Jak udělat korouhvičku

Je užitečné znát směr větru, protože není téměř nic, že ​​téměř všechny střechy jsou již dlouho vybaveny ukazateli větru - meteorickými kohouty.Existují velmi jednoduché modely - pouze šipka, která ukazuje, kam směřuje proud vzduchu.Existují celá umělecká díla - objemové uspořádání.Budeme si povídat o tom, jak a od čeho si vyrobit korouhvičku vlastníma rukama.

Co vyrobit větrnou korouhvičku

Ukazatele směru větru jsou vyrobeny z celé řady materiálů.Hlavní věc je, že tyto materiály jsou odolné a dobře snášené povětrnostní podmínky.Tyto materiály splňují tyto podmínky:

 • Ocelový plech o tloušťce 2 až 5 mm.Korouhvička je velmi odolná, ale práce s takovým kovem je obtížná.
 • Pozinkovaná ocel.Z tohoto materiálu jsou vyrobeny objemové ukazatele směru větru.Jsou spojeny dvě stejné části, což jim dává určitý objem.Všechno je s nimi v pořádku, ale je obtížné malovat - dodržují se pouze práškové barvy a některé z automobilůdostatečně galvanizované.

  Objemové meteorologické kohouty mohou být vyrobeny z galvanizované oceli

 • Hliníkový plech o tloušťce nejméně 2 mm.Řezá se nůžkami na kov, spojení se provádí na nýty nebo šrouby.
 • Oboustranný fóliový textolit.Materiál zřídka nalezen, ale plně vyhovující požadavkům.Snadno řezatelné, dobře malované.
 • Plechy z plastu o tloušťce 4-5 mm.S malbou může být tolik problémů, ale pokud si vezmete plast požadované barvy, není nutné jej malovat.

  Některé výrobky jsou spíše uměleckým dílem

 • Překližka odolná vůči vlhkosti.Řezání je velmi jednoduché, pouze konce budou muset být dodatečně chráněny impregnací, malovat pomocí několika vrstev barvy.

Nejodolnější, přirozeně kovové kovové kohouty.Řezání plechů je však obtížný úkol.Listy jsou tenčí - 2-3 mm, stále se můžete pokusit oříznout skládačku s kvalitními soubory.A pak je musíte skladovat ve velkém počtu.Všechny ostatní materiály s tímto nástrojem jsou vyřezány třeskem.

Kam se dostat nebo jak vytvořit náčrt

Náčrtky pro korouhvičku lze najít s rozměry, nebo si můžete vytvořit z vhodného obrázku.Chcete-li to provést, musí být jakýkoli obrázek, který se vám líbí, nahrán do jednoho z editorů fotografií, zvětšen na požadovanou velikost a vytištěn.Tento trik může být zahnaný s COREL.

​​

Další možností je otevření výkresu v AutoCADu, nakreslení kontur s půlřádky.Získáte požadovaný obrys.Lze ji zvětšit na požadovanou velikost.

Bprogramy, z jakéhokoli obrázku si můžete vytvořit náčrt pro větrnou korouhvičku

Pokud nejste s počítačovými programy příliš přátelští, musíte pracovat s rukama - nakreslete obrázek do malých čtverců a poté jej ve velkém měřítku přeneste na papír.

Jak vyrobit větrnou korouhvičku

Hotový náčrt větrné korouhve vytištěný na papíře, přilepený k kusu materiálu správné velikosti.Přeneste obrysy do materiálu jakýmkoli možným způsobem.To lze provést:

 • Používání uhlíkového papíru.Tato volba se uskuteční s překližkou, plastem a textolitem.
 • Děrováním.Tato metoda je vhodná pro kov.Bereme úzký sekáč nebo mocný šíl, položíme bod na obrys, kladivem jsme několikrát zasáhli na rukojeť shora.Špička zanechává malý kov v kovu.Přeneseme tedy celý obvod.

  Některé výrobky jsou spíše uměleckým dílem

 • Používání vrtačky a vrtačky.Tato metoda je vhodná pro jakýkoli materiál.Pouze kovové vrtáky jsou zapotřebí.Vrták potřebuje malý průměr.Vyvrtejte otvory v malých krocích.Tam, kde jsou ohyby ostřejší, jsou otvory děleny častěji - pro přesnější přenos tam, kde jsou čáry rovné nebo s hladkým ohybem, může existovat několik otvorů.

Pomocí značek obnovíme obrys.U některých materiálů to lze provést tužkou nebo fixem, pro kov - pouze se stejným děrováním.

