Jak udělat sjezdovky ze sádrokartonu: tři způsoby

Existují dvě technologie pro zdobení sklonů dveří: omítání a zdobení pevnými povrchovými materiály, jako jsou laminované MDF, plasty, sádrokartony atd. Zarovnání sklonu dveří s omítkou je nejspolehlivějším způsobem z bezpečnostního hlediska: neexistují žádné mezery a mezery, vyrazení dveří bude velmi obtížné.Svahy jsou proto obvykle omítnuté poblíž předních dveří.Jako vždy však existují nevýhody: tato práce vyžaduje hodně času a bez dovedností je obtížné dosáhnout dobrých výsledků.Jednodušší něco opláštit.Nemusíte být věštec, abyste předpokládali, že nejčastěji sjezdovky ze sádrokartonu vlastními rukama.Proč - je to jasné: materiál je levný, technologie jsou známy, je snadné s ním pracovat, výsledek je dobrý.

Dveře mají po instalaci tento tvar - musíte provést svahy

Pro návrh svahů v interiéru použijte standardní sádrokartony.Pokud je třeba provést svah venku nebo ve vlhké místnosti - musíte mít odolnost proti vlhkosti.Tloušťka plechů je běžná, jako například pro stěny - 12,5 mm.

Pro práci budete stále potřebovat dobrý papírnický nůž, možná budete potřebovat perforované nátěrové rohy a polyuretanovou pěnu.Putty bude určitě potřeba: uzavřít trhliny a uvést vše do normálního stavu.

Dveře mohou vypadat taktopo dokončení sjezdovek pomocí sádrokartonu a můžete to udělat sami

Příprava na dokončení

Před zahájením prací na zdobení sklonu dveří položte veškerou komunikaci, která musíODIT dveřmi.Například, pokud jsou vyrobeny dveře vstupních dveří, může to být drát zvonku, osvětlení nad dveřmi atd.Pokud jsou svahy vnitřních dveří vytvořeny, může to být telefonní kabel nebo kroucená dvojice pro připojení k internetu.

Po průchodu nezbytnou komunikací do mezery mezi dveřním rámem a jejich zajištěním jsou drážky uzavřeny montážní pěnou.Pěna se neaplikuje více než 1/3 objemu trhlin: výrazně se rozšiřuje a dokonce může ohýbat dřevěný rám dveří.Proto, pokud je krabice dřevěná, prozatím se reakce uskuteční, doporučujeme nainstalovat vzpěry, které zaručují nezměněnou geometrii.

Zhotovení sklonu dveří vlastníma rukama začíná vyplněním trhlin mezi dveřním rámem a stěnou

Potřebný časna ztvrdnutí pěny závisí na teplotě a vlhkosti, ale v průměru je to 8-12 hodin (u některých druhů to může trvat den).Přebytečná tvrzená pěna se ořízne nožem, omítka, která dobře nepřilne, je odstraněna, prach a nečistoty jsou smeteny.Můžete začít zdobit dveře.

Jak provést svahy ze sádrokartonu

Při instalaci svahů ze sádrokartonu je důležité správně a přesně měřit potřebné prvky.Chcete-li to provést, změřte vzdálenost od zárubně dveří do rohu na několika místech, změřte výšku požadovaných dílů.Měření se provádí pro každou stranu zvlášť: zřídka mají stěny perfektní geometrii.

Všechny velikosti se aplikují na vrstvu sádrokartonu spojenou linkami.Znovu se měří vše a pokud je vše v pořádku, vyřízne se.

Takto vypadá „vzor“ pro svah ze sádrokartonu

Sádrokarton řezáme

Řezání sádrokartonu je jednoduché: potřebujetedobrý nůž na papír, dlouhé pravítko (metr nebo tak) a dřevěný blok.Na nakreslenou čáru je naneseno pravítko, podél kterého je nakreslen papírový nůž, ořízne list kartonu a snaží se alespoň trochu ořezat sádru.Pod místo, kde byl řez proveden, položte tyč a jemně poklepejte na list podél řezu.Sádra se současně zlomí a téměř dokonale rovnoměrně podél linie řezu.Zbývá pouze oříznout spodní listkarton.

​​

Video ukazuje, jak řezat sádrokarton bez pily.

