Jak udělat oheň v zemi, na zahradě

Na dvoře domu, v letní chalupě nebo na zahradním pozemku je tak příjemné sedět u ohně, smažit grilování.Existují kovové grily na smažení masa, jsou však utilitární a nikomu se nikdy nezdá, že si užívají výhledu na spalování palivového dříví.Naopak často házejí hotové uhlí a přidávají jen několik tenkého palivového dříví, aby zkrátili dobu přípravy na minimum.V případě ohně - zvláštního místa pro oheň - je všechno jiné.Toto místo se často nazývá krbu pro oheň.Je koncipován tak, aby nejen smažil kebab, ale také obdivoval oheň.Na chalupě a na zahradních pozemcích bude užitečný ohniště i po oříznutí: bude možné spálit větve a použít popel jako hnojivo.

Místo na táborák v zemi

Místo u táboráku v osobním pozemku nebo v venkovském domě by mělo být umístěno na dostatečné úrovni.jelen z domova - aby se kouř nedostal domů.

Pokud vybavíte místo u táboráku ohněm a postavíte několik laviček, získáte velmi pohodlné místo

Místo by mělo být odfouknuto větry - dobrá trakce je nezbytná pro normálníhořící.Místo by mělo být rovnoměrné nebo by se určitá oblast musela vyrovnat - pod samotným krbem a pod odpočinkem, lavičky, lavičky nebo židle.

Uspořádání a rozměry

Místo táborového ohně může být kulaté nebo obdélníkové.Může být pohřben natolik, že bude v jedné rovině se zemí, může být částečně pohřben, s mírně vyvýšenými stěnami.Existují možnosti, které jsou obvykle umístěny nad úrovní terénu - jsou umístěny na dříve připraveném místě.Takže volba je na vás.

Krb pro oheň může být pohřben zcela nebo částečně

Je zbytečné hádat se o formě.Kulaté jsou pohodlnější - palivové dříví dáme do chaty.Stavby obdélníkové se však snáze staví, zejména cihly.Zde jsou známy všechny triky - zdivo je provedeno jako obyčejná zeď.Jen tloušťka stěny je čtvrtina cihly.

Ti, kdo se rozhodnou, jak vybavit táborák na zahradě domu, v venkovském domě nebo na zahradním pozemku, mají obvykle několik otázek:

 • Jakou velikost má mít oheň pro oheň?
 • Je nutné vyhodit, pokud ano, kolik, jaké velikosti, jak je vyrobit a kam je umístit?
 • Chcete dát rošt nebo ne?
 • Jak usnadnit čištění krbu?

Ve skutečnosti jsou první dvě otázky vzájemně propojeny.Pokud jsou rozměry mísy s ohněm celkem celkové - metr nebo více v průměru, můžete ztuhnout stěny bez vyfukování.Pokud je méně než metr, musíte vytvořit otvory pro vzduch.

Vnější typ ohniskatáborák

Foukání se nejlépe provádí zdola, nýbrž ve zdech.Jejich počet - dva nebo čtyři - diagonálně proti sobě.Ve zdi zůstaly malé díry, které odlomily kus cihel (přibližně čtvrtina).Je-li to nutné, mohou být pokládány se stejnými, mírně oříznutými čtvrtinami.Nestojí to za to, aby se sfoukla zespodu: s takovým designem se popel často v průběhu „práce“ v krbu často shlukuje přes oblast - jsou odváděny proudem vzduchu, což je s takovým designem obtížné regulovat.

Pokud jde o rošt.Je to pro vás pohodlnější - můžete to udělat, ale ve skutečnosti to neovlivní funkčnost nebo pohodlí.

Příprava staveniště

Pokud je v lokalitě hustá písčitá půda, lze vyloučit práce na zemi.Druhou variantou zjednodušeného uspořádání táboráku je stávající místo, dlážděné dlažebními deskami, kámen, asfaltové nebo betonové.Na tomto základě můžete položit několik řad cihel nebo kamene.Krb je tedy připraven.Tato možnost je ideální pro špatně odstraňující vodu.Po dešti se na takovém místě pohřbená mísa pod ohněm promění v mini-rybník a velmi dlouho zaschne.

Takto připravené místo je možné ... Mimochodem, zajímavou myšlenkou je použití betonových bloků nakládáním prázdných prostor s oblázky nebo štěrkem

V jiných případech je přípravná práce nezbytná.Ne, je možné položit krbu na oheň přímo na zemi, ale po několika letech to bude bezcenné - stěny se „plazí“ po deštích nebo jarním zdolávání půdy.Příprava stránekstandard pod ohněm:

 1. Odstraňujeme úrodnou vrstvu půdy, odstraňujeme kořeny, kameny.
 2. Půdu vyrovnáváme a stlačujeme.
 3. Nalijte vrstvu drceného kamene (nikoli vápenatého, ale žulového) středních a velkých frakcí o velikosti 10–20 cm, hladině, beranu.

