Jak vybavit ložnici-obývací pokoj

Multifunkční pokoje vám umožní pohodlně existovat v malém prostoru.Jednou z takových příležitostí je ložnice v obývacím pokoji.Tato kombinace je relevantní pro studiové apartmány, které kupují mladí lidé nebo pro rodiny, které jsou nuceny žít v bytech s malým počtem pokojů.Existuje dostatečný počet způsobů, jak místnost rozdělit na zóny, aby bylo pohodlné a krásné.

Jak vybavit obývací pokoj lůžkem

Při plánování situace při kombinaci obývacího pokoje a ložnice,pokračujte z oblasti místnosti.Ve skutečnosti existuje několik způsobů.

 1. Nerozlišujte prostor, ale používejte transformující nábytek.Zejména postel vestavěná do skříně nebo rozkládací postele, ale ne ve staré verzi, ale v nové (na fotografii jeden z příkladů).

  Jedna z možností vybavení obývacího pokoje vjedna místnost

 2. Uvolněte místo pro postel blokováním pevnou nebo posuvnou přepážkou.
 3. Plot z postele s clonou nebo závěsy.
  Jedním ze způsobů, jak rozlišit oblast ložnice v obývacím pokoji, je přepážka, nikoli však celá výška
  Toto je pohled ze strany obývacího pokoje směrem k ložnici
 4. Používejte nábytek pro územní plánování(skříň, police atd.).

Pokud je ložnice v obývacím pokoji malá (méně než 16 čtverců) nebo pokud není možné kvůli rozložení instalovat postel a pohovku, řešení je jedinou možností - použijte transformační nábytek.Pokud to oblast umožňuje, můžete použít kteroukoli z metod.

Jak rozdělit místnost na zóny

Chcete-li zjistit, zda můžete v místnosti získat dvě oddělené zóny, musíte nejprve vyhodnotit vše, co je v plánu.To lze provést v návrhových programech, které vám umožní získat dva nebo dokonce trojrozměrný obraz.Pokud se vám práce s programy nezdá být atraktivní, můžete se obejít dvěma listy silného papíru nebo lepenky.

Jeden z programů ....

Pro ruční vyhodnocení možností územního plánování budete potřebovat půdorys s rozměry nakreslenými v měřítku.Na něm zobrazte umístění oken, dveří (i rozměrů).Dále je třeba přemýšlet o tom, kam byste chtěli dát postel, kde - pohovka pro hosty.Pro obývací pokoj-ložnici to jsou dvě klíčové položky, které se snaží dát na první místo.Jsou nejlépe vyříznuté z lepenky a také v měřítku.Z kartonu bude stále nutné vyříznout nábytek, který je nezbytný a musí být nezbytný.Pokud ještě ne, vystřihněte požadované velikosti.Poté můžete provést úpravy.

Na papíře všechno vypadá takto:

Výsledná sada „nábytku“ může být přemístěna po plánu místnosti a najít možné možnosti pro umístění zón.Pokud existuje několik možností, načrtněte náčrtek podpisem, kde a co umístíte, položením rozměrů nábytku a uliček mezi nimi.Poté bude možné každému zamyslet, jaký druh zónování lze použít v každé možnosti.Program funguje přibližně stejným způsobem, pouze virtuální pohyb.Pomocí programu nebo rozvržení pochopíte, zda můžete oddělit dvě oddělené zóny a zároveň určit velikost každé z nich.Pokud není možné rozlišit jednotlivé zóny, budete muset dělat skládací nábytek.

Řešení pro malé pokoje

Uspořádání malých místností vyžaduje zvláštní přístup.Vytvoření interiéru je umění, a design malé místnosti, a to i multifunkční, je obecně podobný cirkusovému umění.Zde jsou důležité i malé věci.

