrovnává se také boční zatížení.Je nemožné je převrátit, ale stojí je mnohem déle, dražší a složitější
Houpačka na základně ve tvaru U
Velmi pohodlné
Varianta se střechou
Takto lze řezy v rybině opravit.Spolehlivě, ale pro začátečníky je to obtížné

Existuje třetí typ - jedná se již o komplexní strukturu, která vyžaduje určité dovednosti - je založena na kloubových kloubech a houpají se od zastávky nohou k podlaze.Okamžitě vám poskytneme fotografie a diagramy pro ty, kteří si to přejí (můžete jej rozbalit na celé obrazovce, pokud kliknete na šipky v pravém horním rohu obrázku).

Kloubová houpačka
)
Možnost se střechou
Pracovní výkres s rozměry
Druhá část výkresu s rozměry sedadel
]
Vysvětlivky k částečným sestavám
Vysvětlení konstrukce houpačky po krocích
Druhá část komentáře

Jak postavit altán ze stromu vlastníma rukamazde.

Vyrábíme houpačky ze dřeva

Nejčastěji vyrábějí samostatně stavbu ve tvaru písmene „A“.Je to jednodušší, vyžaduje menší spotřebu materiálu.Podrobněji budeme analyzovat uzly, upevňovací prvky, hovořit o materiálech, ochranu před ničením a stabilitou.

Materiály

Jednoduše o tom, z čeho se má vyrobit dřevěná houpačka.Výběr řeziva závisí na plánovaném zatížení.Pokud se předpokládá, že jeden dospělý bude sedět, budou stojany a horní tyč minimálně 50 x 70 mm.Pokud se předpokládá větší počet „sedadel“ - dvě nebo tři, pak průřez paprsku není menší než 100 x 100 mm, v nejlepším případě - 100 x 150 mm.Experimentálně bylo zjištěno, že taková struktura při použití tyče 100 x 100 normálně vydrží celkové zatížení asi 200 kg.Pokud potřebujete více, vezměte si větší část nebo dejte klády))

O tom, z čeho je lavice /pohovka vyrobena.K rámu se dostane blok 70 x 40 mm, výška opěradla je nejméně 600 mm, hloubka sedadla je nejméně 480 mm.Můžete experimentovat s hloubkou sedadla a úhlem sklonu opěradla: existují možnosti pro polohu „ležící“.V souladu s tím se jak délka pohovky, tak rozměry konstrukce od toho velmi liší.K upevnění použijte hřebíky 200 nebo svorníky o průměru nejméně 10 mm.

Jak uspořádat regály

Schéma s rozměry a seznamem požadovaného materiálu na níže uvedené fotografii.Upřímně řečeno, jen málo lidí vyrábí takové materiály, jak je uvedeno ve specifikaci.Častěji dát bar.

Seznam materiálů pro výrobu houpačky
Výkres s rozměry zavěšené houpačky vyrobené ze dřeva

Existují varianty tohoto provedení: s nebo bez spodního rámu.Pokud budou houpačky nainstalovány na pevné platformě a úchyty budou pevné, na čepech bez možnosti hry, pak bude tento návrh bez problémů stát.Pokud máte pochybnosti, můžete na dně dřeva udělat potěr, přibít hřebíky do krytu nebo zajmout konzoly do země.

Byl přidán příčka, není co rozptylovat
)
Nejjednodušší konstrukce, ale „nohy“ se mohou pohybovat od sebe
Tito jen stojí, nepohřbili

Pro ty, kteří se bojí bočních zatížení - struktura v této ose není nejspolehlivější - můžete nabídnout umístění stojanů se sklonem.Bude vyžadována velká plocha, ale stabilita bude vysoká.

Stojany se sklonem učiní konstrukci stabilnější

Pokud je určena k instalaci do země, musí být části stojanů, které budou pohřbeny, ošetřeny biologickou ochranou.Jako levná varianta - vložte na několik hodin do nádoby s použitým olejem.Suchý, pak pohřben.Vykopají ji do hloubky nejméně 50 cm, na dno nalít trochu štěrku, postavit stojany a beton.Pokud se obáváte, že to nestačí, připojte několik kovových pásů příčně.Ta díra bude musetkopat větší, ale retenční oblast bude větší.

