Jak udělat svahy na dveřích svými vlastními rukama

Po instalaci dveří mezi stěnu a dveřní rám jsou nejčastěji značné mezery a vzhled stěn umístěných vedle krabice není zdaleka ideální.K vyřešení těchto problémů a přišel se svahy na dveřích.Jméno šlo, pravděpodobně kvůli skutečnosti, že sousední malé části zdi jsou obvykle vyrobeny pod úhlem - jsou sečeny.Do-it-sami instalace dveří svahů není nejzložitější věc v opravě a konstrukci, ale znalost technologie a sled akcí pomůže vyhnout se chybám.

Tento obrázek zůstává po instalaci dveří

Z čeho jsou svahy vyrobeny

Omítání se považuje za klasiku pro dokončení dveří.Tato metoda je dodnes relevantní.Sjezdovky jsou spolehlivé, těžko se poškodí, existuje mnoho způsobů, jak dokončit: barvy, tapety, připojit jakýkoli jiný materiál pro dokončovací práce.Mezi nevýhody patří pouze vysoká složitost.Je tu ještě jeden bod: bude obtížné dosáhnout dokonale hladkého povrchu bez přítomnosti dovedností, ale můžete jej dokonce vytisknout na plochu.

Dobře omítnutý svah je krásný a odolný

Rychle a bez problémů můžete navrhnout svahy dveří MDF s panely.Existují dokonce i speciální profily ve tvaru „G“.Instalace svahu v tomto případě klesá na správné označení a jeho nepostřehnutelné, ale spolehlivé upevnění.Práce je o něco více, pokud jsou svahy instalovány z laminované nebo dýhované dřevotřísky:

 • Vyříznuté části svahů jsou připevněny ke zdi.Existují tři způsoby: pro upevnění pěny a tekutých nehtů, proomítková malta nebo na smontovaném rámu.
 • Pěna se nanáší na mezery mezi stěnou a materiálem podle zvláštních pravidel.
 • Je nainstalován platinový pás.


Povrchová úprava těchto materiálů je poměrně tuhá, má velmi atraktivní vzhled.Instalační technologie je jednoduchá a nevyžaduje prakticky žádné speciální znalosti a dovednosti.Výsledek je přinejmenším dobrý.

Další jednoduchá, ale oblíbená metoda je opláštění svahů se sádrokartonem.I bez dovedností vám instalace sklonu dveří s rukama z tohoto materiálu umožní dosáhnout dobrých výsledků: veškerá práce je elementární.Vyžaduje to jen pečlivost.

Existuje další levný způsob, jak navrhnout svahy na dveřích - z plastu.Pokud máte schopnost pracovat s takovým materiálem, nebudete mít žádné otázky.Jedinou negativní stránkou tohoto provedení je nízká pevnost.

Existuje tedy mnoho konstrukčních možností dveří.Obvykle si vyberte ten, který nejlépe vyhovuje designu celé místnosti.

Svahy na předních dveřích

Ze všech výše uvedených materiálů pro dokončování sklonu předních dveří lze doporučit pouze omítku a povrchovou úpravu pomocí MDF nebo laminované dřevotřísky.Tyto materiály mají dostatečnou bezpečnostní rezervu, aby vydržely opakované dopady, kterým je u vstupu jednoduše nevyhnutelné.

Instalace svahů dveří z MDF nebo laminované dřevotřískové desky není obtížná a výsledek je úžasný

Pokud mluvíme o zdobení předních dveří z vnějšku, existuje v zásadě pouze jedna možnost - pouze uzavírání svahůze sádry.Další věcí je, že na ni můžete upevnit keramické dlaždice, dokončovací kámen a další podobné materiály.Pořadí akcí je v tomto případě následující:

 • Připravují se svahy: odstraní se ohromující a vyčnívající části, skvrny a prach.
 • Povrch je opatřen základním nátěrem.
 • Jsou nainstalovány majáky.
 • Naneste a vyhlaďte primární vrstvu omítky.
 • Po nastavení malty je svah podruhé omítnutý - úplně.Pokud je v dekoraci plánováno použití ozdobného kamene nebo dlaždice, jsou v této fázi nainstalovány na vhodné lepidlo.

  Vnější sklon předních dveří může být dokončen kamenem nebo dlaždicí

Pro více informací o , jak omítat svahy vlastními rukama, čtěte zde .

Vnitřní sklony předních dveří mohou být také z MDF a dřevotřísky.Mohou být instalovány na pěnové a tekuté nehty nebo mohou být použity vodicí kolejnice.Instalace svahů dveří z MDF je podrobně popsána v článku „ Výroba svahů na dveřích z MDF, laminované dřevotřísky, laminátu“.Je lepší nepoužívat zbytek materiálů pro přední dveře: jsou křehké, křehké.

Svahy pro vnitřní dveře

K návrhu sklonu dveří mezi místnostmi lze použít jakýkoli materiál.Je vhodné otevírat pouze všechny otvory, které vstupují do jedné místnosti stejným způsobem nebo velmi blízko ve stylu.

Sklon MDF vypadá dobře v obývacích pokojích, zejména pokud je povrchová úprava přizpůsobena tónu dveřního křídla a stejné barvy jsou přítomny vinteriér.Populární jsou také sádrové svahy malované nebo tapetování.Klasika - vždy je to relevantní.

Pokud do jedné místnosti vstupuje několik dveří, jsou navrženy stejným způsobem

V koupelně nebo v kuchyni může být sklon zdoben keramickými dlaždicemi položenými na stěnách.Pak je technologie dokončování podobná té, která byla popsána výše, pouze v poslední fázi jsou dlaždice nalepeny na odpovídající lepidlo.

​​

Pokud je místnost vyzdobena plastovými panely nebo jsou-li dveře kovové-plastové, mohou být dveře tímto materiálem zdobeny.Instalace plastových svahů dveří začíná jako obvykle přípravou: vše, co může spadnout, je odstraněno, je odstraněn prach.Dále je postup jednoduchý:

 • Na dveřní rám je na obvodu dveřního rámu nainstalován počáteční profil.
 • Hmoždinky jsou zašroubovány do sousední stěny v určité vzdálenosti.
 • Do počátečního profilu je vložen speciální plastový svazek ve tvaru písmene „G“.
 • Přitlačuje se ke zdi, díky čemuž hmoždinky přecházejí do zvláštních drážek.

Pokud byly prostory dokončeny sádrokartonem, měly by být dveře logicky zdobeny stejným materiálem.Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout.Rychlý a snadný - nalepte na montážní pěnu.Tato metoda je vhodná pouze tehdy, jsou-li svahy víceméně rovnoměrné.U křivých svahů bude nutné sestavit rám a sádrokartonové desky se k němu připevní samořeznými šrouby.Přečtěte si více zde.