Pro malou ložnici v obývacím pokoji musíte promyslet vše do nejmenších detailů

Začněme tím, co je v tomto případě považováno za malý pokoj.Obecně se věří, že místnost o rozloze 14-16 metrů je poměrně velká.Ale v případě potřeby umístit dvě zóny - obývací pokoj a ložnici - je to opravdu velmi málo.To jsoupokoje - až 16 čtverců a budou považovány za malé.Pokud je plocha 18 až 20 metrů nebo více, jedná se již o „normální“ velikosti, v nichž lze ložnici obývacího pokoje rozdělit pomocí libovolných technik územního plánování.

Používání proměnlivého nábytku

V malém prostoru není kombinace obývacího pokoje a ložnice při umístění plné postele zdaleka vždy tak.Ale místo běžné pohovky můžete vždy dát transformovatelný.To není rozkládací pohovka, na které můžete spát pouze podmíněně.Moderní transformační nábytek může poskytnout stejnou úroveň pohodlí jako normální pevná postel.Existují modely s ortopedickými matracemi.Na šířku - od jednolůžkových po plné čtyřhra.

Skříň, která se promění v postel

Dvojitá postel se může změnit na:

 • Skříň.Když je zavřená, vypadá to jako obyčejná skříň, nakloní se zpět a dopadne na postel.
 • Pohovka.Tento typ nábytku v poloze „den“ je podobný sedačce, která stojí v blízkosti skříňky, v „noci“ - postel klesá a rozkládá pohovku pod sebe.

Výše ​​uvedené možnosti vyžadují před pohovkou nebo skříňkou (v závislosti na modelu) nejméně 220–250 cm volného místa.A i poté, co je postel na svém místě, by měla zůstat alespoň úzká chodba.Ve skutečnosti by vzdálenost od transformovatelného nábytku měla být alespoň 280 cm. Ale dostanete plnou manželskou postel.Matrace může být dokonce ortopedická.

Tak zajímavékonverze

Existuje více možností pro jednu nebo jednu a půl postele.V nich je spodní část postele připevněna k nábytku dlouhou stranou.Vyžadují méně volného místa - ne více než 200 cm v případě jednoho a půl nebo 150 cm v případě samostatného lůžka.

Neobvyklé způsoby

Existuje jedna netriviální varianta, jak rozlišit oblast ložnice v obývacím pokoji: udělat pódium, na kterém se vytvoří nějaký druh zóny.Tam si můžete zařídit například několik křesel a konferenční stolek nebo dát pohovku.Posuňte postel pod pódium.

Udělejte si pódium a dejte jej pod postel po celý den (komoda může být vyrobena ze schodů)

Podle tohoto rozhodnutí by měla být podlaha dostatečně vysoká, aby ji bylo možné umístit pod ni.skrýt postel.Pro takové řešení jsou ideální dlouhé a úzké místnosti, které se také nazývají přívěsy.

Další možností pro mladé a aktivní je přesunout ložnici do skříně.Ze skříňového nábytku (vysoké police, skříňky) se sestaví čtverec nebo obdélník o dostatečné ploše, aby na něj bylo možné umístit lůžko.To lze provést pomocí sádrokartonových oddílů (jako na fotografii).Schodiště je vestavěné /připojené k jedné ze stran, podél kterého vylézají nahoru „do ložnice“.

Toto je neobvyklý způsob, jak oddělit obývací pokoj a ložnici

Ukázalo se, že ložnice v obývacím pokoji, aniž by se zmenšila plocha obývacího pokoje.Dokonce si můžete místnost ještě více multifunkční: v prostoru oploceném nábytkem uspořádejte pracovní místnostmísto nebo mini-skříň.To je skvělá volba pro malý studio, ve kterém žijí mladí lidé.

To vše není špatné, ale stojí za to vědět o nedostatcích.Za prvé, rozhodnutí nejsou levná.Transformovatelný nábytek stojí hodně, stejně jako výroba pódia s dostatečnou nosností.Zadruhé, každý večer a každé ráno, abyste získali a skryli místo na spaní, budete muset provést určité pohyby.Zdá se to na první pohled snadné.Ve skutečnosti to vadí docela rychle ... dokud se nestane zvykem.

