Jak vložit tapetu dvou typů (kombinace)

Jedním z posledních směrů při navrhování prostor je použití různých barev na stěnách.Tato technika umožňuje diverzifikovat design a zaměřit se na část místnosti.Pro odstranění nedostatků v rozvržení se používají různé vzory ve stejném barevném schématu.Všechny tyto triky fungují perfektně s tapetami: mají různé textury, barvy, vzory.Navíc lze výsledek odhadnout dříve - válením dvou válců vedle zdi.To je důvod, proč tapetování dvou typů tapet je stále populárnější: je moderní a umožňuje vytvořit zajímavé místnosti.

Možnosti pro lepení stěn dvěma tapetami jsou nekonečné

Pravidla pro kombinaci tapety a textury

ВTaková věc, jako je design, se neobejde bez pravidel a ještě více při kombinaci barev, vzorů a textur.Chcete-li držet tapetu dvou typů vypadala harmonicky, musíte zvážit řadu parametrů.

Výška stropu

Tato vlastnost místnosti určuje výběr typu vzoru a také určuje mnoha způsobytextury a barvy.Je-li výška stropu menší než 2,5 m, použijte světlou barvu tapety bez drsné textury se středně velkým vzorem.Pokud jsou stropy velmi nízké, může situace napravit kombinaci světlého hlavního pozadí s mírně výraznou texturou nebo vzorem, svislými pruhy (obrázek nebo jen plátna jiné barvy), které mohou být umístěny na jedné zdi, ale je lepší je rozdělit do dvou, nebo dokonce tří.

Svislé pruhy „zvyšují“ strop

Vysoké stropy - od 3 ma výše - vyžadují radikálně odlišný přístup.Zde naopak potřebujete velkou kresbu, nataženou na šířku.Můžete použít vodorovné rozdělení stěn pomocí různých barev v horní a dolní polovině (viz podrobnosti níže).Chcete-li, aby tento design vypadal moderně - je to stále klasický trik - musíte opravdu vyzkoušet s výběrem barev a /nebo vzorů.

Rozměry místnosti

Kromě výšky a šířky věnujeme pozornost geometrii.Za prvé, na náměstí.Pokud je místnost velká, můžete použít sytější nebo tmavší odstíny.To vizuálně zmenší velikost.Pokud vás monofonní tmavé stěny neuspokojí - najděte tapetu v tmavém tónu s velkým světelným vzorem.Zpravidla se jedná o rostlinné motivy, nachází se abstrakce nebo geometrie.

Horizontální pruhy rozšiřují místnost

V malých místnostech je vše úplně opačné: použijte světlé barvy.Pokud je s texturou, pak není velký, je obraz malý, málo výrazný.

​​

Za druhé, věnujeme pozornost nikoli geometrii.Pokud je místnost dlouhá a úzká.V tomto případě bude situace zachována přesně lepením tapet dvou typů: lehčí jsou nalepeni na krátké zdi a některé z nich „jdou“ za roh.Vizuálně je tedy geometrie zarovnána.

Zdá se, že vzdálená zeď je blíže kvůli vstupu tapety na zeď

Stále existuje technika, která se používá, pokud je vchod do úzké místnosti na jednomz dlouhých stran.Pak je vhodné zvýraznit střed protější stěny jinou barvou, vložit rohy stejnou tapetou, která je určena pro krátké.Vnímání místnosti se výrazně změní: už to nebude vypadat tak dlouho.

Výběr textury

Obecně platí, že lepení tapet dvou druhů vyžaduje pečlivý výběr textury a tloušťky obrazů.Při kombinování je žádoucí použít stejný typ látky.Pokud se ukotvení provádí pouze v rozích, nemůžete věnovat zvláštní pozornost tloušťce a struktuře: na takové místo se stále zvlášť nedíváte.Pokud však bude spojení obrazů na ploché zdi, bude rozdíl v tloušťce pouze zdůrazňovat přechod.Vypadá to zpravidla příliš přehnané.

Pokud je struktura jasně vyjádřena, měly by mít společenské tapety stejné nebo velmi podobné

Další bod.Pokud se stále rozhodnete pro lepení různých typů plátna, musíte pro ně použít vhodné lepidlo.Například pro tapety na netkané bázi, vlastní - na papíře - vaše vlastní.Totéž platí pro vinylové a strukturované weby -jeho typ pro akrylové je jiný.Nechcete oklamat hlavu?Koupit univerzální.Existují také takové sloučeniny.

Světlé nebo tmavé

Pokud je místnost příliš světlá nebo pokud je interiér příliš monotónní, není nutné na všech stěnách používat tmavou tapetu.Můžete vložit zeď naproti oknu tmavě, nechte zbytek být světlý.V důsledku toho nebude místnost příliš světlá a zbavíte se útlačné atmosféry vytvářené temnými stěnami.