Na této základně je již možné založit krbu za předpokladu, že jste spokojeni s drceným kamenným polštářem jako základnou nebo hodláte nalít beton.Je pravda, že pro beton bude nutné sestavit bednění po obvodu.Pokud plánujete dláždit oblast kolem krbu dlaždicemi nebo kameny, nalijte na sutiny písek nebo jemnou frakci.Písku /promítání jsou stlačeny, vyrovnány, položeny dlaždice nebo kameny.

Platforma z drceného kamene není tak špatná

Na jílovitých nebo úrodných půdách, aby drcený kámen „nešel“ do země, je položen pod ním geotextilie s hustotou 200 - 250 g /m.Tento netkaný materiál, který umožňuje průnik vody, zabraňuje klíčení kořenů a zabraňuje smíchání drceného kamene s půdou.Ve skutečnosti je to velmi důležitá vrstva, kterou je lepší položit.

Jak vytvořit oheň pro oheň z betonu

Betonový oheň může být kulatý nebo čtvercový.Rozdíl je pouze ve formě bednění.Jsou potřeba pouze dva kroužky nebo dva obdélníky /čtverce.

Kruhový tvar může být například vyroben ze dvou kovových sudů různých průměrů.Bude třeba odříznout pouze dva kroužky požadované výšky.Poté, co beton ztvrdne, bude muset být forma odstraněna, takže bude muset být řezána.Pokud to budete potřebovat později, vytvořte formulářoddělitelný ze dvou půlkruhů.Na jedné straně přivařte panty, na druhé straně zajistěte zámky.

Bednicí prvky jsou vůči sobě připevněny, bednění je upevněno k zemi a vyplněno betonem

Čtvercový tvar je nejsnadnější vyrobit z desek, dřevotřísky, silné překližky.Nemusí být nové, ale měly by být rovné.K sestavení formuláře používáme šrouby - bude také nutné demontovat.

Vzdálenost mezi vnějším a vnitřním bedněním by měla být stejná jako tloušťka stěny.Dostatečná tloušťka pro betonový střed je 15-20 cm, vystavíme tvar připravené základně, zkontrolujeme vzdálenost, svislost a vodorovnost.Formulář opravujeme pomocí kolíků tak, aby se bednění při plnění betonu nepohybovalo.

Mezi oběma bedněním byl vytvořen prsten, do kterého budeme nalévat beton.Do tohoto prstence přilepíme do země a kladivo v kusech výztuže o průměru 10-14 mm.Jsou potřebné pro větší tuhost stěn.Délka výztužných tyčí je asi 60 cm, instalační krok je 15–20 cm. Rovněž je zavedeme do půdy o 15–20 cm. Výztuž umístíme do středu prstence a jeho horní hrana „klesne“ do betonu o 5 cm nebo o něco více.

Nalijte, vyrovnejte a nechte na týden

Nyní můžete nalít beton.Složení je běžné;pro 1 díl cementu M150, 3 díly písku a 4 díly drceného kamene.Voda se obvykle získá 0,7-0,8 dílů (v závislosti na obsahu vlhkosti v písku a štěrku).Beton se nalije do formy, ponechá se po dobu 5 až 7 dní, poté se bednění rozloží.Konkrétní ohniště pro oheň je připraveno, pouze vy v něm nemůžete střílet.dříve než za 2-3 týdny a lépe - za měsíc a půl.Teprve pak získá dostatečnou sílu a nebude praskat ohněm.

Vyrábíme krb z cihel nebo kamene

Existuje mnoho způsobů, jak vybavit místo pro oheň cihlou.Existují jednoduché a levné, které se rychle rozpadnou.Výroba je obtížnější, ale jistě budou sloužit několik let.Chcete-li postavit krbu pro oheň, můžete použít obvyklé pevné červené cihly, ale nebude „žít“ dlouho.Takový materiál lze použít pro venkovská nebo zahradní centra na jedno nebo dvě sezóny.

Pokud to potřebujete udělat rychle, můžete to udělat takto

Podle pravidel

Pro stacionární rekreační oblasti budete potřebovathledat šamotové cihly.Velikosti si již sami vyzvednete, ale z menších je snazší je zadat, i když to trvá déle.Ale i pro největší táborák potřebujete jen čtyři až pět tuctů cihel, takže zdivo nezabere tolik času.

Žáruvzdorné cihly jsou drahé, takže při pokládání krbu položí obvykle ze šamotu vnitřek krbu, který je v přímém kontaktu s plamenem.Vnější část může být obložena obyčejnými cihlami nebo kameny.

Jeden příklad malého ohně v zemi

Pokud jste již zbankrotovali na šamotové cihly, pak je položte na šamotovou maltu - prodává se v práškové formě vbalíčky.Ke směsi se přidá voda, smíšená.Po chvíli je roztok připraven k použití.Poohnutí ohniska, bude nutné počkat 5-7 dní, než roztok vyschne.Potom do krbu naplňte palivové dříví a na několik hodin jej zahřejte.Je nutné, aby malta a cihla byly slinovány do jediného celku, a proto musí být vysoká teplota.Takže zde neukládejte dříví.Šamotová malta se ale používá pouze k pokládání vnitřku krbu, kde jsou teploty nejvyšší.Vnější řada je položena na cementovou maltu.Šamot je zde nepřijatelný - nemá dostatečnou teplotu a jednoduše se hroutí.