Vyberte si místo pro spaní

Při rozdělení pokojů na ložnici a obývací pokoj se musíte nejprve rozhodnout, kde chcete ložnici vyrobit.Nejčastěji berou úhel nejdále od vchodu.To je logické, protože ložnice vyžaduje nejvyšší stupeň soukromí.

Pokud je v oddělené oblasti okno, je třeba dbát na to, aby bylo ve zbytku místnosti dostatek světla.S tím pomáhají skleněné přepážky, Separace pomocí obrazovek nebo záclon, speciálně vytvořené průsvitné police.

Postel v obývacím pokoji se samostatnou ložnicí je obvykle umístěna mimo vchod.

V opačném případě, je-li okno v obývacím pokoji, je situace o něco lepší.Za prvé, ložnice se obvykle používá ve tmě.Takže přirozené světlo není taková nutnost.Přestože jsme na to zvyklí.Dvě řešení: oddělte se tak, aby bylo dostatek světla nebo dostatchybí instalací dalších světel.

Územní členění obývacího pokoje a ložnice s přepážkami

Pro územní plánování se používají příčky vyrobené ze sádrokartonu a skla.Instalace těchto i jiných není přestavbou, takže koordinace nevyžaduje.

Ne každému se líbí myšlenka instalace oddílu v místnosti.Ale nemusí to být celé.Velmi často je „monolitická“ přepážka postavena do výšky metru nebo o něco víc a nad tím dělají něco prolamovaného, ​​které propouští světlo.To řeší problém přirozeného světla a design nevypadá tak těžce jako zeď.

Příčky - jsou různé
)
Je to také dobrý způsob, jak oddělit postel
Prolamování je vyrobeno ze sádrokartonu
Stejná možnost je

Horní část může být navržena podlerůznými způsoby.Pokud chcete fyzický prostor, ale bez velké ztráty světla, může to být vzorované, matné, barevné sklo.Nebojte se, že skleněná přepážka je křehká - vydrží zatížení větší než sádrokarton.

Další možnosti: různé druhy dřeva, kovové výrobky.Mnoho možností - od funkčních nebo dekorativních polic, po kolíky ze dřeva, kovu, bambusu atd., Jednoduše nainstalované v určitém pořadí (nebo bez něj).

Oddělení zón pomocí obrazovek

Provedení územního plánováníLožnice v obývacím pokoji je k dispozici pomocí obrazovek.Jedná se o rychlý a levný způsob, jak zónovat obývací pokoj a ložnici v jedné místnosti.Nemyslete si, že tato metoda není moderní a irelevantní.Pokud správně přistupujete k výběru textur, materiálu, barvy, vypadá vše velmi stylově, originálně a na místě.

Varianta průsvitné přepážky pro zónování ložnice v obývacím pokoji
Přenosná obrazovka může být stylová
Jako obrazovka můžedokonce být lanovou oponou.Hlavní věc je vizuální vymezení prostoru
Lehká pohyblivá opona
Prolamované filmy jsou dobré v klasických interiérech

Obrazovky jsou tradiční - přenosné, skládací.Není však zdaleka nutné, aby měli vzhled „starého režimu“.Ne, tradiční obrazovky - pokryté tapisériemi - jsou dobré pro klasické interiéry.A ty z šedesátých let - malované, vyrobené ze dřeva a překližky - vypadají skvěle v podkroví nebo v art deco.Pokud máte v tomto stylu zdobenou ložnici obývacího pokoje, obvykle můžete snadno najít tu správnou volbu.Ale pro moderní interiéry potřebujete jiné materiály a textury, a pak musíte zkusit.