Tmavá stěna naproti oknu zakrývá celou místnost

Tato technika funguje a naopak: k rozjasnění místnosti stačí nalepit na stěně naproti oknu světlé obrazy.Bude to mnohem jasnější.

Jak skládat

Existuje několik způsobů lepení tapet dvou druhů, které lze použít „v čisté“ formě nebo kombinovat dvě nebo tři najednou.Je důležité mít dobrou představu o tom, čeho konkrétně chcete dosáhnout.

Vertikální kombinace

Pravděpodobně každý ví, že vertikální pruhy vizuálně zvyšují výšku stropu.Kapela navíc nemusí být pravidelná.V moderním výkladu může mít jedna zeď pruhovanou tapetu a zbytek může být natřen obyčejně nebo s matným, mírně viditelným vzorem.

Díky svisle uspořádané ozdobě se stropy zdají vyšší

To však není vždy pravda.Na různých stěnách můžete distribuovat svislé pruhy.Navíc mohou být pravidelné - opakují se v konstantním intervalu.Jak vidíte dálfotografie, interval na různých stěnách se může lišit.

Metody tapetování: střídání svislých pruhů

Pruhy se mohou lišit - barvou nebo vzorem.Textura s touto kombinací tapety by měla být stejná, jinak získáte nepochopitelné hash.Pro takovou kombinaci je nejsnadnější pracovat s jednou kolekcí.Skutečností je, že většina kampaní vytváří několik kreseb, které se vzájemně kombinují.Zpravidla jsou v několika stupních.V jedné sbírce jsou dvě nebo tři prosté pozadí a několik možností s výkresy.

Druhá sada barev pro stejnou sbírku tapet

Příklad použití tří tapet ze stejné kolekce, které vidíte na fotografii níže a výše.Kombinace je téměř dokonalá - byly před zahájením výroby opakovaně testovány na kompatibilitu.Mimochodem, na většině ostatních fotografií jsou tapety také kombinovány z jedné sbírky.Je jen to, že je velmi obtížné normálně skládat různé textury.

Tapetování tří typů tapet

Při svislém spojení existuje ještě zajímavý trik, který vám umožní zvýšit strop.Jeden z proužků „jde“ ke stropu.V tomto případě je přechodová hranice rozmazaná, což dává pocit většího objemu.

Pruh na stropě rozmazává okraje

Aby bylo uspořádání proužků trochu jasnější, je v grafickém obrázku několik možností.Výkresy jsou provedeny při pohledu shora.

Jak přilepit dva druhy tapet

Toto je výhra pro všechnymožnosti, které budou vždy hrát při výběru obrazů z jedné sbírky.Pokud potřebujete záruku, že lepení tapet dvou typů bude velkolepé - použijte jedno z těchto schémat.Tento design stěny byl testován tisíckrát a pokaždé je výsledek vynikající.

Horizontální dělení

Technika, kterou lze připsat klasice designu.Používá se po dlouhou dobu, ale se současným množstvím barev a textur získal zcela nový zvuk.Tato technika se často používá v místnostech s malou rozlohou, ale s vysokými stropy.Odstraňte účinek „studny“ a pomůže horizontálnímu rozdělení místnosti.Může to být pouze vodorovný pruh, který obklopuje místnost.Často je vázána na výšku okenních parapetů, ale obecně se provádí dělením roviny na tři části a může být umístěna ve spodní nebo horní třetině.

Horizontální pruh při tapetování

Toto pravidlo se často porušuje: někdy je pruh vyroben v úrovni očí a některé ozdobné prvky jsou v této úrovni zavěšeny.Často to vypadá velmi dobře.Taková technika se často nachází v návrhu chodeb a chodeb.

Často musíte vizuálně snížit výšku stropů na chodbách

Divizní zóna může také stoupat.Spodní část je tradičně vyráběna v tmavších barvách, horní - světlejší.Toto pravidlo je však také porušeno.Příklad je na níže uvedené fotografii.

Porušení pravidel může být také zajímavé

Tradiční varianty kombinace tapetových společníků dvou druhůs vodorovným dělením:

  • spodní (1/3) - pruhovaná tapeta.nahoře - hladce malovaný nebo v malém vzoru;
  • dole - 1/3 - v malém vzoru, top - velké monogramy nebo pláně;
  • 2/3 dole, velká kresba - svislá monofonie.

Tradiční pasting s horizontálním dělením je jednou z možností

Územní dělení

Tapeta různých barev vjedna místnost je využívána, i když je nutné zdůraznit územní plánování.Například ve studiových apartmánech sdílejí různé funkční oblasti: stravování a relaxaci.

Rekreační oblast je zvýrazněna tapetou s velkým vzorem

Stejný princip lze použít ve školce.V tomto případě lepení tapety dvou typů slouží k oddělení herní části, postele, stolu.Také, pokud dvě děti žijí ve školce.Pouze to je možné, pokud mezi nimi neexistuje konkurence, jinak se může počet konfliktních situací zvýšit.