Běžné cihly lze pokládat na hliněné nebo cementové malty.V některých případech se obejdete bez řešení - vyplňte mezery mezi cihlami zhutněnou sutí, pískem nebo zeminou.

Jednoduché a rychlé

Místo u táboráku lze uspořádat během několika hodin.Zabere to jen několik plochých žulových kamenů nebo oblázků, rozdrceného kamene.Rozložili dno ohně.Také dole můžete položit cihlu a zaplnit mezery sutí.Pro stavbu zdí krbu pro oheň budete potřebovat tucet dvou nebo tří cihel.To je vše.

Zde je takový krbu pro oheň, který lze vyrobit z cihel během několika hodin

Postup pro uspořádání krbu je následující:

 1. na zemním kruhu.
 2. Odstraňte odpad a odstraňte půdu do hloubky, která se rovná délce cihly a tloušťce základny.Cihla namontovaná na hrabat by se měla zvednout alespoň trochu nad úroveň země - potom krbu nebude zaplavovat nebo foukat.
 3. Zarovnejte a dotáhněte dno.
 4. Položíme cihly nebo kameny, dobře je poklepeme paličkou (nebo jen nohama).
 5. Mezery vyplňujeme štěrkem, které také dobře rozdrtíme do země.
 6. Na obvodu jsme rozdávali „lepivé“ cihly.Na jedné straně se k sobě přiblíží a na druhé straně se vytvoří malé mezery.Jsou naplněny dříve vykopanou zeminou (není-li jílovitá a není hlinitá), pískem nebo malým štěrkem.

Možnost položit řadu cihel po obvodu

To je vše.Je připraven jednoduchý cihlový krb v ohni.Není pravda, že po dobrém dešti zůstane ve své normální podobě, ale nevyžaduje mnoho času a peněz.

Robustní konstrukce kruhového krbu pro cihlu vyrobenou z ohně

Aby cihlový oheň sloužil po dlouhou dobu, musí být jeho stěny na pevném základu.Na drcený kamenný polštář je obvykle nalit železobetonový pás.Je vyroben po obvodu, tloušťka není menší než tloušťka stěny, výška je 10 - 15 cm. Pro větší pevnost je přibližně uprostřed výšky položen výztužný kroužek z tyče o průměru 12 až 14 mm.

Uspořádání kulatého krbu pro oheň z cihel

Vnitřní část krbu je obložena šamotovými cihlami, vnější je obyčejná, dutá, pokládaná obvazem švů (s přesazením na polovinu)cihla).Šamotové cihly se umísťují na hliněnou nebo šamotovou maltu, běžné cihly se nanášejí na směs cementu a písku.

Takový krb u táboráku vyrobeného z cihel vyžaduje na stavbu více materiálů a času, alebude sloužit více než jeden rok.A aby nedošlo k zaplavení sedimenty a nenaplnění listů, můžete oheň zakrýt štítem.V této podobě je mimochodem možné použít jako tabulku.

Zjednodušená verze

Cihlový krb ve tvaru čtverce nebo obdélníku je postaven přesně na stejném principu.Technologové se nezmění, rozdíl je pouze ve formě.

Jednoduché možnosti

Vytvoření ohně v ohni je možné a mnohem rychlejší.Nejprve je nabízeno mnoho fokusů z různých zemí nebo na zahradě.Vše, co potřebujete, je platforma, na které budete vystavovat kovový oheň.

Kovová miska je rychlý způsob, jak vytvořit místo u táborového ohně

Navíc toto řešení není příliš drahé a jednoduchost nastavení místa pro výrobu táborového ohně.Výhody lze připsat nízké hmotnosti, která vám umožňuje vstoupit do instalace pod střechou v zimě nebo za špatného počasí.

Velmi podobnou možností je betonová mísa pro oheň.Jsou obsazeny v různých velikostech, jsou kulaté nebo hranaté.Můžete udělat totéž sami, ale budete muset počkat alespoň měsíc.A dali hotovou misku a můžete ji použít.

Rychle a bez problémů

Fotografické nápady pro zdobení místa pro oheň

Vytváření krbu pro oheň jejen polovina bitvy.Je také nutné stránky vybavit - abyste mohli sedět, dívat se na oheň, užívat si večer a mluvit s přáteli.V této sekci jsme shromáždili několik zajímavých nápadů.

Kameny můžete jednoduše naskládat jeden na jednoho ...

Kovový krbu pro oheň je bezpečný, levný

Kruhový krb odkámen

Vytvářejte sedadla z polen - ve stylu lesních požárů

Zajímavá myšlenka vytvoření místa pro táborák

Pro úplnou relaxaci

)

V moderním stylu

Je velmi jednoduché přidat ... ale je velmi těžké najít takové cihly

Z deště je možné přikrýt štítem sestřeleným z desek a použít jej jako stůl

S kovovou výplní

​​

Z toho, co je na dosah

Koncepčně ...