Houpačka z tyče na zemi.Stopy betonáže jsou viditelné

Jak vytvořit rybník pro rozdávání nebo blízko domu, který čteme v tomto článku. Možná vás bude zajímat čtení o koupalištích pro letní chaty.

Způsoby upevnění příčky

Ve všech houpačkách tohoto typu - s regály vyříznutými v horní části tyčí - je problematický uzel upevnění příčky, na který je lavička zaháknuta.Na výše uvedené fotografii je řešena spolehlivě, i když ne zcela esteticky.Problém je v tom, že je obtížné provádět estetické metody.A pokud nejste na prodej, je rychlejší udělat něco nezákonného, ​​ale spolehlivého.Aby se příčný nosník upevnil, je pod průnikem připevněn vrchní nosník, který je k sloupkům tažen čepy.Na něj leží příčný nosník, který je chráněn před postranními posuny pomocí stojek a upevňovacích prvků - hřebíků a cvočků.

Dalším způsobem instalace příčného nosníku je upevnění postranních sloupků ve tvaru písmene „X“.S touto možností se nosný nosník dokonale hodí.Je navíc připevněn hřebíky a stojany jsou přitaženy čepy.Podívejte se na tuto možnost na další fotografii.

Všechno je v pořádku, ale délka pohovky není dostačující ...

Houpačka na klády pro kutily je sestavena podle stejného principu: boční houpačky jsou upevněny napříč a nosná kulatina je položena nahoře..Pokud se paprsek někdy sbírá na nehty, pak se v případě kulatiny používají hlavně čepy.

Houpačky na řetězech vyrobených z kulatiny

Pro ty, kteří jsou obeznámeni s truhlářstvím,Stále existují možnosti: v polovině stromu.Takový projekt je ve fotogalerii níže s detailem některých klíčových uzlů.

Střešní houpačka
Montážní jednotka nosného paprsku pod závěsnou lavicí
)
Upevnění tyčí pod bednu
​​
Jak se upevňuje mezistojan - vnitřní pohled

Zde si můžete přečíst o lavičkách pro zahradu a zápletku.

Fotogalerie provizorních houpacích řetězů

A několik fotografií různých houpaček vyrobených na základě tvaru A.

Krásná a mocná budova
Z tlustých kmenů pod rákosovou střechou - vypadá to skvěle
Elegantní varianta -3-místný a možná i více, houpačka
(2101
Střešní držák
Další možností, ve které byly vytvořeny všechny „dotykové úpravy“, jsou stojany ve tvaru písmene „X“ a pod sklonem
)
Něco, co není moc šťastný))
Jedna z úprav je těžší vyrobit
Toto je celý houpací dům .... cool
Okamžitě aschody ...
Takto si můžete udělat pohovku na houpačce
)
Pokud existují spolehlivé sloupy, můžete k nim připojit řetězy z lavice.Ukázalo se to celkem dobře

Jak si zde můžete postavit dětský domeček v chatě nebo v blízkosti domu.

Připevnění houpačky k příčce

Uchycení houpačky stále vyžaduje vyjasnění, to znamená, že není jasné, jak na příčku zavěsit rozkládací lavici.Nejprve se příčka vyvrtá zdola nahoru.Skrutkem prochází otvor, ke kterému je připojena oční matice.Jedna nebo dvě široké podložky jsou umístěny pod hlavu matice tak, aby se pod hmotností nestlačila.

Namísto obvyklé matice se oční matice přišroubuje na šroub procházející otvorem v příčce

Ukázalo se, že prstenec s kroužkem a očkem je umístěn dole.K ní můžete připojit karabinu, házet lano nebo kabel atd.Jen věnujte pozornost tomu, aby karabina měla normálně volně viset na kroužku s maticí.A v karabině by se dva řetězy měly volně hodit.Proto je vhodné koupit vše společně v jednom obchodě: můžete vyzkoušet na celém webu najednou.