Skleněné zástěny

Pro moderní styl jsou minimalistické skleněné zástěny ideální.To je jen sklo, které si musíte vybrat jinak.Pro hi-tech aminimalismus nejlepší volba - tónovaná stříbrným nátěrem, připomínající zrcadlo.Bílá, mléčná a šedá bude vypadat dobře - v závislosti na designu obývacího pokoje.Obývací pokoj v provensálském stylu může být také vybaven malovanou překližkovou obrazovkou.Ale pokud se vám nelíbí „venkovská“ možnost, můžete vstoupit na skleněnou obrazovku s fotografickým tiskem.Můžete si vybrat jednu z krajin, které jsou charakteristické pro jižní Francii, použijte barevné sklo s květinovými ornamenty.

Rám je vyroben z kovu, náplní je matné sklo nebo polykarbonátový plech
)
Mléčné sklo je neprůhledné, ale propouští dost světla
​​
Pohled z druhé strany
Zajímavá verze se vzorovaným sklem
Mobilní skleněná zástěna tradičního stylu
Vzory byly aplikovány pomocí pískovacího stroje

A opět byste si neměli myslet, že sklo jehořké.Pro takové výrobky používají žhavé nebo laminované (duplex a triplex) a jsou silnější než mnoho listových materiálů.

Z jiných materiálů

Pokud stále nemáte rádi sklo, můžete vytvořit nebo hledat přepážky vyrobené z plastu, dřeva atd.V dřevěném domě si můžete vyrobit dřevěnou obrazovku.Pokud víte, jak pracovat se dřevem, tohlenemusí být obtížné, protože konstrukce je přímočará.Můžete napodobit zeď, můžete udělat lehčí, šněrovaný design.Opět veškerá závist stylu, ve kterém je vyzdobena ložnice v obývacím pokoji.

Vzorovaná plastová přepážka vizuálně odděluje zóny od sebe
)
Nejjednodušší dřevěné síto vyrobené z prutů nebo prken
) Vyřezávané dřevěné desky vyžadují více dovedností
Kovové prolamování ....

Pokud se dřevo vyskytuje pouze u některých dekorativních předmětů, rámy jsou z něj vyrobeny a výplň je vybírána podle vlastní chuti.Nakonec to může být textilie.Stejné jako na závěsy nebo čalounění.Je možné použít laminované lamináty, aby odpovídaly nábytku, překližky nebo tenké dřevotřísky.Můžete dokonce sestavit takovou obrazovku ze sádrokartonu a vložit ji tapetou nebo barvou - bude zde pohyblivá zeď.

Pro současný styl můžete použít dobře označené větve malované v hlavní nebo v jedné z doplňkových barev.Od připevnění k rámečkům podél nebo napříč obdržíte průsvitnou obrazovku.Stejným způsobem můžete opravit bambus, kovové tyče atd.Obecně, jako obvykle v designu interiéru, je to kreativní proces.

Posuvné obrazovky

Několik dalších slov o posuvných obrazovkách.Jdou jako samostatná třída, protože nejsou tak „přibití na místo“ jakostacionární oddíly, ale ne tak mobilní jako přenosné obrazovky.Velmi dobrá volba pro zónování ložnice v obývacím pokoji v jedné místnosti, pokud chcete mít odlehlý koutek pro relaxaci.

Posuvné obrazovky mohou být tří typů.Mohou se pohybovat jako dveře oddílu, skládat se jako kniha nebo akordeon.Pro všechny, pro dno potřebujete vodítka, která jsou namontována buď na stropu nebo na podlaze, nebo obojí na podlaze i na stropě současně.Ne až ke stropu mohou existovat pouze obrazovky se spodním vodítkem, ale jsou nejstabilnější.Pokud máte děti nebo si nejste jisti, že je budete používat opatrně, je lepší používat modely od podlahy ke stropu.