Aby bylo jasné, kde vítr fouká, dělají takovou růži větru

výsledný obrys pro snížení těla větrné lopatky.Vyberte si nástroj pro řezání větrné korouhvičky, v závislosti na druhu materiálu.Ve většině případů je vhodná skládačka.U měkčích materiálů můžete také použít ruční pilník.U kovu o tloušťce 2–3 mm můžete také zkusit řezat korouhvičku pomocí ruční pily nebo skládačky.Je pravda, že to bude trvat hodně času.Kov je tlustší, dokonce i nejsilnější skládačka nebere.V tomto případě můžete použít svařovací stroj, velký sekáč.Rovné a ne příliš zaoblené oblasti, můžete zkusit vystřihnout brusku.

Po oříznutí „těla“ povětrnostní lopatky jsou hrany obrobeny do hladkosti.K tomu použijte soubory, soubory, brusný papír.Pokud existuje mlýnek, může být proces urychlen tím, že se dají brusné kotouče různých velikostí zrn.

Jak vytvořit rotační mechanismus

Aby mohla větrná korouhvička vykonávat svou činnost, musí být pohyblivě upevněna.A tak se při nejmenším větru otáčí.K tomu je „tyč“ větrné korouhvičky připevněna k tyči a spodní část ke střeše nebo komínu (pokud vytvoříte korouhvičku - víčko pro komín s korouhvičkou).Tyto dvě části jsou spojeny pohyblivě - pomocí ložisek nebo jiných podobných spojení.

Použití kuličky

Můžete najít jakékoli ložisko a přivařit k němu dvě části „držáku“.Je možné vyrobit rotační mechanismus bez ložiska, ale s koulí vhodné velikosti nebo kužele.

Zařízení a rotační mechanismus větrných lopatek

Pro výrobumechanismus rotační lopatky bude vyžadovat dvě kovové trubky různých průměrů nebo čep s menším průměrem a větší trubku.Kromě toho musí být vybrány tak, aby jeden vstoupil do druhého s minimální vůlí (2-3 mm).

K širší trubce je připevněno /přivařeno lamelové těleso.Kromě toho je nutné zajistit, aby byla horní část potrubí utěsněna.Dolní trubka nebo kolík se používá k upevnění kardinálního indikátoru.Je to ona, kdo je připevněn ke střeše.Horní část musí být také svařovaná nebo utěsněná.

Aby to bylo trochu jasnější

Pokud ve vašem arzenálu není žádný svařovací stroj, můžete použít dřevěné zátky - jsou pevně vtlačeny do potrubí.Pro spolehlivost můžete stěny promazat univerzálním lepidlem.Ale taková možnost - s dřevěnými zátkami - nemůže trvat příliš dlouho.Při častých zatáčkách bude dřevo vymazáno, takže po chvíli bude nutné obnovit rotační mechanismus větrné korouhvičky.

Jeden z kovových povětrnostních systémů

Při montáži větrné lopatky se kulička z ložiska položí na nainstalovaný čep, nahoře se umístí tělo větrné lopatky se svařovanou trubkou.Pro hladší rotaci můžete do mechanismu přidat olej.Poté můžete předpokládat, že jste už vlastními silami udělali korouhvičku.Je pravda, že je stále nutné ji konsolidovat, a to není ani zdaleka jednoduché - práce ve výškách s těžkým a objemným produktem v rukou je stále úkolem.

S otočeným kuželem

Pokud jste nenašli vhodnou kouli, máte jednuTurner je známý nebo můžete pracovat s kovem, můžete brousit kužel, který nahradí míč.

Rotační mechanismus pro větrnou korouhvičku s válcem

Schéma sestavení větrné korouhve zůstává stejné: připevňujeme kryt k hornímu potrubí a spodní upevňujeme k tyči, střešnímu hřebenu aatd.

Dokončení

Aby kovová větrná korouhvička vydržela po dlouhou dobu a měla reprezentativní vzhled, je třeba ji opatrně natřít a předem dobře připravit povrch.Nejprve pomocí brusného papíru odstraníme rez, až k čistému kovu.Poté přikryjeme základním nátěrem automobilu (je to možné i převodníkem rezu).Po zaschnutí může být základní nátěr natřen.

Okřídlený kůň - co není ozdobou domu

Barvy bereme pro venkovní práce.Všechny automobily jsou vynikající, ale možné jsou i nafty, jako jsou kladiva.Dávají zajímavý efekt.Můžete se také pokusit malovat práškovými barvami, ale vyžadují zvláštní podmínky - vysokou teplotu.Jinak povlak rychle odpadne.

Po nanesení barvy nechte produkt zaschnout dva dny, aniž byste se ho dotkli.Takové barvy jsou suché po dlouhou dobu (s výjimkou práškových), skvrny zůstávají i po „zkouškách“.Pokud vám kvalita obrazu vyhovuje, můžete nainstalovat korouhvičku na místo.