Jak je úchytka sestavena z řetězů pro otáčení.Poté je tato karabina navlečena do matice a bezpečnostní kroužek je zkroucen

Mimochodem, v lanovně můžete narazit na další zařízení, která mohou být přizpůsobena k upevnění řetězů nebo lan z výkyvného sedadla.Napříkladnapříklad na níže uvedené fotografii.

Další možnosti vybavení.Z nich můžete také vyrobit kyvnou jednotku pro připevnění k příčce

Jsou navrženy tak, aby zvedaly břemena z 0,5 tuny, takže nemá smysl je používat pro děti, ale pro houpačky pro dospělé je to docela dost.

Tato hora má významné minus - při houpání je slyšet vrzání.Můžete se toho na chvíli zbavit mazáním jednotky, ale tato operace se bude muset periodicky opakovat.Cesta ven je uzel na ložiscích, ale bez svařování se neobejdete.

Kovová houpačka pro kutily

Jejich konstrukce je úplně stejná.Materiál je jiný a způsob jeho upevnění.To je svařování.Ti, kteří jsou obeznámeni s svařovacími střídači, mohou snadno svařovat něco podobného.A pro inspiraci fotoreportáž.

Houpání z hotového potrubí v konečné formě
Jak je svařována základna pro lavičku
Pohled zezadu [
Počáteční montáž závěsné sestavy.Odmítnuto kvůli silnému vrzání
Tato jednotka zavěšení sedadel ložiska na ložisku je místo toho svařena a namontována: nyní je tichá

Níže je nákres tohoto výkyvu s rozměry.Vyžaduje se určité objasnění.Obrázek má trubku přivařenou po obvodu (tato rovina je zastíněna).Je pohřben, a proto není na fotografii viditelný.Bylo vyrobeno za účelem zvýšeníudržitelnost: masy přátel jsou značné.Ze stejných důvodů jsou kovové plechy přivařeny na konce stojanů.Instalace byla komplikovaná, ale houpačka je těsná.

Výkres výkyvu z profilové trubky s rozměry

Pro výrobu bylo použito 22 metrů profilové trubky 50 x 50 mm, 10 mm pro sedlo 25 x 25 mm,desky 2000 * 120 * 18 - 7 ks a ostatní - upevňovací prvky, barvy, antikorozní prostředky.

Existuje jiný způsob, jak připojit houpačku k tyči.Je na fotografii.

Způsob, jak připevnit kovovou houpačku na příčku

Nikdo nemůže vysvětlit jako autor díla.Jak udělat houpačku z kovu, podívejte se na video.

Původní tvar výkyvu z profilové trubky je nelineární, ale zakřivený.To je možné, pokud je to možné, se stromem pouze pro pána.

Několik fotografických nápadů od autorů a majitelů podobných návrhů.

Takový kovový houpačku lze pomocí vlastních rukou provést pomocí ohýbačky trubek
Toto je kovová verze úplně prvního provedení
) Klasika žánru: všechno je jednoduché a bez ozdůbek

O konstrukcích a výrobě kovového grilu si můžete přečíst tento článek.

Dětská houpačka

Pro děti může být provedena stejná konstrukce, ale menší.

Přibližné rozměry houpačky pro děti.Výška, samozřejmě, může být menší

Existuje několik dalšíchmodely pro hřiště a jak , jak vyrobit pískoviště, najdete zde.Zde jsou první z nich - švihadlo nebo vyvažovač.

Houpačky pro děti - balancer nebo váhy

Všechno je jasné, otázky mohou vyvstat pouze ohledně bodu připojení.Níže je výkres s rozměry.K odcizení horní části jsou uvnitř upevněny ocelové desky.Aby se houpali, vyvrtá se díra, do které se zasune závlačka."Valení" můžete zlepšit vložením ložisek.

Stojany pro vyvažovač houpaček

Houpací hnízdo můžete rychle a snadno vytvořit z pneumatiky (pneumatika automobilu).Šrouby s očními maticemi jsou v něm nainstalovány ve čtyřech rozích, ale o menším průměru (nezapomeňte na podložky), lana nebo řetězy se k nim přilnou a mohou být hozeny alespoň na odpovídající větve stromu, dokonce zavěšeny na vodorovnou tyč.

Jak vyrobit houpací hnízdo z pneumatiky