Tímto způsobem je vhodné řezat sádrokartonové desky v přímé linii.Tam, kde jsou potřeba zakřivené čáry, používají kovovou pilu na kov - má malý zub a téměř neroztrhává lepenku.Používají také skládačku, ale je tu hodně prachu.Pokud se vám předchozí metoda nelíbí, můžete řezat pomocí přímé pily nebo skládačky.

Instalační pokyny pro svahy přes palubu

Prvky vyříznuté ze sádrokartonu lze instalovat:

 • na montážní pěnu;
 • tmel;
 • na rámu.

Na montážní pěnu

Kterákoli osoba může „přilepit“ na stěnu suchou stěnu

Opravit řezlisty polyuretanové pěny jsou velmi jednoduché.Ale můžete to okamžitě udělat, pokud na svazích nejsou velké jámy.Pokud jsou prohlubně až 3 cm, můžete nastavit svahy okamžitě, pouze největší výmoly by měly být předem naplněny pěnou (neaplikujte hodně, asi 1/3 objemu výkopu).

Pokud jsou nepravidelnosti hlubší než 3 cm, je nejlepší je předem injektovat cementovou maltou nebo maltou pro počáteční omítku.

Postup pro instalaci sklonu dveří ze sádrokartonu na montážní pěnu je následující:

 1. Po přípravě místa (odstraněním prachu a padajících kusů, vyplněním velkých vybrání pěnou) na zadní stranu tenkého sádrokartonu(1 cm již) naneste montážní pěnu hadem.
 2. Umístěte prvek na místo, přitlačte jej ke zdi, protože tento fragment by měl stát.
 3. Odtrhněte jej a odložte na 5-8 minut.Na stěně a na sádrokartonu zůstala pěna.Během několika minut se zvyšuje hlasitost.
 4. Nastavte sklon na místě a dobře jej zatlačte.Ponechejte v tomto stavu, dokud pěna zcela neztvrdne (po dobu 12-24 hodin).
 5. Mezery mezi sádrokartonovými prvky a stěnou uzavřete omítkou.

Sklon sádrokartonu je hotový, na výzdobě byly práce.

Nevýhody této metody jsou celkem závažné.Za prvé, boční a vertikální povrchy musí být nejprve vyrovnány, jinak nebudete schopni přesně nainstalovat prvky.Za druhé, existuje možnost, že se obrobek ohne /ohne.Zatřetí, existují prázdnoty.A co je nejdůležitější - montáž není nejspolehlivější.Ale svahy dveří jsou vyrobeny jednoduše a rychle.

Na tmel

Namísto montážní pěny můžete nařezané fragmenty „zalepit“ na zředěný tmel:

 1. Na archy vložte koláče ze zředěného stavu do stavusložení pasty pro práci se sádrokartonem (lepší je dokončit, je lepkavější).Měly by být umístěny po obvodu a na některých místech uprostřed.
 2. Vyčistěte svah od prachu a prasklé staré omítkystříkací pistole.
 3. Vložte obrobek na místo a pevně stiskněte.Můžete si spočinout na rovině s dlaněmi a „houpat se“ fragment ze strany na stranu.Cítíte, že se omítka začala rozmazávat a kousek sádrokartonu „uvízl“.
 4. Pokud fragment stojí pevně a nepohybuje se, můžete jej nechat, dokud se tmel nezachytí (na den, někdy dva).Pokud prvek drží nejistotu a může se pohybovat, musí být něčím podporován.Je žádoucí podél okrajů a uprostřed.Nechte v této formě nejméně 10 - 12 hodin.Poté mohou být podpěry odstraněny a čekat, až tmel úplně uschne.

Způsoby použití „záplat“ z tmelu se mohou lišit.Hlavní věc je, že prvek drží dobře

Nevýhody této metody jsou stejné.Stačí říct, že svahy na oknech v našem bytě jsou vytvořeny tímto způsobem.Bylo to už asi před 9 lety a stále to není žádný problém.

Na rámu

Na smontovaném rámu je pracnější, ale také spolehlivější a univerzálnější způsob instalace svahů ze sádrokartonu.Rám je vyroben z dřevěných tvárnic nebo speciálních profilů.

Vodítka jsou vyrovnána svisle podél dveřní zárubně a v rohu.Mezi nimi jsou ve vzdálenosti 50-70 cm umístěny malé příčné mosty.