Posuvné clony jsou vyráběny podle typu dveřních komor
Ložnice v obývacím pokoji s oddělením zóny pomocí posuvných clon
S dotekem orientálního stylu
Geometrie vždy vypadá dobře

) Materiál pro obrazovky tohoto typu - jakýkoli list: sklo, plast, laminovaná dřevovláknitá deska, MDF.Podobné systémy lze nalézt ve společnostech zapojených do skříní. Dveře pro posuvné skříně jsou vyrobeny podle stejného systému a příčky se neliší.

Územní plánování se závěsy

Ještě levnějším způsobem je ložnice v obývacím pokoji rozdělená do zón záclonami.Vše, co je potřeba, je vybrat a opravit záclonové tyče.Poté - vyzvedněte látky a přišijte panely správné velikosti.Použité tkaniny jsou stejné jako na oknech a nemusí být husté, i když tato možnost je možná.

) Obvodové závěsy - pro vytvoření soudržnosti
(2801
Vizuální oddělení
Dvojité závěsy - je důležité zvolit ty správné záclonové tyče

Záclony mohou zakrýt pouze „mezeru“ a mohou jít podél stěnvytváří příjemnou atmosféru.Ale tato možnost bude stále vyžadovat dostatek peněz, protože tkanina potřebuje hodně.

Takové zonování ložnice a obývacího pokoje kombinované v jedné místnosti je nominální, ale vytváří požadovaný pocit soukromí.Může být použit jako varianta s přenosnými obrazovkami, jako dočasná možnost - pokud se prostě nemůžete rozhodnout, kam umístit oblasti ložnice a obývacího pokoje, jak mezi nimi rozdělit plochu.

Používání nábytku k oddělení

Není vždy možné odklonit i malý kousek prostoru v malém prostoru pod nefunkční přepážku.Nábytek může navíc plnit stejný úkol.Toto je obvykle skříň nebo vysoké police.

Častěji je spodní část nábytku vyrobena bez mezer (asi metr vysoký).Tuto část dělám ve formě obrubníku nebo komody.Vrchol se obvykle provádí pomocí mezer.Nábytek tak nevypadá tak objemně a „nezatěžuje“ prostor.Takové řešení navíc umožňujeZachovávejte přirozené světlo v obou částech místnosti.

Ve spodní části vytvářejí skříňku nebo komodu, nad - police
Nelineární forma přidává originalitu
Zobrazitna druhé straně
Hlavní věcí není nepořádek v policích

Při vývoji koncepce takového nábytku nebo při hledání hotových možností mějte na paměti, že všechny vodorovné povrchy dokonale shromažďují prach.Každá police je sběrač prachu.Pokud není plánováno použití, je lepší vytvořit co nejméně vodorovných čar.Je lepší zavěsit několik ozdobných předmětů mezi stojany.Shromažďují mnohem méně prachu a vypadají snad originálnější.

Ložnice v obývacím pokoji: další metody územního plánování

Kromě fyzického oddělení je možné provést zónování ložnice s ložnicí v jedné místnosti pomocí:

 • Změnyúroveň podlahy a stropu.Například oblast ložnice může být mírně zvýšena a pro další zdůraznění oddělení můžete použít různé podlahy.Může být stejná barva, ale liší se strukturou nebo materiálem.Například v oblasti obývacího pokoje položte laminát, v ložnici - koberec.Můžete použít různé barvy.
  Různá barva stěn je jedním z prostředků územního plánování.Obývací pokoj má tedy jasně dva různé účelyčásti
  Barevná separace
  ]
  Pódium je dost velké ... ale může být vysoké 5-10 cm
 • Stěny by měly být zdobeny různými barvami.Můžete použít tapetu ve dvou barvách, ale se stejnou texturou, malované v jiné barvě atd.
 • Různé textury stěn.V obývacím pokoji například dekorativní omítka benátského typu, v ložnici - tekuté tapety.

Tyto techniky spolu s rozdělovači zdůrazňují odlišný účel zón.Při výběru barev je však třeba se řídit zásadami kompatibility barev. Potom se ukáže, že vytvoří harmonický interiér.