Domácí weathervanes různé složitosti: fotografické zprávy

Při vytváření ukazatele směru větru vlastními rukama vyvstává mnoho otázek.Konstrukce je jednoduchá, ale existuje spousta možností.NapříkladOtočná sestava může být provedena různými způsoby, nemluvě o tvaru a rozměrech pouzdra.Každý si vybere, co má nejraději.Abychom si vytvořili alespoň obecnou představu o tom, jak učinit toto zařízení užitečným pro letní chatu nebo zahradní pozemek, uvádíme několik příkladů domácích meteorologických kohoutů s fotografiemi krok za krokem.

Můžete to také udělat

Na základě ložiska z čerpadla VAZ

Ložisko bylo převzato ze starého VAZ.Podle velikosti ložiska byly nalezeny trubky - jedna taková, do které toto ložisko vstupuje.Do této trubky instalujeme zátku tak, aby ložisko nekleslo dovnitř, po instalaci ji svařujeme.Z trubek s menším průměrem vaříme kříž, ke kterému pak připojujeme písmena označující směr světových stran.

Vyrábíme lopatku vlastníma rukama

Na horní část ložiska svařujeme další segment tenké trubky.To bude rotační část, ke které se potom připojí tělo větrné korouhvičky.Svařujeme dva krátké trubkové segmenty kolmo k tomuto kolíku - vaříme jim vyříznutou korouhvičku.Abychom chránili ložisko před vlhkostí a prachem, používáme botu z volantu a táhneme ji před svařováním rotační části.

Postupně sestavujeme konstrukci

Kočka je vyříznuta z hliníkového plechu o tloušťce 2 mm, písmena jsou vyrobena z galvanizované oceli.Budeme je malovat ze spreje s jasně červeným autem, kočkou - černou.

Součásti pro domácí korouhvičku

Zbývá jen svařovat /připevňovat všedíly shromažďováním větrné korouhvičky.

Takto to vypadá, když je smontováno.

Domácí kovová větrná korouhvička na ložisku je připravena.Lze instalovat na střechu.

Nejjednodušší větrná korouhvička za 5 minut od improvizovaných materiálů

Při lovu, rybaření nebo rozdávání budete možná potřebovat ukazatel směru větru.Můžete si udělat velmi jednoduchý model z doslova nic.Budete potřebovat:

 • plastový nebo papírový kelímek (nejlépe velká kapacita);
 • silný drát (lze použít hliník nebo ocel);
 • plastové potěry;
 • Podložka s vnitřním průměrem ne menším než je průměr drátu.

Co je třeba

Výrobní proces je velmi jednoduchý.Nejprve jemně, bez poškození stěn, sejměte dno.Můžete jej vyjmout z papírového kelímku, musíte jej vyříznout z plastového kelímku.Poté, ustoupíme-li ze širšího okraje asi centimetr, uděláme ve stěnách umístěných jeden proti sobě dva otvory, projdeme drátem.Ohýbáme jeden okraj drátu tak, aby indikátor větru neklesl.

Z improvizovaných materiálů vyrábíme větrnou korouhvičku

Na opačnou stranu - zespodu - dáme na drát podložku, zvedneme ji na úroveň skla a zanecháme velmi malou vůli (několik milimetrů).Vezmeme potěr, utáhneme ho a upevním puku na správné úrovni.

Index v

Ve skutečnosti jsme vlastně rukama vyrobili nejjednodušší korouhvičku.Samozřejmě, že je velmi krátkotrvající, ale nemusí vždy trvat dlouhoslužby.A k označení toho, kde vítr fouká, bude opravitelný.

Podobná videa

Fotografie meteorek a nápadů pro skici

Nejběžnější témata pro výrobu meteorů - kočka, kohout,orel loď.Nejčastěji se vyskytují.Existuje mnoho možností a variací.Existují však velmi nestandardní nápady.Možná se na ně podíváte, budete chtít něco originálního.

Objemové ryby z natřeného galvanizovaného nebo měděného

Plachetnice

Jeden z nejpopulárnějších motivů

Nemůžete opravit korouhvičkupouze na hřeben nebo tyč - lze nainstalovat na potrubí

Plechová loď

Čarodějnice s kočkou (existují velikosti)

Letadlo pro korouhvičku.To může být vyrobeno z překližky a dřevěné prkna

Čáp - pro štěstí a bohatství

​​

Oblíbený koníček rybáře je patrný z dálky

Tradiční dekorace střechy

Pokud máte rádi basketbal

Dřevěná korouhvička - můžete to udělat také sami

Jak vyrobit korouhvičku z cínu nebo plechu mědi bez svařování

Tvrdá práce s cínem

Pokročilá korba s vrtulí

To nemůže být jednodušší

Nápady lze nalézt vnejběžnější věci

Orel je další populární téma

) Beruška - je snadné vyrobit malé kousky cínu

Medvěd - pro seriózní a spolehlivé