Pro instalaci svahů ze sádrokartonu vlastními rukama je rám nejprve smontován.Můžebýt vyrobeny z profilů nebo dřevěných tyčí

U této metody existuje jedna vlastnost: měření se provádějí po instalaci rámu.Vyříznuté části se nasadí a zajistí šrouby.

Pokud je rám sestaven z profilů, jsou pro kov, pokud z tyčí - pro dřevo, potřebné samořezné šrouby.V každém případě musíte pečlivě kroužit: abyste neroztrhli lepenku.Pokud ji pevně zatáhnete, může dokonce prasknout nebo se rozpadat sádrovec.Velké množství vad tohoto druhu povede ke skutečnosti, že sklon ze sádrokartonu nebude dobře držet.

Těsnění mezer a návrh vnějšího rohu

Posledním dotykem před dokončením sklonu na dveřích je utěsnění mezer.Mohou být přilepeny speciální páskou pro utěsnění rohů a poté zatmeleny.Tento způsob je vhodný v místě, kde je sádrokarton připojen k rámu dveří nebo kde jsou spojeny svislé a vodorovné části svahu.Pokud se trhliny ukázaly jako velmi malé, mohou být jednoduše pokryty tmelem a dobře vyrovnány.

Páskou pro dokončování rohů může být papír nebo sklolaminát.Oba se dobře vyrovnají se svým úkolem - brání praskání

Existuje také několik způsobů, jak navrhnout druhou stranu.První je přilepit stejnou pásku k oříznutí rohů.Tato metoda je však vhodná, pokud je úhel hladký, nežádný problém.Pro začátečníky je tato situace vzácná.Roh musí být častěji „zobrazen“.V takovém případě použijte kovový nátěrový roh.Dvě jeho strany mají perforaci, což umožňuje několik upevnění:

 • na kusy plastelíny;
 • na silném tmelu;
 • na samořezných šroubech nebo hřebíčcích.

V případě karafiátů je třeba postupovat opatrně: při práci mohou být zraněni.Obecně je tato metoda výhodná, ale opět, pokud je úhel téměř dokonalý.

Po zafixování rohů jsou svahy ze sádrokartonu konečně dány do pořádku - tmel

Děrované rohy jsou umístěny v úrovni a ve stejné rovině s hlavní stěnou.Výsledné dutiny jsou vyplněny tmelem zředěným do pastovitého stavu.Pro počáteční zarovnání použijte počáteční tmel.Po zaschnutí jsou všechny nepravidelnosti vyhlazeny speciální mřížkou.Používá se místo brusného papíru, který je okamžitě zatuhnut.Brusná síť na tmel se prodává ve stejných obchodech, kde se prodává sádrokarton.Poté se na vyrovnaný povrch nanese vrstva dokončovacího vyrovnávacího tmelu.Po vysušení musí být také uveden do dokonale rovnoměrného stavu.Dělají to všechno stejné pletivo, jen jemnější.

Pokud si myslíte, že se takový tmel s tmelem zdá komplikovaný,přečtěte si o , jak udělat svahy z MDF.Tam rozhodně není žádný tmel.

Obecně lze říci, že bez zkušeností je obtížné vyrobit vnější rohy.I při práci se sádrokartonem.Instalací perforovaných kovových rohů velmi usnadňujeme náš úkol.Ale stejně není vždy možné dělat všechno dokonale.V tomto případě však existuje cesta ven: dekorativní plastové rohy.Instalují se po dokončení stěn.Jsou vybírány buď v tónu dveří nebo v tónu cíle.Lepené na tekuté nehty.Vše, co potřebujete, je snížit na požadovanou délku.Řezají se běžnými nůžkami.Hlavní věcí je zde oříznutí úhlu 45 ° nahoře.

Dekorativní roh na svazích skryje všechny vady

Je-li pro designový styl vhodnější dřevo, najdete podobný roh ze dřeva.

Vnější roh svahu může být také vyroben pomocí dřevěného rohu

Ve skutečnosti není role dekorativního rohu svahů pouze ozdobou.Chrání také roh před poškozením.To platí zejména pro vstupní dveře.Pokud je vše vloženo tapetou, chrání je také před poškozením, ke kterému také často dochází.To je vše, svahy ze sádrokartonu jsou vyrobeny a vlastníma rukama.

Všechny tyto metody lze kombinovat, například ve videu.