Územní uspořádání dětského pokoje pomocí různých tapet

Při použití této kombinace je povoleno použití různých textur.Ale oddělení jejich výlisků se používá velmi zřídka.Zkuste buď zakotvit v rozích, nebo si vybrat tapetu, aby křižovatka nevypadala vzdorovitě.

Panely nebo ozdobné vložky

Různé tapety v jedné místnosti byly nalepeny na dlouhou dobu, pouze pokud byly vyrobeny z tkaniny, ale byly vyrobeny do „rámečků“, protože stojívelmi drahé a byly k dispozici pouze pro vyšší třídu.Od té dobystalo se to: lepení tapet dvou typů ve formě panelu.A dnes jsou klasické interiéry navrženy tak, že pro vkládání používají sítotisk, reliéfní nebo texturované možnosti.

Tapetové panely se používají v klasické dekoraci místností

Pokud to styl dovoluje, rámují se prvky jiné barvy z formování.Tento design se perfektně hodí do klasických interiérů nebo do stylu Provence v zemi.

Podobný panel je možný v modernějších stylech - například moderních.Ale pak rám může být vyroben z okraje stejné barvy - ze stejné sbírky, nebo vystřihnout z „těla“ tapety.

Panel z tapety jiné barvy v moderním interiéru

Další možností je vložit do výklenku.V tomto případě jsou vzor a textura vybrány podle stylu a odlišného designu.

Zajímavé možnosti pro tapetování: výklenek jiné barvy

V tomto případě je nejlepší použít tapetu ze stejné kolekce.Profesionální dekoratér je vyzvedne ze zkušeností nebo pomocí vkusu, ale pro milovníky to nemusí fungovat.Pokud nechcete riskovat, použijte jednu kolekci.

Barevné akcenty

Pro uplatnění této techniky existují dva principy.Prvním je odvrátit pozornost od některých prvků, které považujete za nevzhledné.Například nerovné zdi.V některých bytech mohou být zkosené.Aby oko nezůstalo na této skutečnosti, protější zeď se vyznačuje tapetou jiné barvy, se vzorem nebo bez něj.Důležitéaby přitahovaly pozornost.

Vkládání stěn různými tapetami: zdůraznění přízvuku

Druhým trikem je vkládání tapet dvou druhů, aby upoutaly pozornost na nějaký druh objektu v interiéru.V ložnicích je to často buď postel nebo zeď naproti.Poté, kdo chce zdůraznit něco o výběru tapety pro ložnici, přečtěte si zde ).V kuchyních je často přidělován stůl - tedy tvoří jídelní kout.To je částečně územní, částečně důraz.Přesto je pozornost odvrácena od kuchyně.

Zvýraznění zdi u kusu nábytku je zajímavý způsob, jak přilepit tapety dvou barev

Ve skutečnosti může být přízvuk nejen svisle zaměřeným pruhem, i když tato možnostvíce obyčejné: naše pokoje nehřeší vysoké stropy, protože nějaké prostředky jsou dobré.Ve vysoké místnosti může být kladen důraz na široký vodorovný pruh - nebo na nějakou část zdi, jako na obrázku níže.

Dvě metody najednou: různé barvy i různé textury

Některé pokoje mají římsy nosných stěn nebo výklenků.Často se snaží zamaskovat.To je zcela volitelné.Po rozlišení této zóny tapetou jiné barvy se může proměnit v architektonický vrchol, který místnosti dodá individualitu.

Tapetování dvou typů: vyčnívající „zbytky“ nosných stěn lze proměnit v důstojnost

Obecně lze říci, jak lepit tapety různých barev v jedné místnosti.nekonečné.Vyberte si, co se vám nejvíce líbí, a býtvíce nápadů, níže je stále celá sekce s různými fotografiemi.

Tapetování dvou typů: fotografické nápady

Tapetování tří barev v jedné místnosti: je lepší použít jednu kolekci

Pruh je kombinován nejen s hladkými povrchy, ale také se vzorem.Je důležité, aby byl interiér ve stejných barvách

Světlý podpatek v monotónním interiéru je ideální pro tapetování jiných typů tapet

​​

Na fotografii byly dobře vybrány různé tapety v jedné místnosti, barva se také opakuje v textilu

) Vložte místnost dvěma typy tapet?Snadné!A tři?

Vytváření zón různými barvami - osvědčená metoda

Chcete-li odstranit efekt „přívěsu“, rozbijte dlouhou zeď s přepážkou, kterou lze označit prominentními tapetami

Možnosti lepení kombinovaných tapet: tři různé typy

Svislé pruhy „zvyšují“ strop

Pro tapetování dětí pro děti jsou také relevantní dva druhy tapet

Dalším zajímavým přístupem je náhodné rozdělení zdi

Trstrava je rozbitá: spodní část je lehčí než horní

Doprovodné tapety vždy dobře ladí

)

Jak přilepit tapetu originálním způsobem

Přízvuk je vínová stěna.Přesně přitahuje pozornost